Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

18 hours ago, Omfs said:

Aracı değiştirmeyi düşünüyorum. Golf 7 ile BMW 1 serisi arasında çok kaldım. Kullanan deneyimleyenler varsa genel yorumları bekliyorum.

Aklınızdaki model özellikleri ve bütçeniz belirleyici olur. "Yeni 1" beni kendine çekmeyi başaramadı, 2018-2019 modeller yine fena değil de geçtiğimiz ay itibarı ile çıkan kasa benim ilgimin dışında, o sınıfta yerinizde olsam yeni Mercedes A serisine bakarım ki o zaten önden çekişli.

Golf için söyleyecek bişey yok, yıllardır sınıfının lideri , dünyanın en optimum arabası olarak geçiyor (TR pazarı hariç)

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, escape said:

Aklınızdaki model özellikleri ve bütçeniz belirleyici olur. "Yeni 1" beni kendine çekmeyi başaramadı, 2018-2019 modeller yine fena değil de geçtiğimiz ay itibarı ile çıkan kasa benim ilgimin dışında, o sınıfta yerinizde olsam yeni Mercedes A serisine bakarım ki o zaten önden çekişli.

Golf için söyleyecek bişey yok, yıllardır sınıfının lideri , dünyanın en optimum arabası olarak geçiyor (TR pazarı hariç)

2.el bakıyorum 2013 model ve üzeri her ikisi için de. Bütçe 125k. O fiyatlar çıktıktan sonra golf almak bana hiç mantıklı gelmiyor. Diğer rakipler A3 e hiç ısınamadım. A serisi için de bütçeyi arttırmak gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 minutes ago, Hamso said:

kIA plakalı Dacia gördüm ben :D

Eskiden VV olurdu, neyse ki kalmadı onlar. Yeni nesilde bolca AUD ve DR görüyoruz. Yolların hakimi oluyor kendileri, sevgiyle selamlaşıp yol veriyoruz. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, SEP said:

Eskiden VV olurdu, neyse ki kalmadı onlar. Yeni nesilde bolca AUD ve DR görüyoruz. Yolların hakimi oluyor kendileri, sevgiyle selamlaşıp yol veriyoruz. :baba:

:facepalm: :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni bir problemim var: https://youtu.be/1zfXA4zjfyA

Arkadaşlar egzoztan garip bir ses geliyor. Durduk yere başladı, sadece soğukken tecrübe etme imkanım oldu, iyice ısınacağı kadar yol yapmadım henüz. Gerçekte bu kadar gürültülü değil, telefon dibinde olduğu için fazla geliyor. Herhangi bir lamba vb yanmadı, egzoz yerinde sağlam duruyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, kaptanpedal said:

yeni bir problemim var: https://youtu.be/1zfXA4zjfyA

Arkadaşlar egzoztan garip bir ses geliyor. Durduk yere başladı, sadece soğukken tecrübe etme imkanım oldu, iyice ısınacağı kadar yol yapmadım henüz. Gerçekte bu kadar gürültülü değil, telefon dibinde olduğu için fazla geliyor. Herhangi bir lamba vb yanmadı, egzoz yerinde sağlam duruyor. 

susturucudan önceki boruların bi yeri delinmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, kaptanpedal said:

fcuk. tamir ediliyordur herhal. Servis yolu göründü. 

:) oraları bilmiyorum ama burda 10-20 liralık bir tamir. yetkili servisle uğraşma hiç herhangi bir egsozcuya gitmen yeterli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen servise gitmeyin, ilgilenmezler zaten büyük ihtimal. Paslanma sonrası çürüme ve delinme vardır biryerlerde. Geçici olarak kaynak yapıyorlar. İş büyükse değiştirmek gerekiyor tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/2/2019 at 6:06 PM, Omfs said:

2.el bakıyorum 2013 model ve üzeri her ikisi için de. Bütçe 125k. O fiyatlar çıktıktan sonra golf almak bana hiç mantıklı gelmiyor. Diğer rakipler A3 e hiç ısınamadım. A serisi için de bütçeyi arttırmak gerekiyor.

Hocam 125'e bulabildiğin en temiz 1 serisini al geç, hoş ben olsam 125'e Temiz Mini Countryman alırdım:) Kesinlikle araç olarak 1 serisinden daha iyi, 4 yıl kullandım oradan biliyorum.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam konusuna denk geldiğimden yazayım , tanıdıktan almak en mantıklısı sonuçta :)

Temiz Kia Picanto 1.1Ex  (benzin , benzin/lpg)  araç arıyoruz . Çocuğu okula bırakıp almak ve şehir içi işler için. Kendinisinde veya güvendiği bir tanıdığında olan ve satmayı düşünen arkadaşlar özel mesajdan dürtebilir :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.12.2019 at 18:06, Omfs said:

Yaklaşık 2 ay önce 1 serisi satmış biri olarak 1 serisini tavsiye ederim. En azından DSG derdiniz olmaz. En ufak bir vites kararsızlığında "lan yoksa" diye düşünmezsiniz.

1 serisini 18 ay kullandım. Çok memnunduk, ailemiz büyümese 10 yıl satmam niyetindeydim ama sığamadık. Gerçekten çok dar kaldı bizim için, ki sığamamak bizim hatamız idi. Çok fazla ıvır zıvır aldık.

Piyasasını takip etmeyi bıraktım. Ben 2 ay önce daha 49600km'de analog klimalı ve geri görüş kamerası olmayan sunroof ve bixenonlu modeli 108bin liraya sattım. 125 bin liraya rahatlıkla iyi bir 1 serisi alınabilir diye düşünüyorum.

Kibitzer tarafından düzenlendi
Typo - anlatım bozukluğu
Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni golf testi

ülkemize dizel gelmeyecekmiş 2.0 motor olduğu için. tam elektrikli olan da gelmeyecekmiş. sadece küçük elektirk motor destekli 1.0 1.5 tsi ler gelecekmiş.

ben beğendim. bagaj biraz da büyüse iyiymiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Golf guzel araba, yeni modeli de guzel duruyor begendim. Ic doseme malzeme kalitesi biraz tirt duruyor yalniz ne yazik ki. Benim arabaminki cok iyi bu yonden (2016 GTI)

Ama bu devirde o anahtarlar niye hala kafam kadar olmak zorunda.

Cuzdana sigacak boyda bisey yapilamiyor mu, ya da telefonu app'i olsa yeter.

Benim evimin bile anatari yok artik, cepte anahtar tasimamak icin herseyi degistirdim ama arabaninkinden kurtulamadim.

Bi de vites kolu gitmis onu begenmedim, elimizi neyin ustune atcaz? Serce parmagi hafifce kalidirip vites degistiremeyecek miyiz yani? :)

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir soru ve tavsiye ricasında bulunacağım...

Eşimin işe git gel olarak kullanacağı  (günlük 15km git gel)  ikinci el araç bakmaya başladık dolmuş niyetine küçük ve pratik birşey ve limit 25bin TL . 

Aklımda KIA Picanto 1.1 Ex , Pejo106 , Yaris gibi araçlar var.  Sorunsuz az bakım isteyen araç tavsiyeniz olur mu bu fiyatta ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 minutes ago, TatanQa said:

Bir soru ve tavsiye ricasında bulunacağım...

Eşimin işe git gel olarak kullanacağı  (günlük 15km git gel)  ikinci el araç bakmaya başladık dolmuş niyetine küçük ve pratik birşey ve limit 25bin TL . 

Aklımda KIA Picanto 1.1 Ex , Pejo106 , Yaris gibi araçlar var.  Sorunsuz az bakım isteyen araç tavsiyeniz olur mu bu fiyatta ? 

tofaş :lol:

şaka gibi gelebilir ama gerçekten en az sorunlu araçlar. sorun çıkarsa bile tamiri o kadar ucuz ki...

veya eski efsane kasa toyota corollalar, onlar da sorunsuzdur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, TiesTorN said:

tofaş :lol:

şaka gibi gelebilir ama gerçekten en az sorunlu araçlar. sorun çıkarsa bile tamiri o kadar ucuz ki...

veya eski efsane kasa toyota corollalar, onlar da sorunsuzdur.

Abi eşim tofaşı nasıl kullansın kolları öyle kaslı falan değil , ayrıca manda yavrusu gibi kasayı heryere vurur valla . O yüzden yukardaki küçük araç tiplerinden bakıyoruz. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, TatanQa said:

Abi eşim tofaşı nasıl kullansın kolları öyle kaslı falan değil , ayrıca manda yavrusu gibi kasayı heryere vurur valla . O yüzden yukardaki küçük araç tiplerinden bakıyoruz. :)

enjeksiyonlu, hidrolik direksiyonlu versiyonları var tofaşların :lol:

toyota corolla da küçük araba sayılır, ayrıca reno broadway falan.

yaris olabilir ama tahminimce daha pahalıdır. en ucuz ve en sorunsuz araba tavsiyesi istendiği için bunları öneriyorum. 20k'ya başka araba kalmadı çünkü. bütçe 25k ise 20k'lık araba alıp, 5k'yı da tamirlerine saklamak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 dakika önce, TiesTorN said:

enjeksiyonlu, hidrolik direksiyonlu versiyonları var tofaşların :lol:

toyota corolla da küçük araba sayılır, ayrıca reno broadway falan.

yaris olabilir ama tahminimce daha pahalıdır. en ucuz ve en sorunsuz araba tavsiyesi istendiği için bunları öneriyorum. 20k'ya başka araba kalmadı çünkü. bütçe 25k ise 20k'lık araba alıp, 5k'yı da tamirlerine saklamak lazım.

nasıl 20bin liraya araba kalmadı? zibilyon tane araba var. ferrari, aston martin vs vs bir dolu. hangi dünyada yaşıyon sen :)

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 06.12.2019 at 16:19, Kibitzer said:

Yaklaşık 2 ay önce 1 serisi satmış biri olarak 1 serisini tavsiye ederim. En azından DSG derdiniz olmaz. En ufak bir vites kararsızlığında "lan yoksa" diye düşünmezsiniz.

1 serisini 18 ay kullandım. Çok memnunduk, ailemiz büyümese 10 yıl satmam niyetindeydim ama sığamadık. Gerçekten çok dar kaldı bizim için, ki sığamamak bizim hatamız idi. Çok fazla ıvır zıvır aldık.

Piyasasını takip etmeyi bıraktım. Ben 2 ay önce daha 49600km'de analog klimalı ve geri görüş kamerası olmayan sunroof ve bixenonlu modeli 108bin liraya sattım. 125 bin liraya rahatlıkla iyi bir 1 serisi alınabilir diye düşünüyorum.

Neredeyse 1 aydır takip ediyorum piyasayı. Bayandan 116i 2014 model sunroof tekno paket 55binde 128k istiyor. Boya/değişen parça yok. Hasar olarak dolu hasarı(3500tl) ve park halinde iken çarpma (2200tl) gözüküyor. Çarpma sorun değil de dolu hasar kaydı hakkında bilgisi olan var mı ? Araçta sorun gözükmüyor inceleyebildiğim kadarıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, MonkeyBusiness said:

Ama bu devirde o anahtarlar niye hala kafam kadar olmak zorunda.

Cuzdana sigacak boyda bisey yapilamiyor mu, ya da telefonu app'i olsa yeter.

Benim evimin bile anatari yok artik, cepte anahtar tasimamak icin herseyi degistirdim ama arabaninkinden kurtulamadim.

babalardan jaguar mi aston martin mi ne kart seklinde "anahtar" cikarmisti. detaylari bilmiyorum pis bir fakir olarak

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, Omfs said:

Neredeyse 1 aydır takip ediyorum piyasayı. Bayandan 116i 2014 model sunroof tekno paket 55binde 128k istiyor. Boya/değişen parça yok. Hasar olarak dolu hasarı(3500tl) ve park halinde iken çarpma (2200tl) gözüküyor. Çarpma sorun değil de dolu hasar kaydı hakkında bilgisi olan var mı ? Araçta sorun gözükmüyor inceleyebildiğim kadarıyla.

5 yaşında araba 128 binnira.

Piyasa uçmuş ( sıfır fiyatlar da çok yüksek)

Omfs and Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok