Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

8 hours ago, Atrin said:

Eylül'ün ortasında VW Yeni Passat'ta indirim vardı. 1.6 TDI DSG Business paket (eski comfortline) 274.000 TL yerine 200.000 TL civarına satıldı. Abim gaza geldi böyle bir indirimi görünce aldı. Ek olarak metalik pirit gümüş renk + carplay + büyük ekran var araçta. Normalde 284.000 olacak aracı 204.000'e aldık İzmir Vosmer'den. Fiyata baktığınızda çok iyi bir alışveriş oldu. 1.0TSİ boş Golf'ün başlangıç fiyatının 155.000 olduğu ülkede bu fiyata dizel otomatik orta paket Yeni Passat almak iyi oldu. 

Vosmer'e neden bu kadar indirim var diye sorduğumuzda tek amaçlarının kotalarını doldurmaya çalışmak olduğunu söyledi. Satamıyorlar araba. Hurda indirimi + ötv dilimini aşağıya çekerek bu fiyatlara inebilmişler. Belki indirim devam ediyordur ilgilenen varsa bayilere sorsun. Doğuş Oto İstanbul'da araç kalmamıştı ama. 

hayirlisi olsun

almanya'daki fiyatindan bile ucuza gelmis:icon_dance:

b7VJgd.png

z7lIDG.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çirkin ötesi hatta. hele bir karşıdan görüntüsü var ki artık arabanın markası BMW değil direkt böbrek olmuş. zaten neredeyse tüm inceleyenler aynı görüşte. araba yandan ve arkadan güzel önden çöp ötesi çöp. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni Passat 1.6 TDI 120 PS DSG    Business    274.300,00 TL // bunu 208.000 TL'ye veriyorlar su an...

Yeni Passat 1.5 TSI ACT 150 PS DSG    Business    263.200,00 TL // bunu da 190.000 TL'ye veriyorlar...

Su anki otomobil piyasasi icin iyi fiyatlar aslinda... A3 Sedan'a 248bin TL mi ne fiyat veriyorlarmis ornegin... Yeni Passat'i begenmedim gerci ben, icerisine passat yazisi filan koymuslar acayip varos... Far dizayni da eskiden daha guzeldi... 

Yalniz millet yine keko gibi saldirmis faizler dustu diye... Ama isin ozunde bayiler hem zam yapmislar (8-10bin TL civari) hem de katki payi vs. diyerek iteliyorlar... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 hours ago, jackjoker said:

böbreeeeek sevenlere gelsin böbreeek

Ekran Alıntısı2.JPG

Valla Chris Bangle'ïn dizaynlarindan ders cikarmayan BMW'nin bu korkunc yola girmis olmasi pek de sasirtici degil acikcasi :D

https://bimmerlife.com/2019/04/13/evolution-of-the-kidney-grille/

2 hours ago, rammstein said:

To me its ok.

'fine like this' diyeceksin, rorşahsın sen :)

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, JardeL said:

Yeni Passat 1.6 TDI 120 PS DSG    Business    274.300,00 TL // bunu 208.000 TL'ye veriyorlar su an...

Yeni Passat 1.5 TSI ACT 150 PS DSG    Business    263.200,00 TL // bunu da 190.000 TL'ye veriyorlar...

Su anki otomobil piyasasi icin iyi fiyatlar aslinda... A3 Sedan'a 248bin TL mi ne fiyat veriyorlarmis ornegin... Yeni Passat'i begenmedim gerci ben, icerisine passat yazisi filan koymuslar acayip varos... Far dizayni da eskiden daha guzeldi... 

Yalniz millet yine keko gibi saldirmis faizler dustu diye... Ama isin ozunde bayiler hem zam yapmislar (8-10bin TL civari) hem de katki payi vs. diyerek iteliyorlar... 

İç kabindeki Passat yazısı çok abeci. Ne akla hizmet onu yazdılar anlamak mümkün değil. Aracı almış olsam direk o yazıyı silmenin yollarını arardım. Arka bagajda Passat yazısını aralıklı ve amblemin altına yazmaları şık olmuş. Far dizaynı ile ilgili en azından bi-xenon far olmayan far tasarımı daha agresif daha güzel olmuş bence. En üst paketteki fark tasarımı ile bir önceki model far tasarımı neredeyse aynı geliyor bana. 

https://www.youtube.com/watch?v=OG0VQaTresQ

Ek olarak Yeni BMW 3 hakkında. BMW ne yapmak istiyor anlamak cidden çok güç. Dış tasarımda kötü yöne doğru gidişe ek olarak arka yolcular için klima çıkışı koymamışlar. Üstüne üstlük sürücü ve yolcu kısmındaki klima çift bölgeli değil tek bölgeli. İlk paketten ötürü sanmıştım ama incelenen araba luxury paket ve şu an Türkiye'ye gelen hiç bir BMW 3'de bu dediklerim yokmuş. Afedersiniz ama o kadar para bayılacağım ve Ssangyong'da bile olan özellik olmayacak. Videoda da bahsediyorlar 320i ile 520i başlangıç fiyatları arasında 50.000TL var. Biraz daha verir en azından çoluk çocuğu sığdırabilecek bir araba alırım. BMW Türkiye'ye özel mi bilmiyorum ama 3 serisini çok garip bir yerde konumlandırmış.

Atrin tarafından düzenlendi
infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni 3 hakkında çok şey yazarım ama sonuçta akrabam ekmek yiyor borusan'dan. Kesinlikle alacağımdan değil, sadece ayıp olmasın diye gittim geçen ay yine inceledim, test sürüşü yaptım.

Bi kere 320d getiremiyorlar bile, benim şuan F30 320d aracımdaki donanımı koydurttuğumda arabanın fiyatı 650 bin liraya çıkıyor. o sebepde 320d yok, çok çılgınsan illa istiyorsan 4 ay beklerim diyorsan konfigüratörden oluşturabiliyorsun.

316i 1.6 170 beygir kötü değil, çok bir performans beklentin yoksa, illa sedan bmw araca bineceğim diyorsan idare ediyor. yine de eksik donanımları tamamlayınca 400 bin lira edecek araç değil, 400 bine rakip muadil markalarda, hem daha donanımlı hem de daha performanslı araçlar var. zaten bu yüzden satamıyorlar da, kasanın yenilenmesini bekleyen bir müşteri portfoyü dışında kimse ilgilenmiyor bile, hiç acele etmeyin bu sefer de hemen alanların suratına yeşil balgamlı tükürük gibi bir "45. yıl edition" yoldadır.

Efe'nin de yazdığı gibi 520i, aynı motorla çok daha iyi bir seçenek ama ona da 2020 ağustos ayı itibari ile makyaj gelmiş olacak onu da bilin, 5 serisinin makyajları hep daha alımlı olur.

şuan gerçek bir bmw motoru almak istiyorsanız F30 330i xDrive M-Sport aracı 400 bin liradan veriyorlar...

-

eşime sözüm vardı, sıfır bir araç alacağım için dün başta doğuş grubu olmak üzere belli markaların galerilerini dolaştım son kararı verebilmek için.

kısaca otomativ sektörü bitmiş. müşteri ile ilgi yok, sattığı mal konusunda bilgi yok. en küçük şeyi bile telefon açıp başkasına sormalar, motorunun özelliğini benden öğrenmeler falan.

beddua kötü bir şey ama bu vasıfsızlar işlerini kaybetmeyi hakediyor. ulan bu piyasada, cebine peşin parasını koymuş müşteri ayağına geliyor, senin bir boktan haberin yok arkadaş. 

alan bir mal, satan bir mal. istanbul öyle mal dolu ki bu mallar da hala bir şekilde para kazanıyor. çok sinir oldum,

aslında 1 araba için aranmayacak birini aradım, sağolsun direkt bölge müdürü ilgilendi buldu istediğim arabayı, onda da istediğim motor ile istediğim renk denk düşmedi, bir ay sonra gelir dedi :| 

adamlar yenilgiyi baştan kabul etmiş. sipariş bile geçmemişler bazı modellerin bazı motorlu versiyonlarını. fiyat listesi oluşturup, kampanya yapıp yazdıkları bir sürü model yok, nasıl olmaz bu modele kampanya yapmışsınız internet sitenizde ilan olarak yayınlamışsınız diyorum, o yok bunu verelim diyorlar anca.

bu devirde hala 4 vitesli otomatik araç satmaya çalışmalar falan... neyse yazdıkça sinirleniyorum keseyim.

quad, Thustu and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, stardust said:

aslında 1 araba için aranmayacak birini aradım, sağolsun direkt bölge müdürü ilgilendi buldu istediğim arabayı, onda da istediğim motor ile istediğim renk denk düşmedi, bir ay sonra gelir dedi :| 

Neye karar verdin en son ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Atrin said:

Neye karar verdin en son ?

Seat Arona'ya karar vermiştim aslında, sonra VW T-Roc verelim dedi müdür, 237bin'den 188'e bıraktı. Motoru da güzel hem 1.5 TSI 150 beygir... hadi bu olsun diyecekken bu sefer de Skoda Karoq aklımızı çeldi, zira çok daha kullanışlı bir araç ama büyüyen boyut ile eşim rahat edebilir mi ondan emin olamadım. Biraz sürüncemede kaldı ama arona'nın turuncu rengini getirirlerse önümüzdeki ay daha fazla kafa karıştırmadan onu alıp geçeceğim heralde.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Fransada kiralık bir T-Roc kullanma imkanım oldu. Güzel araç. Golf'ün yüksek hali tam olarak kullanırken hissettirdiği. Fakat iç mekan plastik kalitesi kötüydü. Golf gibi değil içi. Arona'ya göre daha yakışıklı bir araç bana göre. Arona'nın iç mekan kalitesini hiç bilmiyorum. Skoda Karoq'da yakışıklı araç ama eşinin rahat kullanabilmesi önemli. Bence Karoq > T-Roc > Arona

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arona çok daha ucuz bir araç diğer ikisine oranla ve açıkçası eşim beğendi. onun daha üstü bir modele bakmam sırf hani arada sırada ben de kullanır mıyım diye fakat onun içinde 40 bin lira fazla vermeye gerek yok sanırım.

onun da turuncusu yok şuan, beyaz, siyah bir de kırmızı var ama turuncuyu görünce diğer renkleri beğenemedik.

IMG_0544.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

laf aramızda arka taraftaki havalandırmanın ne anlamı varki? üst segment derece ayarlamalı adam gibi kapı üzerinden üflemeli vs. olmadıktan sonra.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@emre666 valla araba içindeyken klimanın üflediği soğuk hava üzerime gelmediğinde sıcak basıyor bana. Arkada oturacağım zaman ilk aradığım şey o klima çıkışı. Yoksa öne oturmanın yollarını arıyorum :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, stardust said:

Seat Arona'ya karar vermiştim aslında, sonra VW T-Roc verelim dedi müdür, 237bin'den 188'e bıraktı. Motoru da güzel hem 1.5 TSI 150 beygir... hadi bu olsun diyecekken bu sefer de Skoda Karoq aklımızı çeldi, zira çok daha kullanışlı bir araç ama büyüyen boyut ile eşim rahat edebilir mi ondan emin olamadım. Biraz sürüncemede kaldı ama arona'nın turuncu rengini getirirlerse önümüzdeki ay daha fazla kafa karıştırmadan onu alıp geçeceğim heralde.

Karoq, T-Roc ve Arona arasından kesinlikle Karoq diyorum. Pek fazla renk seçeneği olmasa da araç oldukça kullanışlı, malzeme kalitesi T-Roc'tan daha iyi (nedense T-Roc'ta kabin malzemesi çok kötü yapılmış). Arka oturma alanı diğerlerine göre daha geniş (arkada sık yolcu taşınıyorsa faydalı oluyor). Arka koltukları da kendi içinde ayarlanabiliyor diye biliyorum. Öne arkaya kaydırma, yatırma, hatta koltukları yerinden çıkarma imkanı var. Kullanışlılık aranıyorsa Karoq diğerlerine göre önde. 1,5 TSI 150 HP motor bunda da mevcut.

@emre666 şahsen ben arıyorum arkada oturuyorsam. 9-3'te çok sık kullanırdım mesela, özellikle yazın gayet iyi oluyor.

SEP tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

farkındayım karoq daha kullanışlı fakat bu araba sırf söz verdiğim için alınacak, garajda yatacak, senede en fazla 3-4 bin km yapacak bir araç olacak. belki o kadar bile yapmaz... 

Aile havuzunda, 5dk yürüme mesafesinde ulaşabileceği 3 tane araç var, anneme aldığım Seat Leon 5 senede 18 bin km yaptı, yepyeni duruyor misal ama eşim siz de tahmin edersiniz o aracı kullanmak istemiyor, rahat edemiyor. bence çok saçma istediğini alsın kullansın, benim bmw'yi bile kaç kez al kullan dedim ama aracıma nasıl değer verdiğimi bildiği için çekiniyor, kendine özel araç istiyor. Skoda fabia, hyundai i20, seat ibiza'ya bile razıydı ama tecrübe kazansın diye birlikte yapacağımız yolculuklarda ben sağ koltukta oturacağım için özellikle biraz yükselttim modeli.

bu arada skoda fabia yok, showroom'da bile yok 1 tanecik teşhir için, 2020 mart'a kadar da gelmeyecek böyle bir saçmalık görmedim.

i20 kağıt üstünde en donanımlı ve performanslı araç olarak gözükse de zaten 1.0 yeni motoru bulamıyorsun, neyse bulduk falan da, iç kumaş, döşeme, konsol falan, arkadaş böyle bir rezalet olamaz. kimseyi küçümseme amacım olmadan bariz alanın aklına işeyeyim diyeceğim bir araç, en full+full olabilecek her ekstra cam tavan dahil 125'e bıraktılar, zaten o donanımlar olmadan alınacak araba değil ama diğer araçları gördükten sonra öyle bir kalitesizliğe insanın eli gitmiyor ki aslında teoride büyük ihtimalle alacağım araç olarak bakıyordum.

ibiza'yı da sadece orta "style" paket ile satıyorlar, arona'daki "exellence" ve "fr" gibi paketleri fiyatı çok yükselteceği için getirmemişler.

ne diyeyim bilmiyorum valla, sözümün esiri oldum. hani biraz daha tecrübesi olsa direk Q2 ya da GLA falan bakacağım ama onları da alsam sağa sola takacak içimiz gidecek yok yere pahalı araba çarpıldı diye.

prensip icabı 2. el de araç alamıyorum, saçma sapan bir pozisyondayım yani.

sene sonu kampanyası falan yaparlar diye düşündüm bekledim, ulan sene sonu kampanyası yapacak araç bile yok ellerinde.

zaten daha 1 ila 1 buçuk sene önce 60-70 bin lira bandında gezen arabalar şuan 110-130 olmuş. ülkeyi bok çukuruna çevirdiler biz de gülüyoruz ağlanacak halimize işte :D

daha fazla ne diyeyim bilmiyorum, konuşturmayın beni üzülüyorum...

SEP and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

saçma sapan vergileri bindire bindire bindire durum bu hale geldi işte. kimse araba almıyor, alanlar da boş paketten öteye geçemiyor devlete bir araba daha almamak için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet doğru, aşırı sıcak yaz zamanı uzun yolculuklarda klima yüze, vucuda vurmayınca rahatsız edici olabiliyor. bayadır arka da bir yere gitmeyince aklımdan çıkmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, stardust said:

farkındayım karoq daha kullanışlı fakat bu araba sırf söz verdiğim için alınacak, garajda yatacak, senede en fazla 3-4 bin km yapacak bir araç olacak. belki o kadar bile yapmaz... 

Aile havuzunda, 5dk yürüme mesafesinde ulaşabileceği 3 tane araç var, anneme aldığım Seat Leon 5 senede 18 bin km yaptı, yepyeni duruyor misal ama eşim siz de tahmin edersiniz o aracı kullanmak istemiyor, rahat edemiyor. bence çok saçma istediğini alsın kullansın, benim bmw'yi bile kaç kez al kullan dedim ama aracıma nasıl değer verdiğimi bildiği için çekiniyor, kendine özel araç istiyor. Skoda fabia, hyundai i20, seat ibiza'ya bile razıydı ama tecrübe kazansın diye birlikte yapacağımız yolculuklarda ben sağ koltukta oturacağım için özellikle biraz yükselttim modeli.

bu arada skoda fabia yok, showroom'da bile yok 1 tanecik teşhir için, 2020 mart'a kadar da gelmeyecek böyle bir saçmalık görmedim.

i20 kağıt üstünde en donanımlı ve performanslı araç olarak gözükse de zaten 1.0 yeni motoru bulamıyorsun, neyse bulduk falan da, iç kumaş, döşeme, konsol falan, arkadaş böyle bir rezalet olamaz. kimseyi küçümseme amacım olmadan bariz alanın aklına işeyeyim diyeceğim bir araç, en full+full olabilecek her ekstra cam tavan dahil 125'e bıraktılar, zaten o donanımlar olmadan alınacak araba değil ama diğer araçları gördükten sonra öyle bir kalitesizliğe insanın eli gitmiyor ki aslında teoride büyük ihtimalle alacağım araç olarak bakıyordum.

ibiza'yı da sadece orta "style" paket ile satıyorlar, arona'daki "exellence" ve "fr" gibi paketleri fiyatı çok yükselteceği için getirmemişler.

ne diyeyim bilmiyorum valla, sözümün esiri oldum. hani biraz daha tecrübesi olsa direk Q2 ya da GLA falan bakacağım ama onları da alsam sağa sola takacak içimiz gidecek yok yere pahalı araba çarpıldı diye.

prensip icabı 2. el de araç alamıyorum, saçma sapan bir pozisyondayım yani.

sene sonu kampanyası falan yaparlar diye düşündüm bekledim, ulan sene sonu kampanyası yapacak araç bile yok ellerinde.

zaten daha 1 ila 1 buçuk sene önce 60-70 bin lira bandında gezen arabalar şuan 110-130 olmuş. ülkeyi bok çukuruna çevirdiler biz de gülüyoruz ağlanacak halimize işte :D

daha fazla ne diyeyim bilmiyorum, konuşturmayın beni üzülüyorum...

Hyundai Kona dizel düşündünüz mü? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

düşündüm güzel araba, ben genel olarak dizel istemiyorum. kısa mesafe kullanılacağı için motor ısınmayacak çoğu zaman. kona da 1.6 benzinli 170 beygir, 50 km/s'e kadar 4 çeker sistemi olan bir model vardı. onu da getirmiyorlar. o olsa onu alırdım. şuan dandik dizel motoru ve ön çekişli haliyle özelliksiz benim için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Merhabalar,
VGT (vakum gücü teknolojisi) diye birşey çıkmış. tahmin edebileceğiniz gibi yakıt tasarrufu iddiası var l.
Böyle şeyleri takip etmem ama Doğan Kabak kanalında denk geldi, bu adam dalavereye yer vermez dedim ama VGT videolari izlediğim zaman , surekli teknik birşey anlatıyormuş havalarında hareketler ama işin sonucunda flash tv de bal reklami izliyor gibi bir hissiyat oluşuyor ve videolar bir anda itici geliyor.

Bu arkadaşların dükkan İstanbulda. Hiç bu cihazı takinip gezinen var mi?

Gördüğüm kadariyla elektriksel bir baglanti icermiyor ve doğan kabak sürekli bir sekilde corvette i kullanirken fark gördüğünü anlatip duruyor.

Fikri olan var mi yoksa Dogan Kabak silme vakti mi geldi?
Not: Hidrojen sistemi(Bunu da otomobilin mesut abisi PR yapmış idi, artik izlemiyorum o adami) tam bir sacmalik, ona kafam bastı ama bu vgt ile ilgili teknik birşeye ulaşamadım, yorum yapamadim. Surekli gel takalim dene diyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok