PS5 | Xbox Series X / S | Next-Gen Konsollar Uzerine
1 1

Bu konuda 767 mesaj var

3 tane beleş oyunumuzu da yükledik. bu ps plus işi baya iyiymiş ya, böyle oyun vereceklerse her ay benim yeni oyun almama gerek kalmayacak gibi, bu sene içinde bir de last of us 2 ya da ghost of tsushima verirse (sanmam ama) resmen bedavadan ucuza gelmiş olacak.

bu arada ben her açtığım oyunu hard oynadım, last of us'da hard iyice basit geldi keşke survivor açsaymışım dedim.

fakat god of war'ın hard'ı resmen zormuş yahu, bir yeri resmen 20 kez deneyip geçtim. bu kadar kasacaksa zorluğu düşüreceğim. gerçi daha tam alışamadı elim dualsense'e, x360 controller daha doğal geliyor bana pc'de de bazı oyunları onla oynadığım için. tam bi alışsam gider ama şuan için hard'da eziyet çekiyorum god of war'da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Bloody said:

God of War sıkar Hard'da. 

Bunu yazmasaydın iyiydi, bu challenge ile @stardust hayatta düşürmez zorluğu şimdi. :)

PS5 Dijital sürümünün fiyatı sabitlenip piyasada da Native PS5 oyunları artınca PS4 Pro'dan geçerim herhalde ama o zamana kadar almak için hiç sebep de göremiyorum.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben oynanmaz,yapamazsın demedim ki. Ben Normalde bitirdim. Orda bile "sıkan" anlar vardı. Bak zorlayan demiyorum sıkan. Yani daha defansif oynamak zorunda kalıyorsu,sağlığa dikkat etme vs. Bunlar god of war gibi oyunda insanı sıkan şeyler. Allah ne verdiyse dalman lazım God of War'da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft TR garantili Xbox Series X'in fiyatı 7500 TL'ye gerilemiş. Nethouse isimli firmanın n11, Hepsiburada ve Trendyol mağazalarında şu an bu fiyattan satılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, Najaz said:

Microsoft TR garantili Xbox Series X'in fiyatı 7500 TL'ye gerilemiş. Nethouse isimli firmanın n11, Hepsiburada ve Trendyol mağazalarında şu an bu fiyattan satılıyor.

Abi o paralel ithalat olabilir. Olay şöyle ki. Senin benim Amazon.de'den aldığımız Xbox da TR'de 2 yıl garantili.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Bloody Ben de zaten Amazon TR'nin getirmesini bekliyorum. Amazon dışında bir yerden almayı düşünmüyorum. Yalnız bu fiyat indiriminin devamı gelecek mi asıl soru o. Beklentim 6000-6500 seviyesine inmesiydi şu gümrük vergisi kararından sonra. Ama 7500 TL seviyesinde olacaksa beklentimin üzerinde kalacak biraz.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, wazzap said:

https://www.youtube.com/watch?v=HCvE4JGJujk

Ps5 gonsolcuları üzülmesin sonra... :zuh:

Hide contents

arkadaşlar, bu paylaşımları geyik olsun diye yapıyorum. rahatsız olan varsa sileyim.

niye silecekmişsin ya, böyle bir forum değiliz.

konsol avuntudur zaten, bunu alan da kullanan da bilir...

ama steve'in bu konuda video yapması tezat olmuş, 500 dolarlık zavallı konsolla, binlerce dolarlık pc'yi karşılaştırıp çoluğu çocuğu üzmenin anlamı yok :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
45 minutes ago, stardust said:

ama steve'in bu konuda video yapması tezat olmuş, 500 dolarlık zavallı konsolla, binlerce dolarlık pc'yi karşılaştırıp çoluğu çocuğu üzmenin anlamı yok :D

PC de dandik yalnız. :icon_twisted:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

Konsolcu olmaktan korkmayın bu kadar yahu .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.gizala.com.tr/playstation-5-dijital-edition-ps5-digital-urun3461.html

inanalım mı ?

-

20 hours ago, SEP said:

Microsoft'un XBOX kontrolcüsünde pil kullanma ısrarının altında başka şeyler yatıyormuş meğerse...

https://stealthoptional.com/feature/why-does-xbox-series-x-s-console-still-use-aa-batteries-duracell/

kalem pil olması daha iyi değil mi, ben x360 controller ile şarjlı pil kullanıyorum mis gibi... 

şimdi dualsense'i şarja bağlama derdim çıktı... bir de bu entegre piller ölünce nasıl bir masraf açıyor acaba. gerçi tahminim piller ölmeden kontrolcünün kendi ölür heralde yoğun kullandımdan, biraz hassasmış gibi geldi bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust bi ara çok tartışma dönmüştü, pil mi artık kaldı diye. Ama şikayet eden pek yok artık, hatta MS'in kendi sattığı şarj edilebilir batarya falan da var. Gerçi haber de sallama çıktı, haberi yapanlar yanlış anlamış işi:

https://www.eurogamer.net/articles/2021-01-07-no-microsoft-isnt-forced-to-use-batteries-in-xbox-controllers-because-of-a-deal-with-duracell

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ilginçmiş. bana değiştirilebilir olması hep daha mantıklı gelmiştir. pilin kapasitesi kullan kullanma bir süre sonra düşüyor. sıkıntı yaratacak duruma geldiğinde de sony'den fahiş fiyata pil satın almak istemezdim.

bir de dediğim gibi pil bitti controller'ı şarja takayım diye bir dert yok, 4 tane şarjlı pilin olsun 7/24 kesintisiz oynarsın. playstation ile anca kablo takıp oynarsın.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

bir de dediğim gibi pil bitti controller'ı şarja takayım diye bir dert yok, 4 tane şarjlı pilin olsun 7/24 kesintisiz oynarsın. playstation ile anca kablo takıp oynarsın.

PS4'te bu sorunu 2. bir kolla çözmüştüm; daha doğrusu 2. el aldığım PS4'ün 2 tane kolu vardı. Birinin şarjı bittiğinde diğeriyle devam ediyorsun; o esnada da pili biten kol şarj oluyor.

Ama en temizi XBOX kolundaki AA pil sistemi. 4 tane şarj edilebilir AA pil aldım. Koldaki pillerin şarjı bitince yedekleri kola takıyorum; şarjı bitenleri de şarj ediyorum. Böylece sonsuz bir döngü yaratmış oluyoruz :D

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle de bir şey var:
Pil şarj olurken cihazı kullanmayın  denir genelde. Mesela telefon şarjdayken oyun oynamak vb. pilin ömrünü kısalttığından bahsedilirdi.
Kablo takılıyken oyun oynamak da pilin ömrünü çabuk tüketmesi demek.
Ben de ps4 alırken 2 kol almıştım pil derdim olmasın , kırılır bozulursa yedek bir tane bulunsun diye ki toplasan iki kişi aynı anda oynama oranım %0,1'in altındadır 15-20 defa Mortal Kombat o kadar.
5 yılı geçti alalı piller bu aralar çabuk tükenmeye başladı şarjları hissediliyor.
Ps4'te toplam kaç saat oyun oynandığını gösteren bir servis menusu vb. var mı acaba?
Bir araştırayım.
ek: Yokmuş , ancak family management kısmından bir profil yaratır ve onu kullanırsak konsolun ilk gününden itibaren ancak o zaman o profilin kaydı tutuluyormuş anladığım kadarıyla. Ebeveynin çocuğun ne kadar süre oynadığını izleme şeklinde.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7500'den satılmasına rağmen 1 gün sonra Vatan'da hala stok var series x'de... Üzücü bir durum Microsoft açısından. 7500'den Ps5 stok gelmiş olsa dakikalar içinde bitetdi sanıyorum... 

Xbox 7500 lira iken, yok satan PS5'in 6000 liradan satışa çıkmasını bekleyen gençler var turuncu forumda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Atrin said:

@stardust privacy settings nedeniyle sana arkadaslik atilmiyor :) bari sen ekle. AtrinEfe

Pardon yahu, nasıl ayar yapmışım öyle. Yarın düzelteyim onu. 

İlk kez bir oyunda platinum trophy açacağım sanırım: until dawn. 

Ps: telefondaki app'den yapılıyormuş. Bütün privacy ayarlarını friends only yaptım. Seni de ekledim Efe. Sağol düzeltmeme vesile olduğun için. Heralde playstation 3 zamanından kalma bütün ayarlar "no one" olarak kalmış. 

stardust tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

series x de cihazı güç tasarrufu modunda kapatsanız bile oyunlara ''quick resume'' özelliği ile kaldığı yerden devam etmesi çok iyi vallahi. konsolun açılma süresi dahil 15-20 saniye içinde oyundasın.

Ps5 de nasıl bu kaldığı yerde devam etme işi ? Konsolu stand by gibi mi bırakmak gerekiyor yoksa normal kapatınca da devam edebiliyor mu? (ps5 de 1 oyun kaldığı yerden devam ediyorken series x de 3 oyuna kadar diye biliyorum. 1 de yeter gerçi.. aynı anda 2-3 oyun birden oynayacak halin yok)

Aslında ssd olduğu için çokta önemli değil artık önceki konsollarda zülüm oluyordu 3-4 dakika sürebiliyordu oyuna girmek. ssd ile maksimum 1 dakika.

Maksat muhabbet olsun diye ps5 tarafını sorayim dedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@emre666

Ps5 de aynen öyle, güç tasarrufu modunda, standby olarak kaparsan direk oyunda başlatıyor açtığında. Kaldığın yerden devam ediyorsun. Tam kaparsan shut down yapıp tabi o zaman en son save ettiği yerden devam ediyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 dakika önce, stardust said:

@emre666

Ps5 de aynen öyle, güç tasarrufu modunda, standby olarak kaparsan direk oyunda başlatıyor açtığında. Kaldığın yerden devam ediyorsun. Tam kaparsan shut down yapıp tabi o zaman en son save ettiği yerden devam ediyor. 

Ps4'te de öyle değil mi?
Akşama bakayım bir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok