PS5 | Xbox Series X / S | Next-Gen Konsollar Uzerine
1 1

Bu konuda 765 mesaj var

6 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Kendisi almamış bir arkadaşı kullansın diye vermiş. Süper arkadaşları var adamın, aylarca XBOX Series X verebiliyor. :)

Gönderen kişiye muhtemelen daha önceden MS gönderdi o Series X'i. Hatta ona bir de PS5 gelmiştir. Baktı Series X'in içi boş ve pek bi oyun yok yeni nesil olarak, göndermiştir LP'ye "al kullan hacı" diye.

EDIT: MS göndermiş...

https://twitter.com/leventp/status/1354431073770463238

SEP tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
58 minutes ago, SEP said:

Gönderen kişiye muhtemelen daha önceden MS gönderdi o Series X'i. Hatta ona bir de PS5 gelmiştir. Baktı Series X'in içi boş ve pek bi oyun yok yeni nesil olarak, göndermiştir LP'ye "al kullan hacı" diye.

EDIT: MS göndermiş...

https://twitter.com/leventp/status/1354431073770463238

Microsoft geçen hafta Teknoseyir'e sonunda bir XBOX Series X göndermiş zaten ama LP ürün çıktığından beri evinde kullanıyormuş. Onu satın almamış, bir arkadaşı kendisine geçici olarak vermiş ama neden elinde var da incelemiyorsun denmesin diye söylemiyordu elinde Series X olduğunu. Microsoft'tan gelince söyledi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Altan Yoklar said:

Neden öyle dedin?

Son aylardaki izlenme sayılarına baktın mı hiç Altancığım? Ben diyeyim 3 bin sen de 5 bin. Kedili-köpekli-hamamböcekli ASMR videoları bile daha çok izleniyor.

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 27.01.2021 at 12:10, Pablo 'Definitive' Vader said:

Kendisi almamış bir arkadaşı kullansın diye vermiş. Süper arkadaşları var adamın, aylarca XBOX Series X verebiliyor. :)

hımm evet yalan söylüyor da olabilir para verip aldım dememek için. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.ign.com/articles/amd-expects-ps5-xbox-and-pc-chip-shortages-through-first-half-of-2021

stok sıkıntısı daha devam edecek diyorlar...

ben alırken acaba sabırsızlık mı ediyorum, aldıktan sonra da yurtdışından ya da gümrük vergisi azaltılmış yeni fiyattan almak için beklesemiydim diye çok düşündüm.

şuan 1 aydan fazla oldu, hergün saatlerce oynuyorum ve alet hala benim aldığım fiyatın yakınlarına bile düşmedi. iyi ki yakalamışken almışım diyorum şuan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS5 çıkışı fiyasko (edit:fiyasko sandım ama değilmiş talep inanılmaz anlaşılan)!
1 aydır ürün yok. Türkiye ile sınırlı olsa anlarım ,  Avrupa'da yok Amerika'da yok. 
Japonya'yı bilmiyorum. 
Ps5 nerede yahu, kaç tane satıldı?
ek:4.5 milyon satılmış.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam fiyasko falan yok ortada. Series X in satis rakamlarina bakinca durum anlasiliyor. covid yuzunden talep cok fazla konsollara. PS4 den daha iyi bir lansman yasadi PS5. Bunu tahmin etmislerdir elbet ama covid nedeniyle uretimde sikinti olmustur elbet. Bende 9000 verip turkiye garantili aldigima hic pisman degilim. Dukkanda yorulmadigim icin gun icinde aksamlari paso ps5 ile geciyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eh evet haklıymışsınız, Ps4 ilk iki hafta 2.1 milyon satmış. Demek ki ps4 satışı devam eden haftalarda hız kesmiş , ama ps5'e talep azalmamış demek ki dediğiniz gibi.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

Hocam fiyasko falan yok ortada. Series X in satis rakamlarina bakinca durum anlasiliyor.

"Bana faydası olmayan kilisenin papazını s.keyim" diye bir söz vardı :D PS5 iyi güzel de yok oğlu yok; ne zaman geleceği ve ne kadar fiyatla geleceği de belirsiz.

Bu forumda bile @stardust ve senin gibi birkaç şanslı arkadaş dışında bulup da evine sokabilen yok konsolu. Yerli-yabancı forumlara bakıyorum millet deli gibi Series S alıyor. Hem fiyat daha ulaşılabilir, hem de piyasada bolca bulunuyor. Microsoft peynir ekmek gibi Series S + Gamepass satıyor.

Altan Yoklar and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ps5 güzelde bana mı güzel?

Yurtdışında olsam hiç düşünmem ps5 alırdım ama Türkiye de bir oyunu 1000 tlleri görmüş hiç işim olmaz açıkçası, 5 kişilik mega kardeşliğim olmasa değil ps5 ps4 bile hiçbir işime yaramazdı evet oyun oynamayı seviyorum ama enayide değilim.. Adam gibi nasıl steam epic ubi yerel fiyat koyuyor onlarda koysunlar yada bassınlar gitsinler bu ülkeden satış yapmasınlar..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 dakika önce, Squall said:

Yurtdışında olsam hiç düşünmem ps5 alırdım ama Türkiye de bir oyunu 1000 tlleri görmüş hiç işim olmaz açıkçası, 5 kişilik mega kardeşliğim olmasa değil ps5 ps4 bile hiçbir işime yaramazdı evet oyun oynamayı seviyorum ama enayide değilim.. Adam gibi nasıl steam epic ubi yerel fiyat koyuyor onlarda koysunlar yada bassınlar gitsinler bu ülkeden satış yapmasınlar..

Psplus üyelerine her ay verdikleri oyunlar ile bu makas (Avrupa-Türkiye alımgücü-fiyat farkı) az da olsa daralıyor. Buna razı oluyoruz resmen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Altan Yoklar said:

Psplus üyelerine her ay verdikleri oyunlar ile bu makas (Avrupa-Türkiye alımgücü-fiyat farkı) az da olsa daralıyor. Buna razı oluyoruz resmen.

Verdikleri oyunların benim için değeri sıfır.. Hepsini çoktan bitirmiş olduğum şeyleri veriyor sadece controlü taa ne zaman oynadım bitirdim hatırlamıyorum bile.. Ayrıca her zaman control değerinde oyunda vermiyorlar genelde abidik gubidik şeyler hep verdikleri..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, Squall said:

Verdikleri oyunların benim için değeri sıfır.. Hepsini çoktan bitirmiş olduğum şeyleri veriyor sadece controlü taa ne zaman oynadım bitirdim hatırlamıyorum bile.. Ayrıca her zaman control değerinde oyunda vermiyorlar genelde abidik gubidik şeyler hep verdikleri..

Her ay olmasa da parasını çıkardı diyebilirim.
Makas daralıyoryazmışım da o oyunları Avrupa'da da veriyor , makas daralmıyor yani.
Avuntu işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xbox kol için Play&Charge Kit indirime girmiş; aldım bir tane:

Microsoft Xbox One Oyun & Şarj Kiti Siyah (S3V-00014)

Şimdi efendim, bu meretin 2 çeşidi var. Birisi üstte linkini verdiğim, 8. nesil S3V-00014 kodlu ürün; diğeri de 9. nesil SXW-00002 kodlu ürün. Kit'e dahil olan Li-ion pil tamamiyle aynı; fark sadece yanında gelen kabloda. 8. nesilde Micro-USB uçlu kablo gelirken, 9. nesilde Type-C uçlu kablo geliyor. Ve sadece bu kablo farkından dolayı aralarında 110 TL fark var (250 TL vs. 360 TL). Haliyle ben de daha ucuz olan 8. nesil olanını aldım. Bana gönderilen ürün, 2017'de revizyon geçirmiş ve ambalajı yenilenmiş yeni serilerden; şöyle bir kutuda geldi:

hDlqJb.jpg

Pil hem Xbox One, hem de Xbox Series X/S kollarla uyumlu. 4 saatte şarj oluyor ve 30 saate kadar pil ömrü vaadediyor. Şarj ederken kolu kullanabilme gibi bir imkanımız da var. Paketin içinden çıkan Micro-USB kablonun ucunda ufak bir LED ışık var. Kolu şarj ederken turuncu renkte, şarj bittikten sonra da beyaz renkte yanıyor. Micro-USB >Type-C çevirici aldım, o şekilde kullanıyorum.

Najaz tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 saat önce, Najaz said:

Microsoft Xbox One Oyun & Şarj Kiti Siyah (S3V-00014)

250 TL'ye aldığım ürünün fiyatı 110 TL'ye düşmüş, şaka gibi! :) Bir tane daha sipariş verdim ben, size de lazımsa YUMULUN!

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xbox kullanıp kardeşlik denen hususda bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak. Yeğenlerim için 2 tane xbox series s (minik olan versiyon) konsol almayı düşünüyorum. Sonuçta xbox’da da ps5 de de kardeşlik denilen olay var, aynı oyunu 2 ayrı cihazda da çalıştırabiliyorsun, peki bu kardeşlik olayı gamepass’i de kapsıyor mu? Yani 1 tane 1 yıllık gamepass alsam bu 2 cihazda da aynı anda çalışır mı? Net bir cevap bulamadım. 2 xbox’da İstanbul’da ama farklı adreslerde olacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust bir dedikoduya gore yarin god of war icin next gen patch gelicekmis. 4K 60fps diyorlar ama ne kadar dogru cikar bilmiyorum. Hala oynuyorsan bugunluk ara ver istersen :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, Coppermine said:

Xbox kullanıp kardeşlik denen hususda bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak. Yeğenlerim için 2 tane xbox series s (minik olan versiyon) konsol almayı düşünüyorum. Sonuçta xbox’da da ps5 de de kardeşlik denilen olay var, aynı oyunu 2 ayrı cihazda da çalıştırabiliyorsun, peki bu kardeşlik olayı gamepass’i de kapsıyor mu? Yani 1 tane 1 yıllık gamepass alsam bu 2 cihazda da aynı anda çalışır mı? Net bir cevap bulamadım. 2 xbox’da İstanbul’da ama farklı adreslerde olacaklar.

evet kapsıyor. benim hesapta gold, gamepass yok hepsini @Bloody nin hesabı üzerinden kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Sony Türkiye dijital sürümün fiyatını 5999 TL olarak duyurmuş ama stok bulunur mu orası muamma herhalde.

https://twitter.com/PlayStationTR/status/1356551522516148226?s=20

diskli versiyon da 8300'den 7500'e düşmüş.

DH'de halk kitlesi, dijital 4500, diskli 6000 olacak diye bekliyordu, açtım baktım şimdi ağlamalar başlamış.

kibarca o fiyatlar olmaz diyenlere de saldırıyorlardı.

neyse sonuçta stok olmadıktan sonra kağıt üstündeki fiyatın da bir anlamı yok.

50-100 stok gelecek o da kapış kapış satılacak, re-seller tiplerde yine piyasanın 1000-2000 lira üstüne satılmaya devam edecek.

amazon yine 50 stok satacaksa sayfa falan hazırlamaya hiç uğraşmasın 50'sini de peşin ben alabilirim :D

-

dijital iyi güzel de misal şuan çok ghost of tsushima oynamak istesem diskli alır 2. el satarım. dijital olarak 600 lira oyun.

dijital alınca biraz kendinizi limitlemiş oluyorsunuz. yani 1500 lira ucuz ama çok istediğiniz bir oyunu çıkar çıkmaz alacağım derseniz acıtır.

en güzeli diskli oynayıp satacaksın hemen...

-

bakayım 7500'den yakalarsam bu 8300'den aldığımı iade edebiliyorum bu ay sonuna kadar amazon'a :icon_twisted:  :lol:

geçen seferki gibi stok haberi duyarsanız beni uyandırın lütfen :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust ,

Oynadıktan sonra satmayı düşünüyorsan yeni bir hesap açıp oyunu oradan alıp kendi hesabında oynadıktan sonra hesabı satabilirsin. Ben bazı hikaye tabanlı oyunlar için o şekilde yaptım. Hatta dijital oyunu primary + secondary ikiye bölüp satma seçeneği falan da olduğu için daha çabuk elden çıkartılabiliyor bazen. Benim PS4 Pro'nun Bluray sürücüsü neredeyse hiç kullanılmadı, PS5 alırsam kesin olarak hiç kullanmayacağım. Bu yüzden 1 TL bile fazlasını ödemeye gerek yok. (bana göre)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

@stardust ,

Oynadıktan sonra satmayı düşünüyorsan yeni bir hesap açıp oyunu oradan alıp kendi hesabında oynadıktan sonra hesabı satabilirsin. Ben bazı hikaye tabanlı oyunlar için o şekilde yaptım. Hatta dijital oyunu primary + secondary ikiye bölüp satma seçeneği falan da olduğu için daha çabuk elden çıkartılabiliyor bazen. Benim PS4 Pro'nun Bluray sürücüsü neredeyse hiç kullanılmadı, PS5 alırsam kesin olarak hiç kullanmayacağım. Bu yüzden 1 TL bile fazlasını ödemeye gerek yok. (bana göre)

benim gördüğüme göre dijital versiyon daha az tutuluyor ve 2. el'de değer kaybediyor. disk ise sıfır fiyatına yakın 2. elde satılıyor. last of us 2 ve ghost of tsushima için gördüğüm böyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok