Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

Yeni CLA'nın önü falan güzel de arka kısmı Opel İnsignia'ya benzeten bir ben mi varım ya? İçi her zamanki gibi götüme benziyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A sedan önüyle de arkasıyla da daha güzel CLA'dan. ama ikisi de 3 serisinden sonra küçük kalır bana.

benim anlamadığım şey ise niye bu güzel 2000 motorlar C class'a konmuyor.

C300 244 beygir ne skime yarar... C400 de 3000 motor, o kasa için de %160 ötv'ye katlanılmaz.

şu şartlarda mercedes'den tek alınabilecek araba E350 AMG, onu da 5 serisinin makyajını gördükten sonra kimse istemez heralde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CLA'nın önünü, arkasını ve içini güncel malzemelerle değiştirip yeni diye satıyorlar gibi geldi. A daha güzel bence ama sedanını görmedim. Zaten A sedan ve CLA'nın farkını hala anlayamadım neden ikisi birden var ki? E ve CLS gibiler mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11.01.2019 at 0:41 AM, ObiWan said:

Insignia'nın imitasyonu gibi duruyor :) [/troll]

:icon_think:

SEP tarafından düzenlendi
infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Q8'in fiyatı belli olmuş.

Q8 50 TDI quattro 286 hp Tiptronic

Model Q8 50 TDI quattro 286 hp Tiptronic
Motor 50 TDI quattro
Motor Hacmi 2.967 cm3
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı 1.267.939 ₺
Net Fiyat 411.400 ₺
Ötv (%160 658.240 ₺
KDV (%18)  192.535 ₺
Motorlu Taşıtlar Vergisi  5.232,00 ₺

Trafik Tescil ve Ruhsat İşlemleri Resmi Bedeli  

260,40 ₺
Trafik Tescil ve Ruhsat İşlemleri Hizmet Bedeli 

271,20 ₺

-

Ne güzel memleket ya... 400 bin liralik arabaya 850 bin lira vergi... 

Buna demek air suspension, S line vs. bir kaç parça donanım ekletsek fiyat 1.5 trilyon olacak... baya güzel.

3000 motora sadece 286 beygir vermiş. 2220 kilo olan arabada çok da bir performans beklentisine giremezsin bu motorla.

o zaman bu ancak 2000 motorla gösteriş için alınır. Koysun 2.0 benzinli 250 beygir civarı bir motor sadece öyle satar bu araba.

350 bin'e girse 2.0 benzinli, %110 ötv 385 bin, %18 Kdv 182 bin yani 917 yapar, havalı suspansiyon ve S line ile işte yine 1 teklik gerektirir ki aslında o bile bir lüzumsuzluk abidesi olur.

ben bunu unutayım en iyisi yavaş yavaş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

0-100 hızlanması 6,3 esasında o ağırlığa göre iyi. Fakat tabiki 3.0'a 286 beygir az gelebilir hocam sana. Fiyatı çok güzelmiş bu arada. Gerçi adamlarında bir suçu yok. Q8 güzel araba olmuş. Bakalım etrafta kaç adet görücez. Kriz var mı yok mu öyle anlarız :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

görürsün bol bol merak etme, hele 2.0 motorlu çıkarsa kızılay yardım çadırı açar ihtiyaç sahiplerine dağıtır.

benim açımdan o paraya M5 alınır... 2020 model 4 serisi beklemeye devam...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni 508 gelsin onun fiyatına bakıp sıfır alır mıyım almaz mıyım karar vericem ben. Olmadı 2011 Astra'yla hayata devam, nerde trak orda bırak... 2000 motor ya da üstü bir kendime bir devlete alamam, kusura bakmasınlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu yeni nesil araçlardaki abartı 0-100 rakamlarına aldanmamak lazım, yeni nesil şanzımanların ilk kalkışta sağladığı atiklik ve verimlilik sayesinde yakalıyorlar onu, AWD sistemlerini de unutmamak gerek. belli bir hızdan sonra çok hantallaşıyorlar motor yetersiz geldiği için. yeni 530i en iyi örnektir buna, kapışmışlığım var. kağıt üzerinde 0-100km 6sn görünmekte ki benim aracın kağıt verisinden biraz daha iyi (benimki 6.3sn). ışıklardan kalkışta bariz şekilde bana 1 araba fark attı, ancak aşağı yukarı (o esnada çok dikkat edemedim) 50km/s civarından sonra hızlanmalarımız eşitlenip, daha da yukarısında (100+ km) ben arkadaşı yalayarak uzaklaştım. büyük motor yüksek hızda çok farkediyor.

velhasıl kelam, Q8'in 0-100 verisine çok aldanmayın.

Firienholt, Thustu and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanirim 3.0TDİ, ticari motor. Buyuk hacim, rahat calissin az güç uretsin etc mantigi ile yapılmış uzun ömürlü motorlardan olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/01/2019 at 11:41 PM, ObiWan said:

Insignia'nın imitasyonu gibi duruyor :) [/troll]

Bildiğin insignia'yi çalkmışlar yahu  :D

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

neresinden bakarsan bak bu tasarım olmamış, akmıyor. bir orantısızlık var. beğenmek için zorluyorum kendimi ama beğenemiyorum. umarım yeni 4 buna benzemez yoksa çok yazık olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni 3 serisi Fransız tarzı ön far-tampon çıkıntısı dışında gayet güzel görünüyor. Kaliteyi artırdıklarınız düşünüyorum. Boyutlar da büyümüş. 4 serisi daha sportif, daha güzel olacaktır. 3 ve 4 aynı anda çıkmaz herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 minutes ago, iceice said:

Yeni 3 serisi Fransız tarzı ön far-tampon çıkıntısı dışında gayet güzel görünüyor. Kaliteyi artırdıklarınız düşünüyorum. Boyutlar da büyümüş. 4 serisi daha sportif, daha güzel olacaktır. 3 ve 4 aynı anda çıkmaz herhalde.

yeni 4 serisi bu sene tanıtılacak 2020 model olarak sene sonu satışı başlar almanya'da. muz cumhuriyetlerine de 2020 Q2 de falan gelmiş olur sanırım. ama grand coupe modeli daha sonra çıkar eğer o bekleniyorsa akılda bulundurmak lazım.

sanırım yeni 4 grand coupe ile 5 serisinin makyajı birbirine yakın zamanlarda belli olur. 4 serisi çığır açan tasarımlı, 5 serisinde sunulmayan ultrasonik motor seçenekli falan gelmediği sürece sanırım işim olmaz.

kendi arabamdan biliyorum, 3 ve 4 malzeme, motor ve yürüyen aksam olarak tamamen aynı araba, tek farkı insanları 320d fiyatına 3 silindirli sikindirik 418i'yi çok matah bir bokmuş gibi kakalamış olmaları.

küçükten beri söylediğim gibi bmw 5'den başlar. F30 almamın tek sebebi de daha 27 yaşından 525xd alırsam bir sonraki arabam ne olacak en iyisi ilk 3'den başlayayım dememdi :lol: 

gerçi hakkını yemeyeyim f30 platform olarak E92'den fersah fersah önde bir araç ama bir 5 değil tabii ki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 hours ago, stardust said:

neresinden bakarsan bak bu tasarım olmamış, akmıyor. bir orantısızlık var. beğenmek için zorluyorum kendimi ama beğenemiyorum. umarım yeni 4 buna benzemez yoksa çok yazık olacak.

Hocam valla ilk fotoğrafları attığında o kadar yadırgamamıştım ama bu videodan sonra bende yadırgadım. Ön sis far bölgesindeki atraksiyon Honda Toyota gibi markaların futuristik dizayn yapma çabası gibi olmuş. En üzüldüğüm nokta ön farlardaki ledler. Sokaktaki BMW lerin o baykuş gözü gibi yuvarlak gündüz ledleri arabanın bir karakteristiği idi. Kendini belli ediyordu. Bu yeni kasada ne akla hikmetse merceklerin altına rimel sürer gibi sikko şerit çekmişler. Arka kısımda direk A4 ü andırıyor. Çok kötü olmuş diyemem ama eski kasa daha güzeldi.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok