Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

28 minutes ago, JardeL said:

Ya bu super kanalmis ya, tum videolari izledim valla... Adamin bilgisine, sabrina el becerisine hayran kaldim... Yalniz bana mi hep oyle denk geldi bilmiyorum da bu tur islerle ugrasanlar hep BMWci... Mesela hic AUDI icin bu tarz birisini gormedim... 

eski audiler bakılmaya değer olmadığı içindir... bmw nin tüm eski modelleri restore etmeye, bakım yapmaya değecek araçlar ancak audi değil. mercedes de bir nebze, o da bmw kadar değil.

modern araçlarda audi ve mercedes için belki bmw den daha iyi bile diyebilirim ama 20+ sene önce bmw açık ara öndeydi teknoloji ve tasarım olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yavaş at amk, yani bmw'ye binen biri olarak hiç mercedes'e binmemiş olsak inanacağız. 

Sırf audi desen hak verirdim ama bmw kadar olmasa da mercedesini seven ve yaşatan bir kitle var. Sen barzo alemlerde takıldığın için görmüyorsun o ayrı. Bizim kaptan abilerimizde bir mersolar var 80 küsür model, kız gibi, görsen oturur ağlarsın. 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, TiesTorN said:

mercedes de bir nebze, o da bmw kadar değil

mercedes yok demedim zaten, bmw kadar yok dedim. önce okumasını öğrenelim malcığım... bizim etrafımızda da var mercedes hastası olup eski araçları yaşatanlar ama hiç bi zaman bmw kadar ilgi görmüyorlar bu bir gerçek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otomotive gece yarısı ÖTV şoku https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/otomotivde-otv-artti-6013494/

Bu sefer eminim batıyoruz...

Kafayı yemek üzereyim. CLA 45S AMG yi almadım C63 bekleyecektim... Götüme girdi şuan. 

Olm bunlar nasıl bir manyak lan. Zaten can çekişen bir sektörü tamamen öldürmek mi istiyor... Batıyoruz arkadaş bunun başka açıklaması yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Berat reyiz ters kose yapti :D ;

R1B8E6.jpg

Baz fiyati 130.000 TL'den dusuk duzgun arac yok zaten... O yuzden o indirim gozuken yerler hikaye... En onemli kisimda oran %60'dan %80'e cikti... 

Zaten hayvan gibi zam yemisti araclar, Passat Business 1 ay evvel 255bin TL idi, dune kadar 325bin TL'ydi, OTV zammiyla beraber 370bin TL filan olur... :facepalm: 1 ayda 100bin TL zam... 

@TiesTorN

Evet olabilir... Merc icin de W124 ile ilgili gordum birkac tane... Bir de parca temininde de sikinti yok BMWlerde sanirim, 25-30 yillik arac da olsa adam her parcanin yenisini bulabiliyor... 

Yalniz bu eleman gibisini bulamadim, genelde restoration tarzi videolar var... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yazık gerçekten yazık.. bir de ekşi de 2.000 motor üzeri araçlardan yüzde 220 vergi alınmasında '' o kadar para verebilenlerden az bile alıyorlar'' türü yazanlar var. bu salaklar ''neden ben avrupa da yaşayan benim işimin benzerini yapan, belli bir yıl yaptığı birikim ile bindiği bir otomobile ben ömür boyu çalışıp para biriktirsem bile binemiyorum'' diyeceğine ''ha clio ya yüzde 3 yüzde 5 indirim gelmiş, bmw ye binecek olan zaten verir'' diyor. 

damat berat paşa nın ''vatandaşın ne işi var bmw ile mercedes ile'' demesinden belliydi zaten böyle birşey olacağı. 

emre666 tarafından düzenlendi
Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amerika'da işim vardı, ev tutmuş oturuyordum, okula kayıtlıydım, yanına gittiğim adam kendine s500 alıp al kullan diye bana jaguar arabasını vermiş, kendi avukatının kızıyla tanıştırmıştı evlenip yanında kalayım diye...

hepsini elimin tersiyle ittim bu bok çukuruna geri döndüm. babam "kafanı vuracak duvar arayacaksın, duvar bile bulamayacaksın. insanların hayal ettiği hayatı istemedin buraya döndün, benden bir şey bekleme artık" dedi.

ona inat gittim pilot oldum, güya kendimi kanıtladım. 

şuan otobüs şöförü maaşına uçak uçurmam bekleniyor.

soran olursa araba meraklısıyım 2013 den beri aynı arabayı kullanıyorum.

2. pilotken peşin paraya gidip alabileceğim arabaları, şuan kaptan halimle kredi ile bile almayı düşünmek mantıken büyük enayililk hissi veriyor.

kendime kızdığım kadar kimseye kızmıyorum. kafamı sikeyim. bu millete müstehak. önümde yansalar üstlerine ne tükürürüm ne işerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mercedes muthis zam yapmis araclara... A serisi sedan 287ydi yanilmiyorsam, 372'ye cikmis...  CLA neredeyse 500bin TL olmus... 

Gecen seneden bir ornek de vereyim; gecen sene 520bin TL olan E Coupé su an 1.15 milyon TL olmus... 

[ Edit ] : Audi de dun OTV'yi yansitmisti, bugun ayrica zam da yapmis... A3 Sedan 405bin TL, A4 Sedan 670bin TL... 

Merakla Clio'nun fiyatini bekliyorum... :D 

JardeL tarafından düzenlendi
emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

xy67JM.png

toplamda nerdeyse yüzde 400 vergi.. bence gayet yeterli... vergi dediğin böyle olmalı zaten.. ne öyle  %10-20 filan

tefeciler, batık insanlara kredi verirken bu kadarını almaya çekinir yahu :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, emre666 said:

xy67JM.png

toplamda nerdeyse yüzde 400 vergi.. bence gayet yeterli... vergi dediğin böyle olmalı zaten.. ne öyle  %10-20 filan

tefeciler, batık insanlara kredi verirken bu kadarını almaya çekinir yahu :mrgreen:

Yalnız hesaplamayı doğru yapalım.. Vergi oranı % 400 değil % 300.. Hatta % 280..

Yani artık gidip gönül rahatlığıyla Touareg V6 3.0 TDI SCR 286 PS Tiptronik aracınızı satın alabilirsiniz :mrgreen:

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni Mercedes S serisi tanıtıldı.

Mercedes-Benz-S-Class-2021-1280-1c.jpg

Arka Lastiklere dikkat !!!

Mercedes-Benz-S-Class-2021-1280-11.jpg

Mercedes-Benz-S-Class-2021-1280-14.jpg

Mercedes-Benz-S-Class-2021-1280-09.jpg

Siyahında bir S kasa havası varda diğer renklerde yok gibi. Bilerek yapıyolar galiba üst kasaların düşük kasalar ile benzer olmasını. C kasayı alan S alıyormuş gibi Cla alan Cls alıyormuş gibi gaza gelsin diye.

Mercedes-Benz-S-Class-2021-1280-42.jpg

Mercedes-Benz-S-Class-2021-1280-3f.jpg

Mercedes-Benz-S-Class-2021-1280-7e.jpg

Mercedes-Benz-S-Class-2021-1280-7c.jpg

Mercedes-Benz-S-Class-2021-1280-71.jpg

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu S Klasse'ler falan artık bize hepten uzak hayaller de, teknolojik anlamda hayran kalmamak mümkün değil. Yeni arka lastik yönlendirme sistemi ile birlikte A160 ile aynı dönüş çapına sahipmiş, her koltukta 19 motor tüm elektronik ve destekleme özellikleri için çalışacakmş. Kısacası arabada 76 tane sadece koltuk motoru var.

İç aydınlatma uyarı modu vs eklenmiş, tesla ekran şimdiye kadar yapılan en iyi multimedia deneyimini sunuyormuş, vs...S500 seçeneği 0-100 4.9 saniye ve en verimli ,düşük tüketimli S motorlarıymış.. Özellikle hibriti öve öve bitiremiyor gavurlar..

Delice işler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eksenli koltuk hareketleri, yanal destekler ki biliyorsunuz virajlarda aktif yanal destek özelliği S modellerinde uzun yıllardır var, masaj, baldır desteği, vs... diye yorumladım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi boklamak gibi düşünülmesin de şu multimedya panellerini layıkıyla nereye konulacağını bilen tesla dışında bir marka halen yok bence..

yani şu canavar gibi arabada o panelin konumu bence hiç olmamış.. belki rutin araç kontrolleri için kullanılabilirliği iyidir ama örneğin bir navigasyon kullanımı için konumu bence sıkıntılı.. direkt şoförün göz hizası seviyelerinde olmalı diye düşünüyorum.. 

özetle s class'a basıcam parayı ama hala o havalandırma ızgaralarına telefonumu takıp yandex navi'den yol bulmam gerekecek :mrgreen:

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2016-0-km-mercedes-c200-dizel-fascination-cam-tavanli-855178121/detay

2016 model ve 0 (sıfır) km.

xTHxvp.jpg

büyük bir ihtimal zamanında ötv indirimi ile taksi plakası ile aldılar ama hiç kullanmadılar şimdiden fiyatlar uçunca satıyorlar. 2016 da bu araç 200 bin tl filandır %60 ötv düşse 100 kusur bine alınmıştır.

başka şehirlerde durum nasıl bilmiyorum ama ankara da ötv indirimi zamanı ortaya çıkan lüks taksiler ortadan kayboldu. passat, c serisi, golf gibi bir dünya taksi vardı piyasada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Galeri nedir , necidir bilmiyorum ama cok degisik isler donuyor; https://tekotomotivistoc.sahibinden.com/ ... Adamlar gecen ay 3 farkli renkte, 10 ar adet yani toplamda 30 adet sifir Audi A3 sattilar... Simdi de yine 3 farkli renkte 10ar adet sifir Seat Leon satiyorlar... Fiyatini , zammini vs. konusmuyorum , bana birisi bu galerinin Dogustan nasil 30ar adet arac cektigini izah etsin yeter... :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Honda Jazz aracımın airbag şişiricisinin değişimi için servisten randevu aldım .
Hiç gitmek istemiyorum, şişirici değiştirilirken başka bir yeri bozacaklar :(

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, JardeL said:

Bu Galeri nedir , necidir bilmiyorum ama cok degisik isler donuyor; https://tekotomotivistoc.sahibinden.com/ ... Adamlar gecen ay 3 farkli renkte, 10 ar adet yani toplamda 30 adet sifir Audi A3 sattilar... Simdi de yine 3 farkli renkte 10ar adet sifir Seat Leon satiyorlar... Fiyatini , zammini vs. konusmuyorum , bana birisi bu galerinin Dogustan nasil 30ar adet arac cektigini izah etsin yeter... :icon_think:

satış müdürleri dahil ufak bi sakal atıyorlardır.

CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Altan Yoklar said:

Honda Jazz aracımın airbag şişiricisinin değişimi için servisten randevu aldım .
Hiç gitmek istemiyorum, şişirici değiştirilirken başka bir yeri bozacaklar :(

yetkilisi, ozeli veya "usta"si hepsi ayni bokun laciverdi. ya dediginiz gibi baska yeri bozuyorlar ya da yaptiklari isi defolu oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok