Klima tavsiyesi
0

Bu konuda 4 mesaj var

Merhaba,

İzmit yahyakaptan tarafını bilen bilir bilmeyen için detay vermek gerekirse basık bir hava ortamına sahip. Dolayısıyla yazları en üst katta oturuyorsanız ne gece uyku uyutur ne de gündüz evde durabilirsiniz :) Sonuca gelecek olursam hem yatak odama hem de salona birer adet klima almak niyetindeyim ama ikisini birden aynı anda almak zorlayacağı için bu sene birini seneye de diğerini alma planındayım. Hiç anlamadığım bir konu olduğu için sizlere sormak istedim. 2+1 evin büyük odası yaklaşık 25 m2 lik bir odaya kaç btu gücünde klima gerekir? Özellik vs olarak ne önerirsiniz, hangi marka olmalı?

Bilgilerinizi bekliyorum. 

Teşekkürler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle kullanılacak mekan alan cinsinden yani metreküp olarak ölçümlenmeli; ama kabataslak verdiğiniz 25 metrekare için 9000 ila 12000 BTU'luk bir klimanın yeterli olacağı aşikar; ama hem yatak odası hem salona klima alcaksanız dış ünite 1 adet iç ünite 2 adet olan klimalar var sanırım bu daha ekonomik ve kullanışlı olur; dış ünitenin doğrudan güneş ve kış aylarında özellikle kuzey rüzgarlarından korunaklı bir yerde olması ve ayağına takoz takılmasını da tavsiye ederim; 2,5 liralık takoz yüzünden çok gürültüye maruz kalabilirsiniz... Marka olarak piyasadaki ortalama kalite olanların hepsi hemen aynı teknolojiyi kullanır; daha evvel Malezya'da sanırım şimdilerde Çin'de aynı fabrikalarda fason olarak üretiliyorlar; üst seviyeler içim durum daha farklı ama detayını bilemiyorum; klimada özellikle nem giderici seçeneği bulunmalı (sanırım şimdilerde standart); marka bazında esas bakacağınız konu servis ve yedek parça olayı; bu ikisini düzgün hizmet veren bir markaya yönelmenizi tavsiye ederim...

antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sürekli güney alan salon ve koridoru da soğutması için 18binlik samsung ar9500 aldım. Çok memnunun diyebilirim.

İnternetten indirimli 4450 liraya aldım wifi vs olması cidden iyi özellik eve gelmeden önce açıyorum ev serin oluyor.

Birde direk üflemesin diye windfree modu var sanırım en çok kullandığım özellik.

Sizde fiyat vs karşılaştırıp inceleyin isterseniz.

antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok