Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

sizin için bir şey ifade etmeyecek :lol:ama benim de hoşuma gitti

belki de sıfır bmw alacak param olmadığındandır, bilemiyorum :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Thustu said:

Sağda solda 5.20i deki 1.6 motor stage2 yazılımla 300 civarı beygir alındığı yazılıyor.

Ne zaman elde kalır bilinmez ama millete yayılırsa ortalık M5 görünümlü 5.20i lerden geçilmez herhalde. :D

aşağı yukarı 50k da biter o motor bence :lol: 5.25d modelleri bile yüksek beygirden ötürü, stock halde sürülmüş olmasına rağmen 100k km civarı motorları bitiyor. sanayilerin önü bu modellerle dolu, rektifiye oluyorlar hepsi.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03/03/2019 at 9:36 PM, Hamso said:

Burada da japonlar bulusmus.

ASUS_Z00A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burasi yokohama'da Daikokufutō adinda devasa bir otopark. her cesit absurtluk varmis:

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@infestor

evet bmw'nin yol haritasını gayet net özetlemişler.

gelecekte, geriye doğru bakıldığında gelmiş geçmiş en çirkin bmw tasarımlarının olduğu yıllardan geçtiğimiz belli olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otomobilde geçici ÖTV indirimi Haziran sonuna kadar uzatılmış. ÖTV indirimi, vergi diliminin yükseltilmesi ve döviz düşüşüne rağmen satış fiyatlarının yeteri kadar düşmediğini görüyordum. Bayilere de hak veriyorum bir yandan, döviz fiyatlarına güvenemiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gedizler kapandı, ulugöl kapandı. Bunlar hatırı sayılır bayilerdi, gerçekten otomotiv sektöründe sıkı bir daralma mevcut.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, GoXeL said:

Gedizler kapandı, ulugöl kapandı. Bunlar hatırı sayılır bayilerdi, gerçekten otomotiv sektöründe sıkı bir daralma mevcut.

Borusan Oto 100 milyon USD yatırım yaptığı Samandıra BMW-Mini-Jaguar-Range Rover merkezini 29 Ocak itibarı ile kapattı. Haberlere konu olmadı ama bu tesis kapalı şu anda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, GoXeL said:

bu ultra-kazik fiyatlarla baska birsey olamazdi zaten

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, pentaman said:

Borusan Oto 100 milyon USD yatırım yaptığı Samandıra BMW-Mini-Jaguar-Range Rover merkezini 29 Ocak itibarı ile kapattı. Haberlere konu olmadı ama bu tesis kapalı şu anda.

100 milyon TL demek istemişler herhalde? Sadece araba satacak, servis hizmeti verecek bir yere 100 milyon USD yatırdıysalar kara para aklıyorlardır diyeceğim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni 3 serisinin Almanya'da ayaküstü incelemesi. Fotolardakinden daha güzel ama bende hala f30'u ilk gördüğümdeki etkiyi yapmadı görünüş olarak.

Teknoloji olarak baya yardırmışa benziyorlar ama. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da o teknolojilerin hepsi opsiyon.

320d modelini boş 400 bin liradan getirecekler.

o bahsettiğiniz teknolojiler, resimdeki modelin m-sport farkı + metalik boya, bir sunroof bir ses sistemi istesen arabanın fiyatı 600-650 bin liraya çıkacak.

bu opsiyon konusunda aç gözlülükleri şerefsizlik seviyesine çıkmış durumda iyi otomobil üreticilerinin.

bir de bizim ülkenin saçma sapan çarpık vergi düzeni ile birleşince işte...

şöyle söyleyeyim ben 2013 de bmw'mi alırken koydurduğum opsiyon farkı ile sıfır -düzline- golf alınabiliyordu. şuan da durum böyle.

öte yandan hyundai'ye bakıyorsun misal 5-10 bin lira farkla arabayı full+full alıyorsun. 

bunları düşündükçe feci sinirim bozuluyor, bu gidişle araba falan alamayacağım ben bir daha :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ps: şöyle de bire açıklama yapayım.

hadi dedin gözü kararttın gittin aldın arabayı 2000 motor, vergiyi falan da bir güzel devlete domaldın.

sonra noluyor işte 1.6 motorlara ötv indirimi, bir de borusan 40. yıl edition diye bir saçmalığa imza atıyor.

sen 1600 euro ona vermiyim diye aynalarını elle katlarken senin aldığının yarı fiyatına arabayı almış adam tüm güzel donanımlara sahip oluyor.

borusan sonra niye dükkan kapıyor, arkadaş sen daha çok bayi kaparsın çünkü "mass premium" adı altında saçma sapan işler yaptın. hiçbir özelliğini bırakmadın markanın.

zannettin ki 3 silindirli motora tamah eden adam gelip sende 2000 liraya yağ değişimini yaptırtcak, servisten kazanacaksın. kimse gelmedi tabi.

o yüzden diyeceğim bu araç burda sadece 316i olarak 1.6 benzinli satar, binen adam da işte kasa bmw ama motor abidik gubidik bişeye biner.

daha sabaha kadar yazarım da çok uzatmayayım. başarılar diliyorum borusana, arada bir arıyorlar dalga geçiyorum artık telefonda da, bir de utanmadan bunu atmışlar:

WhatsApp Image 2019-03-15 at 13.05.59.jpeg

çok beklerler artık bundan sonra porsche müşterisiyim :8 (zor ama bakacağız :zuh:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni bmw lerde akıllı telefona yüklenecek uygulama ile otomobil anahtarı taşımdan aracı kullanabiliyoruz galiba. bence süper bir özellik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, emre666 said:

yeni bmw lerde akıllı telefona yüklenecek uygulama ile otomobil anahtarı taşımdan aracı kullanabiliyoruz galiba. bence süper bir özellik.

o otomobili çalarlar abicim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kapılar, havalandırma, ışık vs. açılıp kapatılabiliyor iOS üzerinden. Motor açılıp kapatılmıyor, güvenlik nedeniyle bu özellik kapalı dediler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok