Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

Buradaki Almanlar tanıdıklarımın hepsi uzak doğu arabası al diyor :D Muhtemelen ilk arabam Toyota Yaris olacak. Fiyatı çok uygun geldi. Kronik sorunlarının olmaması da çok güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, rammstein said:

Buradaki Almanlar tanıdıklarımın hepsi uzak doğu arabası al diyor :D Muhtemelen ilk arabam Toyota Yaris olacak. Fiyatı çok uygun geldi. Kronik sorunlarının olmaması da çok güzel.

karismak gibi olmasin ama :)

keko bir turk olarak ben almanya'da yasasam cekerim altima 2. el kombi audi a6'yi

https://www.autoscout24.de/lst/audi/a6?sort=price&desc=0&ustate=N%2CU&size=20&page=1&cy=D&fregfrom=2013&body=5&atype=C&

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
51 minutes ago, infestor said:

karismak gibi olmasin ama :)

keko bir turk olarak ben almanya'da yasasam cekerim altima 2. el kombi audi a6'yi

https://www.autoscout24.de/lst/audi/a6?sort=price&desc=0&ustate=N%2CU&size=20&page=1&cy=D&fregfrom=2013&body=5&atype=C&

İlk arabama olabildiğince az para vermek istiyorum. Max 7000€ dedim ama ne kadar ucuz o kadar iyi. O paradan araba fiyatının üstüne bir ton sigorta ve vergi tarzı zart zurt alacaklar. Otomobili kayıt masrafı bile 70€ felan :lol:

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:lol:

Benim evin hemen dibinde şu (BMW 740 Sportpaket; 340.000 km; 4.599€) var:

https://www.autoscout24.de/angebote/bmw-740-sportpaket-massagesitze-logic-7-navi-prof-19-diesel-schwarz-33830e6e-b524-4ca1-8a58-5cd7a7770766?cldtidx=3

1280x960.jpg

1280x960.jpg

Ama sakin kafayla almam lazım. Bu aralar bulaşasım yok. Benzer bir yavru gene güzel bir fiyatla gelir gelecekte. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sahibinin çatlak ve bakımlarını eksiksiz yaptırdığına emin olmadığın bir bmw'yi kesinlikie 200.000 km üzerinde alma, kafanı duvarlara vurmaktan kafa kalmaz. 340.000 km çok ciddi bir rakam, nerelerden nasıl abidik gubidik arızalar çıkarabileceğini bilsen aklın durur. ben kendi 540'ımı bunu bilerek aldım, neredeyse 60.000 TL harcadım dertleri hala bitmedi. hobim olduğu için ben hayatımdan memnunum, herkese göre bir iş değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ana kadar kullanılmış otomobil satın alanlardan duyduğunuz ya da ikinci el otomobil alarak deneyimlediğiniz en masraflı problemler neler?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde en büyük sorun her gün başka bir yerinde arıza çıkartan araçlar oluyor. İnsanı çileden çıkarır böyle bir arabayla uğraşmak.

Alığınızda tıkır tıkır çalışanan araç 1 ay sonra sizi sanayi mahallesine kilitler hale gelir, sanayiden servislerden çıkamazsınız ve hiçbir zaman da sorun bir vidası gevşekmiş sıktım düzeldi şeklinde çözülmez. Her zaman bir şeyleri bozulmuş olur ve değişmesi gerekir, yani en azından ustalar hep böyle söylerler. Tabi bazen parça değişimi sonrası düzelir bazen düzelmez. (Yazarken bunaldım)

Onun dışında kaynağı bir türlü anlaşılamayan ve çözülemeyen arızalar çekilmez oluyor. Bir de sorunun kaynağı belli olup da tamiri masraflı olan şeyler var, misal otomatik şanzıman sorunları, turbo sorunları, dizel pompası sorunları, yağ kaçırma sorunları vs vs

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kronik arızaları olan araçları dikkate almazsak şimdiye kadar gördüğüm en masraflı problemler genellikle yanlış kullanımdan ötürü sorunlar çıkartan otomatik şanzımanlar oluyor. Özellikle çift kavramalı olanlar bizim ülkede doğru kullanılmadığı için şanzımanı arızalı (ya da arıza yapmaya müsait) çok araç var. Onun dışında turbo sorunları, uzun süre yağ değişimi yapılmamış araçlardaki motor sorunları ve manuel şanzımanlı araçlarda çok sık yarım debriyaj kullanımına dayalı şanzıman sorunlarını sayabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, pentaman said:

Ben biraz cahilim araba ve parçaları konusunda, 2000 yılında böyle birşeyin yaşandığından haberim yoktu. Sağol @Hugh Bullet bilgilendirme için, gerçekten enteresanmış.

:lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

araçların periyodik bakım ücretleri konusunda eski sattığım mazda servis müdürünün yazısını aynen buraya kopyalıyorum.

"kurdan dolayı üretici firmaların yapmış olduğu zamlar ile fiyatlar yüksek çıkıyor , keşke servislerin elinde fiyat belirleyici bi pozisyon olsada fiyatları biz belirlesek , mesela dex yağ litre fiyatına %22 zam geldi , parçalara ise ortalama %15 zam"

bu da demek oluyor ki bir sonra ki bakım ücretleri ister özel servis olsun ister yetkili servis olsun astronomik rakamlar çıkabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araba değişim için fikrinizi almak istedim.

Bende zamanında sıfır aldığım 2011 Opel Astra H 1.3 dizel var. 90k kilometrede. 60'a yakın fiyatlara gidebiliyor.

Sıfır araba fiyatları uçtuğundan ikinci el 2016 Opel Astra K 1.6 dizel Excellence baktım. Bursa'da 105'e bir tane buldum. 52k kilometrede.

Aklımda zaten değiştirmek vardı ama sıfır almak istiyordum. İkinci eller de çok uçmadan alayım dedim, ne dersiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2017 comfortline dsg dizel, 35binKm
109.5TL ye alindi. Arac yarin geliyor.
Bilmiyorum fiyat hakkinda fikriniz nedir, ikinciyeni.com u takip edin isterseniz.

iceice beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, iceice said:

Araba değişim için fikrinizi almak istedim.

Bende zamanında sıfır aldığım 2011 Opel Astra H 1.3 dizel var. 90k kilometrede. 60'a yakın fiyatlara gidebiliyor.

Sıfır araba fiyatları uçtuğundan ikinci el 2016 Opel Astra K 1.6 dizel Excellence baktım. Bursa'da 105'e bir tane buldum. 52k kilometrede.

Aklımda zaten değiştirmek vardı ama sıfır almak istiyordum. İkinci eller de çok uçmadan alayım dedim, ne dersiniz.

Dizel sart degilse;

https://www.dod.com.tr/arac-detay/VOLKSWAGEN/GOLF/181600392 veya

https://www.dod.com.tr/arac-detay/SEAT/LEON/184100195 olabilir...

iceice beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün kendi aracımı 57500'e sattım. 102500'e dediğim aracı aldım.

Dün de araç fiyatlarına fahiş zamlar geldi. Sıfır araç kafasındaydım ama artık çoğu kişi için hayal oldu herhalde.

Benim aldığım aracın sıfırı 220K olmuş, e yuh yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/1/2018 at 22:45, JardeL said:

Yeni Audi A6

Onu tipik Audi, arka tarafi begenmedim... Motor isimlendirmesi dikkatinizi cekmistir; 40 TDI , 45 TDI, 50 TDI, 55 TFSI seklinde olacakmis... 40-45 2.0litre, 50 ve 55ler 3.0litre hacme sahip motorlarin farkli versiyonlari... A8'den bayagi bir teknoloji almis almasina da fiyati ne olur TR'de merak ettim... Baslangic fiyati olarak tahmini 44.000 euro denilmis, su an TR'de baz fiyati 46.000 euro olan A6 3.0 TDI quattro 320hp, vergilerle birlikte 665.000 TL'ye satiliyor... Gerci dogus yine bombos arac getirir fiyati dengeler herhalde... 

Arac fiyatlari delirmis hakikaten... 1 Mart'ta boyle yazmisim, su an yeni kasa A6 Sedan 50 TDI Quattro Design paketin fiyati 1.026.636 TL ... :icon_eek:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, JardeL said:

Arac fiyatlari delirmis hakikaten... 1 Mart'ta boyle yazmisim, su an yeni kasa A6 Sedan 50 TDI Quattro Design paketin fiyati 1.026.636 TL ... :icon_eek:

PUAHAHAHAHAHA o fiyata A6'ya gelene kadar neler alınır neler ikinci el de :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 litre motorun fiyatı, en yüksek ötv diliminde... Abartı gözükse de bu işler böyle.

2.0 motor 600 kağıda falan alınabilir. 

Açıkçası 5 serisi alacağıma A6 alırdım... 

E350 de güzel 2.0 benzin 299 beygir. Hoş bunlar hep. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, stardust said:

3 litre motorun fiyatı, en yüksek ötv diliminde... Abartı gözükse de bu işler böyle.

2.0 motor 600 kağıda falan alınabilir. 

Açıkçası 5 serisi alacağıma A6 alırdım... 

E350 de güzel 2.0 benzin 299 beygir. Hoş bunlar hep. 

türkiye vergi sistemine göre evet fiyat aralıkları böyle o konuda haklısın ancak rakamsal bazda bakarsak,

-1

bu rakamlara alayı çöp açıkcası. o rakama ne 5 serisine binerim ne A6 ya binerim ne E350 ye binerim. hiç birine binmem hepsi de çöp ötesi eğer rakam aralıklarında 1 milyon üzerini konuşuyorsak. ( ki ben o parayı tek arabaya gömmem. yarısı miktarına araba alırım en fazla. )

çok kısa bir göz atmakla fiyatı 1 milyon 50 bini baz alırsak alınabilecek ikinci el araçlar da, ( supersportları saymıyorum bile ) 

mesela 

2012 BENTLEY CONTINENTAL V8 var 6000 motor 630HP 4WD 

2015 S500 4MATIC+AMG 4700 motor gücü 470HP 4WD

2017 BMW 7.30i MSPORT 

2012 BENTLEY CONTİNENTAL GT V8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok