Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

Supra bence tamamen utanılacak bir araba olmuş. Z4 ün kopyası zaten tamamda iç mekandaki eğlence sisteminin ekranı bile BMW. Klima tuşları klima ekranı vs hepsi BMW. anladık şasi yi motoru aldınız BMW'den ama bari kendi iç dizaynınızı koysaydınız. Bu mu Supra'nın legacy si. Toyota CEO'su gitsin harakiri yapsın. Birde reklamlarda boş boş "supra olmasaydı master driver olamazdım bla bla bla" diyor. 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Z4'deki Z, Zukunft'dan (gelecek) kelimesinden geliyor. Yani Z serisi otomobiller geleceğin otomobilini temsil ediyor, yani daha doğrusu etmesi gerekiyor fakat 2019 Z4'e bakıyorsun günümüz standartlarında sıradan bir roadster.

Kötü bir araba mı? Değil tabii ki ama bir olayı yok, tıpkı Supra gibi.

Z yerini i serisine teslim etmiş gibi görünüyor.

Supra konusu zaten çok acayip, böyle özel bir otomobil böyle özel bir marka nasıl böyle alelade bir klona verilebilir bilemiyorum. Benzer bir olay NSX'in de başına geldi ama şimdi Supra olayına bakıyorum da Honda'ya fazla yüklenmişiz. NSX içimize sinmese de "bir şey" yani, kendince özgünlüğü teknolojisi var.

Otomobil sektöründe bu kadar söz sahibi olan, muhteşem motorlara, otomobillere imza atmış, Lexus gibi alt markaya sahip olan Toyota gibi bir firmanın, Supra'yı tutup Alman üretici ile ortak üretmesi çok acayip bir durum. Anlayamıyorum, kimse anlayamıyor zaten.

Whooosh tarafından düzenlendi
jackjoker, Firienholt and quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NSX'in tek hayal kırıklığı yaratan noktası fiyatı oldu. Yoksa tamamen özgün hybrid supercar yaptı adamlar. Eski NSX de öyleydi. Fakat fiyatı da uygun olduğudan, üzerine koyup, ufak tefek modifiyelerle Porsche Ferrari avlar hale geliyordu. E şimdi aynı paraya tonla Ferrari, Porsche var ?

Şimdi Adile Naşit'in dediğine döndü iş;

allreadydead tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/22/2019 at 5:40 PM, TiesTorN said:

comfort & spor modu olabilir. comfort'ta yavaş kalkar araçlar.

yok ki öyle bir seçenek :)

15k verince böyle oluyor demek. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap  :icon_whistle:

bu arabayı biraz zor satar bmw. borusan nasıl bir çalışma yapıyor bunu ilk alanlardan olmam için bir bilseniz :lol:

ama geçti artık o işler. bir daha 3 serisi almam, bir daha bmw alacağımı da düşünmüyorum. biraz daha erteledim ben araba değiştirme işini F30 ile devam... 

bu kadar vergi ödeyeceksek bari almışken gerçekten iyi bir şey alayım modundayım.

dediğim gibi yeni 4 serisi bir belli olsun, 5'in de makjayı bir çıksın, ondan sonra karar vereceğim bmw ile tamam mı devam mı diye.

ps: açıkça söylüyorum, tasarım o kadar çirkin ki reklamda bile belli olmasın diye arabadan çok dans eden insan göstermişler. hele estoril mavisi mi bir daha tövbe valla, güya özel renk, bütün 1.6 motorlu ihtiyaç sahiplerine kızılaydan dağıttılar estorili.

belki rakam olarak çok araba sattı borusan ama benim gibi bir müşteriyi kaybetti büyük ihtimalle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gereğinden fazla abartıyorsunuz bu işi... yeni tasarımın beklenildiği kadar iyi olmadığı bir gerçek ama kötü de değil yani, bu kadar da itin götüne sokmaya gerek yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reklamdaki anlamsız danslara ne gerek vardı bilemedim ben de. Mat anlatmıştı aracın nasıl olduğunu, şurdan bakılabilir:

Reversing assistant videoda sorunlu ama kesin güncellenmiştir. Arabayı telefonla çalıştırma işiyse çok saçma. Şöyle ki; Android tabanlı cihaza uygulama kurup, NFC ile araca girip aracı çalıştırabiliyorsunuz ama Apple cihazınız varsa olmuyor. Yanına bir kart veriyorlar. Fakat arabanın kendisinde Android Auto desteği yok, sadece Apple CarPlay mevcut. Yani kapıyı Android telefonla açıyorsunuz ama içeride araca bağlayıp kullanamıyorsunuz. Onun için iPhone lazım. :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne gömdünüz arkadaş.

Ben ki bmw sevmeyen insanım bana kötü gelmedi. Tamam android auto yok ama sonuçta bluetooth ile bağlayınca gayet normal şekilde müzik çalabiliyorsunuz.

Öyle bir gömdünüz ki sanarsın çok sıradışı çok farklı bir şey çıkarmış bu sene. Ulan geçen seneki bmw'nin aynısı, azıcık makyajlı.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya wış'cım ben bmw 3 serisinin içine doğdum, sen kime ne anlatıyorsun :lol:

e90 dahil aslında 3 serisi taraftarı olmadım. f30 beni yoldan çevirdi ki onu da aldım, bu g20 akmıyor.

araba tasarımı ile azıcık ilgili bir göz bile bunu farkeder. dizany olarak cidden başarısız. gözü rahatsız ediyor.

bizim küçük bir komün var, havalimanı otoparkında çıkmaz bir sokak var, arabalarını seven kaptanların bıraktığı gizli bir bölge, kapı çarptıran mallardan korunmak için kurduğumuz bir birliktelik, adeta doğal bir oluşum.

bu çıkmaz sokağın yarısından fazlası bmw, borusan galerisi yanında halt etmiş dersin. açıkçası ben her türlü bmw modelini görüyorum hatta samimi olduğum adamların arabasını alıp kullanıyorum bile.

bana bu modeli yutturamazlar o yüzden, 6 yaşını doldurdu benim araba, sıkıldım yani, arayış içinde olmama rağmen güzel gelmiyor, daha ne diyeyim.

yeni diye insanları cezbedebilir ama sene sene modelleri bilmeyen birine göster, hatta en iyisi çocuğa göster, bu konuda çocuklar çok acımasız derecede dürüsttür, anında gömerler yani senin beğenerek aldığın arabayı... neyse kimsenin bu yeni modeli beğenebileceğini sanmıyorum ben.

belki biraz da şartlandım almayacağım için ama yok arkadaş neresinden bakarsan bak benim arabam bundan çok daha güzel.

ilk kez internet ortamlarına bir fotoğrafını koyuyorum arabanın, gün yüzü görmez kendisi aslında, hep kapalı garajlarda yatar. çok abartmak istemiyorum ama bu araba 2013 senesinde ilk 2 tane geldi, 2'si de konfigüratör'den, birisi bursa'dan bir arkadaşın, diğeri de benim.

ilk sene ben arabamı her çıkarttığımda kırmızı ışıkta meraklılar başıma üşüştü, muhabbet etmeye çalışanlar mı dersin, fotoğraf çekilmek isteyenler mi dersin. Arabayı hatta boğazda bir yere parkettim yanında banka oturdum hiç oralı olmadan, arabadan anlayan her herif durdu, inceledi ve foto çekildi diyebilirim.

bu G20'de hiç böyle bir şey olmayacağına, dikkat bile çekmeyeceğine garanti veririm. borusan büyük bir mallık yaparak 1.6 motorlara m-sport ve beraberinde estoril'i sunduğu için rengi bitirdi. Yani ne kadar sinir oluyorum şuan bile hala yazıyla anlatamam.

borusan'ı da bokladığıma bakmayın, aile şirketi gibi bir şey bizim :lol: direkt yönetim kurulundayız yani ona rağmen bu hislerim. sanıyorum hiçbir T.C. vatandaşına nasip olmayacak bir indirimim olmasına karşın bu modeli bedava verseler kullanmam diyebilirim.

neyse bu kadar yeter. yani başka konularda konuşun benle tamam da bmw konusunda cidden kimseyi kâle almam :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/28/2019 at 8:29 PM, stardust said:

(ikisi de 2000 dizel, 1.6 maskaralıkları olmaz bizde)

Dizel dediğin jeneratör olur, kamyon olur, gemi olur, traktör olur, otobüs olur. Araba dizel olmaz. 3 litre falan olsa hadi memleket şartlarını düşünerek eyvallah diyeceğim de 2 litre dizel motorlu arabaya "spor araba" muamelesi yapmak bilemiyorum Adnan.... Üzülüyorum.

İkisi de tamamen aynı demiyorum ama ben gözlüksüz ikisini ayırt edemem. Bir insan üsttekine çok güzel mükemmel falan diyip alttakine "ıyy iğreenç" falan diyemez. Eğer alttakinin tasarımı kötü ise üsttekinin de kötü.

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

puhahaha, kullanmayan bilmez. ben ilk 328i sipariş ettim, kaydı kuydu falan da var, inanmayana gösterebilirim. dizelin torkunu bilmeyen sizin gibi hevesli gençler boklamaya pek bir heveslidir. üzülme ama ben de sizden biriydim. sonra bana zorla test sürüşü yaptırdılar. 

bmw'nin dizeli sizin bildiğiniz alıştığınız motorlara benzemez. bunu al bir de ZF tak işte. yahu varsayılan değil benim bildiğin 100 km gittiğim yolda 3.3 litre yakıt tüketimim var sen hala kimin evini anlatıyorsun bana abooo :lol:  jeneratörünle başarılar diliyorum sana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dış görünüş itibari ile ön taraf F10 G30 karışımı bir şey olmuş ki bu zaten beklenen bir şey. Asıl sorun bence arka tarafta, zaten videolarda falan da pek gösterilmiyor ama orada BMW kimliğinden çıkılmış, biraz geometriyi merso, ışıkları da audi gibi yapalım tarzı bir şey olmuş  ama ellerine bulaştırmışlar gibi duruyor resmen.

Ayrıca videolarda vs. olan ön tampon sanırım M sport'a özgü bir şey, default olanı biraz karaktersiz duruyordu sanki. Gözümüzle görmemiz lazım ama bu şartlarda da 3-5 kişiden fazla almaz bunu Türkiye'de.

Android Car zımbırtısının olmaması aşırı kötü olmuş, 2019'dayız yani. Onun dışında iç aksam 10 numara 5 yıldız bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

android nfc ile kapı kilidini açıyorsun, iphone ile açamıyorsun.

ama içerde de sadece apple car var, tezatlar silsilesi.

bekleyeni, illa alacak olanı varsa alır zaten ama arada kalmışları kendi tarafına çekecek bir şey yok.

benim için en önemlisi zaten motorlarda güncelleme yok.

merso 2.0 45AMG motor ile 400 beygir veriyor @BMW sen ne yaptın paşam ? 1.6 motorunu geliştir bari halk sevinsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sağda solda 5.20i deki 1.6 motor stage2 yazılımla 300 civarı beygir alındığı yazılıyor.

Ne zaman elde kalır bilinmez ama millete yayılırsa ortalık M5 görünümlü 5.20i lerden geçilmez herhalde. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok