PS5 | Xbox Series X / S | Next-Gen Konsollar Uzerine
1 1

Bu konuda 763 mesaj var

On 9/3/2022 at 8:36 AM, Omfs said:

Teşekkürler. Yaklaşık 1400 TL verip gamepad almak için sıra bekleyeceğimi hiç düşünmüyordum. Kahrolsun bağzı şeyler.. Aldım bir tane , tam da PC'de kullandığım gamepad iflas etmişti iyi oldu.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün PSN Store'dan yeni oyunların fiyatlarını görünce küçük kalp krizi geçirdim. 

Diablo 4 1200TL

Star Wars Jedi Survivor 1400TL

güncel kurdan yapıştırmışlar fiyatları. PSN kardeşlik vs ile bile pahalıya geliyor artık. Şimdi Diablo4'ün PC versiyonuna baktım o da 1200TL. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet, olumlu bir durum değil yeni oyun fiyatlarının bu kadar yüksek olması.

ama biz de eskisi gibi vakti çok, parası az öğrenci tipler değiliz. fiyat/vakit arasında bir dengeye oturtabiliriz.

ben bundan sonra donanım olsun, oyun olsun, üstünden 1 sene geçip de, dişe değer bir indirime girmeden hiçbir şey almayı düşünmüyorum.

örnek olarak Last of Us Part 2, PS5 almamda en büyük etkendi, direkt satın aldım onu ki hatırlıyorsun işte "collection" adı altında PS5 alanlara 16 tane oyun verdi Sony.

oynanacak oyun olmasına rağmen direkt aldım, tamam heves etmek de güzel ama ne oldu 1 sene geçmeden PS Plus'a dahil oldu. Hani boşuna para verdim de demiyorum ama...

... demek istediğim artık çıkar çıkmaz almayı gerektirecek kadar heves duyduğum bir şey de kalmadı. heralde cyberpunk'ın fiyasko çıkışı bitirdi o heveslerimizi.

hani eskiden olsa hepimiz birlikte battlefiled oynacak olsak, belki multiplayer'da atı alan Üsküdar'ı geçmesin diye hemen alınırdı... artık öyle bir durumumuz da yok.

insanın ister istemez canı sıkılıyor bu fiyatlara ama ben artık dolar olarak düşünmeye çalışıyorum fiyatları. bi nebze rahatlatıyor, ama toplum olarak nasıl fakirleştirildiğimiz ve köleleştirildiğimizin gerçeğini değiştirmiyor :cry:

@Atrin

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, stardust said:

ben artık dolar olarak düşünmeye çalışıyorum fiyatları. bi nebze rahatlatıyor, ama toplum olarak nasıl fakirleştirildiğimiz ve köleleştirildiğimizin gerçeğini değiştirmiyor :cry:

@Atrin

+1
En son ben de Last of Us 2'yi almıştım birisiyle ortak 125 liraya mı ne gelmişti. Sanırım ondan sonra almadım sadece psplus'ta verilen oyunları oynadım (Hue iyiydi işten gelince koşa koşa başına oturttu).
Almıyorum artık hem fiyat yüzünden hem de ilgimi çekmiyor. Yatıyor orada ps5 . Şu vr2 gözlük belki biraz canlandırır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sony'nin yeni bir PS5 modeli hazirladigi ve "detacable disk drive" a sahip olacagi soyleniyor... Arka tarafta bir USB-C portundan baglanacakmis surucu fakat Digital Edition ile uyumlu degil deniyor, spekulasyon tabii... Yanilmiyorsam Nisan'da Chasis D denen yeni modelin uretimine baslayip Eylul'de piyasaya sureceklermis... 

Bir diger soylenti de bu nesilde Pro konsol gormeyebiliriz deniyor, iddiayi ortaya atan eleman soyle demis;

As for if there's going to be a Pro version this generation, I'm not entirely sure. It doesn't feel like the regular version has been fully utilized yet and probably won't be on mass until the end of the year. All I can say is that I've heard more about the PS6 than a PS5 Pro.

Mantiksiz degil aslinda, PS4 cok cabuk eskimisti yanilmiyorsam radeon 7850 ayari bir kart var PS4'te... 4K tvler filan bir anda ucuzlamisti ki PS4 birakin 4K'yi 1080p bile veremiyordu... PS5'te durum boyle degil, o yuzden bana mantikli geldi bu Pro olmayabilir soylentisi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amerikada digital PS5 MSRP 400 dolar değil mi ? Öyleyse aşırı saçma. Biraz daha verip Series X veya PS5 alınır.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 2 yıldır falan Series X var. Zamanında 8.000TL ye mi ne almıştım. Pişman değilim ama hiç açmıyorum konsolu. Forza 4 ü oynadım bi sonra Gears 1 sonra Forza 5. Forza 5 4 kadar sarmayınca konsol öyle durmaya başladı. Sıçacam bu microsoft a biraz exclusive oyun yapsın tozlanıyor alet. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 minutes ago, Atrin said:

Yaklaşık 2 yıldır falan Series X var. Zamanında 8.000TL ye mi ne almıştım. Pişman değilim ama hiç açmıyorum konsolu. Forza 4 ü oynadım bi sonra Gears 1 sonra Forza 5. Forza 5 4 kadar sarmayınca konsol öyle durmaya başladı. Sıçacam bu microsoft a biraz exclusive oyun yapsın tozlanıyor alet. 

Microsoft'un konsol exclusive diye bir kavramı yok artık. PC + PS5 dışında oyuna yatırım yapmaya gerek yok. Hatta PS5 de almadım ben, eksikliğini pek hissetmiyorum.

achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, Atrin said:

Kargo senden olursa alırım hocam. :baba:

Spoiler

az Najaz'lık yapayım dedim. almak gibi bir düşüncem yok. :)

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, Definitive said:

Microsoft'un konsol exclusive diye bir kavramı yok artık. PC + PS5 dışında oyuna yatırım yapmaya gerek yok. Hatta PS5 de almadım ben, eksikliğini pek hissetmiyorum.

ya tamamda pc exclusive yapsın o zaman :) çok boşladılar yani aklım ermiyor.

@wazzap kargo çok tutar. ben aleti ücretsiz vereyim sen kargoyu öde hocam :D

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, Atrin said:

ya tamamda pc exclusive yapsın o zaman :) çok boşladılar yani aklım ermiyor.

@wazzap kargo çok tutar. ben aleti ücretsiz vereyim sen kargoyu öde hocam :D

Gamepass Exclusive yapıyor işte. :mrgreen:

Cumartesi günü İzmir'den geçerken ben uğrar alırım bedava veriyorsan. :)

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu nesil beni pek cekmedi, iyi bir PCniz varsa Xbox'a gerek yok zaten ama PS5 icin de bir turlu "hah artik alinir" diyemedim... Bir de ustune Zelda icin emulator filan da bulunca PC bayagi bir one cikti bende... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hocam bence yine de PS5 iyi bir jenerasyon geçiriyor. Tabi çok kişisel bir konu. Sevdiğin oyuna bağlı, arkadaşlarının hangi platformda oynadığına bağlı ve başka bir sürü şey. Benim bu forum dışında bütün arkadaşlarım Playstation ekosisteminde. hele şimdi mesela Diablo4 crossplay çıktı müthiş oldu. bizim forum clanındakiler beni eziyor gamepad ile yazmaya çalıştığım için ama olsun :D 

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS5 Pro ile ilgili yeni soylenti;

• Code Name Project Trinity
  • Been in development since early 2022
  • Dev kits going out in November
  • 30 WGP* and 18000MT/s Memory
  • Accelerated Ray-Tracing
  • Targeting November 2024 Release

* WGP: RDNA introduced the "workgroup processor" ("WGP"). The WGP replaces the compute unit as the basic unit of shader computation hardware/computing. One WGP encompasses 2 CUs. This allows significantly more compute power and memory bandwidth to be directed at a single workgroup. In RDNA, 1 CU is one half of a WGP.

PS5'te 36CU var (aslinda 40 ama 4 tanesi aktif degil), PS5 Pro icin 30WGP = 60CU demek oluyor... 

Ayrica bu yil icinde Slim de gelecek deniyor...

Bir diger konu da Sony, PS5 fiyatlarinda Avrupa'da €75 , UK'de £75, US'te $50 seklinde indirime gitmis... 

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, JardeL said:

Bir diger konu da Sony, PS5 fiyatlarinda Avrupa'da €75 , UK'de £75, US'te $50 seklinde indirime gitmis... 

Fiyat indirmek yerine daha fazla oyun çıkması için teşvik edici destekler verseler daha mantıklı olur sanki!

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

On 21.07.2023 at 22:03, JardeL said:

PS5 Pro ile ilgili yeni soylenti;

* WGP: RDNA introduced the "workgroup processor" ("WGP"). The WGP replaces the compute unit as the basic unit of shader computation hardware/computing. One WGP encompasses 2 CUs. This allows significantly more compute power and memory bandwidth to be directed at a single workgroup. In RDNA, 1 CU is one half of a WGP.

PS5'te 36CU var (aslinda 40 ama 4 tanesi aktif degil), PS5 Pro icin 30WGP = 60CU demek oluyor... 

Ayrica bu yil icinde Slim de gelecek deniyor...

https://twitter.com/ghost_motley/status/1687972749807935488?s=20

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS5 Pro'nun disinda bir de PS5'in slim versiyonundan bahsediliyor ama soylentiye bakilirsa cok da slim degil... Boyunun 5cm daha kisa oldugu, genisliginin degismedigi, onde 2 adet type-c portu oldugu ve cikarilabilir BD surucusu oldugu iddiasi var... Soyle de bir resim sizmis;

9e18e3f81a4c510fa657bf2b2659252dd52aa5c8

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/11/2023 at 17:15, JardeL said:

PS5 Pro'nun disinda bir de PS5'in slim versiyonundan bahsediliyor ama soylentiye bakilirsa cok da slim degil... Boyunun 5cm daha kisa oldugu, genisliginin degismedigi, onde 2 adet type-c portu oldugu ve cikarilabilir BD surucusu oldugu iddiasi var... Soyle de bir resim sizmis;

9e18e3f81a4c510fa657bf2b2659252dd52aa5c8

Tanitildi;

53247620407_f38d38045a_h.jpg53248858359_949d3ced6c_h.jpg

The new PS5 has been reduced in volume by more than 30%, and weight by 18% and 24% compared to the previous models. There are four separate cover panels, with the top portion in a glossy look, while the bottom remains in matte. If you purchase the PS5 Digital Edition, you can add the Ultra HD Blu-ray Disc Drive for PS5 later, as it will also be sold separately for 79.99 USD | 119.99 EURO | 99.99 GBP | 11,980 JPY.

The same technology features that make PS5 the best to play are packed into a smaller form factor, along with an attachable Ultra HD Blu-ray Disc Drive and a 1TB SSD for more internal storage.

https://blog.playstation.com/2023/10/10/new-look-for-ps5-console-this-holiday-season/ ] ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dikey standın ayrı satılması kadar saçma bir şey duymadım. Disk okuyucunun sonradan eklenebilmesi ama güzel. Gerçi bende var disk okuyucu ama 1 kere kullanmadım. PS4 Pro'da da hiç kullanmamıştım.

ek olarak konusu yok ama Forza Motorsport >>>> Gran Turismo

Sim yarışçısı değilim. Direksiyon falan da yok. Benim gibi gerçekçilik seven fakat hardcore simci olmayanlar için birebir oyun olmuş. Gran Turismo çocukluk döneminden ötürü help kalbimde ayrı yeri var ama gıy gıy gıy lastik sesi ve aynı motor sesi duymaktan gına geldi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok