Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

On 5/29/2019 at 3:52 PM, TiesTorN said:

"bi sus amk" demeye gelmiştim ama videoyu izledim gerçekten pejo gibi :lol: :facepalm:

Beğendim reklamı, pişmanım:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese merhaba,

arabayı temizleyen abla kuş pisliğine narin davranmayıp katı haldeyken bez ile birlikte tavanı silmiş ve çizmiş. durum bu:

k3hDph.md.jpg
k3hpuM.md.jpg
k3hi1p.md.jpg

bunları geçirmek için bir yöntem bilen var mı ? Çizikler çok derin değil gibi. https://www.carbibles.com/best-car-scratch-remover-reviewed/ bu sitedeki gibi ürünler işe yarıyor mu? düzeltelim derken boyanın iyice anasını bellemeyelim. Daha önce kullanan ve ürün tavsiye edebilecek varsa çok sevinirim. aşırı kafama takıyorum böyle şeyleri

not: araç metalik mavi 2015 yılında alınırkende seramik koruma yapılmıştı (üzerinde kalmışmıdır bilmiyorum)

bu nasıldır mesela ?

https://www.hepsiburada.com/meguiars-ince-cizik-ve-hare-cikartici-meguiars-scratch-x-207-ml-p-OTOTODUK82800161?magaza=Autobay

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Meguiars Scratchx boya veya cilaya hasar geldiyse pek bir şey yapmıyor, diğer araçlardan olan boya transferlerini filan çıkarmada faydalı oluyor. Sizin durumda ne kadar etkili olur bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/17/2019 at 3:35 PM, Atrin said:

Herkese merhaba,

arabayı temizleyen abla kuş pisliğine narin davranmayıp katı haldeyken bez ile birlikte tavanı silmiş ve çizmiş. durum bu:

bunları geçirmek için bir yöntem bilen var mı ? Çizikler çok derin değil gibi. https://www.carbibles.com/best-car-scratch-remover-reviewed/ bu sitedeki gibi ürünler işe yarıyor mu? düzeltelim derken boyanın iyice anasını bellemeyelim. Daha önce kullanan ve ürün tavsiye edebilecek varsa çok sevinirim. aşırı kafama takıyorum böyle şeyleri

not: araç metalik mavi 2015 yılında alınırkende seramik koruma yapılmıştı (üzerinde kalmışmıdır bilmiyorum)

bu nasıldır mesela ?

https://www.hepsiburada.com/meguiars-ince-cizik-ve-hare-cikartici-meguiars-scratch-x-207-ml-p-OTOTODUK82800161?magaza=Autobay

Evet Meguiars bir boka yaramadı. İlk uyguladığımda geçer gibi oldu. Sevinerek arabanın yanından ayrıldım. Bir saat sonra baktığımda çizikler geri gelmişti. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pasta/cila ile hallolur... cila lokal yapılırsa cilanın parlaması diğer taraflardan farklı olabilir ama, çizikli bölgelere pasta + komple cila kesin çözüm gibi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust ben alacağım arabaya çoktan karar verdim, sadece tayyip hükümetine o kadar vergiyi vermeye hazırlıyorum bünyemi. bmw bitmiştir benim için.

O zaman model ismi alabilir miyiz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 minutes ago, GoXeL said:

O zaman model ismi alabilir miyiz?

bişeye karar verdiği yok kıçından uyduruyo :lol: her gün soruyo şunu mu alsam bunu mu alsam diye...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası ben alırken hiç bu kadar uzun kullanacağımı düşünmemiştim. 1.6 benzin almış olsam kesin değişmişti de 2.0 dizel aldığım için bu kadar uzun dayandı.

2012'de çıktı benim f30. 2013'de m-sport geldi.

320d m-sport, adaptif süspansiyon, ses sistemi, teknoloji paketi ıvır zıvır derken, boş versiyonu 118 bin lira olan araba 153 bin liraya gelmişti. verdiğim 35 bin liraya o zamanlar sıfır boşline vw golf alınabiliyordu düşünün.

şimdi yeni 3 serisi geldi. yeni 320d + bendeki donanımlar ile fiyat 550 bin lirayı geçiyor. 

eğer arabayı değiştireceksem bundan iyi bişey almam gerekir mantıken, 2.0 dan inip 1.6 ya binmenin anlamı yok. zaten daha yeni 70 bin km oldu ki bu yeni havalimanı yolu olmasa çok daha düşüktü.

hadi daha iyi bir araba bakalım. ne alacağız mesela 530i m-sport executive. Türkiye'ye girişi bu aracın, alman bmw'nin karı, nakliye ücreti ve borusan'ın karı dahil 265 bin lira. anahtar teslim, vergi dahil, satış fiyatı 635 bin lira. 370 bin lira vergi veriyorsun. %110 ötv'li fiyat üstünden %18 kdv + mtv.

şuan gidip hiç kredi çekmeden alabiliyorum bu arabayı ama işte tayyibe al kullan diye 370 bin lira verecek olmak kanıma dokunuyor. 2013 de hiç dokunmamıştı ilk heves diye ama şimdi rahatsız ediyor bu gerçek.

o yüzden de yeni alacağım araba Türkiye'de alacağım son sıfır araba olacak. çok büyük ihtimalle yurtdışına gideceğim 5 sene içinde. madem son araba olacak. madem bu kadar vergi ödeyeceğim almışken sağlam bir araba alayım diyorum.

onda da fiyat 1 milyonun üstüne çıkıyor. ailem de bu kadar para vermişken, range ya da Q8 gibi bi araba al bari hem gösterişli hem kulanışlı olur diyorlar. ben de SUV sevmiyorum. hantal aletler.

kısaca içinde olduğum ikilem bu.

beklediğim gelişmeler:

• otomotivde satışlar bıçak gibi kesildi. kalıcı ötv indirimi gelebilir.
  • 2019 yıl sonu stok temizlemek için sağlam indirimler de gelebilir.
  • yeni 4 serisi (%98 almam ama merak ediyorum tipini)
  • 5 serisinin makyajı ki bu da 2020 de çıkmış olacak.
  • yeni a45s amg. 2.0 benzin, 400 beygirin üstünde olacak ama bu da küçük sonuçta. 0-100 hızlanması 4.5 saniye civarı olacak ki, en az para harcayacak alınabilecek en hızlı sıfır araç olacak bu da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence 1,6 en full 5 serisi alın. aynı aracın daha düşük motoru varken o şekilde kazık bir vergiyi verilmez dediğiniz gibi. kalıcı ötv indirimi geleceğini sanmıyorum. zaten euro bi zıplayıp 7 ye sabitlense ötv indirimi gelse ne olacak bir şey fark etmez. hatta bence yeni makyajlı 5 serisi doğru düzgün gelmeyebilir bile satışlar bu şekilde gitmeye devam ederse.

bayileri iyi bir dolaşmak lazım, ellerinde kalmış araçları güncel liste ile alakasız fiyatlara veriyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, emre666 said:

bence 1,6 en full 5 serisi alın

bu upgrade olmuyor ki.

starın derdi sadece daha güncel model bir arabaya bineyim değil ki, benim kafada o konuda, imkanlar dahilinde olabildiğince yüksek motor ve beygir istiyor.

stardust, Thustu and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Kibitzer said:

Satılık 3.20d mi var? 1.16i ile takas olur mu? Üste 5bin lira verebilirim :P @stardust

Zafer hocam yeni arabayı işe gitmekte kullanmayacağım, benzinli olacak zaten keyif arabası olacak. o yüzden 320d ile işe gidip gelmeye devam edeceğim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, TiesTorN said:

bu upgrade olmuyor ki.

starın derdi sadece daha güncel model bir arabaya bineyim değil ki, benim kafada o konuda, imkanlar dahilinde olabildiğince yüksek motor ve beygir istiyor.

anladım.

aslında 1 milyon üstü bütçe varsa mercedes g serisi almak lazım yenilerinden. al 20 sene bin. :mrgreen: eskimeyeceği garanti

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust

Bence 5 yıl içerisinde kesin gidilecekse ya 2. el düzgün bir şey (çok zor biliyorum) alın ya da direk araba almayın. Çünkü giderken satılmak istenirse acayip zarara uğratabilir, şu ekonomi de gereksiz olabilir, o para gidilen yerde daha iyi araba için kullanılabilir vs. :D

Tabi kendi fikrim kendi hesabınızı en iyi siz bilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2.08.2019 at 1:13 PM, Kibitzer said:

Satılık 3.20d mi var? 1.16i ile takas olur mu? Üste 5bin lira verebilirim :P @stardust

Abi 2.0 aracın vergi sorunu var. Dizel tor tor.  5000 TL üstüne alacaksın değil mi? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mantıken dediklerinize katılmakta birlikte, anladığınız üzere ihtiyaçtan değil keyif için alacağım aracı. 2. el olması benim alacağım keyfi büyük ölçüde kaçırır. kendimi tanıdığım ve başıma gelecekleri bildiğim için uzak duruyorum 2. el kavramına. çok küçük şeyleri bile kafaya takıp kendime zehir etme potansiyelim var.

bir başka açıdan da yaklaşırsak, benim arabamı almak için hazırda bekleyen, satacak olursan mutlaka haber ver diyen insanlar var. yani belli bir değerin üstünde, temiz kullanıldığı bilinen araçlar pek yabancıya gitmiyor. ben şimdi kafama yatan bi 2. el bile bulsam, böyle temiz iyi durumda bir arabaysa niye satıyor vs. çok takıntı yaparım. Hayatımda ObiWan'dan ram, T800'den monitör almak dışında hiç 2. el eşya/mal almadım. bilmiyorum belki biraz da babamdan gelen bir huy ama araştırır, kampanya kovalar, gerekirse almadan haftalarca bekler ama yine sıfır alırım :)

en son da şu var, alacağım araç 300 km/s yapıyorsa ben onla çıktım mı 300km/s yaparım. o yüzden güvenebilmem lazım. ekpertizde bile ne oyunlar dönüyor, tam olarak emin olamayacağım bir araçta öyle hızlara çıkmakta imtina edebilirim

@Thustu

1 hour ago, SpeCTRuM said:

Abi 2.0 aracın vergi sorunu var. Dizel tor tor. 

belli bir yaştan sonra çok da abartı değil vergisi. Dizel konusunda da 2012'de 320d ile test sürüşü yapmadan önce ben açıktan aşağılıyordum dizelleri. Düşük devirde, 400nm tork, v8 falan dışında hiçbir benzinliden alamıyor. anlatılmaz yaşanır bir his. ben çok alıştım yüksek torka, kaptan arkadaşım geçen sene sıfır 520i aldı. hesapta 170 beygir ama hiçbir his yok motorda, bunu kendiniz deneyimlemeden anlayamazsınız. kabin içinde de ses yok. vites geçişleri de misal ZF'nin konfor modda bir acaip hem ses, hem vites geçişi hissedilmediği için binen insanlar elektrikli mi bu araba diye soruyor çoğu zaman :)

bu vergiler böyle anlamsız olmasa alacağım araba direkt 540d x-drive olurdu. yüksek tork apayrı bir olay.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://austin.craigslist.org/cto/d/austin-1975-vw-bus-westfalia-camper/6947570596.html

Adam gercekten de cillop gibi restore etmis aleti. Her asamasini fotograflamis, belgelemis falan. Koca bir klasor dolusu resim gosterdi vs.

Yillardir boyle birsey istiyordum ama muhtemelen hic kullanmayacagimi ve evde bir ton laf isitecegimi bildigim icin o kadar da alici gozle bakmadim. Belki baska bir hayatta. Ama meraklisi vardir, iyi restore edilmis bir ornek gormek ister vs. diye buraya atiyorum.

ChipArchitect tarafından düzenlendi
Mono, Thustu and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok