Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

Golf'te soyle bir sikintim var; ayaklari koydugumuz yerde sanki bir miktar fazla titresim var, surus halinde pek hissetmiyorum ama durunca filan anliyorum... Tras makinesini elinizde bir sure tuttuktan sonra karincalanmaya benzer bir his olur ya, aynen ona benziyor... 

Bunun nasil onune geceriz?.. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 minutes ago, JardeL said:

Golf'te soyle bir sikintim var; ayaklari koydugumuz yerde sanki bir miktar fazla titresim var, surus halinde pek hissetmiyorum ama durunca filan anliyorum... Tras makinesini elinizde bir sure tuttuktan sonra karincalanmaya benzer bir his olur ya, aynen ona benziyor... 

Bunun nasil onune geceriz?.. :icon_think:

kalın tüylü paspas al titreşimi emsin :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bir de hazir aklima gelmisken spacer sorayim... Bir iki yer buldum ama fenomen onermesi yerler oldugu icin pek emin olamadim... Var mi bildiginiz marka / uretici ?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/1/2022 at 1:58 PM, JardeL said:

Ya bir de hazir aklima gelmisken spacer sorayim... Bir iki yer buldum ama fenomen onermesi yerler oldugu icin pek emin olamadim... Var mi bildiginiz marka / uretici ?.. 

fg spacer en iyilerden ama pahalıdır. aslında en iyisi ölçümü kendin yapıp tornacıda çektirmen. bu işi yapan adamlar nedense 15mm, 20mm gibi ölçülerle gidiyorlar, ara değerler yok. tornacıda çektirirsen 12mm - 14mm gibi ara değerler çektirebilirsin ki aracın tam ölçüsüne göre yapılan spacer en güzel durandır.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spacer denen şey jantın (ve haliyle lastiğin yukarıdaki örneklere göre 12-14mm) daha dışarıda durmasını sağlayan metal parça.

Tekerlek göbeğiyle jantın arasına takılıyor, bu sayede tekerler daha dışta duruyor. Bkz:

images?q=tbn:ANd9GcQZsT2gb5AzW42RIVht-7i

images?q=tbn:ANd9GcSMFE-dJ5xbNQ-9SM-Yqnk

SEP tarafından düzenlendi
quad, TatanQa, rammstein and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/11/2022 at 15:04, SEP said:

Spacer denen şey jantın (ve haliyle lastiğin yukarıdaki örneklere göre 12-14mm) daha dışarıda durmasını sağlayan metal parça.

Tekerlek göbeğiyle jantın arasına takılıyor, bu sayede tekerler daha dışta duruyor. Bkz:

images?q=tbn:ANd9GcQZsT2gb5AzW42RIVht-7i

images?q=tbn:ANd9GcSMFE-dJ5xbNQ-9SM-Yqnk

Corolla yeni kasa araçların bence buna ihtiyacı var , çok içerde duruyor , kuyruğunu kıstırmış kedi gibi ne o öyle :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Teşekkürler @SEP

Peki bu parçayla yapılan işlemin görsel dışında araç sürüşü için bir katkısı var mı?

tekerler biraz daha dışa doğru gittiği için dengeyi bir tık daha iyileştirir ama bunu muhtemelen farketmen olanaksız çok küçük bir fark olduğu için. temel sebebi görsellik. bazı araçlar orjinalde cidden çok kötü görünüyorlar tekerler çok içerde olduğu için. keko milletimiz bunun da bokunu çıkararak tabi tekerleri çamurluğun dışına çıkacak kadar kalın spacer koyabiliyorlar, bu kekoluğun önüne geçmek için en iyisi tornacıda çektirmek dediğim gibi. tekerlek her zaman bir miktar çamurluğun içinde olmalı, o dengeyi iyi ayarlamak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQa Tekerlek iz aralığı gibi değerler araç için optimumu hesaplanan çoğu şeyden biri. Optimumdan kastım mükemmel araç üretmek değil tabii ki. Yakıt verimliliği, yol tutuşu, sürtünme, seri üretime uygunluk, maliyeti düşük tutmak vb. gibi birçok faktör var o çirkin görünümün altında. Yani Corolla'nın arka tekerlerinin öyle kötü görünmesinin sebebi bunlardan biri veya birkaçı olabilir. Spacer vb gibi değişiklikleri kullanarak bazı şeylerden feragat ediliyor olabilir. Muhtemelen yakıt tüketimi bir miktar artıyordur, veya aracın yol tutuş karakteri değişip daha fazla oversteer / understeer'a yatkınlaşıyordur vs. Kapsamlı test etmek lazım. Konu hakkında daha doğru bilgisi olan varsa bilgilendirsin lütfen.

Güzel görünüyor mu, evet. :D Mesela ben de Honda City'lerde kullanılan lastik ölçüsünden hiç hoşlanmıyorum, çok çirkin görünüyor. Eşek kadar gövde ama minicik lastikler var arabada.

SEP tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yakın zamanda trafik sigortası yaptıran oldu mu? Geçen sene 360 TL ödediğimiz babamın külüstüre bu sene 1550 TL fiyat çıktı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, wazzap said:

Yakın zamanda trafik sigortası yaptıran oldu mu? Geçen sene 360 TL ödediğimiz babamın külüstüre bu sene 1550 TL fiyat çıktı.

Elementer ve sağlık alanında sigorta ücretleri 3-6 kat arası pahalandı geçen yıla oranla maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, wazzap said:

geçen sene 360-370 civarı bu sene 1200.1300 civarı. 2 ay evvel

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 dakika önce, ZvAnA said:

Benim de temmuz da. Geçen sene 1490 tl kasko, 922 tl sigorta ödemişim. 3-4 katı ödeyeceksek göçtük o zaman.

minimum 4 ile çarp. benimde trafik 600 küsürdü. 3000 civarı artık. üstelik taksit de yok. peşin istiyor devlet. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu fiyatlar neye göre değişiyor ki? ben geçen mayıs ile bu seneki mayıs arasında ciddi bir fark ödemedim cüzi miktardaydı artış? (%20 kadar)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otomotiv piyasasi delirdi yine, LetGo Otoplus'tan teklif alayim dedim Golf'u satmak icin, teklif vermediler ve sebep su;

Üzgünüz, arabana ön fiyat teklifi veremiyoruz.

Arabanın değeri, 1.000.000 TL olarak belirlediğimiz maksimum fiyat limitinin üzerinde. Bu nedenle, maalesef arabanı değerlendirmeye alamıyoruz.

:smashfreak:

Bu arada spacer kullananlarin %99'u sekil icin kullaniyor zaten, arka tekerlere abartmadan takilan spacer zarar vermez, aksine ufak miktar yarar saglayabilir ama o da gundelik kullanimda ortaya cikmaz... Bunu off-roadcular filan cok kullaniyor bildigim kadariyla, diger tayfa dedigim gibi sekil icin... 

Kasko fiyatlari da yeni araclar icin 10-15bin TL uzeri cikiyor hep, kac kisi kasko yaptirir onumuzdeki sene bilemiyorum... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sigorta maliyetlerinin artacağını öngörerek arabayı değiştirmekten vazgeçmiştim. Zaten az kullanıyorum. Kapının önünde eskiyecek boşuna. Yoksa BMW 4 serisini kafama koymuştum.

Önce kapalı garajı olan bir ev almak lazım, ev fiyatları da uçtu gitti maalesef.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/13/2022 at 17:09, wazzap said:

Geçen yıl 580 olan trafik sigortasına bu sene 1200, geçen yıl 1350 olan kaskoya bu sene 3200 ödedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok