Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

16 saat önce, stardust said:

Satmayacağım hocam, kullanmaya devam. Markete, ıvır zıvır işlere ya da İstanbul trafiğine gireceğim durumlarda c63'ü yoramam. 

Tofaş Kartal versek :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Serçe dedin de aklıma geldi. Yıl 2010ların başları, arkadaşta dedesinden kalma Serçe var bir tane. Öğlen nikaha mı ne gitmiştik, 4 tane arkadaşız işte. Ama herkes takım elbiseli şık falan böyle. Neyse, dedik ne yapalım falan dedik kafenin birine gidelim ama Serçe ile. İnsanlar biraz afallar diye düşünmüştük ki gerçekten öyle oldu. Antalyalılar bilir, eskiden extrablat mı ne vardı, hala var mı bilmiyorum pek dikkat etmiyorum artık oralardan geçerken. Neyse, güzel bir kafeydi o zamanlar vs. Önünde durduk, arabayı tam mekanın önüne park etti arkadaş. İçinden çıktık ve doğrudan kafeye girdik. Tabi içinden 4 tane boylu poslu takım elbiseli çıkınca herkes ufak bir şok geçirmişti. İyi gırgırını yapmıştık o zamanlar. 

stardust, Thustu, quad and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben benzer gırgırı kartal ile yapıyorum :lol:

iş yerindeki güvenliklerin beyni yandı, bi bmw bi mercedes ile gidiyorum sonra kartal ile gidiyorum. bir kaç kişi dayanamayıp sordu sen ne ayaksın diye :lol: hatta biri "diğer araçlar dururken bunu niye sürüyosun ki dede yadigarı falan mı" diye sormuştu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, TiesTorN said:

ben benzer gırgırı kartal ile yapıyorum :lol:

iş yerindeki güvenliklerin beyni yandı, bi bmw bi mercedes ile gidiyorum sonra kartal ile gidiyorum. bir kaç kişi dayanamayıp sordu sen ne ayaksın diye :lol: hatta biri "diğer araçlar dururken bunu niye sürüyosun ki dede yadigarı falan mı" diye sormuştu.

BMW'yi sanayiye gidip gelmek kullanıyorum sadece deseydin :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10.10.2020 at 16:37, emre666 said:

çok şükür rekabetçi kur ve yerinde vergiler ile bu tarz sorunlu otomobilleri almamızı devletimiz önlüyor.

elhamdülillah sayelerinde ne güzel dertsiz tasasız şahine doğana biniyoruz. şükürler olsun :zuh:

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, allreadydead said:

BMW'yi sanayiye gidip gelmek kullanıyorum sadece deseydin :D

:lol: sanayi işi bitti... 1.5 yıl oldu heralde uğramayalı.

zaten çoğu şeyi kendimiz yapıyoruz artık kendi garajımızda. lafı açılmışken onu da bir ara burada ayrı bir konuda tanıtacağım, bazı işlere giriştik arkadaşlarla :)

snc-tr and allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla garptaki gibi kiralik garajlar olsa ben de kendi isimi kendim yapmayi tercih ederdim. iscilik burada sarkta ucuz ama kalitesizligi ortada

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En iyisi aslında hem kendi izlediklerimiz hemde videolar üzerinden bazı şeyleri ufaktan yapmaya çalışmak.Yapmasak bile yapılan işçiliğin veya işlemlerin sağlamasını yapmak açısından iyi oluyor.

Garajımda motosiklet ile uğraşıyorum genelde.Araba işleri için ustamın dükkanına gidip onların gözetiminde işlerimi kendim yapabiliyorum artık.
2011 Honda Jazz aracım var.En son neredeyse tamamını söküp ses ve ısı yalıtımı yaptım.

Arabacılık güzel şey..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya bunun arabasının bozulmamasının sebebi çok az kullanıyor da ondan. 100km'de 20 litre benzin yakan arabayı ties gibi pinti bir herif ne kadar kullanıyordur varın siz hesabını yapın :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

ya bunun arabasının bozulmamasının sebebi çok az kullanıyor da ondan. 100km'de 20 litre benzin yakan arabayı ties gibi pinti bir herif ne kadar kullanıyordur varın siz hesabını yapın :zuh:

pandemi başladığından beri arabayla işe gidip geliyorum (genelde bmw) marttan beri 10k km yapmışım. daha ne olacak...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 13.10.2020 at 23:19, yarimpower said:

2011 Honda Jazz aracım var.En son neredeyse tamamını söküp ses ve ısı yalıtımı yaptım.

2009 modeli var bende.
Yakıt filtresini değiştirdiniz mi acaba? 

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır değiştirmedim .120 bin km ya da 5 yıl diye biliyorum. Arıza verip mecbur kalmadıkça değiştirmem o parçayı.
Benzin deposu koltuk altında olduğu için vites ve el freninin altında pompanın kapağı var ulaşması kolay bir parça .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ben de dediğinize benzer şeyler okudum jazzcı kardeşlerde .
Bir de size sorayım dedim.
Peki izolasyon hakkında bilgi verir misiniz? Resim malzeme zaman zorluk ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Altan Yoklar said:

Evet ben de dediğinize benzer şeyler okudum jazzcı kardeşlerde .
Bir de size sorayım dedim.
Peki izolasyon hakkında bilgi verir misiniz? Resim malzeme zaman zorluk ...

Tüm koltuklar, halı , bagaj havuzu , arka koltukların sırt kısımları ,kapılar , kapı direkleri , bagaj kapağı , kaput , motor ve kabin arası silecek altındaki kısım , bagaj yanlarındaki plastik kısımların hepsini " şahsım " farklı zamanlarda söktüm.Bitüself üstüne akustik sünger kaplayarak yalıtımı yaptım.Bitüself'i internetten iki tane 60 cm*10 metre alarak yaptım. Akustik süngeri buradaki bir sünger fabrikasından arkadaşım sayesinde bedavaya aldım.

Öncesi ve sonrası arasındaki farkı kelimelerle tarif etmem imkansız ama şu an yazarken bile gülümsüyorum. Memnuniyetimi oradan anlayın .İşi yaparken çok yorulduğum için fotoğraf çekemedim .

Ama öncelikli ve yapılması kolay kısımlar olarak bagaj havuzu (son susturucu sesini kesiyor)  , kapılar ve sileceklerin altındaki motoru kabinden ayıran kısıma yaptığım işlemler çok fark etti.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ZLXJrK.png
Şu mu acaba?

Ya da siz nereden aldınız?
Bu akşam sipariş vermek istiyorum.
Akustik sünger için da kullandığınız marka model kalınlık vb. yazabilir misiniz hatırlıyorsanız.
En kolay kısımdan (bagaj sanırım) başlamak istiyorum.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer kolları sıvamaya kesin kararlıysanız ben size akustik sünger gönderirim kendinden yapışkanlı zaten uygulaması çok kolay.Yapılacaksa düzgün yapılsın derim.

Özelden bilgilerinizi gönderirseniz haftaiçi kargolarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bitüself ve 19mm ses yalıtım şiltesi siparişini verdim bir gazla. Bu akşam da rulo ve ragle alacağım.
Sabah bagaja baktım her yer plastik nasıl sökücem o plastikleri bakalım...

yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, Altan Yoklar said:

Bitüself ve 19mm ses yalıtım şiltesi siparişini verdim bir gazla. Bu akşam da rulo ve ragle alacağım.
Sabah bagaja baktım her yer plastik nasıl sökücem o plastikleri bakalım...

Aluminyum bant ekleyin listeye.Bitüself uyguladıktan sonra ek yerlerine veya kenarlarına yapıştırmak için..İyi yoldasınız aynen devam sonucu görünce neden daha önce yapmamışım diyeceksiniz.Takıldığınız bir yer olursa ben buradayım..
Kolay gelsin.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok