Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

Simdi bir dusundum de yeni kasanin 300bin TL'yi gececegini pek sanmiyorum, en azindan baz versiyonunun... Mercedes A serisi benzinli fiyatlari 266/327 bin TL , BMW 1 serisi benzinli fiyatlari 290/300 bin TL ... Audi ben bildim bileli daha uygun fiyat sunuyor bunlardan... Olsa olsa 2.0TDI motor asar, onu da bu vergi sistemiyle Turkiye'ye getirirler mi bilmiyorum... 1.6TDI zaten uretilmiyor artik bildigim kadariyla... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Birkaç ay binilip satılacak aile için uygun , satılması kolay sorunsuz bir araba almak istiyorum.

Kısacası 3 aylığına ayağımı yerden kesecek(Egeye götürüp getirecek) dertsiz bir araca ihtiyacım var, bütçem 160 bin civarında. Kafam çok karıştı önerilerinize açığım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, escape said:

Selamlar,

Birkaç ay binilip satılacak aile için uygun , satılması kolay sorunsuz bir araba almak istiyorum.

Kısacası 3 aylığına ayağımı yerden kesecek(Egeye götürüp getirecek) dertsiz bir araca ihtiyacım var, bütçem 160 bin civarında. Kafam çok karıştı önerilerinize açığım.

hqdefault.jpg

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, escape said:

Selamlar,

renault, fiat gibi çok satılan piyasası belli olan araçlardan şaşmayın, en az zararı bu şekilde edersiniz.

-

bizim memlekette sıfır araba almak artık hayal oldu sanırım.

çok ilgiçtir ki, 2016 senesi başında ben daha 2. pilot iken 70-80 bin lira kredi çekerek cebimdeki para ile çok rahat porsche 718 cayman alabiliyordum, hatta anlattım hikayesini neden almadığımı. (çok pişmanım)

şuan corona salgını olmadığını bile varsaysak, sorumlu kaptan pilotum, bir borcum, kredim, taksidim de kalmadı. Ama ötv'si, mtv'si, kasko'su falan hesap yaptıkça kafayı yiyorsun.

satın alma gücümüz öyle düşmüş ki, hadi borç-harç-kredi niyet ettin aldın, ama yine de keyifle sürdürtmezler bu memlekette insana.

de ki alışveriş merkezine gittin park ettin, geldiğinde yanındaki araç bariz bir şekilde kapı çarptırıp gamze yapmış, sonra başında bekle sahibi gelince de katil ol.

her türlü zevk haram bu ülkede, burda yaşamak için sürekli mağdur olacaksın.

boş beleş, bir baltaya sap olamamış, tembel insanlar için ise tam bir cennet burası.

git mavi kart mı, yeşil kart mı ne haltsa al, otur kahvede kekini ye takıl.

çalışan, üreten, kazanan insan her daim cezalandırılıyor.

çok basit hesap, çalıştın 1 senede 1 milyon lira para kazandın. %40 gelir vergisi, kaldı 600 bin lira.

118/100 kdv'yi düş. kaldı 508. 2000 motor araba aldın şimdi sıra ötv'de 210/100 yaptı sana 240 bin lira.

evet beyler başka ufak tefek masraflara hiç girmeden söylüyorum.

bu ülkeye girişi 240 bin lira olan 2000 motor bir arabayı almak için 1 milyon lira kazanmanız gerekiyor.

yani 1 araba kendine, 3 araba devlete.

bu nasıl bir enayilik sayın dostlar, gençken heves ettik üçüne beşine bakmadan aldık da şuan istediğim gibi sıfır bir aracı almayı haklı çıkaracak bir neden göremiyorum, hele hele vergimin nereye gideceğini bile bile içim kaldırmıyor.

çalmadan, çırpmadan, helal yollardan kazanılmış para ile bu arabaları alan varsa da aklından şüphe ediyorum. ya hırsız olmak ya da aptal yerine konmak zorunda mıyız bu memlekette ?

iceice, jackjoker, Thustu and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, voiddust said:

çalmadan, çırpmadan, helal yollardan kazanılmış para ile bu arabaları alan varsa da aklından şüphe ediyorum. ya hırsız olmak ya da aptal yerine konmak zorunda mıyız bu memlekette ?

siyasal islami secen ve secmeye devam eden kekolar varoldukca zorundayiz. 18 yildir vampir gibi emiyorlar. 

ayrica ben bu ulkede henuz konulan bir haracin verginin daha sonra gelen hukumetler tarafindan kaldirildigini gormedim. 

bu tayyolar gitse bile yerine gelecek adamlar ayni ayarda olacaklari icin yine dunyanin en kazik ucretlerini odemek zorunda kalacagiz.

bir de soyle birsey var: ben bildim bileli turkiye'de otomobil pahali ve luks sinifinda. eskiden (90larin basi) surunen tenekeleri (tofas, renault 9,11ler vb.) ittirdiler bu halka. durum simdi daha vahim ama temelde ayni yine. otomobil ve akaryakit asiri pahali. 

agir mallarin cogunlukta oldugu bir ulkeyiz maalesef. 

bir de soyle bir ornek vereyim: bulgaristan

AB'ye girdikleri icin cok super bir ulke oldugu kanisina kimse varmasin. adamlar bizden de yolsuz ve batik durumdaydilar sundan birkac sene oncesine kadar. ama arkadas, o ulkede sadece %10 KDV odeyerek arac sahibi olabiliyorsun! 

infestor tarafından düzenlendi
Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/23/2019 at 16:19, JardeL said:

GLA'dan nefret eden biri olarak GLB'ye bayildim, harika yapmislar ; https://www.youtube.com/watch?v=Jgu2d0LEXr4 ... Ama tabii fiyat 350'den asagi olmaz...

glb_200_progressive.png

Mercedes-Benz GLB 1.3lt benzinli motorla Turkiye'ye gelmis... 2 paket sunmuslar, fiyatlar 406.000 TL ve 446.600 TL... "Cok sevdim yalan da olduu" :D ... [Edit]: Manuel dizel Duster'in 200bin TL'lere geldigi ulkede normal fiyat... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GLB ben de beğendim ama 1.3 motorla olmaz. 7 kişi alıyor araba, iri kıyım 7 kişi binse 1.3 motorla yerinden kalkmaz.

adam gibi motoru var tabii ki ama bizim ülkede satmayacağı için getirmeye tenezzül etmediler.

320d, A4 falan hayal-rüya arabalar oldu ülkede.

konutta kredi faiz oranına yaptıkları gibi otomobil sektörünü canlandıracak bir ötv indirimi şart. onda da satıcılar hemen zam yapacağı için bize yar etmezler.

geçen sene sonunda eşime sikindirik arona alalım diye seat'a gitmiştik, 130 küsüre de vardı, ama istediğimiz renk yoktu almadık, sonra başka gelişmeler oldu tamamen vazgeçtik. araba şuan 186 bin lira...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, JardeL said:

glb_200_progressive.png

Mercedes-Benz GLB 1.3lt benzinli motorla Turkiye'ye gelmis... 2 paket sunmuslar, fiyatlar 406.000 TL ve 446.600 TL... "Cok sevdim yalan da olduu" :D ... [Edit]: Manuel dizel Duster'in 200bin TL'lere geldigi ulkede normal fiyat... 

406bin, galericiler bayilerde stok bıraktıysa tabi :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mercedes-benz-queen-s-auto-mercedes-benz-new-glb-200-831729544

550bin altına GLB yok şuan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen oyle, gecen Donanimhaber'de birisi yazmisti... Gulsoy'u aramis GLB icin, adamlar "Yil sonuna kadar gelecek araclarin tumu satildi" demis... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yeni GLB'yi bir ben beğenmedim sanırım. Çakma Mercedes gibi duruyor. Arka farlarda çakma Range Rover Velar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bari hiç ötv oranları değiştirmeden 1,600cc ye kadar olan vergi dilimini 2,000cc ye kadar yapsalarda doğru düzgün motorlu araçlara binsek bu kadar vergi verdikten sonra. 

yeni 3 serisi alıyorsun ama motoru saçma sapan bir motor...

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, TiesTorN said:

1.3 mercedes suv :lol::lol: :facepalm:

şu ülkenin başındaki sığırlara biri bu vergi sisteminin bi boka yaramadığını anlatması lazım artık.

yoo yarıyor işte bir araba kendine üç araba devlete. onlar açısından son derece karlı :D

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, Atrin said:

yoo yarıyor işte bir araba kendine üç araba devlete. onlar açısından son derece karlı :D

tamam da insanlar aynı vergiyle yüksek motor alabilseydi kendileri için daha karlı olacaktı daha çok yakıt yakacakları için :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok sen haklısın ama onlardan çok şey bekliyorsun bence :D Ben hep 50 liralık benzin alıyorum hesabı çalışıyor onların kafası.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son durum şu, Pick up hayalimi ertelemekten vazgeçtim. 2017 model pick up beğendim, bütçemi de biraz arttırdım.

1 Temmuz sonrası alacağım, hem ötv den de minumum etkilenecek, hem de değer kaybı çok olmuyor..

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok