PS5 | Xbox Series X / S | Next-Gen Konsollar Uzerine
1 1

Bu konuda 767 mesaj var

Evde kapağını açmıyorum diyebileceğim bir PS4 var. Oğlan baba bunu satalım, Series S alalım diyor. Aslına bakarsanız öyle demesinin sebebi de 1-2 oyun, onlardan hevesini aldıktan sonra Series S'in de pek yüzüne bakılmaz.

Ama daha kaç yıl yeni konsol çıkmaz, gamepass ile beraber Series S alınır mı, ne dersiniz? Bir de alırsak nereden almak lazım? İthalatçı garantili mi yoksa resmi distribütör mü?

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 dakika önce, CandleGarden said:

Evde kapağını açmıyorum diyebileceğim bir PS4 var. Oğlan baba bunu satalım, Series S alalım diyor. Aslına bakarsanız öyle demesinin sebebi de 1-2 oyun, onlardan hevesini aldıktan sonra Series S'in de pek yüzüne bakılmaz.

Ama daha kaç yıl yeni konsol çıkmaz, gamepass ile beraber Series S alınır mı, ne dersiniz? Bir de alırsak nereden almak lazım? İthalatçı garantili mi yoksa resmi distribütör mü?

yeni nesil konsollar geçen sene çıktı. 4-5 sene daha yeni konsol çıkmaz büyük ihtimalle.

ithalatçı garantililerinde 1 yıl garantisi oluyor galiba... microsoft tarafından verilen. microsoft hesabınıza seri numarasından konsolu kayıt ediyorsunuz, bir arıza olursa oradan kayıt açıp ups kargo ile microsoft a yollanıyordu.

resmi fiyat 7,599 tl ithalatçı garantililer 6,600 tl civarında... 1.000 tl fark var. çokta bir fark yokmuş...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 20.12.2021 at 16:05, CandleGarden said:

Eğer satmak isterseniz bir bakabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Altan Yoklar

https://mp1st.com/news/playstation-vr2-launch-targeted-for-end-of-2022-mix-of-aaa-social-games-planned

https://www.finder.com.au/ps-vr2-sense-specfications

Özelikleri iyi gibi.. :icon_think:

PS5 için yeni Vr 2022 in sonunda çıkıyor. Daha 1 sene var ama çıkacak yani eninde sonunda. :)

Bakalım bir önceki nesilde biraz eğriti kalan Vr bu nesilde nasıl olacak.

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, emre666 said:

@Altan Yoklar

https://mp1st.com/news/playstation-vr2-launch-targeted-for-end-of-2022-mix-of-aaa-social-games-planned

https://www.finder.com.au/ps-vr2-sense-specfications

Özelikleri iyi gibi.. :icon_think:

PS5 için yeni Vr 2022 in sonunda çıkıyor. Daha 1 sene var ama çıkacak yani eninde sonunda. :)

Bakalım bir önceki nesilde biraz eğriti kalan Vr bu nesilde nasıl olacak.

https://www.cursedhardware.com/topic/82-vrar-haberleri-oculus-rift-ms-hololens-sony-morpheus/?page=44#comment-130134

Iyi olacak :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet konsolların çıkış fiyatlarının bir hükmü kalmadı maalesef..

PlayStation 5 için Türkiye’de fiyatlar şu an tam 16 bin TL seviyesinde geziyor. Ancak bunun gelen ciddi tepkiler üzerinde tavsiye edilen resmi satış fiyatı olmadığı aktarıldı. Sony Türkiye bugün “PlayStation 5’in Ultra HD Blu-ray disk okuyucuya sahip modeli 7.499 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile satılmaya devam etmektedir.” açıklamasında Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. Detaylı bilgi için http://www.log.com.tr/yasal-uyari-ve-kullanim-sartlari

Sony Türkiye 1 ay önce resmi fiyatı 7.499 tl dir diye açıklama yaptı ama piyasada konsol yok, mediamarkt teknosa gibi yerlerde bile çalışanlar stoklar gelir gelmez tanıdıklarına satıp ''resmi uygun fiyatlı'' ürünlerin piyasadan kaybolmasını sağlıyormuş. tabi o konsollarda 13-14 bin tl lere satılıyor karaborsa gibi.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_mıcrosoft-xbox-series-x-1tb-oyun-konsolu-siyah-1211841.html

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_mıcrosoft-xbox-series-s-512gb-oyun-konsolu-beyaz-1211840.html

Xbox larında resmi garantili fiyatları bunlar oldu gibi 3 aşağı 5 yukarı,

@JardeL hocam başlığı güncellerseniz iyi olur aslında...

emre666 tarafından düzenlendi
JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar Series S'i nereden almamı tavsiye edersiniz? Trendyol'da ithalatçi garantili 5.500'e satıcılar var mesela, bunlardan tercih et diyeceğiniz var mı? Standart garantililer 7.100 ve üzeri gibi görüyorum. Bu aletin kronik bir problemi falan var mı, ithalatçı garantili alma diyeceğiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5.500TL iyi fiyat, kronik bir sorun bilmiyorum, bence o fiyata alin gecin... Gelen cihaz kullanilmamis olsun, ikinci el vs olmasin yeter...

JardeL tarafından düzenlendi
Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.donanimhaber.com/playstation-5-in-turkiye-fiyati-12-000-tl-oldu--145725

PS5 resmi fiyat 12 bin lira oldu.

7500 lira iken kesinlikle bulunmuyordu, karaborsa fiyatı 13-14 bin seviyesinde geziyordu.

bakalım artık 12 bin liradan bulunabilecek mi yoksa bu fiyattan da mı leş kargası scalper'lar aleti kapışıp, 20 binden satmaya çalışacaklar mı, göreceğiz.

sağolsun @Najaz 'ın uyandırması sayesinde Amazon TR'nin kendi malını, resmi fiyattan kapmış olmanın huzuru içerisindeyim.

aletten artık hevesimi aldım diyebilirim. yine bir çılgınlık yaşanır da 2.elde fiyatlar 15 bin lira üstüne çıkarsa kesin satarım.

iyi güzel alet de, bilal'in de dediği gibi herkesin alabileceği şeyler değil...

https://onedio.com/haber/herkesin-alabilecegi-bir-sey-degil-bilal-erdogan-playstation-yorumu-tepkilerin-odaginda-936971

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda karar verdim Xbox Series S alacağım ancak birkaç sorum olacak. İthalatçı garantililer sanırım 1 yıl Microsoft 1 yıl ithalatçının kendisinden 2 yıl garantili. Baktığım zaman 1000 tl cebe kalıyor bununla 3 yıllık game pass yada 2.kol alınabiliyor. Sizce sıkıntı yaşar mıyım yoksa 6.400 civarına direk Microsoft garantili bulunabiliyor. Ayrıca bu cihaza 2.kol olarak Xbox 360 gamepad takılabiliyor mu alıcısı ile birlikte. Düşünceleriniz nelerdir ? Bu cihaz gamepass ve ea play oyunları ve bazı sevdiğim oyunlar için alınacak. Bütçeyi de fazla yormamak adına series S te karar kıldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

xbox'dan anlamamakla birlikte, alacağınız ürünün mümkün olduğunca en iyisini, en uzun garanti ile almaya çalışın.

geçen sene aldığım elektronik eşyaların hepsinin fiyatı en az ikiye katlanmış durumda.

ithalatçı garantisi denen olay, ürünü yollarsınız 1 ay onlarda kalır, sonra size hiçbir tamir/değişim görmeden sorun yok denilerek geri gönderilir.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 dakika önce, stardust said:

ithalatçı garantisi denen olay, ürünü yollarsınız 1 ay onlarda kalır, sonra size hiçbir tamir/değişim görmeden sorun yok denilerek geri gönderilir.

Adamlar en azından geri gönderiyor. Koskoca Microsoft garantiye gönderdiğim Play&Charge Kit'in üzerine yattı. THH'den lehime karar çıkmasına rağmen halen yenisini yollamıyor. Karşımda muhattap bile yok.

Demem odur ki, Türkiye'de artık her şey şansa bakıyor. Garanti-maranti unutun ve aldığınız her ne olursa olsun, bozulmaması için dua edin.

Thustu, Atrin, stardust and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4'ü 3bine sattım, bu ara PS5 mi alayım diye bir gaz modundayım:)

Önerileriniz varsa nerden bulunur, alınır vs paylaşırsanız sevinirim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 dakika önce, escape said:

PS4'ü 3bine sattım, bu ara PS5 mi alayım diye bir gaz modundayım:)

Önerileriniz varsa nerden bulunur, alınır vs paylaşırsanız sevinirim

Oyunlara ve oyun fiyatlarına bir göz atın öyle karar verin ps5 için.
Ben beş ayda 3-4 defa açtım diyebilirim.
Belki de oyun oynamayı bıraktım :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft Türkiye garantili Xbox Series S sahibi oldum sonunda. Bu hayatımdaki ikinci konsol ilki PS2 idi hala duruyor bir köşede :)

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Altan Yoklar said:

Oyunlara ve oyun fiyatlarına bir göz atın öyle karar verin ps5 için.
Ben beş ayda 3-4 defa açtım diyebilirim.
Belki de oyun oynamayı bıraktım :(

ben zaten iki ayda bir oyun oynarım:D fiyatlar malum o sebeple diskli versiyon alıp maliyeti düşürmeyi planlıyorum,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, CandleGarden said:

Ben de 10 gün kadar önce xbox series S aldım. Bir de gamepass ultimate haliyle. Series S ve PC'de hangi ultimate oyunlarını tavsiye edersiniz? Sizin en iyi 10'unuz nedir demeye utandım :) 

2 kişiye ps5 yerine xbox alın dedim ne indirelim diye sorduklarında ne diyeceğimi bilemedim.

Serious Sam 4
Just Cause 4
Subnautica
Gears of war 4
Bunları önerdim ama subnauticayı hiç oynamadım sadece duymuşluğum var , GOW da xbox'ın olmazsa olmazı sanırım ondan önerdim.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, Altan Yoklar said:

2 kişiye ps5 yerine xbox alın dedim ne indirelim diye sorduklarında ne diyeceğimi bilemedim.

Gamepass aldılar ise:

Halo Infinite
Forza Horizon 4
Forza Horizon 5
Gears 5
Doom Eternal
Fifa 21
Hitman Trilogy
Hellblade - Senua's Sacrifice
Mass Effect - Legendary Edition
Mortal Kombat 11
Scarlet Nexus
SW Jedi Fallen Order

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok