Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

20 hours ago, kaptanpedal said:

100nm torklanmış civatalar işe yaramazsa sırada endüstriyel yapıştırıcılar var:

https://youtu.be/qWhCyfqxc6M?t=1495 

https://youtu.be/uMRHIxARINQ?t=519

bu adamı ben de izliyorum, izlerken keyif alıyorum baya :) direkt benim serideki araçlarla ilgileniyor genel olarak. çok benzer yapıları var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BMW'nin çöküşü:

https://www.youtube.com/watch?v=PSO7Qld8aQM

https://www.youtube.com/watch?v=qSj1Nj2rTc8

BMW'nin içine doğmuş biri olarak, önümüzdeki 10 sene içinde kesinlikle BMW araç almayı ve sevdiklerime aldırtmayı düşünmüyorum.

Mass Premium sevdası BMW'yi eşsiz olduğu konumdan indirdi. Şuan ürettiği motorlardan, tasarımına tamamiyle bir çöplüğe dönüşmüş durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 31.07.2020 at 17:54, stardust said:

kaç aydır beklediğim arabayı iade etmek zorunda kaldım. :icon_rolleyes:

abdur.PNG

vay be..

düşünsenize bilmem kaç ay bekleyip bilmem bin euro karşılığı premium bir otomobil sipariş veriyorsunuz. ve birgün telefonunuz çalıyor...

mercedes: stardust bey otomobiliniz teslime hazır sizi bekliyoruz.

stardust: ahahahahaahah yaşamayı seviyorum. 2 saate ordayım sakın elleşmeyin aracı..

ve gidiyor, aracı görüyor kaputu açıyor veeeee veeee veeeee

stardust: bune yaaaaa buneeee ?? abdurrahman mı?? benim amg me abdurrahman ı elledi... ıyyyyyyyy istemem istemem...

şaka bir yana cem yılmaz ın seneler önce yeni aldığı ferrari yi ''ben sizden sıfır 0 km. ferrari istedim'' ''ama bu 9 km. de'' diyip çekiçle parçalaması gibi.

edit: makyajlı 5 seriside galericilerin eline düşmüş. millet aylar önceden 630 bin tl den gelecek diye kapora vermişler. aracın gelmesine yakın borusan fiyat 700 bin tl oldu demiş. sonra da 780 bin tl den sahibinden.com a düşmüş. yine bayilerde araç yok. instagram da millet olmayan aracın neyini reklamını yapıyorsunuz diye şikayet ediyor.

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, stardust said:

işin aslı cla 45s amg alana kadar yeni kasa c63 amg almak daha mantıklı geldi.

yeni kasa derken şu anki makyajlı c kasa değil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vay be,

bizim salak vergilendirme sistemine uygun olmuş.

şimdiden hayırlı olsun da bence bulmuşken cla yı alsaydın. 2021 de mercedes türkiye den çekilecek deseler imkansız gelmez bana.

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CLA'nın arkasına bebek koltuğunu koyunca, ön koltuk direksiyona yapışıyor.

ters monte edilen bir model var bizde şuan, daha sonra öne bakan modele geçecek ama onda bile sıkıntı olacak.

şimdi bende 3 serisi var işte, çocuksuzken onu kullandık, bebek ile birlikte CLA'ya geçmek kullanışsız olacak.

bir de aynı CLA'daki 421 beygir olan motora elektrikli motor da ekleyip hibrid yapmışlar C63'ü iyice efsane olmuş, hem de 3 serisi ayarında daha geniş bir araç sonuçta CLA'ya göre.

E kasa da yenilendi biliyorsunuz, şimdilik M139 motoru E serisinde kullanma planı yok mercedesin. zaten e63 amg'ye 4 silindirli motor takmak gibi bir çılgınlık yapmazlar ama belki e43 ya da e53 gibi bir modelde kullanırlarsa aslında o tip bir şey benim için daha kullanışlı olur.

garabet vergi düzeni yüzünden uğraştığımız şeylere bak işte. ilk kriter 2000cc'yi geçmeyecek diye araba bakıyoruz...

16 hours ago, emre666 said:

şimdiden hayırlı olsun da bence bulmuşken cla yı alsaydın. 2021 de mercedes türkiye den çekilecek deseler imkansız gelmez bana.

teşekkür ederim, yani burası türkiye her şey olur. mercedesin tr'den çekilmesini gerektirecek bir noktaya gelirsek o arabayı alıp sokakta da dolaşılmaz, çomarlarda yamyamlık baş gösterecek bu gidişle etrafımızı sarıp kanibalize ederler bizi.

almışken zırhlı s serisi almak lazım aslında. 1.6 çift turbo dizel ile getirirlerse alabilirim belki onu :lol:

Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya gencler birsey sorayim; seyir halindeyken gazdan ayagimi cekince ve/veya tekrar hafif gaza basinca aractan "tak/tuk" seklinde ses geliyor... Cam acik giderken farkettim bunu... Hafif gaza dokunup cekince filan oluyor... Ne olabilir sebebi?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, JardeL said:

Ya gencler birsey sorayim; seyir halindeyken gazdan ayagimi cekince ve/veya tekrar hafif gaza basinca aractan "tak/tuk" seklinde ses geliyor... Cam acik giderken farkettim bunu... Hafif gaza dokunup cekince filan oluyor... Ne olabilir sebebi?.. 

Şaft boşluğu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, JardeL said:

Bende de benzeri var. Motordan fırrr fırrr diye ses geliyor gaza basınca son 1 senedir. Motor sesinden farklı bir ses. Benzinli turbosuz araba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, Altan Yoklar said:

Bende de benzeri var. Motordan fırrr fırrr diye ses geliyor gaza basınca son 1 senedir. Motor sesinden farklı bir ses. Benzinli turbosuz araba.

Çok geniş olacak ama triger, gergi rulmanı veya diğer rulmanlarla ilgili olabilir gibi geliyor. 

Çok geniş olacak ama triger, gergi rulmanı veya diğer rulmanlarla ilgili olabilir gibi geliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/8-yil-calisip-yakitsiz-calisan-manyetik-motor-yaptilar-5992101/

3485cc de 523 hp, 620nm, 390kw...

teorik çalışmalarını destekliyorum, kesinlikle küçük görmek ya da bizden mi çıkacak gibi bir düşüncem yok.

ama o hacimden, o enerjiyi üretecek içten yanmalı ya da elektrikli motor yapamıyorken, "manyetik" motor yapabilecek olduğumuzu düşünmek... üzücü...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eski panpalardan Sinan Koç otopark.com da Yeni Kuga yı test etmiş.

ucq01H.jpg

YENİ KUGA TESTİ OTOPARK.COM

ya anladık Ötv nin düşmesi hayal ama bari %60 lık ötv dilimini hibrid modellere getirseler. Araç hibrid olunca motor hacmine bakılmaksızın %60 ötv dilimine girsede bu kötü motorlara kalmasak. 370 bin tl para ver üstüne gitmeyen, gittirmeye çalıştırdığınız da çok yakan bir araç al...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/12/2020 at 15:06, JardeL said:

Gecen bakima goturdum araci, goturmusken sordum oradaki ustaya; "DSGlerde o ses olur" dedi hatta liftte bir Leon vardi, on tekeri eliyle ileri geri oynatti ayni ses geldi... :icon_think: Bugune kadar farketmemistim hic...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pandemi nedeniyle arabanın aylardır savsakladığım birkaç sorunu vardı. Geçenlerde yetkili servise götüreyim dedim. Bildiğim bilmediğim ne sorunu varsa öğreneyim diye checkup'a soktum. 32 bin liralık masraf çıkardılar. Değişecekler vs çok büyük kısmını kendi ustama götürdüm. 3 bin liraya mal oldu. 

Atrin and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kaç aydır yarım depo üstü benzin aldığımda koku geliyordu. Ben kontrol ediyordum ama birşey göremiyordum. Daha önce de başka bir özel serviste lafını etmiştim ama birşey yok dedilerdi. Geçenlerde bizim evin düz park yerine değil de rampalı yol kenarına bırakınca komşular görmüş. Onlar uyardı. Bir baktım, benzin akıyor. Bununla birlikte direksiyon pompasında da bir sıkıntısı vardı. Bu sorunlara ek olarak mevcut yağ kaçakları için götürmüştüm. Eee adamlar delinmiş benzin deposunu komple yenisi ile değiştirmeye kalkarsa, yağ kaçaklarını silindir kapağı contası yanmış deyip motoru da komple trigger vs herşeyiyle işin içine katınca çıkar tabi o masraf. Benzin deposuna kaynak atıp geçildi özel serviste. Motorda da hiç bir sıkıntı yoktu. Yağ kaçakları zaten sorunlu olan direksiyon pompasından sızıyormuş. 

Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, ZvAnA said:

Bir kaç aydır yarım depo üstü benzin aldığımda koku geliyordu. Ben kontrol ediyordum ama birşey göremiyordum. Daha önce de başka bir özel serviste lafını etmiştim ama birşey yok dedilerdi. Geçenlerde bizim evin düz park yerine değil de rampalı yol kenarına bırakınca komşular görmüş. Onlar uyardı. Bir baktım, benzin akıyor. Bununla birlikte direksiyon pompasında da bir sıkıntısı vardı. Bu sorunlara ek olarak mevcut yağ kaçakları için götürmüştüm. Eee adamlar delinmiş benzin deposunu komple yenisi ile değiştirmeye kalkarsa, yağ kaçaklarını silindir kapağı contası yanmış deyip motoru da komple trigger vs herşeyiyle işin içine katınca çıkar tabi o masraf. Benzin deposuna kaynak atıp geçildi özel serviste. Motorda da hiç bir sıkıntı yoktu. Yağ kaçakları zaten sorunlu olan direksiyon pompasından sızıyormuş. 

Bendede sanziman inecek dedi yetkili arkadaslar alakasiz bi sey icin. 3 liralik oring degisimi ile halloldu yag kaçağı.  Demekki para boyle kazanılıyor 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uğraşmak istemiyorlar ki? klasik periyodik bakım yapmak varken ne gereği var öyle detaylı işlere. yarım saatlik iş için al 1.000 tl 2.000 tl markası modeline göre 3.000 tl filan bitsin gitsin. eleman olarak çalıştır kalifiye olmayını ucuza...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/6/2020 at 13:26, kaptanpedal said:

100nm torklanmış civatalar işe yaramazsa sırada endüstriyel yapıştırıcılar var:

https://youtu.be/qWhCyfqxc6M?t=1495 

https://youtu.be/uMRHIxARINQ?t=519

Ya bu super kanalmis ya, tum videolari izledim valla... Adamin bilgisine, sabrina el becerisine hayran kaldim... Yalniz bana mi hep oyle denk geldi bilmiyorum da bu tur islerle ugrasanlar hep BMWci... Mesela hic AUDI icin bu tarz birisini gormedim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok