Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

kodiaq vs. çok büyük eşimin tecrübesi için, o tecrübe kazanana kadar kullabileceği tarzda arabalarda da ben sağ koltukta seyahat edemem. kısır bir döngüye girmişti o iş. hayatımızda daha güzel bir gelişme oldu ve bir süreliğine rafa kalktı o konu. zaten sene sonu indirimi beklerken sene sonu zammı yaptı firmalar, satışlar bekledikleri kadar düşük gitmediği için üreticilerden siparişleri yetersiz kaldı ve fiyatlara ilginç bir şekilde zam geldi. 2020 modeller çıkınca belki 2019'larda bir fırsat olur artık...

*doğru tabir "kaptanım" olacak.

@wazzap

Thustu and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-karat-2018-cla-180d-sifir-boya-sifir-degisen-220.000-kredi-769602694/detay

hımmmm.

sıfır boya ve sıfır değişen ama ''ağır hasar kayıtlı''

ah şu sigortadan fazla para almak için yapılan küçük oyunlar..

ayrıca

R6DEot.png

ya yapmayın şunu. panjurdaki yıldız üstüne sonradan takılan kaput yıldızı.... ıyyyyyyyy 

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 31.10.2019 at 21:47, iceice said:

FIAT için iyi olur düşüncesindeyim. Yaptıkları her iş yanlış. Modellerde devamlılık yok, kalite yetersiz. Alt markaları da öldürdüler (Alfa, Lancia). PSA zaten doğru yolda gidiyordu.

Evet birleşme için imzalar atılmış birkaç gün önce. FIAT için iyi olacaktır. Tofaş'ın durumu ne olacak acaba. Belki yeni işler gelir.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 31/10/2019 at 7:39 PM, ZvAnA said:

💩+💩=💩💩

:D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada 2.el piyayası pilota bağlamış. 

Hanım 'a küçük bir araba bakalım dedik , vay anam vay. 6 ay önce 35TL olanlar 50TL olmuş . Etmediğim küfür kalmadı , hergün sahibinden sitesine bakmaktan , markaların 2.el sitelerine bakmaktan öğk geldi.

Birkaç arabaya baktım leşş. Bayan 'dan araba almayın abi , rezillik ötesi hepsi. Tek bildikleri çalıştır gideceğin yere git, bakım makım temizlik hak getire. Dün bi tane Toyota Yaris geldi ustamda buluştuk , kadın arabanın bakımını opet 'de yaptıyomuş , işte yağ ve filtre falan diyorlar yapıyorlar dedi.   İçimden " Bir insan ne kadar daha gerizekalı olabilir yarışması galiba " diye geçirdim.  Opet ne?  Filtre ne takıyor hangi moktan yağı koyuyor , tee Dünya 'dan haberi yok. " Tamam size iyi günler" diyip yolladım zaten araba yağ yakıyordu daha 122bin km 'de.

Başka araçlarda da sağı solu vuruk kırık içi leş direksiyon soyulmuş , yahu arkadaşım hiç mi bakmıyorsun bindiğin araca , eşek olsa ayda bir yıkarsın hayvanı.

Asabım çok bozuk bu konuda çok. :mad:

Thustu and Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TatanQa said:

Kadın arabanın bakımını opet 'de yaptıyomuş , işte yağ ve filtre falan diyorlar yapıyorlar dedi.   İçimden " Bir insan ne kadar daha gerizekalı olabilir yarışması galiba " diye geçirdim.  Opet ne?  Filtre ne takıyor hangi moktan yağı koyuyor , tee Dünya 'dan haberi yok. 

O kadar özeniyorum ki bu insanlara. Hem mutlu hem de başarılılar. Ayrıntılara takılmayıp hedefe mi koşuyorlar acaba ( yani hedefi olanlar )

Stay hungry stay foolish bu mu acaba ya da Dunning Kruger sendrom?

TatanQa, emre666 and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 dakika önce, Altan Yoklar said:

O kadar özeniyorum ki bu insanlara. Hem mutlu hem de başarılılar. Ayrıntılara takılmayıp hedefe mi koşuyorlar acaba ( yani hedefi olanlar )

Ben de yakında o kanıdan yürüyüp "Nirvana geldim gelicem" moduna geçeceğim.  Adamlar boşuna demiyor az bilgi mutlulukmuş. 

Biz inciği cıncığı kafamızda formüle edip sonuca varırken adamlar " Adım Hıdır elimden gelen budur" olayıyla mutlu mesut hobbaa. :)

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İkinci arabamız Peugeot 3008 ile yenilendi.  İlk geldiğinde görsel olarak çok memnun olduk ama tavsiye edemiyorum.  Aşırı sert bir süspansiyonu var ve viraj stabilitesi çok kötü, ayrıca dizel modeli içeri çok motor gürültüsü alıyor ve 6 vites otomatik şanzımanı hiç seri değil, yokuşlarda saçmalayabiliyor.  Bagajı hacim olarak çok büyük kağıt üstünde ama derinliği az, yüksekliği fazla, bu yüzden bebek arabası vb şekilsiz şeyleri bavul ile birlikte sığdırmak imkansız.  Aklınızda fikrinizde varsa tekrar düşünmeniz gerektiği kanaatindeyim..

serseridingil tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, TatanQa said:

Bu arada 2.el piyayası pilota bağlamış. 

Hanım 'a küçük bir araba bakalım dedik , vay anam vay. 6 ay önce 35TL olanlar 50TL olmuş . Etmediğim küfür kalmadı , hergün sahibinden sitesine bakmaktan , markaların 2.el sitelerine bakmaktan öğk geldi.

önceki sayfada tofaş, reno broadway falan derken neden öyle dediğimi daha iyi anlamışsındır :) piyasa uçtu.

Mr.Smith and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 minutes ago, TiesTorN said:

önceki sayfada tofaş, reno broadway falan derken neden öyle dediğimi daha iyi anlamışsındır :) piyasa uçtu.

Çok normal, bu senenin modellerine gelen kur bindirimi ve genel olarak vergilere gelen zamlar ikinci eli yaklaşık 6 aylık bir gecikme ile yukarı çekiyor bu sektörde.  Özellikle ÖTV zammı falan geldiyse araba almak istediğiniz segmente elinizi çabuk tutun, 3-6 ay arasında o zam ikinci ele de yansıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, serseridingil said:

İkinci arabamız Peugeot 3008 ile yenilendi.  İlk geldiğinde görsel olarak çok memnun olduk ama tavsiye edemiyorum.  Aşırı sert bir süspansiyonu var ve viraj stabilitesi çok kötü, ayrıca dizel modeli içeri çok motor gürültüsü alıyor ve 6 vites otomatik şanzımanı hiç seri değil, yokuşlarda saçmalayabiliyor.  Bagajı hacim olarak çok büyük kağıt üstünde ama derinliği az, yüksekliği fazla, bu yüzden bebek arabası vb şekilsiz şeyleri bavul ile birlikte sığdırmak imkansız.  Aklınızda fikrinizde varsa tekrar düşünmeniz gerektiği kanaatindeyim..

Bagaj konusunda litre hacim değil de taban alanına bakılmalı bence. Birkaç sene almayı düşündüğüm BMW 1 serisinin bagajı küçük olduğundan vazgeçmiştim. Teknik özelliklerden bakıyorsunuz litre olarak tamam, metreyle ölçtüğümde Astra H'dan küçük çıkmıştı. BMW 95x80, Astra H 105x80. Bebek arabası işin içine girince bu değerler önemli oluyor maalesef. Sevdiğin arabadan vazgeçiyorsun bir anda. Zaten büyük araba sevmiyorum, sınırda olsun bari. Sıkışıyoruz bir şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
@TatanQa
Ben de picanto bakarken bayandan bir tane denk gelmiş idi. Babasını göndermiş. Kendimce ekspertiz yapıyorum. Yerlere yatıyorum kalkıyorum oraya buraya bakıyorum. İşte çürük, boyalı vs tespit ediyorum, ben buldukça iste orjinalligi falan gitmesin diye elletmedin falan cevap veriyor.
En son kaputu açtırdım. Akıntı sızıntı var mı falan diye. Motor falan çalıştırdım dinliyorum , soğukta nasıl marş aldı , rölanti falan nasıl diye. Marş basarken de bana diyor, ekrandaki bütün yazılar sönmeden basma falan diye, hani özenliler ya beklemeden marş basmiyorlarmis vs.

Sonra kapattırdım motoru. Ben o ara motorun sağına soluna bakıyorum.
Böyle cebimde farklı renkli bezler götürmüştüm. Biriyle kaporta silip ışıkta boyalı yüzeylerin parlama çizgilerinin surekliligini görmek için, diğer bezlerle de yağ çubuğu falan silerim diye.

İşte şanzıman çubuğunu sildim daldırdım çıkardım, Sonra şanzıman yağ çubuğunu çektim, seviye normal, ama yağ değişim olmali diyorum içimden.
Ardından motor yağ çubuğunu çektim, sildim, sildim ama bezde yağ yok. Alallaala dedim. Tekrar daldırdım çıkardım, elledim bu sefer. Yağ nemi bile yok çubukta. Yağ dolum tapasini söktüm, içine baktım, subaplar falan kup kuru.

Dayı dedim yağ yok bunda, ne yağı dedi, motor yağı dedim. Sonra kızına telefon açtı, bu başladı saymaya. Sonra ben iyi akşamlar dedim tüydüm.

Araca bakmadan indirim ile ilgili talep sinyalleri vermiştim ama olumsuz yaklaşmışlardi. Ben de bok atacak nokta ararken , araçtan komple kaçmak zorunda kaldım. Sonra arkamdan mesaj attılar kendi kendilerine , şu paraya gerek falan diye ama nafile...

Sorento : 705512.pngPicanto : 788546.pngGolf 7: 983702.png

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Hamso said:

Dayı dedim yağ yok bunda, ne yağı dedi, motor yağı dedim. Sonra kızına telefon açtı, bu başladı saymaya. Sonra ben iyi akşamlar dedim tüydüm.

su diyalog esnasinda orada olmak isterdim :zuh:

6 hours ago, serseridingil said:

astra k sports tourer alacaydiniz bunun yerine :D

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Hamso said:

bu ne yaw... yok artık :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hikaye çok acayip geldi bana, yağ seviyesi çubukta görünemeyecek kadar yağı olmayan bir motorun aracı hararet yapmadan görmek için buluştuğunuz yere bile getirmesi pek mümkün değil?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, TiesTorN said:

Vallahi ironili yazdığın şey doğru çıktı ... Limiti 45-50 bin TL 'ye dayadık hanımla öyle kredi çekicez ona bile doğru düzgünü yok yeminlen.  Segmentimiz de 2010 model ve yukarısı ; 1.2 Corsa  , Micra , Picanto gibi .

15 saat önce, Hamso said:

@TatanQa
Ben de picanto bakarken bayandan bir tane denk gelmiş idi. Babasını göndermiş. Kendimce ekspertiz yapıyorum. Yerlere yatıyorum kalkıyorum oraya buraya bakıyorum. İşte çürük, boyalı vs tespit ediyorum, ben buldukça iste orjinalligi falan gitmesin diye elletmedin falan cevap veriyor.
En son kaputu açtırdım. Akıntı sızıntı var mı falan diye. Motor falan çalıştırdım dinliyorum , soğukta nasıl marş aldı , rölanti falan nasıl diye. Marş basarken de bana diyor, ekrandaki bütün yazılar sönmeden basma falan diye, hani özenliler ya beklemeden marş basmiyorlarmis vs.

Sonra kapattırdım motoru. Ben o ara motorun sağına soluna bakıyorum.
Böyle cebimde farklı renkli bezler götürmüştüm. Biriyle kaporta silip ışıkta boyalı yüzeylerin parlama çizgilerinin surekliligini görmek için, diğer bezlerle de yağ çubuğu falan silerim diye.

İşte şanzıman çubuğunu sildim daldırdım çıkardım, Sonra şanzıman yağ çubuğunu çektim, seviye normal, ama yağ değişim olmali diyorum içimden.
Ardından motor yağ çubuğunu çektim, sildim, sildim ama bezde yağ yok. Alallaala dedim. Tekrar daldırdım çıkardım, elledim bu sefer. Yağ nemi bile yok çubukta. Yağ dolum tapasini söktüm, içine baktım, subaplar falan kup kuru.

Araca bakmadan indirim ile ilgili talep sinyalleri vermiştim ama olumsuz yaklaşmışlardi. Ben de bok atacak nokta ararken , araçtan komple kaçmak zorunda kaldım. Sonra arkamdan mesaj attılar kendi kendilerine , şu paraya gerek falan diye ama nafile...

Kesinlikle inanıyorum , neler gördüm neler zaten bu yüzden öğk geldi özellike "BAYAN" araçlarından.  Bayıyor abi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.sondakika.com/haber/haber-ozel-luks-otomobilin-hava-yastigini-calan-12754509/

ozel-luks-otomobilin-hava-yastigini-cala

aslında arabayı böyle söküp satsan daha çok para edecek galiba.

sıfır, temiz olan her parçasını sök sat. geri kalanıda hasarlı çıkma, patlak hava yastığı vs. tamir ettir yine sat..

işin şakası tabi.. :)

2. el araçta yetkili servis önemli faktör bence. tamam garanti bitinden sonra yetkili servise gitmek az biraz enayilik ama ben 2. el araç alsam yetkili servise zamanında gitmiş araç alırım başka yerlerde bakım yaptırmış yerine.

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, TatanQa said:

Vallahi ironili yazdığın şey doğru çıktı ... Limiti 45-50 bin TL 'ye dayadık hanımla öyle kredi çekicez ona bile doğru düzgünü yok yeminlen.  Segmentimiz de 2010 model ve yukarısı ; 1.2 Corsa  , Micra , Picanto gibi .

Kesinlikle inanıyorum , neler gördüm neler zaten bu yüzden öğk geldi özellike "BAYAN" araçlarından.  Bayıyor abi :)

bende de aynı sıkıntı var... şirket bu sene araç vermiyoruz kimseye dedi, acilen bi araç almam icap etti haliyle.. şimdilik sadece "yok artık" diyerek ilanlara bakabiliyorum... 50K'ya kadar alırım derken 70K'ya kadar çıktım... sanırım en sonunda 1-2 sene çok sıkıntı çıkartmadan kullanıp elden çıkaracağım motor ve şanzımanı problemsiz bi 159 alacağım ("çok sıkıntı" kısmının altını çizeyim de linç gelmesin sonra)... 

TatanQa and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Hikaye çok acayip geldi bana, yağ seviyesi çubukta görünemeyecek kadar yağı olmayan bir motorun aracı hararet yapmadan görmek için buluştuğunuz yere bile getirmesi pek mümkün değil?
Yağın fonksiyonu, hararet vb. konulara deginmeyecegim.
Adres verdiler ve oraya gittim, sitenin bir kenarında araç duruyordu, apartmandan geldi adam.

Sorento : 705512.pngPicanto : 788546.pngGolf 7: 983702.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi seneler millet 50k yaris 2013 1.0 life aldık eşime , hayır duanızı eksik etmeyin. Sadece tavanına kar kütlesi düşmüş eksper halt ederek değişti gösterip tamir ettirmiş o da hafif pürüzlü .  Sağ marşpiryelde de vuruk var . Onları yaptırıp kullanıcaz inşallah. 

Mono, emre666 and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güncel E kasaya 1600 dizel motor gelmiş. Benzinli 1600 motoru getirmeyi bırakmışlar gözüküyor.

E serisi 1600 motor dizel E 200d

https://www.mercedes-benz.com.tr/passengercars/mercedes-benz-cars/models/e-class/saloon/explore/e200d.module.html

https://fiyat.mercedes-benz.com.tr/e-serisi-sedan?owda=e-class+saloon

e 300 ile e 200 d nin vergisiz çıplak fiyatı arasında 13 bin tl fiyat farkı varken %110 ötv sağolsun son fiyatta 190 bin lira fark ediyor.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

piyasanin su durumunda 0 arac alip satmak deli gibi kazandiriyor mu? s********.com boyle ilânlarla dolu cunku

infestor tarafından düzenlendi
Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok