PS5 | Xbox Series X / S | Next-Gen Konsollar Uzerine
1 1

Bu konuda 767 mesaj var

:facepalm::mad::facepalm:
ek: Bu kadar kolay sipariş verebilmeme ben de şaşırmıştım. Olmayacakmış demek ki.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, Altan Yoklar said:

:facepalm::mad::facepalm:

amannn salla gitsin hocam ya.

zaten sonra çıkan konsollar kesin daha sessiz daha stabil çalışan cihazlar olacak. nisan - mayıs aylarında rahat bulunur piyasada... 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyi yapmışsın, hayırlı olsun. fiyat iyi sayılır sonuçta, tamam çok ucuz değil ama bir daha ne zaman stok açılır belli değil.

ben diskli ya da dijital yeni fiyatlardan bulursam alacağım bi tane daha 28 şubat'a kadar iade hakkım var. 

40 gün oldu benim, çatır çatır her gün kullandım ama olsun 800 lira 800 liradır. jeff bezos'dan daha zengin değiliz sonuçta, ucuz fiyattan yakalarsam basarım iadeyi...

normalde dijital versiyon bakmazdım ama sağolsun @Pablo 'Definitive' Vader 'ın hesapta o kadar çok oyun var ki, ben onları oynayıp bitirene kadar zaten tsushima'nın da last of us 2'nin de dijital fiyatı iner.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vatan'dan alınan PS5'ler 10 gün sonra kargoya verilecekmiş...

o 10 gün adama 10 ay gibi gelir... kim öleee kim kalaaa... kıyamet bile kopabilir...

ben dünya gözüyle gördüm ya artık gözüm arkada kalmaz... gözüm açık gitmem...

:icon_twisted:  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 05.02.2021 at 18:17, stardust said:

Vatan'dan alınan PS5'ler 10 gün sonra kargoya verilecekmiş...

o 10 gün adama 10 ay gibi gelir... kim öleee kim kalaaa... kıyamet bile kopabilir...

ben dünya gözüyle gördüm ya artık gözüm arkada kalmaz... gözüm açık gitmem...

:icon_twisted:  :lol:

On 05.02.2021 at 13:49, Najaz said:

Senin işlem büyük ihtimalle iptal olacak Altancığım.. Pandemi süreci uzun bir maraton, önümüzdeki maçlara bakacağız artık.

Hala onaylanmadı Vatan'da sipariş.
Provizyonda bekliyor meblağ bankada da.
Yakında onaylanır.
Az kaldı , hazır olun sıkı durun vurucam kırbacı vurucam kırbacı :icon_oldie:
.
.
7 şubat pazar sabahı ek: Vatan Bilgisayar sayfasında cuma saat 12:00 itibariyle tükendi yazıyordu. Dün (cumartesi) geceden beri "çok yakında" yazıyor. Acaba bir parti daha mı gelecek ya da iptaller oldu onlar mı satışa çıkacak?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'da kart limitinde sikinti varsa hemen iptal etmiyor, odeme yontemini degistirme sansi veriyor, yanilmiyorsam 48 saat sureniz oluyor baska bir kart girebilmek icin... Vatan'da boyle birsey var oldugunu sanmiyorum, hic duymadim...

Bu PS5 sevdasini da anlamis degilim, ortada daha dogru duzgun oyun bile yok neden acele ediyorsunuz ki... 

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 dakika önce, JardeL said:

Amazon'da kart limitinde sikinti varsa hemen iptal etmiyor, odeme yontemini degistirme sansi veriyor, yanilmiyorsam 48 saat sureniz oluyor baska bir kart girebilmek icin... Vatan'da boyle birsey var oldugunu sanmiyorum, hic duymadim...

Bu PS5 sevdasini da anlamis degilim, ortada daha dogru duzgun oyun bile yok neden acele ediyorsunuz ki... 

Cumartesi aradım , problem yok dediler. Ellerine geçince kargolayacaklar sanırım , henüz onlarda da yok.
Dedim ya furyaya kapıldım gaza geldim (stardust sağolsun) , bir de psplus collection oyunlarını merak ediyorum. Zaten yeni bir oyuna 300-500 lira verecek bütçem de yok.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 minutes ago, JardeL said:

Eğer hali hazırda oyun oynayacak güncel bir platform varsa PS5 için acele etmeye gerek yok. Zaten oynanacak olanlar önceki neslin oyunları olacak. Ancak oyun oynamak isteyen, evde tıkılıp kalınan bu dönemde oyun peşinde olan birisi için de PC toplamaktan daha mantıklı bir maliyete sahip olabildiği için kovalanması bana garip gelmiyor.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bana uyma, ben para harcatırım adama :icon_twisted:  :lol:

en çok da kendime yanıyorum, ryzen 5800x, anakartı, rami, soğutucusu derken -hadi eskilerini sattım ama- yine de üstüne 5000 liraya yakın para harcadım, bilgisayarı şuan sadece foruma bakmak için açıyorum :D

rtx 3080 bulamadığım için hep böyle oldu, şuan o palit 3080'i şeklini beğenmediğimden dolayı almadığıma yanıyorum.

gerçi hakkını da yemeyeyim, PS5 de güzel olmuş... Control oyunu ile aletin mariferlerini, dualsense'in tetik hissini de görmüş olduk.

sırada uncharted 4 ya da days gone, yazı tura atacağım artık, malum control platinum oldu :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, stardust said:

bana uyma, ben para harcatırım adama :icon_twisted:  :lol:

en çok da kendime yanıyorum, ryzen 5800x, anakartı, rami, soğutucusu derken -hadi eskilerini sattım ama- yine de üstüne 5000 liraya yakın para harcadım, bilgisayarı şuan sadece foruma bakmak için açıyorum :D

rtx 3080 bulamadığım için hep böyle oldu, şuan o palit 3080'i şeklini beğenmediğimden dolayı almadığıma yanıyorum.

gerçi hakkını da yemeyeyim, PS5 de güzel olmuş... Control oyunu ile aletin mariferlerini, dualsense'in tetik hissini de görmüş olduk.

sırada uncharted 4 ya da days gone, yazı tura atacağım artık, malum control platinum oldu :zuh:

İkiside güzel ama uncharted 4 efsane kategorisinde .

Altan Yoklar and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ps5 11 şubatta geldi (siparişi 5 şubatta vermiştim).
Ps5'in elime geçtiği gün remote siparişini verdim o da ertesi gün geldi.
Elimde sadece ps4 oyunları olduğu için onları oynuyorum.
GOW4 - Batman-Arkham Knight indirebildim ve başladım.
Arada download kesiliyor neden anlamadım.
Just Cause 4 yarısı indi , ps4'te başlamıştım 10 saat civarı oynamışımdır.
Uncharted 4'e tekrar başladım bitirirsem 3.bitirişim olacak.
İndikçe Bloodborne , Infamous: Second Son ile devam ederim sanırım.
Sonra Battlefield1 ve Call of Duty Black Ops III Zombies Chronicles.
Deathloop ve GOW Ragnarök için takipteyim , çıkınca ucuzlayıncaya kadar bekleyeceğim.
.
Menüye alışamadım bir altta bir üstte ,hangisi ne , ayarlar nerede güç menüsü nerede , trophy kazandıkça ekran görüntüsü ve video alma ne alaka (kapattım hemen) , neyse zamanla ya alışırım ya da bir elden geçirirler umarım.
.
Cihazın görüntüleri 1440p render etmesi işime yaradı . 1080p tvde muhteşem görünüyor GOW 4 (LG 1080p oled)
1080p televizyonda 4k tvden daha güzel görüntü aldığımı düşünüyorum , tahmin ediyorum-var sayıyorum ya da tamamen bir tarafımdan uyduruyorum da diyebilirim. Elimde 4k tv yok ne yazık ki.
Aynı büyüklükte hem 1080p hem de 4kda aynı oyunu oynayan varsa (stardust?) yorum bekliyorum.
.
Kaynak çözünürlüğün (video-oyun uydu yayını) ekranın doğal çözünürlüğünden yüksek olmasının avantaj , kaynak çözünürlüğün ekranın çözünürlüğünden düşük olmasının (monitörün - televizyonun upscale yapması) dezavantaj olduğunu düşünüyorum.
Ne dersiniz?
.
Ek: Bombayı yazmamışım : o cuma kartta limit yoktu koşa koşa bankaya gittim para yatırdım yazmıştım ya, sipariş alındığı an para çekilmiş zaten limitten , benim gördüğüm kalan kullanılabilir limitmiş. Gereksiz yere heyecan serüven oldu o gün.
Bir de yıllar önce aldığım akg kulakiçi kulaklık vardı , ps4'te bir kere bile kullanmak aklıma gelmedi, 2 gecedir onu bağlıyorum dualsense'e ohh be dünya varmış.

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vatan, Mediamarkt vb şirketlerin hala içler acısı servis sağlaması cidden çok yazık. Benim amazon.com.tr'den verdiğim PS5 siparişi ertesi gün 12'de elimdeydi. Yakın bir arkadaşım Mediamarkt'dan sipariş verdi. Adamlar stokta olmayan PS5'leri satmışlar siparişi iptal oldu. Neyse Trabzondaki Teknosa'dan buldu oradan göndericekler inşallah.

Trophy alınca ekran görüntüsü PS4'de de vardı ama biraz saçma oluyordu. Bence video özelliği güzel. Ben arada girip bakıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, Altan Yoklar said:

Aynı büyüklükte hem 1080p hem de 4kda aynı oyunu oynayan varsa (stardust?) yorum bekliyorum.

Şimdi alet 4K hatta 8K yazsa da hiçbir oyunu 4K renderlayıp 60 fps sunmuyor (şimdilik)

4K sunan eski ps4 pro enhanced oyunların çoğu 30 fps. 60 istersen performans mode'da 1080p renderlıyor. 

liste ve özellikler: https://www.gamesradar.com/ps4-pro-confirmed-games-list/

Kişisel tercihe kalmış birşey, ben 4K 30fps yerine 1080p 60fps tercih ederim. ama 1440p destekleyip 60fps sunsaydı en güzeli olacaktı.

bazı oyunlar 1440p renderlasa da aletin çıkışı ya 1080p ya 4K. yani 1440p render oyunları ya downscale ya da upscale yapıyor 1440p çıkış yok.

-

şimdi bende 50" ortalama bir 4K tv var. Samsung RU7440. Bir de en üst seviye 65" 1080p bir plazma TV var. Panasonic VT60

defalarca üşenmeden 2 TV'ye de bağladım, bir sürü oyun oynayıp denedim. 4K çıkış verse de alet oyunlar en iyi ihtimal 1440p falan renderlanıp 4K'ya upscale yapılıyor.

Açıkçası benim 4K TV de olup da 1080p'de olmayan ve aradığım tek özellik HDR oldu. Çünkü HDR destekleyen oyunlarda cidden güzel oluyor karanlık/aydınlık sahne geçişlerinde efektler.

Ama gel gör ki 4K TV'nin VA panelindeki siyahlar o kadar kötü ki, özellikle Control vs. gibi karanlık sahneli oyunlar 1080p olmasına rağmen plazmada çok daha iyi gözüküyor.

bir de tabi God of War'daki gibi gerçek 4K istersen şimdilik 30 FPS'ye mecbursun ki cidden akmıyor 30 fps, hep söylediğim gibi insanlık ayıbı.

ben bu şartlar altında, şuan zaten yeni bir ps5 oyunu oynamadığım, ps4'ün güzel oyunlarını oynadığım için kalıcı olarak plazmaya bağladım 1080p takılıyorum.

Bir ara gaza geldim LG oled 77" CX alayım dedim, onun da ufak tefek sıkıntıları var. C1 diye yeni seri geliyor bu sene içinde, hazır o kadar para verecekken bekleyip yeni seriyi almaya karar verdim. onu alınca yeni güzel oyunları oynamaya başlayacağım. o zamana kadar PS4 exclusive'ler ve PS Plus'ın bedava verdiği oyunlardan devam.

Umuyorum Last of Us 2 ve Ghost of Tsushima'ya PS5 güncellemesi gelirse onları o zaman ve oled TV'ye bırakmak istiyorum.

Kutulu fiyatları 350-400 civarından ikisi de 250 liraya indi ama henüz almadım. 

Control'ü bitirdim en son işte, baya iyi bir oyunmuş, ekran kartı bulabilsem PC'de oynamak istedim ama PS5'de de gayet güzel oynattı kendini zaten Platinum Trophy'de koyduk cebe.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu 4K 4K diyorsunuz da 4K var, 4K var. Ben de şuanki bilgisayarımda her oyunu 4K açarım, grafikleri low'a düşürdüm mü 100 FPS bile verir neredeyse. O yüzden 4K'daki grafikleri eğer varsa PC'deki ile karşılaştırmak gerekli bence. Yoksa 1080p'deki görüntü, 4K'dan güzel olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir söylentiye göre, Series X ve S için 17 Şubat'ta yayınlanacak bir sistem güncellemesi ile, birçok One ve One X oyunu "oyun geliştiricisinin herhangi bir güncellemesine gerek olmadan" 60 FPS çalışabilecekmiş. Bekleyelim görelim :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok