Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

passat alacağıma yeni a3 sedan alırım vallahi...

4 saat önce, JardeL said:

Bu sefer gol yedik :D , Audi yeni kasa A3 fiyatlarini acikladi; [ https://fiyatlistesi.audi.com.tr/detay/8y ] ...

1.0 motor A3 Sedan + Premium paket + Konfor paket icin 410bin TL fiyat verdiler;

259ba6737a90229bfe4011bbffb27681.jpg

Teklifte ek paketler 25bin TL ama altta 20bin TL indirim yapmislar, total de 435bin TL ama 410'a birakiriz dediler... Bu fiyata neredeyse Passat 1.5 Elegance aliniyor... Ilk parti araclari alacaklara guzel bir kese atalim mi dediler nedir bilemiyorum... 

Bu arac bu fiyata geldiyse Golf 8 de husran olur... 

önceki sayfada kalmasın diye alıntıladım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 dakika önce, TiesTorN said:

önceki sayfada değildi zaten... :lol:

ben mesaj yazinca jardel in mesajı önceki sayfada kalmıştı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, emre666 said:

passat alacağıma yeni a3 sedan alırım vallahi...

Audi yakisikli vs ama o boyutta, o motora sahip bir araca degmez... Passat Elegance da en az onun kadar dolu ve bir ust segment... 1.5 TFSI ya 1.5TFSIe 350 civari olursa dusunurum hatta alirim heralde ama 1.0'a 410 filan cok cok fazla... Gider yeni kasa 1.5 Leon FR manuel ya da 1.0 Leon Style DSG alirim 231.000 TL'ye , en azindan icim ciz etmez :D , 180bin TL de cebimde kalir... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 17.02.2021 at 0:23 PM, JardeL said:

Bu sefer gol yedik :D , Audi yeni kasa A3 fiyatlarini acikladi; [ https://fiyatlistesi.audi.com.tr/detay/8y ] ...

1.0 motor A3 Sedan + Premium paket + Konfor paket icin 410bin TL fiyat verdiler;

Daha ucuza Superb alırım, hatta 10 daha koyar duble iskender yerim...  :kayik:

SEP tarafından düzenlendi
Altan Yoklar and Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, SEP said:

hatta 10 daha koyar duble iskender yerim...  :kayik:

:lol:
Doğu Demirkol 
ek:Yavuz Günal mıydı yoksa? Doğu gibi geliyor.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Altan Yoklar said:

:lol:
Doğu Demirkol 
ek:Yavuz Günal mıydı yoksa? Doğu gibi geliyor.

Doğu anlatıyodu, onu biliyorum sadece (başka anlattığı bişey de aklımda kalmadı gerçi).

Muhtemelen bu vizyonsuzluğum sayesinde de Audi sahibi olamıyorum. :zuh:

SEP tarafından düzenlendi
Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dogus yukarida verdigim 1.0 A3 Sedan icin fiyati 403'e cekmis :D ... ST aradiginda "biz gorunce cok sasirdik, arac cok dolu" vs. muhabbeti yapmisti, demek kimseye yedirememisler... 1.5 motor da 1 aya kadar geliyormus, 20-25bin TL daha pahali olacak dediler... 

Yeni C Serisi da gorucuye cikmis;

2022-mercedes-benz-c-class-106-1613767202022-mercedes-benz-c-class-109-161376722

2022-mercedes-benz-c-class-104-1613767182022-mercedes-benz-c-class-111-161376723

2022-mercedes-benz-c-class-120-161376732

https://www.youtube.com/watch?v=yysoA3eEB9Q

46. saniyeye kadar "750bin TL'den asagi gelmez" diyordum, 47. saniyede fiyat 1 milyon TL oldu... :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam o benim 47. saniyede yer alan, muhtemelen opsiyon olan, ozellik eklenirse olacagini tahmin ettigim fiyat... :D

JardeL tarafından düzenlendi
SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, JardeL said:

Hocam o benim 47. saniyede yer alan, muhtemelen opsiyon olan, ozellik eklenirse olacagini tahmin ettigim fiyat... :D

Arabanın içine ekstra 100 beygir (at olandan) koysak etmez C serisi o kadar. :mrgreen: 

infestor and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

C serisi diye bir şey yok gençler, mercedes'de bu işler "class" dır, seriler bmw'de... gerçi adamlar kendi sitesine bile seri yazmış, bu işte bi klassızlık var...

ben yorum yap(a)madım çünkü ilk şoku atlatmaya çalışıyorum hala.

senelerdir yeni araba alma kararını erteliyorum. C63 alıp bu faslı kaparım diye düşünmüştüm.

dış tasarım olarak arka stop farları dışında beklentilerimi karşıladı, gayet güzel.

fakat...

abi o konsol nedir öyle ya...

o sonradan eklenmiş gibi emanet duran ön gösterge... tesla'dan bire bir kopya koca bir ekran, bir de üstüne üstlük yamuk duruyor.. offf, ben kavisli televizyona bile bakamayan adamım, o yamuk ekranla nasıl yaşarı ki...

hava çıkışlarının üstte oluşu... yani arabanın önünde eğimli duran bir masa varmış da, bütün aksesuarlar o masaya monte edilmiş gibi saçma sapan duruyor, youtube'daki bütün videoları izledim, kendi gözümle de göreceğim ama fikrimin değişeceğini sanmıyorum.

yahu CLA'nın konsolu bundan 1000 kat daha iyidi, daha olgun gözükmesi gereken c-class nasıl olmuş böyle zıpır çocuk tasarlamış gibi gözükür anlamadım.

direksiyonu da beğenmedim, ondan kaçış yok tabi S-class da bile aynı direksiyon ama yine CLA'daki direksiyon çok daha güzel.

bu durumda bunu türkiye'ye getirtebilir miyim insani bir fiyata bilmiyorum ama CLA shooting brake'e meylediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=SYCc0r7U4Ak

soygun kıvamında vergiler olmasa alacağım araba belli ama vergisiz fiyatını gördükçe elim gitmiyor, konsol dediğin böyle olmalı:

image.MQ6.6.20191206130108.jpeg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya sende bi yürü git artık o kötü bu kötü :lol: mercedes bu işi bilmiyor bi sen biliyorsun zaten.

etrafımda da var böyle senin gibi yıllardır sürekli atıp tutup (alacak paraları da var) bir araba alamayan tipler. laf salatasıyla ömrünüz geçiyor. alacaksanız alın kullanın arkadaş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da benim zaten acil ihtiyaç değil, şuan evde 4 tane araç var. keyif için alıyorum, almışken her özelliğiyle tam istediğim gibi bir araç olsun istiyorum.

gerçi o araç da var ama V6 3000 motor, en üst vergi diliminde olmasından dolayı üzüyor beni. o yüzden 2000 motorla sınırlandırdım kendimi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, Thustu said:

@stardust CLA Shooting Brake AMG olarak satışa sunulmuş Türkiye'de. Fiyatına bakmadım ama konfigüratör açık.

evet varmış, ben de yazdıktan sonra baktım. normal CLA küçük geldi, shooting brake bir nebze olsun daha kullanışlı olabilir.

1 çocukla idare ederiz de, 2. çocuk olduktan sonra o da küçük gelecek...

kararsızım işte, Türkiye'de aldığım son araç olacak bu, o yüzden almışken her açıdan beklentimi karşılasın istiyorum, mümkünse SUV almak zorunda kalmadan...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, stardust said:

evet varmış, ben de yazdıktan sonra baktım. normal CLA küçük geldi, shooting brake bir nebze olsun daha kullanışlı olabilir.

1 çocukla idare ederiz de, 2. çocuk olduktan sonra o da küçük gelecek...

kararsızım işte, Türkiye'de aldığım son araç olacak bu, o yüzden almışken her açıdan beklentimi karşılasın istiyorum, mümkünse SUV almak zorunda kalmadan...

Abi şimdi yok olmaz diyeceksin ama ben yine de yazacağım; 2. el CLS Shooting Brake veya diğer Alaman sw'lerine bakabilirsin bence. Biraz kovalaman gerekir ama yeni garabetlerden daha iyiler bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

araba daha yeni çıktı, onun 2. eli olmaz, olsa bile 2. el satanda çok büyük pislik vardır hayatta alınmaz.

2. el almayacağım zaten.

diğer yok benim için. mercedes alacağım marka olarak onu kesin kafaya koydum.

motor da m139 olacak, o da kesin gibi, ondan sabırla c63 bekledim.

mercedes o motoru CLS'ye koysa benim için olay bitecek ama koymuyor, çünkü kolarsa CLS 53 biter.

teknik olarak koymaması için hiçbir sebep yok ama v6 3000 motor alan adam da taşa tutar işte.

makyaj geliyor CLS'ye sadece öne, içeride de ufak tefek değişiklik olacak, bir de motorlar mild hybrid olacak.

cls 300d muhtemelen 300 beygir olur elektrikli motorla birlikte, belki mantığın sesini dinlerim.

gerçi m139 yine içimde ukde olarak kalır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ps: C63'ün teknik detayları belli değil.

koyacakları elektrikli motor belirleyici faktör olacak.

m139 şuan 421 beygir. eğer 130 ve üstü bir elektrikli motor gelecek ve araç toplamda 550 beygir üstünde olacaksa konsola falan takılmadan alırım heralde.

m139 şuan resmi olarak 0-100 3.9 saniye ama şartlar uygun lastikler sıcaksa 3.6 saniyede hızlanıyor 100km'ye.

c63'de bu rakam resmi 3.5, kullanımda 3.3 falan olabilir.

0-100 çok da önemli değil.

o elektrikli motor, turbo spool olana kadar anında devreye girip aradaki boşluğu dolduracak, ara hızlanması kesintisiz, sapık bir şey olacak.

alır mıyım bilmiyorum ama alırsam eğer Türkiye yollarında gelmiş geçmiş en hızlı kullanılan araç olacağı kesin :lol:

bunu geçebilecek araç zaten ultra pahalı sınıfına girdiği için sahibi acır basmaz, baştan tokatlanmayı kabul eder.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, stardust said:

araba daha yeni çıktı, onun 2. eli olmaz, olsa bile 2. el satanda çok büyük pislik vardır hayatta alınmaz.

2. el almayacağım zaten.

diğer yok benim için. mercedes alacağım marka olarak onu kesin kafaya koydum.

motor da m139 olacak, o da kesin gibi, ondan sabırla c63 bekledim.

mercedes o motoru CLS'ye koysa benim için olay bitecek ama koymuyor, çünkü kolarsa CLS 53 biter.

teknik olarak koymaması için hiçbir sebep yok ama v6 3000 motor alan adam da taşa tutar işte.

makyaj geliyor CLS'ye sadece öne, içeride de ufak tefek değişiklik olacak, bir de motorlar mild hybrid olacak.

cls 300d muhtemelen 300 beygir olur elektrikli motorla birlikte, belki mantığın sesini dinlerim.

gerçi m139 yine içimde ukde olarak kalır.

Yanlış bilmiyorsam yeni CLS Shooting Brake olmayacak zaten, yani ilk ve son CLS Shooting Brake bir önceki nesilde olandı diye biliyorum, o yüzden 2. el dedim. :D 

2. el konusunda haklısın ama yeni nesil araçlar cidden tasarım, hedef kitle ve dayanıklılık açısından bence bir öncekilerden daha kötüler bence.

Eğer yeni model, daha az vergili, bagajı olan ve SUV olmayan bir araba bakıyorsan zorunlu olarak işin mantık kısmında kalabilirsin,

Sana kolaylıklar diliyorum abi. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben eski mesajda CLA shooting brake'den bahsediyorum, eski CLS zaten çok çirkin işim olmaz.

-

https://www.autoblog.com/2021/02/26/next-gen-mercedes-amg-c63-reportedly-getting-550-hp-turbo-electric-drivetrain/

şu haber yeni çıkmış.

elektrikli motor ağırlaştırıyor diye eleştirilmiş biraz ama tabi bu M3-M4 ve S4-S5'i de çok ağır tokatlayacağı gerçeğini değiştirmiyor.

dünyanın hiçbir yerinde bizimki gibi saçma sapan bir vergi düzeni olmadığı için herkes eski c63 V8'ken yeni c63'ün V4 olmasını kabullenemiyor, çok laf-söz eden var.

ama bizim ülkemizde de benim açımdan işime gelecek. türkiye'de satılan ve ondan pahalı olan bütün V6 araçlardan daha hızlı ve daha ucuz bir araç olacak.

kısaca demek istediğim ben aslında aracın motoruna vuruldum, bir de tabi mercedesin yeni çizgisi çok iyi, bmw tasarımda E60 zamanı falan da denediği saçmalıkları bitirip özüne dönene kadar bence mercedes almanın tam yeri tam zamanı.

A-Class'dan S-Class'a kadar bütün modellerini beğendiğim başka bir dönem olmamıştı, tasarımda cidden kendini aştı.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok