Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

7 hours ago, MilesTeg said:

2023'te MTV %61,5 artışla geliyor. Resmi gazetede yayınlandı. Araç sahibi olmak lüks artık.

%122.93 olmadığına dua et. reis sağolsun yetkisini kullanmış :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 minutes ago, TiesTorN said:

%122.93 olmadığına dua et. reis sağolsun yetkisini kullanmış :lol:

Çok şükür, yine ölümü gösterip sıtmaya razı etti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, infestor said:

İktidar değişse bile 2023te ÖTV nin kaldırılması ihtimali dünyaya devasa meteor düşmesi ihtimalinden küçük müdür sizce? ,😬

araçlardan ötv'nin kalkmayacağı kesin, yani ben iktidara gelsem ben de kaldırmam niye kaldırayım mis gibi gelir. ama saçma sapan oranlar azaltılacaktır ona eminim.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ÖTV kalkmaz, dolaylı vergiler azalmaz, fiyatlar düşmez (eksi enflasyon olmadığı sürece). Çok umutlanmaya gerek yok kısacası. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mansur Yavaş cb olursa eğer o olmaz denilen şeylerin çoğu olacak bence.

hiç bir dolaylı vergi tam olarak kalkmaz ama oranları mantıklı seviyelere çekilir. üretim odaklı gidilir, faiz arttırılır.

fiyatlar düşmeyecek evet ama artış da olmayacak. uzun bir süre boyunca sabit kalır. ekonomi düzelmeye başlarsa ve tl değer kazanırsa dolaylı yoldan direkt döviz üzerinden satılan mallar ucuzlamaya başlar. marketteki ekmek peynir zeytin gibi şeylerin fiyatı düşmez ama arabaların fiyatı düşer, cpu gpu vs fiyatı düşer... asgari ücretli şükürcü tayfa için önemi olmayan ama bizim için önemli olan şeyler ucuzlamaya başlar kısaca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ülkeye demokrasi gelecek, adalet sistemi bağımsız olacak bu sayede ekonomi düzelecek şeklinde çok yüzeysel açıklamalar okudum. Parti programlarına da bakmadım ama ekonomiyi nasıl yeniden canlandırıp ekonomiyi nasıl yöneteceğini düzgün açıklayan oldu mu?

Asıl konuya gelirsek ÖİV, ÖTV gibi özel vergileri kim gelirse gelsin kaldırmaz. Belki göstermelik bazı dilimlerinde hareket yapar ama onu da geçici yapar diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Screenshot.png

MTV 1-3 yas arasi icin 4.400 TL... 

Engelli arac alim limiti 1.004.200 TL'ye cikarildi... EYTlilerin ikramiyeyle beraber arac alimina yonelmeleri vs derken fiyatlar yine yukselecektir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tüvtürk full zamlı tarife uygulamış, %122.93 sanıyorum.

araba muayenesi 1100 küsür tl olmuş...

ya hayvanın çocukları... ben 2 senede bir zorunlu olan ve bana hiç bir getirisi olmayan bir şey için neden para ödüyorum? tamam trafiğin ve insanların güvenliği için bu denetim iyi bir şey, yapılmasın demiyoruz da bunun için neden para veriyorum yahu? hadi para veriyoruz bari insancıl bir seviyede olsun, 15dk'lık kontrol için 1100 tl nedir ya? zaten dünyanın vergisini veriyoruz bir de kıçıkırık bir denetim için bu parayı veriyoruz, adamlar 2dk far ayarı bile yapmadan gönderiyor, bu kadar boş bir hizmet olamaz. Allah belanızı versin. bu vergiler nereye gidiyor diye sormayacağım zaten nereye gittiği belli de, yine de bu vergileri neden veriyoruz arkadaş? her hizmet paralı, bana dönen hiç bir şey yok.

stardust, JardeL and snc-tr beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/30/2021 at 14:37, JardeL said:

A3 Sedan S-Line + cam tavan 820.000TL fiyat aldim biraz once... :facepalm:

14 ay once bunu yazmisim, su an ayni araci 1.5 milyon TL'ye satiyor bayiler, bakalim daha nerelere kadar gidecegiz... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, JardeL said:

14 ay once bunu yazmisim, su an ayni araci 1.5 milyon TL'ye satiyor bayiler, bakalim daha nerelere kadar gidecegiz... 

20 Ekim 2021'de 515'e aldığım Hyundai Tucson Elite 4x2 CRDI, şu an 1.117. Benimki de 15 ay olmuş ve yüzde artış olarak daha fazla artmış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, CandleGarden said:

20 Ekim 2021'de 515'e aldığım Hyundai Tucson Elite 4x2 CRDI, şu an 1.117. Benimki de 15 ay olmuş ve yüzde artış olarak daha fazla artmış. 

Bu fiyata bayilerde yok. Galerilerde de 200bin lira yüksek fiyata satılıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

büyük konuşuyorum farkındayım, Allah muhtaç etmesin, ellerine düşürmesin ama...

bunu daha önceden de söyledim, yürümekten ayaklarımın parçalanıp kanayacağını bilsem bile kesinlikle galericiye gidip liste fiyatının 200-300 bin lira üstüne araba almam.

babama hyundai tucson almak istedim, kaç tane bayi aradım. hepsi "ne arıyorsun, senle mi uğraşacağım" modunda telefonu açıyor.

100 bin de kapora versen, renk-motor-donanım da seçmesen, 6 ay 1 sene beklerim, geldiğindeki liste fiyatını sorgusuz sualsiz kabul ederim bile desen araba yok, sıra yok yazamayız diyorlar.

nasıl sizden araba alacağız deyince de, her gün arayıp stok sorcaksınız diyor, işi yokuşa sürüyor, yani bana avanta ver ben stok açılınca bilmem kaç ay sonra gelecek arabayı sana yazayım tavrında.

geçmişteki deneyim ve tecrübem ile "cümle alem sikse yine de opel ve peugeot araba almam" diyordum, buna hyundai'yi de ekledim, muhtemelen başka markalarda da durum böyle.

şuan ne ev alınır, ne araba. millet kafayı yemiş olmalı böyle bir muameleyi kabul ettiğine göre, bu devirde geçecek hep böyle devam edecek değil ya...

velar çıktığında onu alacaktım, "aman sakın alma range tamirci dostudur, saniyeden çıkmaz, çok elektronik, sürekli bozulur zart zurt" dediler, aldırmadılar.

sonra bilenler taycan al dedi, dedim "ben elektrik arabayı menzil yetecek mi endişesiyle kilometre sayararak kullanamam" dedim, vergisi arttı, euro fırladı o fırsatı da kaçırdım

işte 2 sene önce de CLA 45S AMG almaya niyetlendim motorundan ötürü, gittik ona da bakmaya, çocuğun puseti sığmıyor daha bagajına, hay amk deyip onu da almadım.

artık bu kadar bekledikten sonra 2023 makyajlı cayenne ya da yeni kasa GLE AMG gibi bir bok alıp bitireceğim olayı.

onun için de seçimi bekliyorum, kılışdar vergi sistemini düzelteceğim diyor, düzeltmese bile vergim bunlara gitmesin bu saatten sonra.

Thustu, TatanQa and quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araba alınır mı bilmiyorum, stoklar sapıtmaya başladığında o konuyu kapattım. İki arabada 3 yaş sınırında 10 yaşına gelene kadar açmam.

Ev konusu az da olsa farklı, nakit para varsa ev alınabiliyor. Önemli olan sabırlı olmak, sıkı aramak, teklifte bulunmaktan çekinmemek. Özellikle ikinci el konutlarda kredi oranları yüksek, bankalar da çok zor kredi verdiği için ev satmaya ihtiyacı olan nakiti olana muhtaç olabiliyor. İşte o evi yakalamak için sabırla deneyince bulunuyor. Tam 2 ay boyunca ev aradım, bu arada belki 50'den fazla evi gördüm, 20'den fazlasıyla pazarlık yaptım sonunda hafta sonuna ödeme yapmak zorunda kalan bir satıcı evini sattığı adamın kredisi son anda patlayınca emlakçısına aratıp hemen nakit alıyorsa istediği fiyata vereceğim demiş. Bugün gittik tapu devrini yaptık. Ev almak isteyip nakiti de olan varsa güzel fırsatlar var, al-yap-sat için bile bulursunuz.

pentaman and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arac bulunuyor ama hatirli biriyle tepeden isi baglamak lazim... Gercekten bayiyle filan ugrasilmiyor...

Bayilerin zaten galericiden farki kalmamis, liste fiyatina mumkun degil arac bulamiyorsun... Ben sadece Dogus'un kendi bayilerinde rastladim buna... Bir de gecen Citroen internet uzerinden satis yapti, DH'de birkac kisi alabilmis e-C4X modelini... 

Ev fiyatlari ise bence buyuk balon... Hani neredeyse yurtdisinda oturum/vatandaslik alabileceginiz fiyatlara apartman dairesi satiliyor... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, JardeL said:

Arac bulunuyor ama hatirli biriyle tepeden isi baglamak lazim... Gercekten bayiyle filan ugrasilmiyor...

Ultra lux, açık büfesinde aklına gelebilecek en kaliteli yiyeceklerin ve aklına gelmeyecek envai çeşidin olduğu herşey dahil otellerinde yemek ve içki için sıra beklemekten nefret ettiğim için yıllarca gitmedim. Bu araba mevzusu da iyice bu hale geldi. Paramı alıp bana araba verin diye geziyorsun. Aslında kullandığın kadar ödediğin araç kiralama modellerine bir bakmak lazım. İstanbul'da yaygınlığı, araç bulunurluğu yeterli durumda mı fikrim yok. Eğer mantıklı durumdaysa arabayı satıp hem yıllık ciddi bir elde tutma giderinden tasarruf edilir, hem parası değerlendirilebilir. Buna bir bakayım ben ilerleyen günlerde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/26/2023 at 00:07, stardust said:

babama hyundai tucson almak istedim, kaç tane bayi aradım. hepsi "ne arıyorsun, senle mi uğraşacağım" modunda telefonu açıyor.

100 bin de kapora versen, renk-motor-donanım da seçmesen, 6 ay 1 sene beklerim, geldiğindeki liste fiyatını sorgusuz sualsiz kabul ederim bile desen araba yok, sıra yok yazamayız diyorlar.

nasıl sizden araba alacağız deyince de, her gün arayıp stok sorcaksınız diyor, işi yokuşa sürüyor, yani bana avanta ver ben stok açılınca bilmem kaç ay sonra gelecek arabayı sana yazayım tavrında.

geçmişteki deneyim ve tecrübem ile "cümle alem sikse yine de opel ve peugeot araba almam" diyordum, buna hyundai'yi de ekledim, muhtemelen başka markalarda da durum böyle.

Hyundai ile ilgili 2 fantastik olay okudum DH'de;

- Eleman aylar once kapora yatirmis, arac gelince bunun kaporayi iade edip araci elden daha fazla para veren birine satmislar :)

- Bu ne kadar gercek bilmiyorum ama bir bayinin 5 tane al-satciyi cagirip acik artirma usulu kim daha yuksek fiyat verirse ona araclari sattigi soylentisi...

Yok artik, olmamistir diyemiyorum... 

achfighter and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, JardeL said:

Yok artik, olmamistir diyemiyorum... 

kesin olmuştur.

bunlar seçime yakın ÖTV'ye sağlam bir indirim yapsınlar, ben yine almayayım, istemiyorum artık ama bu al-satçıların elinde patlasın bana yeter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gittiğim berber al sat yapıyo. yüklü r.şvet vererek sıradan aldığı arabayı elinden almışlar. satmıyoz demişler. hiçbişe yapamadık diyo. resmen şebekeye dönmüş bu iş. 

1 ay önce 500 bine sıfır araba baya bi aradık. bulamadık. adamlar muhatap bile almıyolar. sıra fln yok diyolar . ne zaman gelir belli değil .kaça gelir belli değil fln.

araba lazımdı. bende gittim apar topar egea cross aldım 2. el geçtim 50 bin fazla para çıktı cebimden . allah belalarını versın napayım.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

millet kuzu kuzu gidip için bunu yapabiliyorlar.

ben asla almam. arabamın bakımını, tamirini yaptırır kullanırım.

akp türkiye'sinde herkes mi çakal oldu arkadaş...

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 25/01/2023 at 10:07 PM, stardust said:

normal siparis verseniz bile (dilediginiz gibi opsiyon secerek; konfigurator vb.) bu guzel ulkemizde kapora+"geldiginde fiyat ne olursa onu geciririz!" durumu oluyor. ustune bir de aylarca beklemis oluyorsunuz.

yillar once skoda superb'e niyetlenmistim. dedim siparis vereyim, acelem yok beklerim. ama skoda tekirdag bayisi suratsizca bana boyle köpek cekince neden kimsenin arac siparisi vermedigini de ogrenmis olmustum :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok