Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.882 mesaj var

Ekim ayı ortasında Tucson'u 515'e aldım (daha önce yazmıştım). Kasım başında fiyatı 550 yaptılar. Sonra Hyundai pek yapmadığı bir şey yaptı ve Kasım 20 gibi fiyatı 605 olarak güncelledi. Aralık başında da 744'e çıktı fiyat. Tabi bayilerde araç olmadığı olanı da galericiler kaptığı için sahibinden de fiyatlar 810-850 arası. Bunların kimisi sıfır ama kimisi de 3000-5000 km olduğu halde bu fiyat. 

Ben vakitli satın aldığım halde bile diyecek söz bulamıyorum. Arkadaşım eşine bir yıl kadar önce X1 almıştı, en boşunun fiyatı milyonu geçmiş bu ay. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 saat önce, CandleGarden said:

Ekim ayı ortasında Tucson'u 515'e aldım (daha önce yazmıştım). Kasım başında fiyatı 550 yaptılar. Sonra Hyundai pek yapmadığı bir şey yaptı ve Kasım 20 gibi fiyatı 605 olarak güncelledi. Aralık başında da 744'e çıktı fiyat. Tabi bayilerde araç olmadığı olanı da galericiler kaptığı için sahibinden de fiyatlar 810-850 arası. Bunların kimisi sıfır ama kimisi de 3000-5000 km olduğu halde bu fiyat. 

Ben vakitli satın aldığım halde bile diyecek söz bulamıyorum. Arkadaşım eşine bir yıl kadar önce X1 almıştı, en boşunun fiyatı milyonu geçmiş bu ay. 

bu ülkede yaşamak da doğmak da artık resmen en büyük kabus. 

Mr.Smith and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Barnfind 3.162km Toyota Corolla after 21 years

KM CİMRİLERİ | 3.162km Corolla ile 21 Yılın Ardından İlk Sürüş ve İlk Muayene | Final Bölümü

21 yıl önce deposuna benzin konulan bir aracı garajdan çıkarıp (sahibi kişi vefat edince 21 yıl boyunca kapalı garajdan aracı çıkartmamışlar) lastiklerini değiştirip, bakımını yaptırıp kullandılar.

benzin in bir ömrü yokmuydu? hani hep kıyamet filmleri için derler o kadar zaman geçmiş araçlar o yakıtla çalışmaz diye...

bu araçta benzin göstergesi bakımdan önce full a yakın gösteriyordu bakımdan sonra yarım depo gibi oldu ve kullandılar.

emre666 tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tüvtürk'e geleneksel muayene soygunumu da yaptırdım rahatladım.

4x4 araçları teste sokarken merdane kullanmaları gerektiğini söylemeyi ve kullandıklarından emin olmayı unutmayın. Adama sürekli 4x4 ayırmaz diye anlattım ikna da olmadı abi bu model 4x2 diye tutturdu. Mecburen altına baktırdım aaa değilmiş tamam abi dedi gitti merdaneleri getirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Tüvtürk'e geleneksel muayene soygunumu da yaptırdım rahatladım.

4x4 araçları teste sokarken merdane kullanmaları gerektiğini söylemeyi ve kullandıklarından emin olmayı unutmayın. Adama sürekli 4x4 ayırmaz diye anlattım ikna da olmadı abi bu model 4x2 diye tutturdu. Mecburen altına baktırdım aaa değilmiş tamam abi dedi gitti merdaneleri getirdi.

Evet bu sebeple aracı ciddi hasar alan birisi ekşiye yazmıştı, 4x4 sahipleri çok dikkat etsin

https://eksisozluk.com/15-temmuz-2021-tuvturkun-aracimi-kirmasi--6976146

quad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2021 full dolu A3'u sattiktan sonra ekonomimiz sahlandi bildiginiz uzere, ustune 170K ekleyip Golf alabildim... Neyse, buna da sukur yapacak birsey yok... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, JardeL said:

2021 full dolu A3'u sattiktan sonra ekonomimiz sahlandi bildiginiz uzere, ustune 170K ekleyip Golf alabildim... Neyse, buna da sukur yapacak birsey yok... 

sağlık olsun ve hayırlı olsun..

nasıl izlenimleriniz? audi nin farkı var mı yoksa sürüş, yalıtım, konfor olarak golf ile aynı mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tesekkurler... Valla daha 7-8 km anca kullanmisimdir hava kosullarindan dolayi, kapsamli yorum yapamiyorum su an ama birkac detaya degineyim;

• Golf'te A3'te olmayan Kor Nokta Uyari Sistemi, 30 Renkli Ambiyans Aydinlatma vs var...
  • Sanki Golf'un yalitimi daha iyi gibi...  A3'te cam tavan filan vardi belki o da etkilemistir...
  • Golf'te koltuklar mikrofiber, A3'te deriydi... 
  • Golf'te ayna altinda led isik var yeri aydinlatan, A3'te yoktu yanilmiyorsam... 
  • Golf'te isitmali on koltuklar var, benim eski A3'te de vardi ama opsiyondu... 
  • A3'te serit takip, park asistani vs vardi, Golf'te opsiyon oldugu icin yok... 
  • Golf'te kaputta amortisor yok... :facepalm: 
  • Golf'te klima ayarlari tamamen orta ekranda, A3'te normal tus takimi vardi... Bence A3'teki gibi olmasi daha kullanisli... ( Gerci A3'te surucu tarafindaki sicaklik kontrol tusunun bozuk oldugu, etki etmedigi filan da yazilip cizildi son zamanlarda o da ayri )
  • A3 bariz daha yakisikli...
  • Golf'un anahtari daha guzel :] ... 
  • A3'un ici daha guzeldi bence ama kalitesizdi, Golf'te daha tam incelemedim... 
  • Bir de artik yeni uretim A3lerde Adaptif Hiz Sabitleyici standard, Golf'te opsiyon... 

Ikisinin de motor ayni 1.5 eTSI, ikisinde de arkalar bagimsiz suspansiyon, suruste bariz bir fark olmaz saniyorum... Yalniz A3'te sacmasapir hatalar oldugu icin surus keyfini baltaliyordu... Golf'te daha onlari deneme sansim olmadi... 

Aslinda cok fiyat farki olmadan Formentor takaslayan bayii bulsam direkt Formentor alirim ama kismet bakalim... :D Golf, Style paket bu arada... 

[ Edit ] : Golf'te Lane Assist varmis, simdi farkettim... 

JardeL tarafından düzenlendi
wazzap and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun hocam. KAzasız belasız binin.

8 saat önce, JardeL said:
  • Golf'te kaputta amortisor yok... :facepalm: 

Şaşırdım valla, bu devirde amortisörsüz kaputu olan araç kaldı mı yahu. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, ZvAnA said:

Vag grubunda cok yaygin. Bendeki eski q3te bile yoktu diye hatirliyorum. Octavia en ust paket ama yine de yok. 

Sahsen fiyata yansiyacakca olmasin isterim. Senede 2 3 kere ancak aciyorum. Bozulmasi, bakimi vb fazladan is. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, ZvAnA said:

Tesekkurler... Evet, malesef bu nesilde VAG grubu cost-cutting olayinin bokunu cikarmis durumda... Eski kasa A3'te yanilmiyorsam cift tarafta vardi, yeni kasa A3'te tek amortisor vardi... Araclarda cikardigi sesi sevdigim seylerden biri (retarder gibi) o amortisor sesi :D , keske olsaydi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, ZvAnA said:

astra k'da yok amortisör. "çıbıhhhh" var :)

aynı şekilde astra l'de de çıbıhlık durumu devam ediyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya canım sıkıldı jantlara bakıyorumda... bu jant kalınlığına offset diyen gerizekalılara ifrit oluyorum :lol: o kadar çok var ki bunlardan. offset'in ne olduğundan haberleri yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, TiesTorN said:

ya canım sıkıldı jantlara bakıyorumda... bu jant kalınlığına offset diyen gerizekalılara ifrit oluyorum :lol: o kadar çok var ki bunlardan. offset'in ne olduğundan haberleri yok.

konusu açılmışken lastik fiyatları ne olmuş öyle? benim tanesini yaklaşık 280 liradan aldığım kışlıklar 980 lira olmuş. hadi benimkiler kumho kışlık. aynı ebatta micheline baktım tanesine 1500 lira civarı diyor. inanılmaz çılgın fiyatlar. lanet olsun ya

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, jackjoker said:

konusu açılmışken lastik fiyatları ne olmuş öyle? benim tanesini yaklaşık 280 liradan aldığım kışlıklar 980 lira olmuş. hadi benimkiler kumho kışlık. aynı ebatta micheline baktım tanesine 1500 lira civarı diyor. inanılmaz çılgın fiyatlar. lanet olsun ya

benim arabanın ebatlarında 2500 tl ve üstüne geliyor tek lastik, kafayı yememek elde değil...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu milletteki "kışın ince yağ koyun yazın kalın yağ koyun" kafası nedir çözemiyorum. motorun çalışma sıcaklığı her zaman aynı, dış sıcaklıkla yağın ne ilgisi olabilir? sadece soğuk motoru çalıştırırken farkeder ki onda da yağın soğuk vizkozitesi 0-10 arasında olduğu sürece zaten hiç bir sorun yok.

adam diyor mesela yazın 5w40 kullanıyorum, kışın 5w30. tamam da neden? motor kışın da 100c de çalışıyor yazın da? değişmiyor ki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03/02/2022 at 9:44 PM, TiesTorN said:

ya bu milletteki "kışın ince yağ koyun yazın kalın yağ koyun" kafası nedir çözemiyorum. motorun çalışma sıcaklığı her zaman aynı, dış sıcaklıkla yağın ne ilgisi olabilir? sadece soğuk motoru çalıştırırken farkeder ki onda da yağın soğuk vizkozitesi 0-10 arasında olduğu sürece zaten hiç bir sorun yok.

adam diyor mesela yazın 5w40 kullanıyorum, kışın 5w30. tamam da neden? motor kışın da 100c de çalışıyor yazın da? değişmiyor ki.

Hangi kis? Turkiyede oyle soguk bir yer yok. 

Oyle bir ihtiyac varsa o cografyada bilinir zaten. Tartisma konusu olmaz. Herkes ayni seyleri yapmak zorunda kalir.

https://www.rbth.com/lifestyle/329955-russia-cars-extreme-frosts

Gibi. Ben bunu yapiyorum demelik bir durum yok yani. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, kaptanpedal said:

Hangi kis? Turkiyede oyle soguk bir yer yok. 

Oyle bir ihtiyac varsa o cografyada bilinir zaten. Tartisma konusu olmaz. Herkes ayni seyleri yapmak zorunda kalir.

https://www.rbth.com/lifestyle/329955-russia-cars-extreme-frosts

Gibi. Ben bunu yapiyorum demelik bir durum yok yani. 

tr'de soğuk yer arıyorsan erzurum'a kars'a falan bakabilirsin de konumuz o değil ki şimdi ne demeye çalışıyorsun anlamadım bir şey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

On 2/3/2022 at 11:44 PM, TiesTorN said:

Eğer yaz kış 100 derecede çalışıyorsa sorun yok. Fakat her araç çat diye 100c'ye çıkıp orada durmuyor. Kimi araç kışın optimal çalışma sıcaklığına ulaşmakta zorlanıyor, kimisi ise yazın rampada yada sıkışık trafikte soğutmada sıkıntı yaşıyor.

Büyük motorlu büyük radyatörlü sağlıklı bir araç için İstanbul gibi yazı da kışı da "ılık" geçen bölgelerde dediğin gibi çok önemli değil. Yağ olsun da ne olursa olsun.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lastik fiyatları aynen fena. 4 yıl önce aracı ikinci em aldığım gibi lastikleri Goodyear efficient grip performance (195-65-r15) ile değiştirdim ki tanesi 189₺ idi kampanya ile. Şimdi 860₺ adedi :((((

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kışa girmeden önce tanesi 480 liradan 1 set Nokian Snowproof almıştım. Şimdi fiyat 800 civarına çıkmış... :icon_eek:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

lastik fiyatları gerçekten saçmalamış durumda. artık petlas'ı falan da geçtim starmaxx gibi markalara bakmaya başladım ben.

not: starmaxx = petlas'ın yan markası. birebir aynı lastikler ama fiyatları daha ucuz. bilmeyenler inceleyebilirler.

3 hours ago, Whooosh said:

Eğer yaz kış 100 derecede çalışıyorsa sorun yok. Fakat her araç çat diye 100c'ye çıkıp orada durmuyor. Kimi araç kışın optimal çalışma sıcaklığına ulaşmakta zorlanıyor, kimisi ise yazın rampada yada sıkışık trafikte soğutmada sıkıntı yaşıyor.

kışın tabi ki 100c'ye çıkması daha uzun sürüyor ama yine de çıkıyor (termostat bozuk değilse). zaten o noktada önemli olan "cold start" esnasındaki akışkanlığı, onu da zaten yağın başında rakam belirler (0w-5w-10w vs.) 2. rakamın o noktada bir anlamı yok. 2. rakam motor çalışma sıcaklığına ulaştıktan sonra önemlidir ki o noktada da zaten hava şartları soğuk ya da sıcak olmuş bir önemi yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok