Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

208 GT Line yakisikli arac, dopdolu arac amaaa; matrah gunu sirf arac %50'ye girmesin diye 7.000 TL zam yapan, sadece 660 TL yuzunden %80lik OTV dilimine sokan ve muhtemelen bayilere gidince "aabi faturayi %50den keseriz 265.500 TL olarak , ustune de elden 20 bin TL aliriz , 285.500 TL'ye birakiriz" cevabi alacagimiz bir firmanin yanindan gecmem... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 dakika önce, JardeL said:

208 GT Line yakisikli arac, dopdolu arac amaaa; matrah gunu sirf arac %50'ye girmesin diye 7.000 TL zam yapan, sadece 660 TL yuzunden %80lik OTV dilimine sokan ve muhtemelen bayilere gidince "aabi faturayi %50den keseriz 265.500 TL olarak , ustune de elden 20 bin TL aliriz , 285.500 TL'ye birakiriz" cevabi alacagimiz bir firmanin yanindan gecmem... 

hımmmm ben hiç sormadım cebimde para olmadan bir anlamı olmaz diye. sadece gidip araca baktım.

bence yeni türkiye ye yakışır olabilecek bir yaklaşım bu dediğiniz olabilir...  :)  bir katakulli var o paketin ötv indirimine sokulmamasının...:icon_think:

boya koruma, cam filmi, seramik vs. uygulamalarının ittirilmesi için de olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oqy1imo.png

Sonunda Geldi! Ferrari 458 Spider | Ümit Erdim, Oğuzhan Uğur, Ferhat Albayrak, Barış Yalmancı

Otomobil Dergi, Test editörü işinden youtuber lağa geçiş yapan Doğan Kabak 2012 model ferrari 458 spider almış.. (sari sitede 3.750.000 - 4.000.000 fiyatları var)

Vallahi adam voleyi vurdu bu youtube işinden.. Hakkı Alkan ile beraber Paralı Otoyol güzellemesi yaptığı vlog dan sonra (videoyu gelen tepkiler üzerine silmişti. ''hükümetimizden allah razı olsun istanbul dan izmire ne kadar kolay gidiyoruz, paranın ne önemi var ? önemli olan zaman...'' türü bir videoydu) kendisine az biraz kıl olsamda helal olsun. 

Baktı goy goy muhabbet izlenme sayısı getiriyor ciddi otomobil test işini bıraktı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/17/2021 at 11:34 AM, emre666 said:

oqy1imo.png

Sonunda Geldi! Ferrari 458 Spider | Ümit Erdim, Oğuzhan Uğur, Ferhat Albayrak, Barış Yalmancı

Otomobil Dergi, Test editörü işinden youtuber lağa geçiş yapan Doğan Kabak 2012 model ferrari 458 spider almış.. (sari sitede 3.750.000 - 4.000.000 fiyatları var)

Vallahi adam voleyi vurdu bu youtube işinden.. Hakkı Alkan ile beraber Paralı Otoyol güzellemesi yaptığı vlog dan sonra (videoyu gelen tepkiler üzerine silmişti. ''hükümetimizden allah razı olsun istanbul dan izmire ne kadar kolay gidiyoruz, paranın ne önemi var ? önemli olan zaman...'' türü bir videoydu) kendisine az biraz kıl olsamda helal olsun. 

Baktı goy goy muhabbet izlenme sayısı getiriyor ciddi otomobil test işini bıraktı.

fun fact: bu arabanın içini yapar mısınız videosunu çekicem diye bize gelmişti doğan kabak, seninle uğraşamayız yoğunuz deyip göndermiştik (şaka değil ciddi, adamı pek sevmiyoruz ondan :D) sonra nereye yaptırdı bilmiyoruz...

Firienholt, quad and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, Atrin said:

Yahu iş iştir. Keşke yapsaydınız. Reklam falan yapardı belki işleriniz coşardı.

ya biraz şımarıklık olarak göreceksin belki ama bizim toyotasının içini yaptırmaya gelen müşteriyle pek işimiz yok açıkçası. bizim vereceğimiz fiyatla gider kendine sıfır tuş takımı alabilir heralde. o yüzden biz genelde üst segment araçlara oynuyoruz.

ha bu adamdan üst segment gelmez miydi dersen tabi ki gelirdi, ancak biz zaten hazirana kadar başımızı kaşıyamayacak kadar bir yoğunlukla çalıştığımız için daha fazla iş istemedik. hem yetiştiremeyiz, yetiştirelim derken de kalite düşer. yaz dönemi zengin kesim tatile kaçtığından biraz durgunlaştık ama bizim için de iyi oldu kafamızı dinliyoruz.

doğan kabak gibi adamlar tüm aracı bedava yaptırıyor, ücret olarak da videosunda sizden bahsedeceğini söylüyor. gerek görmedik...

Atrin, emre666, Mono and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oh be sattık gibi arabayı. Kaporayı aldık çarşamba da satış olacak inşallah. Biraz ucuza gitti ama 2. el piyasa ötv indirimden sonra baya durgunlaştı galiba 3-4 kişi sordu 2 haftada.

Pahalı olsa da Mini ye  niyetlendim ama bakalım gt 208 yoksa stokta öyle bakarım artık...

emre666 tarafından düzenlendi
Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/20/2021 at 9:34 PM, TiesTorN said:

doğan kabak gibi adamlar tüm aracı bedava yaptırıyor, ücret olarak da videosunda sizden bahsedeceğini söylüyor. gerek görmedik...

doğan kabak gibi keneler evden kapidan iceri alinacak canlilar degil bence :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 16.08.2021 at 16:29, JardeL said:

söylediğiniz türden bir durumla karşılaştım ama ötv için mi başka birşey için mi çokta anlamadım.

İstanbul Yolu Abc ye gittim. 1 tane de showroom da Mavi renk Gt paket var. Başka gt paket yokmuş. (diğer paketlerden de en baz düz vites var gerçi. allure filanda yok)

O araçta test aracıymış 750 km. de ocak 2021 garantisi başlamış. Fiyat olarak 290 bin tl dediler ve 220 bin tl sini banka üzerinden verip 70 bin tl yi elden nakit istiyorlarmış.

Sonra göral a gittim.

Ellerinde sadece baz paket sıfır km. araç var. İki adet ikinci el Gt paket var. Biri mavi 6.000 küsür km. diğeri sarı 10 km. (sıfır gibi) İkisinede 290 bin tl dediler. Bende sıfır gibi diye sarı yı aldım. Sarı renk biraz aşırı değişik mi olur bilemedim ama Abc de ''elden 70 bini alıyoruz, fatura 220 bin tl den kesiliyor'' filan diyince sarı ya döndüm.

Kaporayı verdim. Bu hafta alacağım inşallah.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama sıfır km. gt paket 3 aydan önce gelmez diyorlar...

edit: aslında yeni leon u beğendim ama tam dolusu 400 bin tl ye yaklaşıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayirli olsun... 

Saglam hirsizlarmis yalniz; 12.600 TL vergi (KDV) kaciracaklar, Maliye yerine dogrudan kendi ceplerine gidecek... Sunu ben yapsam Maliye beni carmiha gerer, ama bunlar yapinca sikayet bile etsen yaptirim yok... 

Atrin, emre666 and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aracı dün teslim aldım..

Eksik bulduğum kısımlar

Lastik basıncı ölçüm sistemi her lastiği ayrı ayrı ölçen tipte değilmiş. basınç değerlerini söylemiyor sadece düşük lastik havası diye uyarıyor

Auto Hold yok. Yokuşlarda tabiki geri kaçırmıyor ama çok hafif ramplarda boşta kalıyor bazen.

El frenini otomatik bırakmıyor vitesi D ye alınca.

Beğendiğim kısımlar

sağ sol aynalarda kör nokta uyarı sistemi olduğundan park ederken aracın sağını solunu düşük çözünürlükte olsa ekrandan kamera ile görebilyoruz. ön taraf hariç 360 kamera gibi birşey oluyor yani. 

anahtarız giriş sisteminde araçtan uzaklaşınca otomatik kilitlemesi (ses de çıkarıyor kilitlendi diye) araca yaklaşınca otomatik kiliti açması güzel.

iç mekan kalitesi kapı içleri hariç baya iyi. koltuklar ön konsol seat leon dan aşağı kalır yanı yok.

yalıtımın 2017 b serisi mercedes den farkı yok.

küçük direksiyon gerçekten iyiymiş. b serisini gemi dümeni direksiyonundan sonra çok rahat geldi.

hızlanması, vites geçişleri pürüzsüz. ilk kalışta bazen hafif silkeler gibi oluyor. (çift kavramalarda yapıyor gerçi)

Mono, Atrin, Omfs and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayirli olsun...

6 hours ago, emre666 said:

Lastik basıncı ölçüm sistemi her lastiği ayrı ayrı ölçen tipte değilmiş. basınç değerlerini söylemiyor sadece düşük lastik havası diye uyarıyor

bu cok sacma olmus. dTPMS varsa lastik basinclarini gostermemek nedir arkadas?! obd ii'den okunabilir buyuk ihtimalle ama kim ugrasir ki bununla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler,

dTPMS yok galiba. başka türlü takip sistemi var. bir lastikte basınç düşüklüğü oldu mu uyarı çıkıyor ama hangi lastikte olduğunu söylemeyen sistem sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/19/2021 at 9:30 PM, TiesTorN said:

fun fact: bu arabanın içini yapar mısınız videosunu çekicem diye bize gelmişti doğan kabak, seninle uğraşamayız yoğunuz deyip göndermiştik (şaka değil ciddi, adamı pek sevmiyoruz ondan :D) sonra nereye yaptırdı bilmiyoruz...

özür diliyorum, benim nedense aklımda ferrari olarak kalmış yapmamızı istediği araba, o bize m6'sının içini yapmamızı istemişti, ferrari değil.

o zaman işin daha da komiğini söylüyorum, bugün öğrendiğimiz bilgiye göre bu videodaki ferrarinin içini zaten biz yaptık :lol: (direksiyon arkasındaki ekranlar, tüm tuş takımları ve havalandırma panelleri) biz yaparken bu aracın sahibi başkasıydı. hatta bu araba kırmızı da değildi o yüzden tanıyamadık aracı. 

araç bu :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=nkQxSzWxy0U

biz bu kazadan önce yapmıştık bu aracı, bu kazadan sonra araç mekanik garajda tamir edildi, sonra da doğan kabak almış demek ki, haberimiz yoktu. aracın kötü geçmişini silmek için kırmızıya kaplatmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 26.08.2021 at 10:30, emre666 said:

sağ sol aynalarda kör nokta uyarı sistemi olduğundan park ederken aracın sağını solunu düşük çözünürlükte olsa ekrandan kamera ile görebilyoruz. ön taraf hariç 360 kamera gibi birşey oluyor yani. 

ekranda sağ solu gösterince kendim uydurmuşum kör noktadan göstermeyi. meğer arkadaki kameradan kenarları hafızaya alıp sanal olarak gösteriyormuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Youtube' ta birkaç videoya denk geldim, devlet elden para alıp faturasız aksesuar satan, yani fiyatı şişiren-vergiden kaçan bayilerin peşine düştü içerikli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2021 PEUGEOT 208 GT FAR YÜKSEKLİK AYARI NASIL YAPILIR | New 208 Gt Headlight Adjustment Problem

hxollxf.png

208 iyi hoşta bu videoda anlatıldığı gibi türm gt paketler otomatik far yükseklik ayarı sorunu var.

Araç yüküne göre far yüksekliğini saçma sapan ayarlayabiliyor. Arka koltukta oturan varsa veya bagaj doluysa yanlış ayarlıyor. Ön koltuklar doluyken sorun yok ama...

Bagaja 40 - 50 kg arası bir yük koydum ve uzunlar yanıyor gibi yükseltti farları. Yine bu videodaki gibi manuel olarak düşürdüm bende. Manuel olarak düşürünce düzeldi gibi. 

Okuduğum kadarıyla yetkili servis bunun bir sorun olmadığını, fransa dan bir bilgi gelmediğini söylüyormuş. gerçekten enterasan bir durum bu araç ülkemize 1 sene geç geldi zaten yurtdışında daha önceden beri satılan bir araçta nasıl böyle bir sorun olur bilemiyorum. :icon_think:

Şuanda bir sıkıntım yok gibi ama araç değişik yüklerde dolu olduğu zaman nasıl ayarlayacağı muamma... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pejo ise farın yanıyor olmasına bile şükretmek lazım. Ustası dışında kimse bilmez ama sinyal suyu eksiltir onlar, far yükseklik ayarına da etki eder. Aşağıdaki üründen alıp arada tamamlamayı unutma, kurursa sonra masraf çıkarır.

81LKvWFmUhL._AC_SY550_.jpg

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet pejo işte çokta şey etmemek lazım.:mrgreen: bende iş olsun diye aldım zaten. alman araçlardan şaşmamak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.ensonhaber.com/gundem/mehmet-mus-fiyatlarda-usulsuzluk-tespit-edilirse-yaptirimlari-agir-olur

https://www.haberler.com/son-dakika-ticaret-bakani-mehmet-mus-vatandas-14401419-haberi/

Bu şekilde gerçekçiliği olmayan açıklamalar yerine motor hacmi ve araç baz değeri üzerinden olan saçma Ötv sistemini değiştirseler böyle bir sorun kalmayacak. Aynı araç, aynı model ama donanımı değişince fiyatı %30 artıyor...

Yetkili satıcılarda doğru düzgün araç yok. Dün bir haber kanalında '' OYDER - Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği '' başkanının açıklamalarını dinledim bu durum hakkında. Kabaca şunları söyledi '' Bazı bayiler münferit olarak galerilere araç satabilir tüm bayilere bu durumu mal edemeyiz, hem bayi ne yapsın aracı bireysel olarak alıyor gibi yapıp hemen satışa koyanlar var'' Tabi ki olay Oyder başkanının dediği gibi değil. @JardeL paylaşmıştı bir galerinin elinde 0 km. 10-15 adet Audi A3 vardı...

Zaten %50-80 ötv %18 kdv gibi dünyada görülmemiş bir vergi ile araç satın alıyoruz üstüne galeri, yetkili satıcılar arasında paramızla rezil oluyoruz...

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maliye, vatandasin yaninda olsa 2 gunde cozulur bu is de samimi bulmuyorum bunlari...

https://www.youtube.com/watch?v=aMNnC8DRCrs

Milletin ucuz diye deli gibi aradigi Civicler boyle yatiyor bayinin parkinda, Honda da aciklama yapmis neymis bunlar filo araciymis... [SedatPekerModeOn] Lann, birakkk![/SedatPekerModeOff] Normal vatandasa X + 20bin TL hava parasina satabilecekken niye daha ucuza filoya veriyorsun?.. Yalan bence, filo milo degil, stokculuk yapiyorlar ileride %80'e girerse daha guzel iteleriz diye... Hatta su da soyleniyor; bilerek OTV muafiyetli olaraks atmak istiyorlar cunku OTV odemeyen musteri aciktan daha fazla para odemeye razi... Bilemiyorum... 

Yeni Polo alayim dedim 250bin TLye, daha cikmasina 4 gun var, bayiler hepsini satmis... Bazilarini sikistirinca da "260-265 bin TL'ye birakiriz" diyorlar... Rezillik diz boyu... 

Ne diyecegimi bilemiyorum artik... 

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi gerçekten entersan... :icon_think:

2021 VW POLO | MAKYAJ YETERLİ Mİ ?

Makyajlı Volkswagen Polo | %50 ÖTV Diliminde! | Neleri Farklı?

VW Polo Test Sürüşü - Küçük Golf sınıf lideri olabilir mi?

Bu kanallara test otomobili vermenin anlamı ne o zaman normal müşteriye yok denilecekse. Galiba reklam,pazarlama bölümü eskisi gibi herşey normalmiş gibi çalışmaya devam ediyorda bu araçlar veriliyor, lansman yapılıyor...

Doğuş Oto nun Ceo su Satış direktörleri türü tepe yöneticileri sadece satış adetlerine bakıyor demek ki. Kim almış nasıl almış umurlarında değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

opel astra aldim bundan 4 yil once. arac geri cagirmaya (recall) doymuyor arkadas :) 

• fren tertibati icin recall geldi...yaptirdim
  • emisyon icin recall varmis, gecenlerde geldi bana...yaptirmadim ;) 
  • bir de direksiyon kilidi ile alakali recall varmis ama o bana dusmedi. cakal opel turkiye :mad:

zaten opel turkiye'nin irtibat kurma gibi derdi yok. myopel sitesinde cikarsa cikar. cikmazsa bultenleri takip etmek zorundasiniz.

bilmiyorum diger markalarda veya modellerine ozel bu kadar cok recall oluyor mu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok