Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

8 hours ago, Hamso said:

Bir kamyoncu abi ile konuştuğumda, adblue koymayinca yokuşta çekmiyor, zaten 1 TL yeaa demişti. sanirim ticarilerde motor emisyonu kısmak için, güç sınırlandırması getiriyor yara adblue koy sistem tam çalışsın diyor.

Binek araçlarla ilgili katıldığım seminerde, araç bilgilendirme tablosu üzerinde adblue tankı dolu, yarı boş ve 3000Km daha dayanır, 1000Km daha dayanır ve doldur ibareleri yer alacaktı. Eğer bir polis çevirmesine doldur uyarısı ile yakalanilirsa emisyon cezası kesecekti. Bunun dışında adbluenun binek araca bir etkisi yok diye biliyorum.

küçük bir depo, adblue ısıtıcı (10 derece altinda donma riski vardi sanirim), pompa, boru hattı, ECU ve ufak bir enjektör ile egsoz gazını olcumleyen bir sistemden ibaret. Yani uretici için çok masraf...

Binek araçlarda Adblue uyarısı veriyor. “Xxx km kaldı” diye. Ve sıfıra düşünce aracın öalışmayacağını söylüyor. Abdlue olmayınca kesinlikle çalışmıyor yeni araçlarda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen highline bir Passat ile 2-3 saatlik bir yolculuk yaptim birsey dikkatimi cekti; LED farin sellektor tepkisi cok yavas geldi, kurumdaki Megane'in farlari da ayni bunun gibi... Misal bendeki bi-xenonlar bunlarla kiyaslanmayacak derecede hizli, kolu cektigim anda cakiyor... LED farlarin geneli mi boyle ?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kur artışı nedeniyle firmaların son 4 ayda yeni stok aldıklarını düşünmüyorum. Şu andaki fiyat listeleri kurun tavan noktalarında oluştu. Bu sürede kur biraz geri geldi, ÖTV kademeleri yükseldi. Şimdi bir de ÖTV biraz daha düşüyor. Satışa istekli firmaların %20-25 civarı fiyatı düşürebileceğini düşünüyorum. Yılbaşı sonrası riske girmek istemeyen firmalar kontrollü olarak pek fiyat düşürmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

%15'lik indirim sadaka verir gibi olmuş, saçmalık.

ama daha da saçma olan bu indirimin sadece 1.6 motor altındaki araçlara uygulanması. bu nasıl bir kafadır ben çözemiyorum arkadaş, bu vizyonsuzların büyük motor düşmanlığı nedir anlamak çok güç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, TiesTorN said:

%15'lik indirim sadaka verir gibi olmuş, saçmalık.

ama daha da saçma olan bu indirimin sadece 1.6 motor altındaki araçlara uygulanması. bu nasıl bir kafadır ben çözemiyorum arkadaş, bu vizyonsuzların büyük motor düşmanlığı nedir anlamak çok güç.

büyük motorlu arabaların vergi yükü için bir devlet yetkilisi ( ismi Darth Sidious )  öyle arabalara biniyorlarsa parasını da verecekler kardeşim olur mu öyle şey binmesinler o zaman.

demişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aynen. devir ve hiz her zaman analog olmali bence. ikisinin arasina ufak bir ekran koyup diger tum zamazingolar orada gosterilebilir. sunun daha janjanli tasarimi olani dusunun :)

opel_astra_ecoflex_19.jpeg

infestor tarafından düzenlendi
Thustu and RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim dijital göstergelerle ilgili iki sorunum var. Birincisi değerleri atlaya atlaya gösteriyor olmaları. Yani kabaca anlatırsak, en iyisi bile kilometre sayacını üçer beşer atlayıp gösteriyor (artık gecikmeyle mi ilgili yoksa anlamadığımız başka bir konu mu var bilemiyorum). İkincisi ise, ekranda siyah görünmesi gereken yerdeki light bleeding probleminin gece sürüşlerde işkence haline geliyor oluşu. Gecenin köründe insanın gözünün dibinde bir sürü lüzumsuz ışık / aydınlatma oluyor. Karşıdan gelen arabanın farı o kadar göz yormuyor neredeyse...

Aslında şunu istiyorum da yok işte:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Lightning McQueen, hocam ben halihazırda dijital göstergeli kullanıyorum aracı. Bu bahsettiğiniz şikayetlerin hiçbirini yaşamıyorum, yani 3-5 km atlayarak gitme sıkıntısı hiç yaşamadım. Yine gece sürüşlerinde light bleeding gibi bir problem de yok. Zaten alet kendisini sürekli gündüz, akşamüstü ve gece aydınlatma bazında, sürüş moduna göre de dizayn olarak değiştiriyor. Yine navigasyonu açınca orta paneli yön işaretleriyle değiştiriyor. Konsoldaki ekran da gece ve gündüz haritada farklı olarak gösteriliyor. Ben 6-7 aydır hiç böyle bir tecrübe edinmedim, bir yerde bir hata olmalı. Hatta eşimin aracı analog göstergeli onda daha rahatsız edici kadranların parlak olması. Bir de ben aracı genelde akşamları kullanıyorum, gece uzun yolda da çok kullandım, 13-14k oldu yaklaşık km. Şu ana kadar en ufak bir rahatsızlık verici tecrübem olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, pentaman said:

Hatta eşimin aracı analog göstergeli onda daha rahatsız edici kadranların parlak olması.

Direksiyonun sol altında bir panel var. dikine duran çarkı çevirerek kadran parlaklığını ayarlayabilirsiniz hocam.

Benim kadran tamamiyle dijital olsa söktürür analog taktırırdım... araba mı kullanıyoruz oyun mu oynuyoruz arkadaş :lol: 

Thustu and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu dijital gösterge olayında tamamen hatalı yorumlar olduğunu düşünüyorum. Benim aracımda light bleeding problemi hiç yaşamadım, gecikme hiç olmuyor. Gaza basınca birebir aynı hareket ediyor ibre. Sport moda alırsanız rakama dönüşüyor, rakamlar da 3-5 bekleyip atlamıyor, nasıl gaza basıp ayağınızı çekiyorsanız birebir onu gösteriyor. Yani geçmişte analog göstergeli araç kullanmasam ben yanılıyorum diyeceğim ama mümkün değil, geçmişte en eskisini de kullandım dijitalin, 20 yıl önce 98 model Tipo vardı bende, gecikme onda vardı, sene olmuş 2018, BMW'nin göstergelerinde gecikme var demek imkansız. Gece sürüşte en ufak bir problem yaşattırmıyor. Yukarıda örneğini gösterdiğiniz kadranların görüntüleri var zaten halihazırda, rakam görmek istiyorsanız sport mode'a almanız gerekli, geceleri de ibreler kararıp kırmızılaşıyor daha güzel oluyor. 

10 yıl önce blackberry vardı klavyesi mükemmeldi ama gel gör ki dokunmatiğe geçtik hepimiz, içinizde o klavyeyle mesaj yazmak isteyen var mı ? Ya da daha eskisi vardı, direkt rakamların üzerine 3-5 defa basıp istediğin harfi buluyordun, öyle yazıyordun, ne güzel günlerdi, ama o zaman için güzeldi, şimdi kullanmak ayrı bir eziyet olurdu. 

TiesTorN and CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/4/2018 at 15:16, pentaman said:

Bu dijital gösterge olayında tamamen hatalı yorumlar olduğunu düşünüyorum. Benim aracımda light bleeding problemi hiç yaşamadım, gecikme hiç olmuyor. Gaza basınca birebir aynı hareket ediyor ibre. Sport moda alırsanız rakama dönüşüyor, rakamlar da 3-5 bekleyip atlamıyor, nasıl gaza basıp ayağınızı çekiyorsanız birebir onu gösteriyor. Yani geçmişte analog göstergeli araç kullanmasam ben yanılıyorum diyeceğim ama mümkün değil, geçmişte en eskisini de kullandım dijitalin, 20 yıl önce 98 model Tipo vardı bende, gecikme onda vardı, sene olmuş 2018, BMW'nin göstergelerinde gecikme var demek imkansız. Gece sürüşte en ufak bir problem yaşattırmıyor. Yukarıda örneğini gösterdiğiniz kadranların görüntüleri var zaten halihazırda, rakam görmek istiyorsanız sport mode'a almanız gerekli, geceleri de ibreler kararıp kırmızılaşıyor daha güzel oluyor. 

10 yıl önce blackberry vardı klavyesi mükemmeldi ama gel gör ki dokunmatiğe geçtik hepimiz, içinizde o klavyeyle mesaj yazmak isteyen var mı ? Ya da daha eskisi vardı, direkt rakamların üzerine 3-5 defa basıp istediğin harfi buluyordun, öyle yazıyordun, ne güzel günlerdi, ama o zaman için güzeldi, şimdi kullanmak ayrı bir eziyet olurdu. 

2018 BMW'si olmayan boş yapmasın arkadaş! :icon_mad:

Şaka bir yana aynen katılıyorum.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben telefonda çok vakit geçirip çok yazan birisi olsam direk Key2 alırdım. Bilgisayarların(özellikle laptoplar) dokunmatik klavyeye geçmiyor olmasının da bir sebebi var bence. Bir iki model çıktı ama devamı gelmedi sanırım denk gelmedim.

Kadranlarda da yeni grafikli olanlar güzel gözüküyorlar ama amaç dışına çıkıyorlar bence. Herkesin zevki ayrı tabi fakat analog kadranların hareketini seviyorum ve dijital olanlar aynı şekilde gözükseler bile hareketleri gerçek olanlar gibi smooth değil gibi. Bir sürü kadran videosu var ve izlediğimde yapaylığı hissettiriyor bana. Ortada bir ekran olması ise güzel, orada detaylı bilgiler gösterilebiliyor ama analog kadranlara dokunmasınlar. :D

Aynı şekilde smart watchlarda çok hoşuma gitmiyor, abartılmamak üzere hybrid olanlar daha ilgimi çekiyor açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim de km dijital rpm analog... evet evet bu bir yeni aveo . Valla kimse kusura bakmasın büyük nimet hele ki heryere yapıştırılan eds sisteminde kaç km hızla gittiğimi analog km saatinden çözene kadar ceza yersin ya da yoldan gözünü çok ayırırsın ,ben saniyesinde kaçla gittiğimi görüyorum.  70km/h dijitalden cc yi ayarlıyorum eds mort :)

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eds'ler genelde tedes şeklinde olduğu için kadranın çok da önemi yok... dijital ekrandan ortalama hızı 0layın tam o koridora girerken, çıkarken limitin üstünde olmadığına dikkat edin yeterli. ben girerken 0lıyorum, zaten aralarda mutlaka yavaşladığımız yerler oluyor trafikten vs. ondan sonra çıkana kadar 140la falan gitsem bile bir önemi olmuyor zaten ortalamayı tutturuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/8/2018 at 10:34 PM, TiesTorN said:

eds'ler genelde tedes şeklinde olduğu için kadranın çok da önemi yok... dijital ekrandan ortalama hızı 0layın tam o koridora girerken, çıkarken limitin üstünde olmadığına dikkat edin yeterli. ben girerken 0lıyorum, zaten aralarda mutlaka yavaşladığımız yerler oluyor trafikten vs. ondan sonra çıkana kadar 140la falan gitsem bile bir önemi olmuyor zaten ortalamayı tutturuyorum.

Çok özel bir gayret sarfetmene gerek yok aslında LPG'li Kartal ile zaten istesende pek ceza yiyemezsin hızdan dolayı :zuh::zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
35 minutes ago, ObiWan said:

Çok özel bir gayret sarfetmene gerek yok aslında LPG'li Kartal ile zaten istesende pek ceza yiyemezsin hızdan dolayı :zuh::zuh:

evet kartalı sürerken hiç sıkıntım olmuyor o konuda :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
44 minutes ago, TiesTorN said:

evet kartalı sürerken hiç sıkıntım olmuyor o konuda :zuh:

Ben hala yanında foto istiyorum. Şöyle bir ayağın kaportada güneş gözlüklü şekilde. :baba:

Atrin and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok