Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

Bir hafta önce tam evin önündeki A4'ün farını zorladılar, salondan göz göze geldik heriflerle, içeri çekilip polisi aradık ve bekledik. Sonrasını karşı apartmandan bir abinin vidyosundan izledik. Tamponu açıyorlar ama abi vidyoyu açınca hemen kaçıyorlar. Kaçmadan önce de vidyo çeken adama doğrultup (kuru sıkı) silahla ateş ediyorlar. 

Ertesi gün 2 kişi geldi. Sivil, üzerlerinde silah veya telsiz gibi şeyler yok. Dünkü olay ile ilgili detayları sordular bizi balkonda görünce, kendilerini polis olarak tanıttılar. Göremedik dedik. Bunun üzerine bize "korkmanıza gerek yok, isminizi almayacağız" gibi şeyler söylediler. "Bir kimlik görebilir miyim" sorusu aklımdaydı hep, fakat demedim, sanırım işi yapan insanlardı. Bir kaç saat sonrasında üniformalı polisler de geldiler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oha artık ya, anneme o farı sökülen leonlardan almıştım LED. benim arabanın farları en az 15-20 bin vardır, bu ne abi sokağa araba bırakamayacağız artık memleketin geldiği hale bak...

şimdi borusan'dan Jaguar I-PACE test sürüşünden geliyorum. çok ısrar edildi test sürüşü yapmam için. satış temsilcisi arkadaşı korkuttum biraz geldim :zuh:

yani araba cidden kesintisiz ve çok yüksek bir tork ile hızlanıyor. ona diyecek bir şey yok.

440 km menzil falan diyordu. 5 km içinde menzili 280 km'ye düşürdüm, yani benim gibi kullanan biri eletrikli araç kullanamaz. Pil teknolojisinin daha çoooook gelişmesi lazım bu aracın kullanışlı hale gelebilmesi için.

%15 ÖTV üstü %18 kdv uygulanıyor bu araca, aracın fiyatının %80'i pil zaten. 580 gibi fiyatlardan başlıyor benim istediğim donanımla fiyat anahtar teslim 690'a çıktı.

valla jaguar da borusan da üzülmesin ama o arabaya 690 veren... neyse bişey yazmayacağım ayıp olmasın.

herşey bir yana, ya arkadaş, eğer bu fiyata benzinli olsa bu performası anca 3000 motorlu bir araba verir ve o ÖTV uygulansa bu aracın fiyatı 1.500.000 liraya çıkar.

bu segmentte bir araç, malzeme kalitesini görmeniz lazım. LEŞ OĞLU LEŞ ucuz sert plastik. bişey değse anında çizilecek piano blackler. 

ne diyeyim. gerçekten yolda, kırmızı ışıkta vs. benim diyen arabaların eline verir ama işte pili su gibi akıyor gidiyor öyle kullanınca da, bana gelmez. ama güzel bir pilli oyuncak araba...

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yedek parça fiyatları uçmuş Leon'un iki farı 16bin küsür lira. Daha çok görürüz böyle olayları. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neden far acaba? O kadar çok kişi önden kaza mı yapıyor yoksa (laf meclisten dışarı) kekomançi kardeşlerimiz ucuza şekilcilik mi yapmaya çalışıyorlar? :D

Eğer şekil işleri içinse, şaka gibi gece önümüzü görelim diye parasını basıp far alıyoruz şekil ayağına arabayı parçalayıp gidiyorlar. Neyse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 minutes ago, Thustu said:

Neden far acaba? O kadar çok kişi önden kaza mı yapıyor yoksa (laf meclisten dışarı) kekomançi kardeşlerimiz ucuza şekilcilik mi yapmaya çalışıyorlar? :D

Eğer şekil işleri içinse, şaka gibi gece önümüzü görelim diye parasını basıp far alıyoruz şekil ayağına arabayı parçalayıp gidiyorlar. Neyse.

Bazı araçlardan sökmesi çok kolay (teyp gibi arabanın içine girmene, lastik gibi uzun uzun sökmekle uğraşmana gerek kalmıyor), led olanlar pahalı ve ikinci elleri bile iyi para ediyor, yedek parça olarak günümüzün boktan trafiğinde sık hasar gören ve aranan parçalardan.

(Bu işi yapıyormuş gibi yazmışım...)

Thustu and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sistemin bug'ını bulmuşlar. İş kolay, kazancı da riskinin çok üzerinde. Muhtemelen bu insanlar çok daha küçük kazançlar için çok daha büyük riskler almaya hazırlar. Bu durumda da bahsi geçen suça çok rağbet oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

başımızdakilerin en büyük hırsız olduğu ve yaşam standartlarının, alım gücünün dipte olduğu bu amk ülkesimde ne yazık ki böyle şeyler normal. en düzgün adamı bile baştan çıkarır bunlar, acaba çalsam mı diye düşündürür çünkü insanları süründürüyorlar. bu far hırsızlığı yapan adamların bizlerden çok farklı olduğunu sanmıyorum, bence durumu iyi olmayan bir kaç arkadaş böyle bir gün otururken s.kerim böyle hayatı diyip biz bence bu işi yapalım demişlerdir yani riski düşük getirisi en yüksek iş... eninde sonunda yakalanırlar ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

leon un led farlarının makyajlısı da daha farklı. maklajlı olanları daha bi pahalıdır.

ne güzel işte piyasada led far olmayan leon kalmaz bu gidişle. :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşımın 1 kasa BMW'si var. ön far çatladı. sadece dış camı çatladı bu arada. komple değişmesi gerek dediler doğal olarak. Geçen yaz euro kurunun yüksek olduğu döneme denk gelmişti ve İzmir Özgörkey yetkili satıcısı 12.000TL fiyat istedi. 1650 Euro mu neydi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, iceice said:

Ona da iyi geçirmişler. 285 pound

https://www.buycarparts.co.uk/hella/9157806

hocam geçirmişlerde araç daha 1.yılını doldurmamıştı. bu tarz bir operasyona girselerdi garanti dışı kalıcaktı. Türkiye'deki çoğu kişi sizin gönderdiğiniz siteden parça getirip taktırmakla uğraşmaz. Fakat güzel siteymiş ekledim bookmark'a :D bu sitede satılan parçalar orijinal mi yoksa muadili mi? 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Google search ile buldum siteyi birkaç saniyede. Amacım gerçek fiyatlarını bulabilmekti. Burada fahiş fiyata satıyorlar, söylemek istediğim bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

siyah arabanın hayvan gibi gittiği doğru, ama mallık büyük oranda beyazda. göz göre göre çıkmanın anlamı yok öyle.

ekşideki yazıyı da okudum, çocuk fırlasa falan demiş, haklı da, çocuk fırladığında suç siyah arabanın olabilir ama bu durumda değil çünkü beyazdaki kişi de sonuçta ehliyete sahip ve çıkmadan önce solunu sağını kontrol etmesi gerektiğini biliyor. sallamadan çıkıyorsa suç onun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

görüş alanı ve tepki süresi diye birşey var. Hız limitleri de bu yüzden var. Sen yola çıkmaya karar verir ve hareketlenirsin çünkü riskli mesafede kimse yoktur ama birden saniyede 50m ile giden bir şempaze pardon gerçek erkek ortaya çıkar ve senin beynin yeni durumu algılayana kadar hala yola çıkmaya devam edersin. Burası yerleşim yeri ve orada yola katılan yan yollar var yani limit muhtemelen 50km/s. 120 ile gidersen kimseye doğru şeyi yapma şansı vermezsin. 

Dün 30 bölgesinde bir kavşaktan yola çıktım. Sağ tarafta öncelik ve kontrol edip boş olduğunu görünce gazladım. Bir anda 50 civarı giden bir yol bisikleti belirdi. Yapacak birşey yoktu sadece sağımdan geçebilsin diye yolun soluna kaçtım, pardon anlamında el sallayıp devam etti. O kadar hızlı gidiyorsan benim yolu kontrol etmemle gaza basmam ve diğer yöne de bir bakmam arasında gelip vurman çok normal. 

Videodaki beyaz araba kanunen olması gerekeni yapmış, yol boşken çıkıyormuş, aniden yol boş olmayıverince durmuş. Yaşlı olabilir, acemi olabilir, kanunen kimse zımba gibi bir gerçek erkek olmak zorunda değil. Ekşideki ideal erkeklere göre mallık yapmayıp kararlı bir şekilde yola çıksa parçalanıp ölecekti, muhtemelen o bölgede yaşayan ve malını bilen biri. 

Siyah araba her durumda suçlu, çocuk çıksa evet suçlu ama çıkmadığına göre suçsuz diye bir durum yok, suç için mutlaka birini parçalamak gerekmiyor.

antibit, Mono and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sİyah hız limitindeyse, suçsuz. 

Hız limitinde değilse, ikisi de suçlu. 

Ama Siyah araba o adamı görüyor, belli mal mal geldiği, fren yaparsan ölmezsin. Aslında yapmazsan ölürsün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sola baktın serbest, sağa baktın serbest. İlerlemeye başladın aynı esnada tekrar sola baktın gelen var... Aşırı hız felakettir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yolun geri kalanını görmeden kesin yorum yapamazsınız. dümdüz ve uzun bir yolsa geldiğini her türlü görür. ha virajlı bir yolsa ve adam aniden çıktıysa evet, ona yapacak bir şey yok siyahın mallığı olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adamı hapse atmayız tabii bir tek bu video ile :) Belki orası tek yön ve beyaz araba ters yöne dönmeye çalışıyor. 300 promil alkollü de olabilir.  Veya siyah araç polistir ve önünde bizim görmediğimiz çakarlar çalışıyordur ve sireni açıktır. Olabilir yani. Ama bunlar milyonda bir ihtimaller ve biliyoruz ki milletin çocuğunun, evinin dibinden 150 ile geçmeyi hakkı gören bir dallama ile muhatabız.

Orası dümdüz yol olsa ve hız limiti 110 olsa bile eninde sonunda adil bir sistemde hakimin karşısına çıktığında ''sürücüler yol şartlarına göre hızlarını ayarlamak zorundadırlar'' kuralından paparayı yer bu sürücü. Videodan bile etrafta binaların olduğu ve ana yola katılan tali yolların görüş alanının sınırlı olduğu görülüyor. Yolun her metresine burada şu hızda gidin yazılmaz, yer yerde hız limiti+%10 gidilebilir diye birşey yok zaten. 

Gerçi Almanya ve Avusturya bu noktaya yaklaşıyorlar. Avustur'yanın yan yollarında sürekli değişen limitler bitiriyor insanı. 50-80-60-100-50-60.. yoldan çok hızımıza bakıyoruz. 

Alman milleti de bir hak verildimi mutlaka sonuna kadar kullanacak. Hız limiti değişir değişmez o limitte gidecek yoksa ölür. O yüzden 100 metrede bir limit değişiyor yollarda.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok