PS5 | Xbox Series X / S | Next-Gen Konsollar Uzerine
1 1

Bu konuda 763 mesaj var

Önce konsolu ve oynamak istediğiniz oyunu açın, gidin kahvenizi suyunuzu alın gelin. Oyun hazır oluyor yahu 2-3 dakika için o kadar kasmaya gerek yok. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

n11'den sipariş verdiğim Series X bugün geldi. "Madem bu b.ku yedik, buna yakışan bir monitör de alalım" dedim ve Amazon'dan MSI G32CQ4 monitör de sipariş ettim. 31,5", 2K 165Hz VA kavisli panel, Freesync Premium ve G-SYNC destekliyor. Monitör ciddi büyükmüş yalnız.

tGIfFs.jpg

7sv1Kh.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
Squall, wazzap, stardust and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 dakika önce, Altan Yoklar said:

Monitör parlak ekran mı mat mı acaba?

Panel mat Altancığım.

Biraz Forza 7 oynadım. 1440p 120hz VRR ve Dolby Atmos for Headphones ile acayip bir atmosfer yarattı konsol&monitör ikilisi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, wazzap said:

@Najazmasa üzerinde sıkıntı olmaz zaten, o yüzden "uzaktan bakınca" diye sormuştum. :) 

Boyutları itibariyle TV'ye yakın bu monitör, ama sonuçta monitör yani :D Öyle koltuğa serileyim oyun keyfi yapayım moduna giremiyorsun.

Lakin şöyle bir durum var. Bugün PS5 veya Series X için "hem yüksek çözünürlük alayım, hem 120fps alayım, bir de VRR desteği olsun" dediğin zaman TV tarafında 10K bandına epey yaklaşman, hatta gönlün OLED'e kayarsa epeyce de geçmen gerekiyor. 4K@120Hz için HDMI 2.1 gerekiyor ve fiyatlar iyice mantık sınırlarını aşıyor (bence)

PC'de oyun işini konsola kaydırmak istediğim için, hem 1080Ti kartlı kasaya bağlayıp monitör olarak kullanayım (G-SYNC desteği var; arada BF3-BF4, Doom falan oynuyorum), hem de konsola bağlayıp yüksek çözünürlükte 120 fps ve VRR kullanayım diye düşünüp bu modelde karar kıldım. Amazon TR'den 2790 TL'ye aldım ve tüm beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Bu bütçeyle ancak vasat bir TV alabiliyordum zira.

Monitörün bana göre tek eksiği, standının ergonomisinin sıfır olması. Yükseklik ayarı, döndürme vs. yapamıyorsun. Ancak arka tarafında 100x100 Vesa montaj yuvaları var ve ben de zaten kendi monitör koluma bağlayacağım için pek dert etmedim bu durumu.

Najaz tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Quick Resume'de asil olay birden fazla oyun arasindaki gecisler... Ornegin FIFA oynarken COD'a gecip birkac el multi oynadiktan sonra tekrar FIFA'ya donup kaldiginiz yerden devam edebiliyorsunuz... PS5'te bir oyun acikken diger oyunu acamiyorsunuz, kapatiyor ilkini... Fark o...

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
41 dakika önce, JardeL said:

PS5'te bir oyun acikken diger oyunu acamiyorsunuz, kapatiyor ilkini... Fark o...

Ps4 demek istediniz sanırım:thumbs:
Ps5'te askıya alıp diğer oyuna geçildiğini bilmiyorudum.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Squall said:

Ciger gibi olmuş güle güle kullan @Najaz

Sendeki monitör kolları bunu taşır mı?

Sağol :) Bendeki kol Ergotron LX. 11 kg'a kadar taşıma kapasitesi var; bu monitör 6 kg. civarı. Rahat rahat taşır yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Peki FPS 'lerde smearing yapmıyor mu VA ?

Spoiler
On 1/20/2021 at 10:39 PM, Najaz said:

n11'den sipariş verdiğim Series X bugün geldi. "Madem bu b.ku yedik, buna yakışan bir monitör de alalım" dedim ve Amazon'dan MSI G32CQ4 monitör de sipariş ettim. 31,5", 2K 165Hz VA kavisli panel, Freesync Premium ve G-SYNC destekliyor. Monitör ciddi büyükmüş yalnız.

tGIfFs.jpg

7sv1Kh.jpg

Peregrine tarafından düzenlendi
iyi dilekler eklendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, Altan Yoklar said:

Ps4 demek istediniz sanırım:thumbs:
Ps5'te askıya alıp diğer oyuna geçildiğini bilmiyorudum.

Yok, PS5'i kastettim... :D PS4'te de durum anlattigim gibi... PS5'te ise Quick Resume benzeri "Activity Cards" diye bir olay var... Surada detayli anlatilmis; [ https://www.thesixthaxis.com/2020/11/11/ps5-activity-cards-guide-how-they-work-ps4/ ] ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/21/2021 at 11:12 PM, Altan Yoklar said:

Ben dayanamıyorum bu aralar , bulursam PS5 alabilirim her an.
Yurtdışına giden gelen de yok çevrede , yaza kadar da olmayacak sanırım.

Yurt dışına gidip gelen olsa da gittiğinde bulup alabilecek mi o da başka sorun zaten. Pandemi bir hale yola girsin, PS5 stokları da mantıklı hale gelsin diye beklenebilir. Zaten nasıl olsa PS5'e özel oyunlar yok ortada, bir şey kaçırılmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Yurt dışına gidip gelen olsa da gittiğinde bulup alabilecek mi o da başka sorun zaten. Pandemi bir hale yola girsin, PS5 stokları da mantıklı hale gelsin diye beklenebilir. Zaten nasıl olsa PS5'e özel oyunlar yok ortada, bir şey kaçırılmıyor.

bulumuyor malesef, her ülkeye az çok kolu uzanan biri olarak, amerika, kanada, avrupa, ukrayna dahil bir sürü yerde hem kendim hem yatı yapan arkaşlara arattım. gidip bir dükkandan alma gibi bir imkan yok hiçbir yerde. Bir ara ukrayna'da bulunuyor ve fiyatı uygunmuş heralde 1-2 tane alan olmuş ama şuan hem bulunmuyor hem de oralarda da fiyatı arttı. Bu tip bir cihazı 1-2 sene önce, normal zamanlarda Türkiye'den almayı aklımın ucundan bile geçirmezdim ama Amazon sağolsun yine olması gereken fiyattan sattığı için alabildik. Alet yok satarken yeni gelen stok ile birlikte fiyatının 6000 liraya düşeceğini uman bir genç oluşum var, Ben zarar etmeye razıyım ama hayal aleminde yaşamanın anlamı da yok. belki bir ihtimal dijital versiyon 6500 falan olabilir, o da kaç stok gelecek, kimler alabilecek...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışında da stok sıkıntısı olduğunu bilmiyordum. 
Neyse beklemekten başka yapacak bir şey yok .
.
kRj9uQ.jpg
.

Çıktığı anda botlarla tüm stoğu tüketeip fiyat yükseltenler yüzünden yokmuş. Buradaki galericilerin şerefsizliği gibi.
Reddit'te birisi de bestbuy çalışanından öğrendiğine göre sony'nin mağazalara bu kovid döneminde yığılma olmasından korktuğu için göndermediğini yazmış.
Bunlar bana pek inandırıcı gelmedi acaba üretim sayısı az olabilir mi çeşitli sebeplerden?

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teknoseyir e Series X gitmiş.

Lp zaten kendisi de almış series x ama microsoft tarafından da gönderilence videosunu yapacakmış teknoseyir e. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, emre666 said:

Teknoseyir e Series X gitmiş.

Lp zaten kendisi de almış series x ama microsoft tarafından da gönderilence videosunu yapacakmış teknoseyir e. 

Kendisi almamış bir arkadaşı kullansın diye vermiş. Süper arkadaşları var adamın, aylarca XBOX Series X verebiliyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok