Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

Güzel araç ama yeteri kadar hızlı değil. Şuan kullandığım aracı değiştirmeme değmesi için dizelde 300 benzinde 350 beygir alt limitim var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diğer alamanlar dediklerimden birisi de A6 Avant'tı.

O değilde 2lt hacimli motorlarda bahsi geçen güçlere sahip motorlar dayanıklılık konusunda iyi olacaklar mı yüksek ağırlıkla beraber?

Değerler güzel gözükse de bende soru işareti oluşturdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Thustu bahsettiğimiz marka peugeot değil mercedes. dayanıklılık derken beklenti ne mesela, 1 milyon km yapmayı mı planlıyorsun. bu tip araçlar zaten keyif için az kullanılıyor, benim bmw 8 yaşına basmak üzere daha 80 bin km'de örnek vermek gerekirse.

-

dayanıklılık konusunda mercedes'in eline su dökebilecek bir marka varsa o da belki porsche'dir.

15 sene falan önce almanya'da dergide görüp, dhw'de de paylaşmıştım. merso bu 270d motorunu test etmek istiyor, 10 tane şöför arabayı hiç durmadan kullanıyor, sadece periyodik bakım yapıyorlar arabaya ve motor 2.7 milyon km yürüyor.

özellikle kuzey avrupa'da taksilerin %95'i mercedes mesela, bu da çok büyük bir gösterge. bmw göremezsin taksi.

şunları da paylaşayım madem merak ediyorsun:

https://allaboutdieselz.blogspot.com/2016/04/34-million-km-mercedes-benz-w124.html

https://www.mercedes-benz.com/en/classic/history/michael-nickl-and-his-million-kilometres-in-the-mercedes-200-diesel-w124/

-

bir de en son olarak m139 neymiş bir bak:

https://www.caranddriver.com/news/a27813840/mercedes-amg-m139-four-cylinder-engine-specs/

https://www.youtube.com/watch?v=ta24qRPqL-E

adamlar motoru uzay üssünde üretiyor.

2 litre motordan 421 beygir bmw çıkarsa yazık olur derdim de, yıldızlı yaptıysa yapmıştır.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust evet aklıma S65 ve S85'teki olaylar gelmedi değil ama Mercedes hem eski otomobilleri hem de F1 takımıyla kendini gösteriyor zaten.

Zaten hali hazırda piyasada olan bir motor olduğu için ne olup olmadığı anlaşılır herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cupra Formentor

1536x800_Formentor-Overview.jpg1536x800_new-cupra-formentor-e-hybrid-ph

Mart sonu ya da Nisan basi gibi 1.5 TSI 7 ileri DSG ve 6 ileri manuel 150PS versiyonlarini getirecekmis ilk etapta Dogus... 1.4 e-HYBRID 6 ileri DSG 245PS ve 2.0 TSI 7 ileri DSG 310PS / 400NM tork versiyonlari da  var ama onlari ozel siparisle getireceklermis... 400bin TL baslangic fiyati bekleniyor... 

https://www.cupraofficial.de/modelle/cupra-range/formentor.html ]...

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçen seneye kadar kesinlikle kredi kartı kabul etmiyordu ama pandemi sebebiyle koydular kredi kartını. yine de nakit de alın, alet soğuk çalışmıyor falan derler uğraşmayın sonra, malum burası türkiye...

Altan Yoklar, Thustu and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12.11.2020 at 19:23, JardeL said:

Bugun aldigim fiyatlar;

VW Passat 1.5 TSI Business | 390 - 400 bin TL

VW Passat 1.6 TDI Business | 415 - 440 bin TL

Audi A3 Sedan 1.5 TFSI Sport + cam tavan + led far vs. | 385 - 390 bin TL

Burada dursun bakalim 1 ay sonra ne olacak... 

4 ay sonra guncelleme yapayim;

VW Passat 1.5 TSI Business | 330 - 350 bin TL

VW Passat 1.6 TDI Business | 370 bin TL civari

VW Passat 1.5 TSI Elegance | 407 bin TL (Bunun fiyati bayagi indi)

Tabii bunlar 2020 model elde kalan araclar, malum %80 dilimdeki araclar dogru duzgun satilmiyor...

Ben de kararsiz kaldim bayagi, aciliyeti olmadigi icin bekliyorum ama kurda da bir oynasma basladi...

Su an Passat 1.5 TSI Elegance fiyat/performans olarak en mantiklisi... A3 Sedan 1.5 eTFSI icin 430bin TL'den bahsediliyor ki hic mantikli degil... BMW 216d Gran Coupe Sport Line her ne kadar asiri cirkin olsa da 400-410bin TL'ye kadar dustu, o da bir secenek... Golf icin 1.5 eTSI muhtemelen 350bin TL'den asagi olmayacak... Cupra Formentor da min. 400bin T olacak diye tahmin ediliyor... 

Ya da bu kadar para vermeye gerek yok diyip direkt 231bin TL'ye Seat Leon 1.0 DSG Style alip gecmek de var... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde SUV tarzı araba sevmem ama Cupra Formentor'u tasarım açısından çok beğendim. Hybrid modeli biraz pahalı olacak gibi ama fiyat/performans olarak o daha iyi bir seçenek. En azından görüntünün yanında güç de iyi olur.

Leon da o fiyatla çok cazip. Ya Leon veya Formentor diyorum ben.

Passat yaşlı işi, BMW çirkin, A3 ve Golf gereksiz pahalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, JardeL said:

4 ay sonra guncelleme yapayim;

VW Passat 1.5 TSI Business | 330 - 350 bin TL

VW Passat 1.6 TDI Business | 370 bin TL civari

VW Passat 1.5 TSI Elegance | 407 bin TL (Bunun fiyati bayagi indi)

Tabii bunlar 2020 model elde kalan araclar, malum %80 dilimdeki araclar dogru duzgun satilmiyor...

Ben de kararsiz kaldim bayagi, aciliyeti olmadigi icin bekliyorum ama kurda da bir oynasma basladi...

Su an Passat 1.5 TSI Elegance fiyat/performans olarak en mantiklisi... A3 Sedan 1.5 eTFSI icin 430bin TL'den bahsediliyor ki hic mantikli degil... BMW 216d Gran Coupe Sport Line her ne kadar asiri cirkin olsa da 400-410bin TL'ye kadar dustu, o da bir secenek... Golf icin 1.5 eTSI muhtemelen 350bin TL'den asagi olmayacak... Cupra Formentor da min. 400bin T olacak diye tahmin ediliyor... 

Ya da bu kadar para vermeye gerek yok diyip direkt 231bin TL'ye Seat Leon 1.0 DSG Style alip gecmek de var... 

seat ateca düşünmezmisin hocam. abim kullanıyor 2017 4 çeker modelini çok memnun.

vallahi ses sistemi, süspansiyon konforu, yalıtımı mercedes b serisinden daha iyi.

1,5 tsi motor uzun yolda çokta yakmıyor silindir kapama mevzusu ile. 

reklamı çıkıyor 325 bin tl diye internette.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer üst düzey beklentiler yoksa ve mantık ağır basıyorsa seçenekler arasından fiyat/performans ürünü olanı seçerdim ben.

Zaten bu piyasada alma zorunluluğu varsa mantıklı olan, yoksa eldekiyle devam bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dun mesaji yazdigimdan beri kur cildirdi, panik havasi oldu...

@iceice Hocam Formentor yakisikli evet ama malum "satarken ne olur" dusuncesi var, o dusunduruyor... 

@emre666 Ateca da yakisikli , muhtemelen 4 ceker oldugu icin zevklidir de bana hitap etmiyor...

@Thustu  Ust duzey beklenti yok ama 400K civari verecekken de bir seyler bekliyor insan... Aslinda mantikli da degil 400K'ya arac almak benim icin de "amaan bosver keyfine bak" modundayim... :) 

Neyse su Dogus Golf fiyatlarini aciklasin bakalim oradan ne cikacak bir de ona bakalim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saniyorum OTV artisi geliyor, sektor icinde toplantilarda bahsedilmeye baslanmis... Detayini alamadim ama soyle soylentiler var; %50 > %65 ve %80 > %100 veyahut %50 ve %80'in kaldirilarak ikisinin de %65 olarak guncellenmesi... Bir de elektrikliler icin bir vergi artisi daha soylentisi vardi, belki de sadece odur... 

JardeL tarafından düzenlendi
emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 minutes ago, JardeL said:

Saniyorum OTV artisi geliyor, sektor icinde toplantilarda bahsedilmeye baslanmis... Detayini alamadim ama soyle soylentiler var; %50 > %65 ve %80 > %100 veyahut %50 ve %80'in kaldirilarak ikisinin de %65 olarak guncellenmesi... Bir de elektrikliler icin bir vergi artisi daha soylentisi vardi, belki de sadece odur... 

Baktılar son artış sonrasında satışlar düşmedi bir tur daha bindirelim demişlerdir, şaşırtmadı.

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, stardust said:

https://www.youtube.com/watch?v=FaGvFBLeYqs

hayatımda gördüğüm en itici araç diyebilirim. 

Ne yalan söyleyeyim, ben beğendim. Özellikle böyle bir araçta geleneksel tork konvertörlü otomatik vites olması süper olmuş. Kanıtlayamam ama bu vites kutusu Bmw'nin Toyota ile yakınlaşmasının bir meyvesi gibi duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, JardeL said:

Valla %220'nin%300'e cikarilabilecegi filan soyleniyormus, 220'ye bunu yapan gariban 50'ye neler yapmaz :D ... 

Zaten adam gibi 3 litre V6 motor almadığıma yanıyorum zamanında. Kendimi 2 litre ile sınırlandırdım. Bu gidişle 1.6 bile alamayacağım heralde. 

3-4 sene önce yeni kasa 530i x-drive kendi aramabın üstüne kredi çekmeme bile gerek kalmadan rahat rahat alıyordum. Bekleyeyim biraz daha almışken sağlam bir şey alırım, jubilemi yaparım o arabayla da dedim. Düştüğümüz hale bak ya. 

Ne desem bilmiyorum, çok ağır sinkaflı küfürler geliyor ağzıma... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok