Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

o arabaların MTV'sini, periyodik bakımını, kaskosunu ve en önemlisi de olası bir arızada ödemek zorunda kalacağın rakamları da hesaba katıyor musun...

ben katıyorum açıkçası, o yüzden E350 bana yeter, 2.0 olsun, 300 beygir olsun, sıfır km'den itibaren garantisiyle benim bilinçli kullanacağım araç olsun.

bu yazdığın araçların temiz 2. elleri asla sana bana düşmez.

çünkü kendi arabamdan biliyorum, satacak olursan eğer bana haber ver diyen bir sürü tanıdık var.

yani kısacası cesaret ister öyle bentley falan 2. el almak, eline patlamaya hazır bomba almak gibi bir şey.

neyse tercih meselesi tabi ama ben size daha acısını söyleyeyim, seneye bu fiyatları da göremeyeceğiz.

"binilebilir" 1.6 araçlar 200 bin liradan başlayacak.

o yüzden şuan e350 yazılsam mı diyorum ama mercedes sanıyorum sıkar beni, bmw'ye küskünüm. makyajlı macan'a 718'deki 2.0 motoru koyacaklarına gittiler bir de daha düşük beygirli motor koydular. (motoru güncellemediler, üstüne filtre koydular beygir düştü)

geriye kalıyor audi a6 işte, onun da 2.0 TFSI motoru gelsin bir hele bakalım quattro s-line'a ne kadar ceza kesecek doğuş oto bir görelim.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

star ben sana zaten katılıyorum. sadece 1 milyon üstüne çıkacak olsam a6 almam ya da e350 almam diyorum.

benim zaten köşede 1 milyon param olsa ve arabaya gömeceksem ne mtv ne bakım düşünürüm. zaten eski parayla 1 trilyon abi. ne mtvsinden bahsediyorsun? kim 1 milyonu sikindirik a6 ya verir allasen? hele de sıfır. enayinin önde gideni derim. 

soracaklar 1 milyona ne aldın?

audi a6

adamı rehberimden silerim :D

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Lightning McQueen said:

1 milyona Audi deyince insan bi R8 falan bekliyor en azından ama A6 nedir... :)

Maaşı aylık net 10000 TL (asgari ücretin 6.2 katı!) olan bir insan bile hiçbir şeye para harcamadan para biriktirse en az 8 yıl 4 ayda bu arabayı alabiliyor. İnanılmaz bir şey.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/5/2018 at 3:05 PM, Lightning McQueen said:

Kronik arızaları olan araçları dikkate almazsak şimdiye kadar gördüğüm en masraflı problemler genellikle yanlış kullanımdan ötürü sorunlar çıkartan otomatik şanzımanlar oluyor. Özellikle çift kavramalı olanlar bizim ülkede doğru kullanılmadığı için şanzımanı arızalı (ya da arıza yapmaya müsait) çok araç var. Onun dışında turbo sorunları, uzun süre yağ değişimi yapılmamış araçlardaki motor sorunları ve manuel şanzımanlı araçlarda çok sık yarım debriyaj kullanımına dayalı şanzıman sorunlarını sayabilirim.

Hocam su cift kavrama konusunu biraz acsak. DSG den mi bahsediyoruz? Bir arkadas daha yazmis cekiniyorum diye.

Sanirim benim araba da bu sekilde, nedir bunun olayi, nasil kullanmamiz gerekiyor? Ben hic anlamam, otomatik vites araba, basiyorum gidiyorum, nasil olacak ki yani daha?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 dakika önce, MonkeyBusiness said:

Hocam su cift kavrama konusunu biraz acsak. DSG den mi bahsediyoruz? Bir arkadas daha yazmis cekiniyorum diye.

Sanirim benim araba da bu sekilde, nedir bunun olayi, nasil kullanmamiz gerekiyor? Ben hic anlamam, otomatik vites araba, basiyorum gidiyorum, nasil olacak ki yani daha?

jackjoker tarafından düzenlendi
ahat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sagol, izledim videolari.

Anladigim su oldu, trafikte durunca ayak frende olcak. Zaten baska turlu nasil olcak orasini tam anlamadim ama neyse... Yani herhalde eger durmuyor ileriyorsaniz gaza basin demek istiyor herhalde.

Onun disinda yapacak bisey yok. Basip gitmeye devam.

Arabada (vw GTI) launch kontrol varmis onu ogrenmis oldum, onu deniycem simdi :)

Ote yandan CVT sanzimanli bi arabada test surusu yapmistim, hic keyifli gelmemisti, ondan dolayi elenmisti araba bakarken.

Elektrikli arabalarda nasil oluyor bu is acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, MonkeyBusiness said:

Sagol, izledim videolari.

Anladigim su oldu, trafikte durunca ayak frende olcak. Zaten baska turlu nasil olcak orasini tam anlamadim ama neyse... Yani herhalde eger durmuyor ileriyorsaniz gaza basin demek istiyor herhalde.

Onun disinda yapacak bisey yok. Basip gitmeye devam.

Arabada (vw GTI) launch kontrol varmis onu ogrenmis oldum, onu deniycem simdi :)

Ote yandan CVT sanzimanli bi arabada test surusu yapmistim, hic keyifli gelmemisti, ondan dolayi elenmisti araba bakarken.

Elektrikli arabalarda nasil oluyor bu is acaba?

VW GTI kaç vites? 7 mi 6 mı? 

elektrikli arabalarda vites düzeneği yok. basıyorsun gidiyor çekiyorsun duruyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim arabanın papucu sonunda dama atıldı. bu marka ve modeli bir daha tercih etmeyeceğimden heralde bilinçaltım beğenmemi engelliyor. sizler beğenecek misiniz merak ediyorum.

yaptıkları ankette de söylemiştim dijital kadranlı olursa ben almam, hiç değilse opsiyon koyun analog için diye ama çoğu BMW sahibinin fikrini önemsemeyip dandik dijital kadranlardan koymuşlar buna da.

2.0 motorlu versiyonlar türkiye'de yaklaşık 500 bin liradan başlayacak....

2016'da 718 almayıp parayı başka yerde değerlendirmekle büyük bir hata yaptım. Sonra Velar alacakken beni herkes yoldan çevirdi. (iyi ki de çevirmişler)

Macan alalım dedik "kapama" arabası dediler, zaten 718'deki 2.0 motor 300 beygir verirken, yeni makyajlı macan'da olan 250 civarı beygir sayısını bir de gittiler azattılar.

5 serisi zaten olmamış, biçimsiz duruyor. Mercedes için yaşım hala genç. Geriye kalıyor yeni A6...

Audi'nin de tasarımı çok sıkıcı be kardeşim... A3 sedan bile tasarım olarak A6'nin aşşarı yukarı aynısı.Audi modellerini ayrıştırmayarak gözümde çok değer kaybediyor... 

-

arabam 6 yaşına geliyor ve tahmin ettiğimden çok daha uzun bir süre kullandım, değiştirme meselesi hem maddi, hem de beğeni açısından çok sıkıntıya sokuyor beni.

baştan 525d x-drive alsaydım belki şimdi hiç arayışım olmayacaktı. estorilin mavisi ile kandırdılar beni sonra da rengi kızılaya devredip bütün ihtiyaç sahiplerine dağıttılar. hala düşündükçe sinirlerim geriliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BMW sonunda ic mekan kalitesinde/dizayninda Audi/Merc kivamina gelmeye baslamis... Disini ben de cok tutmadim, Japonla Fransiz karisimi birsey olmus... Arka stoplar bildigin yeni A5'in tam ters versiyonu ayrica... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arabayı alacak olsam da makyaj beklerdim açıkçası, o tampondan bir parçanın farlara doğruu çıkıntı yapmasını çok mu düşünmüşler acaba.

yeni 5 de akmıyordu, bu da akmıyor tasarım olarak. yeni bir şey yapacağız diye çizgisini bozmuşlar arabanın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust, dijital göstergeleri seviyorum ben açıkçası. Özellikle telefon cevaplarken  aynı anda navigasyon yönergelerini de panelde gösterdiği için verimli olarak kullanmak mümkün oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, stardust said:

yaptıkları ankette de söylemiştim dijital kadranlı olursa ben almam, hiç değilse opsiyon koyun analog için diye ama çoğu BMW sahibinin fikrini önemsemeyip dandik dijital kadranlardan koymuşlar buna da.

sen istemiyosun diye koymayacaklardı tabii... ok :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, pentaman said:

@stardust, dijital göstergeleri seviyorum ben açıkçası. Özellikle telefon cevaplarken  aynı anda navigasyon yönergelerini de panelde gösterdiği için verimli olarak kullanmak mümkün oluyor. 

dijital göstergelerle sorunum yok sayın hocam, analog kadranımın olması gereken yerde durmasınlar yeter.

144hz bile değil bakamıyorum ben o ekranlara, arabanın sesinden 5000 devire geldiğini anlıyorum ben ama o aptal kadranın düşük tazeleme hızı yüzüdenden sen daha 3500 devirdeymişsin gibi gösteriyor.

tamam belki abartılı bir örnek oldu ama işte benim örümcek kafama ters bu işler, hep bahsediyorum ama tanıman açısından bir kez daha söyleyeyim, benim arabamda park sensörü, cruise control, dijital klima, sunroof falan hiçbiri yok.

ama ne var, servotronic direksiyon (o zamanlar opsiyondu), M adaptif süspansiyon, gelişmiş gösterge, xenon falan... tamamen konfigüratörden kurdum arabayı ve şöförlük konusunda öyle bağnazım ki arabayı manuel vites ile sipariş etme imkanı olsa o mallığı bile yapardım o derece yani :lol:

iyi ki yaptırtmadılar da ZF'nin nasıl bir kral olduğunu öğrenmiş olduk.  

misal gençliğimde 1 hamlede paralel park yapmazsam toprido gözünden jileti çıkarır kolumu çizerdim, şuan hiç yara izim kalmadı çünkü 2. hamleyi yapmam yani isterse yamuk dursun bırakır inerim öyle :lol: yaşadığımız kıtaların farklı olması sebebiyle senle yollarda karşılaşmamız zor ama bir gün yolda hızlı gittiğini düşünerek ilerlerken böyle yanından estoril mavisi bir gölge geçmiş gibi hissedersen beni aklına getir :icon_twisted:

-

neyse saçmalamayı bırakıp sadede gelirsek, hiç değilse devir göstergesi analog olmayan araba kesinlikle almam... bu durumda geriye ne kalıyor: There is no substitute

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Analog devir göstergesinden kastın eğer mekanik kollu gösterge ise onun hızı ve tepkime süresinin ekran yenileme hızıyla alakası yok. Gerçek analog devir göstergesi diye bir şey tedavülden kalkalı yarım asır oldu, şu an hepsi dijital.

Nihayetinde devir göstergesi mekanik kollu da olsa o kolu bir elektrik motoru hareket ettiriyor ve o kolun ne kadar hızlı ne kadar gecikmeli hareket edeceğine ise ister ekran olsun ister mekanik kollu olsun üretici karar veriyor.

Bu otomobillerdeki ekranların ve dijital arayüzün boktanlığı ayrı bir tartışma konusu. Onbinlerce dolarlık araçlardaki dijital arayüzlerde 100 liralık çin malı cep telefonu akıcılığı olmaması, istisnasız otomobil üreticilerinin alayının sözleşmiş gibi böyle hantal arayüzler kullanması tamamen yavşaklık.

Marsa 2 tonluk robot gönderiyorlar ama bir bluetooth menüsünün açılması 4 saniye sürüyor. Fakat son videoda gördüğüm kadarıyla 2019 yılında nihayet BMW biraz toplamış arayüzü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşte hantal değil onu diyorum ben de, devir göstergesi navigasyon uyarısına uyman için arada gidiyor yönergeler geliyor, o arada telefon gelirse yönergeyi ortaya çekip telefonla kim arıyorsa devir göstergesine o geliyor. Telefonu kapatınca veya navigasyonda haritaya uyduğunda devir göstergesi geri geliyor. Bunlar zaten çok hızlı oluyor ama devir ve hız göstergeleri de anlık tepki veriyor, ben bir gecikme göremedim açıkçası. Önyargılı olmamak lazım, muhtemelen panelde bu gecikme için de bir ayar vardır çok kurcalamadım ama çok kullanışlı, benim en sevdiğim özelliklerden biri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni BMW 3'ü çok sıkı incelemedim ama estetik olarak beklediğim gibi olmadı. Sanırım kimsenin olmadı. Zira bimmerpost vs. gibi forumlarda da stock ön ve arka tamponu beğenen yok, küfreden çok. 

Dış görünüş olarak nedense Mercedes CLA'ya benzettim ve tabi hoşuma gitmedi. F30 ve F30 LCI kasalar bir efsane olarak yıllarca hüküm sürecek sanırım bu gidişle. 

Fakat gel gör ki iç kısımda baya ilerleme kaydetmişler. Daha öncekiler çok monotondu. O açından başarılı. 

@stardust estorili ateşle artık bizlere veya direk bana :) Sana spor görünümlü bir Audi alalım, senin Audi zamanın gelmiş çok belli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lastiklerinizi ne kadar surede bir yeniliyorsunuz?..

Arkalar iyi durumda ama onlerden pek memnun degilim, hafif zorladigimda patinaja giriyorlar... 2015 20. hafta uretimi lastikler ve arac 40bin km'de... On-arka degisim ne kadar saglikli ondan da emin degilim... Lastik fiyatlari 2 katina cikmis tabi bir de o var ama tabii 3 kurus icin guvenligi de riske etmem... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

son bir kaç yıldır 20-30k arasında değişiyorum lastikleri, dişler biraz erimeye başladığında çöpü boylar bendeki lastikler genelde çünkü o dönemlerde lastik sertleşmeye de başlıyor, takoz gibi lastiği hiç sevmem.

not: 30k km bizim arabalarımız için minimum 3 sene demek... çok az kullanılıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok