Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

evladım ties, siz saçma sapan uyduruk donanıma bakıyorsunuz, benim baktığım motor, yürüyen aksam, yol tutuş, sürüş dinamiği.

simitçi pejoda ne arar bunlar, tam uçurumdan aşşağı salmalık araba... kadın ve yeni yetme bebeler dışında aklı olan hiç bir insan evladının almayacağı bir marka.

ps: şimdi aklıma geldi, herif sıçtığı bok daha kurumadan gelmiş bir de örnek vererek bana yine mesaj yazmış. 

logitech kulaklık alma, sennheiser al dedik adam gibi gitti yine aldı leğen plastiğini daha 1. senesinde bozuldu. şimdi utancından gelip bu mesajı silecek ama okuyan sağlar bizimdir o silene kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

elimde 10 tane falan logitech donanımı vardır, aralarından birisi 3. senesinde (evet 3. senesi salakcım 1. falan değil) bozuldu diye logitech kötü olmuyor, 10 tane mercedes alsan 1i bozuk çıkabilir yani bunlar olağan şeyler.

24 minutes ago, stardust said:

evladım ties, siz saçma sapan uyduruk donanıma bakıyorsunuz, benim baktığım motor, yürüyen aksam, yol tutuş, sürüş dinamiği.

yeni pejolarda bunların kötü olduğuna dair kaynak gösterir misin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, TiesTorN said:

elimde 10 tane falan logitech donanımı vardır, aralarından birisi 3. senesinde (evet 3. senesi salakcım 1. falan değil) bozuldu diye logitech kötü olmuyor, 10 tane mercedes alsan 1i bozuk çıkabilir yani bunlar olağan şeyler.

yeni pejolarda bunların kötü olduğuna dair kaynak gösterir misin?

Dünyanın parasını verdiğim Logitech klavye ve mouselar deli gibi bozuluyor. Şirkette 8-10 tane var. Ordan biliyorum 😛

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Logitech klavye, mouse ve kulaklık kullanıp 1500 kere bozulsa da yine alan organizmalar net akplidir. :cici:

PS Forumda sırf ezmek için her gün logitech keyword aratıyorum since 2003.. :8

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

diyelim aldigimiz arac 34 plaka. bunu baska oturdugumuz ilin plakasina (41, 59, 22 vb.) degistirdigimizde kasko veya sigorta yaparken bir avantaji oluyor mu? daha dogrusu genel bir avantaji oluyor mu?

(ugrasmaya deger mi?)

infestor tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir sual daha:

kardesimde 2017 model golf* var. ailesinin %100 genislemesinden (2'den 4'e) dolayi golf pek yetmeyecek gibi :) 

golf'u satip, 2. el stationwagon olarak ne alinabilir? 135-180bin arasi 2. el subaru levorg var. bu aralikta baska hangi sw arac dusunulebilir?

*: 1,4TSI, 122PS, 2017 model, duz vites, comfortline, 35bin km'de

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/9/2019 at 11:11, infestor said:

diyelim aldigimiz arac 34 plaka. bunu baska oturdugumuz ilin plakasina (41, 59, 22 vb.) degistirdigimizde kasko veya sigorta yaparken bir avantaji oluyor mu? daha dogrusu genel bir avantaji oluyor mu?

(ugrasmaya deger mi?)

Değiştirmek için ikametinizin o ilde olması lazım bildiğim kadarıyla. Evet bir avantaj oluyor sanırım risk faktörü düştüğü için. 

20 saat önce, infestor said:

bir sual daha:

kardesimde 2017 model golf* var. ailesinin %100 genislemesinden (2'den 4'e) dolayi golf pek yetmeyecek gibi :) 

golf'u satip, 2. el stationwagon olarak ne alinabilir? 135-180bin arasi 2. el subaru levorg var. bu aralikta baska hangi sw arac dusunulebilir?

Citroën C4 Picasso. 5 ve 7 koltuklu versiyonlarına bakabilir. İkiz olarak geliyorsa arka koltukta 2 çocuk+anne rahat yolculuk edebileceği bir alan sunan araçlara bakması gerekir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, Zoma said:

İlana koyarsa araca ben talip olabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 09.11.2019 at 18:55, infestor said:

bir sual daha:

Hazır VW grubundan bir otomobil kullanıyorken grubun iki modeline bakılabilir, biri Seat Leon Station diğeri VW Passat Variant. Levorg çok beğendiğim bir otomobil hatta geçen yıl satın almanın kıyısından döndüm lakin tüketim ciddi üzer. Cvt şanzımanı da bugüne kadarki en iyi cvt olsa da, cvt işte... Ben olsam tercihlerde en üste Mondeo station koyardım. 2016 modelleri gayet temiz 115-120bin civarına bulunur. Selamlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cvt şanzıman kullanacağıma sorunlu dsg yi kullanırım daha iyi. saçma sapan aracın ne gittiği belli ne yavaşladığı belli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/9/2019 at 18:55, infestor said:

bir sual daha:

Stationwagon olmazsa olmaz degilse, Skoda Superb alsin gecsin... 

ahat, rammstein and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/12/2019 at 9:29 AM, quad said:

BMW 1.6 benzinli motorlarda vergi yüzünden Türkiye'ye farklı versiyon geliyor demişler ekşide, yazdıkları doğru mu acaba

https://eksisozluk.com/entry/97675512

üşenmeden okudum, yazılan her şeyi de harfi harfine anladım, çok mantıklı geldi. yani yapılabilecek bir şey.

eğer böyleyse gerçekten rezalet. ülkemizin gerizekalıca vergilendirme sistemi yüzünden ne hallere düşüyoruz. motor hacmine göre vergi mi kaldı a.k hangi yıldayız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

düz yola parkedilmiş olan otomatik vitesli araçlarda insanlar neden P'ye aldıktan sonra CAART diye el frenini de sonuna kadar çekme gereği duyarlar hiç anlamadım :lol: bırak P'de git, kilitliyor zaten el frenini hiç çekmeye gerek bile yok ki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 minutes ago, TiesTorN said:

düz yola parkedilmiş olan otomatik vitesli araçlarda insanlar neden P'ye aldıktan sonra CAART diye el frenini de sonuna kadar çekme gereği duyarlar hiç anlamadım :lol: bırak P'de git, kilitliyor zaten el frenini hiç çekmeye gerek bile yok ki.

alışkanlık açıkçası, çekmeden gitmem...

sadece sıcaklık 0 derecenin altına düşecekse düz bir zeminde el freni çekili olmadan bırakmaya özen gösteririm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, stardust said:

alışkanlık açıkçası, çekmeden gitmem...

tamamen lüzumsuz bi alışkanlık işte onu diyorum... 

düz zeminde el frenini çekmenin arabanın tutunması üzerinde etkisi tamamen 0. dik yokuşlarda çekmek faydalı olabilir o da kaymasın diye değil sadece şanzımana fazla yük binmesin diye.

el frenini çekmenin bi zararı yok neden çekmiyim ki diyebilirsin onu da açıklıyım :) aslında var... yorulup teli gevşiyor zamanla, sonra gerçekten gerektiğinde tutmuyor. mesela benim nesildeki bmwler için el frenleri kronik hastadır tutmaz derler ama benimki çok iyi tutar çünkü sadece ayda yılda bi gerektiğinde çektiğim için gevşemiyor. ha serviste ayarı tekrar yapılabilir ama sürekli bunun için servise gidecek değiliz :)

not: arkadan itişli arabalar için konuşuyorum tabi. önden çekişlilerde P ön tekeri kilitler, el freni de arkayı böylece 4 tekerden kilitleme ile daha etkili bir hale gelebilir şartlara göre. arka itişlerde bu ayrım yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aracı değiştirmeyi düşünüyorum. Golf 7 ile BMW 1 serisi arasında çok kaldım. Kullanan deneyimleyenler varsa genel yorumları bekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, emre666 said:

'' BMV ''plakalı herhangi bir bmw modeli kadar apaçi bir araç düşünemiyorum.

AUD?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok