Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

4 hours ago, Altan Yoklar said:

Honda Jazz aracımın airbag şişiricisinin değişimi için servisten randevu aldım .
Hiç gitmek istemiyorum, şişirici değiştirilirken başka bir yeri bozacaklar :(

DIY yapmadığınız sürece bir yerleri ya bozulacak ya da yarım yamalak olacak, hiç şaşmıyorlar o konuda... bizzat ben yaşadım işte. "iyi" usta denilen yerlere gittik hep, kendim arabanın neresini dağıtsam istisnasız her seferinde cinnet geçiriyorum bu ne biçim işçilik diye. Allah belalarını versin.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçtiğimiz hafta sonu için online olarak Enterprise'dan kategori B sınıfı dizel otomatik hatchback (Clio, Polo, i20 vs) bir arabayı Feneryolu'ndaki şubeden teslim alıp, ev adresimden geri teslim alınacak şekilde kiraladım. Cumartesi sabahı 08:30'da şubeye gittik 09:10'da Hyundai Accent Blue ile geldi görevli :) Araba 85bin km'de, dışı kirli, içi kısmen kirli, sağ arka çamurluk sanırım taksiye sürtmüş çizik dolu, sol ön lastik inik, depo dolu değil... Uzatmayayım 09:30'da Acıbadem şubesinden 4100 km'de pırıl pırıl bir Corolla Hybrid alarak ayrıldım. Arabayı teslim aldığımda trip 740 km'deydi, ortalama tüketim de 5.4'tü sıfırlamak o anki sinirle aklıma gelmedi. 700 km'lik otoban kullanımı sonunda tüketim 5.1'e inmişti. Şehir içi bu araba 4 litre anca yakar. Donanım olarak da epeyi doluydu. Adaptif sürüş sistemini sollamalarda bazen şaşırıp yavaşlaması dışında beğendim. Şerit takip sistemi uzun süre handsfree sürüşe izin vermemesine rağmen gayet başarılıydı, viraj falan dönebiliyor. Daha önce kısa süreliğine de olsa Tesla Model S ve Porsche Taycan gibi ulaşılmaz elektrikli arabalar kullanmış ve bayılmıştım. Tabi ki bunlarla kıyaslanmaz ama ilk defa hybrid kullanma şansım oldu ve gayet olumlu bir deneyim yaşadım. Gayet alınabilir bir araba yapmış Toyota. Listeye ekledim vakti geldiğinde değerlendireceğim.

Mono tarafından düzenlendi
OnLyTNT, ZvAnA, SEP and 3 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 04.09.2020 at 19:58, TiesTorN said:

DIY yapmadığınız sürece bir yerleri ya bozulacak ya da yarım yamalak olacak, hiç şaşmıyorlar o konuda... bizzat ben yaşadım işte. "iyi" usta denilen yerlere gittik hep, kendim arabanın neresini dağıtsam istisnasız her seferinde cinnet geçiriyorum bu ne biçim işçilik diye. Allah belalarını versin.

Dün değiştirdiler airbag şişiricileri.
Arabayı yıkarken HGS etiketini çıkarmışlar ön cam iç kısımından bir de kapı içinde bir conta ve somun buldum umarım direksiyonda takmayı unuttukları bir şey değildir.Dikiz aynasında da çizik var gibi ama o çizik önceden var mıydı bilmiyorum. Atlattık gibi bu sefer.
Airbagler çalışıyordur umarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, OnLyTNT said:

Dediler "koş Corolla övüyorlar", koştum geldim:mrgreen:. 300K verene bırakırım arabayı :P:icon_twisted:

50k veririm, o da yabancı değilsin diye... pilli araba 300k eder mi yahu :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, Thustu said:

BMW'nin ne yapmaya çalıştığını anlayan var mı?

(M3 ve M4 hakkındaki düşünceleriniz neler?)

rezil...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 Serisi :

BMW-M3_Sedan_Competition-2021-1280-32.jp

BMW-M3_Sedan_Competition-2021-1280-2d.jp

BMW-M3_Sedan_Competition-2021-1280-36.jpBMW-M3_Sedan_Competition-2021-1280-41.jp

3 serisinde çok abartmamışlar bu xxl böbrek olayınıda 4 serisi bence ögh! dedirtiyor...

4 serisi :

BMW-M440i_Coupe-2021-1280-1e.jpg

BMW-M440i_Coupe-2021-1280-24.jpg

BMW-M440i_Coupe-2021-1280-30.jpg

BMW-M440i_Coupe-2021-1280-36.jpg

5 Serisi gibi yapsalar sorun yok gibi...

BMW-M5_Competition-2021-1280-06.jpg

emre666 tarafından düzenlendi
JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, escape said:

m5 canım benim ya:) nasıl güzel diğer zıpırların yanında:)

al hocam bu hafta sonu en yakın borusan oto. ya gidip. :S

artık fiyatına açıp bakmaya tenezzül bile etmiyorum böyle otomobillerin..

emre666 tarafından düzenlendi
escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sene 2006, o zaman Otomoto dergisinde test yazıları yazıyorum, bir sürü araba, model kullandım.

Bir gün dediler ki e60 kodlu m5 teste alınacak, tabii ki 3 gün boyunca hayatımda yaşadığım en müthiş sürüş günlerini geçirdim.

Zamanında Atatürk Havalimanı Otoparkı mesai sonrasında boş olurdu, özel izinle orada donut çizip fotoğraflarını çekmiştik.

Sonraki 2 gün boyunca korku ve zevkten çıldırma arası vakit geçirip aracı Borusan'a teslim ederken hüzünlenmiştim:)

Şuanda fiyatlara bakınca hayalini bile kuramıyorum, zaten yeni M5'i teste bile verdiklerini sanmıyorum.

Diyeceksiniz ki şimdi bunu niye anlattın, M5 öyle marketten ekmek alır gibi alacağım birşey değil, ekonomik ve mental olarak tamamen hazır olmanız lazım.

Thustu and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Umarım bu M5'in arka tasarımı fotoğraf açılarından dolayı böyle boktan gözüküyordur. çünkü bazı tasarımlar resimlerde bok gibi durmalarına rağmen yanına gidip bakınca "hiç de öyle değilmiş" dedirtiyor. 

Öyle değilse arka tampon tasarımı epic fail.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu kadar nefret etmeye gerek yok. Ben bayılmadım ama göz alışınca güzel gelebilir. Zamanında bmw böbreği büyütünce dalga geçilen paylaşımlar vardı; böbrek gitgide büyüyor ve bir süre sonra dört tekerlekli böbrek kalıyordu. Onu ciddiye almış gibi bmw. Kötü değil o kadar yaw(bak gitgide güzel mi gelmeye başladı nedir). Benim kuka ile bu kasa 320d'yi kafa kafaya takas etseler beğenirim, hatta baya baya beğenirim, bayılırım bile ulan!!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Değerli Öğretmenim, nefret yetersiz kalıyor, tiksinti uyandıran bir iticilikte durum.

Göz alışması ile falan da alakası yok. bmw bu araçları sonradan görme zenginlerin olduğu arap ve çin pazarları için hazırlıyor artık. ancak oradaki potansiyel müşteri kendi küstahlığı yüzünden böylesine kaba bir tasarımı satın alabilir.

Yeni kasa 320d diye bir şey ülkemizin gerçekliğinde yok, öyle bir araba getirmeyecek borusan. parçası olmayacak, işçiliği unutulacak. mevcut vergiler ile 320d'nin fiyatı 520i'den pahalı o yüzden kimse almaz diye getirmiyorlar.

Borusan çalışanı değilim ama çok sağlam bağlantılarım var, tepe bir noktadan borusan otomotiv'e bu işin gidişatının böyle olacağını seneler önce açıklamaya çalıştım, onlar mass premium bir strateji belirlediler ama malesef şuan ellerinde feci patladı.

audi'nin müşterisi yine gider audi alır, mercedes'in müşterisi yine gider mercedes alır ama bmw'nin müşterisi artık bmw almıyor, yollarda dikkat ederseniz audi'nin ve mercedes'in büyük motorlu pahalı araçlarının yeni modelleri hala görülebiliyorken, amerika ile olan gümrük savaşları ve X5'in de oradan ithal olması sebebi ile lüks segmentte feci bir kan kaybı var borusanın. 1 serisi alan da zaten 1 kez bakıma götürüyor garanti bozulmasın diye, dışarıda 3'de 1 fiyata aynı işlemi yaptırabileceğini farkedince servise de bir daha uğramıyor.

beni geçen sene M sürüş etkinliğine çağırdılar gitmedim bile, heyecan uyandırmıyor bende artık... bmw'ye son binişlerimi yapıyorum artık AMG transfer etti beni bundan sonra yıldızlı ile çalışacağız.

çok ciddi söyliyorum 2021 senesinde öyle bir C klas geliyor ki mersodan, bmw'yi ve audi'yi hem tasarımıyla, hem de 1.6 dizel oluşu yani fiyat avantajı ile ezip geçecek.

@Kibitzer

Kibitzer, Thustu and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, stardust said:

Değerli Öğretmenim, nefret yetersiz kalıyor, tiksinti uyandıran bir iticilikte durum.

Göz alışması ile falan da alakası yok. bmw bu araçları sonradan görme zenginlerin olduğu arap ve çin pazarları için hazırlıyor artık. ancak oradaki potansiyel müşteri kendi küstahlığı yüzünden böylesine kaba bir tasarımı satın alabilir.

Yeni kasa 320d diye bir şey ülkemizin gerçekliğinde yok, öyle bir araba getirmeyecek borusan. parçası olmayacak, işçiliği unutulacak. mevcut vergiller ile 320d'nin fiyatı 520i'den pahalı o yüzden kimse almaz diye getirmiyorlar.

Borusan çalışanı değilim ama çok sağlam bağlantılarım var, tepe bir noktadan borusan otomotiv'e bu işin gidişatının böyle olacağını seneler önce açıklamaya çalıştım, onlar mass premium bir strateji belirlediler ama malesef şuan ellerinde feci patladı.

audi'nin müşterisi yine gider audi alır, mercedes'in müşterisi yine gider mercedes alır ama bmw'nin müşterisi artık bmw almıyor, yollarda dikkat ederseniz audi'nin ve mercedes'in büyük motorlu pahalı araçlarının yeni modelleri hala görülebiliyorken, amerika ile olan gümrük savaşları ve X5'in de oradan ithal olması sebebi ile lüks segmentte feci bir kan kaybı var borusanın. 1 serisi alan da zaten 1 kez bakıma götürüyor garanti bozulmasın diye, dışarıda 3'de 1 fiyata aynı işlemi yaptırabileceğini farkedince servise de bir daha uğramıyor.

beni geçen sene M sürüş etkinliğine çağırdılar gitmedim bile, heyecan uyandırmıyor bende artık... bmw'ye son binişlerimi yapıyorum artık AMG transfer etti beni bundan sonra yıldızlı ile çalışacağız.

çok ciddi söyliyorum 2021 senesinde öyle bir C klas geliyor ki mersodan, bmw'yi ve audi'yi hem tasarımıyla, hem de 1.6 dizel oluşu yani fiyat avantajı ile ezip geçecek.

@Kibitzer

Onu boşver şimdi de senin 3.20d'yi ne zaman satıyon? 100bin TL çalışır!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Kibitzer said:

Onu boşver şimdi de senin 3.20d'yi ne zaman satıyon? 100bin TL çalışır!

Satmayacağım hocam, kullanmaya devam. Markete, ıvır zıvır işlere ya da İstanbul trafiğine gireceğim durumlarda c63'ü yoramam. 

Kibitzer beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, stardust said:

Satmayacağım hocam, kullanmaya devam. Markete, ıvır zıvır işlere ya da İstanbul trafiğine gireceğim durumlarda c63'ü yoramam. 

C63 ile başka yapılacak tek şey piste sokup hız kasmak olur. Ya da ne bileyim, garaja koyup seyretmek olur herhalde. :) 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok