Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

Türkiye'de zaten kapıların açılması sorun. Artık herhangi bir 3 ya da 5 serisini gece sokağa bırakmak demek, sabah ön konsolu bulamamak demek. Kapıları açmak da kolaylaşırsa görün eğlenceyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar araba piyasası ne ideceğini şaşırdı. Dünyada ciddi bir donanım ve yazılım birikimi oluştu, özellikle de akıllı telefonlar ve sensörler üzerine ciddi teknoloji birikimi var. Araba üreticileri de işi gücü bırakmış bu teknolojileri arabalara ekleme derdine düşmüş gibi. Otomatik el freni, telefondan açılabilen kapı vb kendiniz yaptığınızda çok zor işler gerçekten. Dizel aile arabasında direksiyon arkası kulakçık var vites değişimi için. 140 bg skoda da bile var. Belediye veriyor ya ekle millet kendini Hakkinen zannetsin. 

İşe yarar özelliklere el değmiyor ama. Mesela soğuk yerde dışarıya parkedilen arabanın uzaktan çalıştırılıp ısıtılması önemli. Soğuk derken -10 civarlarının normal olduğu gecelerden bahsediyorum. Sabah arabayı çözmek büyük sıkıntı. Tabii arabanın egzozunun yığılan karla kapanmamış olması lazım :) 

Neyse arabacılar bu hazır çipleri doldurup üzerine yazılım ekleyerek ciddi kar marjlarıyla satma işine bayılmış görünüyorlar. Bu kafada daha uzun süre giderler zira yeni başladılar. Kullanabilecekleri o kadar çok sensör ve çip var ki sadece bugün elde olanlarla bir 15 sene giderler.   

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Bu aralar araba piyasası ne ideceğini şaşırdı. Dünyada ciddi bir donanım ve yazılım birikimi oluştu, özellikle de akıllı telefonlar ve sensörler üzerine ciddi teknoloji birikimi var. Araba üreticileri de işi gücü bırakmış bu teknolojileri arabalara ekleme derdine düşmüş gibi. Otomatik el freni, telefondan açılabilen kapı vb kendiniz yaptığınızda çok zor işler gerçekten. Dizel aile arabasında direksiyon arkası kulakçık var vites değişimi için. 140 bg skoda da bile var. Belediye veriyor ya ekle millet kendini Hakkinen zannetsin. 
İşe yarar özelliklere el değmiyor ama. Mesela soğuk yerde dışarıya parkedilen arabanın uzaktan çalıştırılıp ısıtılması önemli. Soğuk derken -10 civarlarının normal olduğu gecelerden bahsediyorum. Sabah arabayı çözmek büyük sıkıntı. Tabii arabanın egzozunun yığılan karla kapanmamış olması lazım  
Neyse arabacılar bu hazır çipleri doldurup üzerine yazılım ekleyerek ciddi kar marjlarıyla satma işine bayılmış görünüyorlar. Bu kafada daha uzun süre giderler zira yeni başladılar. Kullanabilecekleri o kadar çok sensör ve çip var ki sadece bugün elde olanlarla bir 15 sene giderler.   
O arabaya bu sefer motorda kedi var mı sensörü eklemek gerekir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A6 Sedan 40 TDI quattro 204 hp Sport S tronic

Model A6 Sedan 40 TDI quattro 204 hp Sport S tronic
Motor 2.0 TDI quattro
Motor Hacmi 1.968 cm3
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı 1/2/3/8 599.488 ₺
Net Fiyat 240.700 ₺
Ötv (%110) 5 264.770 ₺
KDV (%18) 5 90.985 ₺
Motorlu Taşıtlar Vergisi 5 2.501,50 ₺
Trafik Tescil ve Ruhsat İşlemleri Resmi Bedeli 5/6 260,40 ₺
Trafik Tescil ve Ruhsat İşlemleri Hizmet Bedeli 7 271,20 ₺

-

eveeeet. 2.0 TDI da geldi. boş olarak 600 bin. yani S line ve 1-2 bişey eklesen 750 bin.

afedersiniz ama sikerim böyle işi. bu nedir abi ya. 750 bin liraya a6 mı alınır :|

çok acil 3 silindirli 1.2 LPG, 100 beygir tek ön sağ tekerden çekiş olan bir versiyon bekliyoruz. Doğuş oto biraz zorla almanları bak Borusan'ı örnek al :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 minutes ago, stardust said:

Net Fiyat 240.700 ₺
Ötv (%110)  264.770 ₺
KDV (%18)   90.985 ₺

şu kısım ülkenin saçmalığını anlamak için yeterli zaten... kendine 1 araba alıp devlete 1.5 araba alıyorsun böyle bir gerizekalılık olabilir mi ya...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 minutes ago, stardust said:

...

çok acil 3 silindirli 1.2 LPG, 100 beygir tek ön sağ tekerden çekiş olan bir versiyon bekliyoruz. Doğuş oto biraz zorla almanları bak Borusan'ı örnek al :zuh:

100 beygir çok, fazla yakar o. 60 beygir yeter. :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, TiesTorN said:

şu kısım ülkenin saçmalığını anlamak için yeterli zaten... kendine 1 araba alıp devlete 1.5 araba alıyorsun böyle bir gerizekalılık olabilir mi ya...

1'e 1 olsa ona bile eyvallah diyeceğim ama... bu nasıl bir sömürüdür :|

bir de aldığın motor 2.0 4 silindir motor yani. şu zavallı motorcuğa bile erişemiyoruz, kemal sunal'ın piliç çevirme makinesinin camına ekmek bandığı sahne geliyor aklıma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Hocam Türkiye'de otomobil konusunda zıt bir durum var. Hem ortalama gelirimiz düşük, hem fiyatlar euro olarak daha pahalı.

Senin burada durduğun kabahat bence. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, iceice said:

@stardust Hocam Türkiye'de otomobil konusunda zıt bir durum var. Hem ortalama gelirimiz düşük, hem fiyatlar euro olarak daha pahalı.

Senin burada durduğun kabahat bence. :)

hocam valla bunu eşime anlatman lazım, ben gayet kararlıydım. emirates'e a380 uçurmaya gidiyordum. ama ağladı sızladı burda kaldık işte. ceremesini de kendi çekecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/27/2019 at 14:54, stardust said:

hocam valla bunu eşime anlatman lazım, ben gayet kararlıydım. emirates'e a380 uçurmaya gidiyordum. ama ağladı sızladı burda kaldık işte. ceremesini de kendi çekecek.

Çoluk çocuk yokken gidip kaptan olarak dönsen çok iyi olurdu. Arabanın da kralına binerdin :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zaten burda kaptanım, emirates'e gitsem 2. pilot olarak gidecektim. Geniş gövdeye dar gövdeden direkt kaptan almıyordu, şimdi onu da almaya başlamış.

neyse artık şimdilik rahatız burda, toplumdan soyutlanmış bir şekilde yaşıyoruz resmen ama daha da boka sararsa memleket bu sefer kimsenin göz yaşına bakmam basar giderim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 minutes ago, Hamso said:

07 Mayıs Salı 14:38
ALMANYA'DAKİ DİZEL SORUŞTURMASI KAPSAMINDA PORSCHE'YE 535 MN EURO CEZA VERİLDİ

daha da bka sarar bu iş. yapmayan firma yok, sırayla ofisleri basılıp belge toplanıyor. Otomotiv sektörü gücünü kaybederse bazı değişimler olur. 

On 3/27/2019 at 11:16 AM, stardust said:

1'e 1 olsa ona bile eyvallah diyeceğim ama... bu nasıl bir sömürüdür :|

bir de aldığın motor 2.0 4 silindir motor yani. şu zavallı motorcuğa bile erişemiyoruz, kemal sunal'ın piliç çevirme makinesinin camına ekmek bandığı sahne geliyor aklıma.

İyi araba tamircilerinin geleceği parlak. Bu ortamda yeni araba yerine iyi bakılmış orta yaş arabaları yaşatmak çok daha mantıklı. 

Ties mesela artık bilerek veya şansına bu akımı erkenden yakalamış oldu.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:facepalm: :lol: :lol: :lol:

hayatımda bu boyutta gördüğüm at pisliği sayılıdır.

adamlar arabayı ALIK yapmış. alan aptal insanlar kendine benzetip mutlu olabilsin diye mi acaba :lol:

teknik, performans, donanım vs. konulara hiç girmeden söyleyeceğim şey: bedava verseler hiç binmeden satarım, satamazsın deseler kasko yaptırıp uçurumdan yuvarlarım, içinde yolcu olarak dahi oturmam. geçmiş olsun.

ps: arkadan itişli değil, önden çekişliymiş bir de, puhahahah sökün lan bmw logosunu şu arabadan valla utancımdan kendi arabamı satacağım artık bu ne leş ne saçma sapan bir marka oldu böyle arkadaş. mercedes cla yapar, audi a3 sedan yapar. noluyor böyle kardeş, herkes binecek diye marka değerinizin içine sıçtınız. "halk-premium"

Thustu and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Linç olacak sanırım ama arabanın içini beğendim, önü ve genel tasarımı çok kötü ancak içi ve arka tasarımı bana kalırsa güzel.

Tabii 1 serisi bu sınıfta benim favorimdi, arabayı önden çekiş ve dandik tasarımla böylece öldürdüler..

Bari en favori modelim 2 serisine dokunmasınlar diyeceğim ama bu arabayı bu hale getiren 2 serisine neler yapar :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önden çekişe geçmelerinin sebebi, aktarma organlarının kapladığı yer yüzünden arka oturma ve bagaj alanının sınıftaki diğer araçlara göre çok daha dar olmasıymış. Aracı sıklıkla küçük çocuklu genç annelerin kullandığını görüyorum, muhtemelen çocuk koltuğunu sığdırırken veya bagaja eşya doldurmaya çalışırken çok şikayet etmişler. Müşteri kaybetmek istemeyen BMW de BMW'likten çıkıp daha çok araç satmayı tercih etmiş muhtemelen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu videolar hep yalan oldu. çıkart bir alt marka istediğini yap ama o logonun altına böyle bir saçmalığı sığdırmaya çalışma.

gavurların "heritage" dediği bir marka mirası vardır arkadaş. ne farkın kaldı fransız arabasından.

gerçi yapacak bir şey yok millet 3 silindirli arabaya binip bmw aldım sanıyordu. şimdi de önden çekişli araba ile bmw'ye bindim sayacaklar.

çocuklarımıza torunlarımıza anlatırız artık BMW diye bir marka vardı, ultimate driving machine idi, sürüş zevki 1. öncelikti sonra yarak kürek işler yapınca pejo satın aldı ve yok oldu diye...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

F20 de ilk çıktığında far kısmı çok çirkindi, makyajla toparladılar. Hatta şahane olmuştu. Fakat iç hacim güncel B sınıfı araçlar kadar. Farklı ihtiyaçlara cevap veriyor bu nedenle böyleydi. BMW huyu değil ama şimdiki kasa devam edip bu yeni kasa da ek olsa daha iyi olurdu. Şimdiki mevcut kasa ileride kıymete binecektir.

Bu kasayı gördükten sonra 3 serisini iyi bu kadar mahvetmemişler diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o verdiğim video kesilmiş bu arada. asıl olanda bir de utanmadan audi'ye bok atmışlar. 1.6 litre motorlu züğürt işi A6 yok hiç değilse piyasada. gerçek model adlarıyla 516i ve e160 utanç kaynağı, arabanın arkasından model numarası sildirme opsiyonu bu modellerden sonra çıktı.

ben alacağım arabaya çoktan karar verdim, sadece tayyip hükümetine o kadar vergiyi vermeye hazırlıyorum bünyemi. bmw bitmiştir benim için.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok