Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

12 saat önce, pentaman said:

İyi temenniler ve beğeniler için herkese teşekkür ederim. 400 km kadar toplamda kullandım aracı, motorun sesi çok hoşuma gidiyor her defasında, keşke ötv muhabbeti diğer araçlarda da olmasa da adam gibi motorlarla tüm araçları kullanabilsek. Aracın çok yüksek hissettirmesi gerçekten çok rahatlatıcı, sürekli 4 çeker modunda kullanmadım henüz, 4x2 olarak kullanıyorum ama bu haliyle de gayet iyi, arkadan çeker olarak 4x2 modu çalışıyormuş, herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Çarpışma önleyici, şerit takip, çevresel görüş, ön-arka kamera gibi özellikleri kullanımı rahatlatıcı özellikler. Sürücü koltuğunun elektrikli olup yolcu koltuğunu manuel bırakmaları pek iyi olmamış ama dert edilecek bir olay değil. Manuel el frenine de alıştım gibi, 2 araç arasında geçiş yaparken unutkanlığıma gelmiyor bu açıdan korktuğum gibi olmadı. Süspansiyon aşırı yumuşak açıkçası, normalde X5'in adaptif süspansiyonuna geri dönünce muhtemelen runflat lastiklerin de etkisiyle bir anda taş üstünde oturuyormuşum gibi hissettiriyor. İşyerinde kapalı otoparkta 3 yerimiz vardı, rahatlıkla sığdı, zaten en olarak diğer araçlarla benzer, uzunluk da sırıtmadı, 25-30 cm kadar park yerinden taşıyor o da kimseye problem çıkarmıyor. Cep telefonunu koyabilecek adam gibi bir yer yapmayıp sağ ve solda bardak koyulabilecek açılır kapanır ön konsol araçları yapmaları ciddi sıkıntı benim açımdan. Ama genel olarak mutluyum açıkçası, devalüasyon ve enflasyon sarmalında anahtar teslim fiyatıyla alabilmiş olduğum için de ayrıca mutluyum. Darısı tüm araç bekleyenlerin başına, umarım bu saçma dönem biter de rahat rahat arabaları yenileme imkanına kavuşuruz.

Allah kaza bela vermesin. Halkın büyük çoğunluğu için araç alım olayı bitti. Daha da düzelmez. Seçim sonrası döviz nirvanaya çıkacağından alınabilecek minimum araç seviyeleri 3 milyona yaklaşır. 

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şehir içinde sürekli 4 çekeri kullanmanıza gerek yok zaten. aşırı yağışlarda arka taraftan savurma hissederseniz o zaman kullanın. L modunu arazi haricinde kullanmaya hiç gerek yok. Bizim şantiyelerde yaptığımız gibi bir de hardoks sac atın arkaya, ağırlık olsun :)

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, cherqes said:

Şehir içinde sürekli 4 çekeri kullanmanıza gerek yok zaten. aşırı yağışlarda arka taraftan savurma hissederseniz o zaman kullanın. L modunu arazi haricinde kullanmaya hiç gerek yok. Bizim şantiyelerde yaptığımız gibi bir de hardoks sac atın arkaya, ağırlık olsun :)

Hocam sürekli 4 çeker moduna geçince normal hızlarda kullanmak mümkün galiba değil mi ? L modunu anlattılar da ortadaki 4 çeker modundan hiç bahsetmediler sağolsunlar, benim de aynı anda geri dönmem gerektiğinden aldım geldim aracı sormadan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

L modunda yanlış bilmiyorsam 20-30 km üstüne çıkamazsınız. Gerçekten yoğun çamurda, kısa mesafede aracı kurtarmak için kullanacağınız bir mod. Sürekli 4 çekeri ise70-80 km'ye kadar olan hızlarda kullanabilirsiniz. Ancak dönüş çapınız azalacaktır.

Eski toyota raw4'lerde, Amaroklar'da hızınız 60'ı geçince 4 çekerden atıp otomatik olarak 2 çekere dönerdi. 

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2. el fiyatlar delirmis ya, gecen birisi 2018 Golf 7.5 , 1.6TDI, 30bin km'de 1.140 bin TL'ye almis... 2023 Golf 8 1.5 R-Line liste fiyati 1.142bin TL :D ...

Yalniz gercekten VAG'da arac bulmak, torpil yoksa cok cok zor... Bayilerle konusuyorum, benden cok agliyolar araba yok diye... Eline tek tuk arac gelen Dogus disindaki bayiler de aracina gore 150-200K koyuyolar ustune... Mercedes'te C serisi icin ekstra 500K isteyen bayii duydum... 

Ah ulan Tesla, stoklu girseydi piyasaya hic dusunmeden alirdim valla... Temmuz, Eylul vs. yaziyor teslimatlar icin... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, JardeL said:

2. el fiyatlar delirmis ya, gecen birisi 2018 Golf 7.5 , 1.6TDI, 30bin km'de 1.140 bin TL'ye almis... 2023 Golf 8 1.5 R-Line liste fiyati 1.142bin TL :D ...

Yalniz gercekten VAG'da arac bulmak, torpil yoksa cok cok zor... Bayilerle konusuyorum, benden cok agliyolar araba yok diye... Eline tek tuk arac gelen Dogus disindaki bayiler de aracina gore 150-200K koyuyolar ustune... Mercedes'te C serisi icin ekstra 500K isteyen bayii duydum... 

Ah ulan Tesla, stoklu girseydi piyasaya hic dusunmeden alirdim valla... Temmuz, Eylul vs. yaziyor teslimatlar icin... 

Az önce kendi aracıma (2021 tucson 1.6 CRDI elite paket) baktım. 2023 modelin bayi fiyatı 1.290.000, benimkinin sahibinden ortalaması 1.400.000 civarında :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni E-Class

2023_Mercedes_Benz_E_Klasse_Jan_Goetze_A23C0129_053-51be9b633fc7d087.jpg

23C0129_005-30d6548383f22489.jpg23C0129_026-addea4311d687b45.jpg

23C0129_021-188b5cebb7894a81.jpg23C0129_051-f0df750723e3a667.jpg

EQ serisine dogru yol almis dizayn anlayisi ama EQ serisi de bok gibi bence... 

315610005_3116f61efc-42283fde0852494a.jp

Su anki dizayn bence daha guzel... Ama tabii keske benim bundanim olsa, o da ayri :D ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ön bölüm fena değil de arkası berbat. biraz daha yıldız koysalarmış mercedes olduğu tam anlaşılmıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ön far tasarımını beğenmedim, bir E classe çekiciliğinden uzak, aracın yanal çizgisi çok şık. Ön farlar ticari farı gibi duruyor, keşke şu heryeri led ile doldurma çılgınlığını bıraksalar. Sonuçta E herzaman E'dir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu yeni nesil aşırı dijitalleştirilmiş arabaları bi sevemedim ben.. en azından havalandırma sisteminin manuel kontrol edilmesine aşırı alışığım..

geçtiğimiz günlerde şirket aracını değiştirdim.. yeni gelen araçta da afedersiniz böyle s.kimsonik dokunmalı kaydırmalı tuhaf bi sistem yapmışlar.. bir türlü adapte olamadım..

yeni e class'ta bunu artık arşa çıkarmışlar.. yani bi oturulacak koltuk sünger.. onun dışında her şey bir dijital her şey bir yapay zeka falan.. hele orta konsol üzerindeki kamera nedir yaw.. bi zahmet görüntülü görüşme de yapmayalım araba sürerken..

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

TOGG bekliyorum ben. Özellikle de Reyiz sevdalısı @Najaz kardeşimizden. :baba:

Fahrettin abim, Hakkı Alkan kardeşime inceleme için bir tane TOGG göndermişti. Sonra bana gelecek o araç. Deneyimlerimi yazarım buraya...

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.05.2023 at 14:04, JardeL said:

Forumdan Tesla siparisi veren olmadi mi ya?.. :D 

biz şirkete 3 tane verdik.. teslimatını bekliyor talihliler..
bana da sıra 2-3 seneye gelir diye umut ediyorum.. tesla gelene kadar togg'la idare edeceğiz artık :cici: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayirli olsun darisi basimiza :D ... Yalniz Tesla'nin fiyatlara bayagi bir zam gelmis sanki, ben mi yanlis hatirliyorum yoksa fiyatlari ?.. 1.5 filandı 1.7 olmus sanki Model Y Long Range olan... :icon_think:

TOGG'da bayagi bir iscilik sikintisi var twitter'da gordugum kadariyla... Ilk 1-2 sene alinmaz bence... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1,7-1,8 civarına geçtik galiba biz de siparişleri.. 1,5 falan duymadım hiç..

TOGG tam bir çöp ya.. halka açık bir enerji şirketinde çalışıyorum ben.. devletimiz sağolsun bizim gibileri üstü kapalı tehdit ediyor alın diye.. yani almasak da olur ama şimdi hem borsada işlem görüp hem de enerji, elektrik şirketi olunca bir yerde mecbur kaldık almaya.. istemiyoruz reisin adamlarını kapımızda..

mecburen gelince bineceğiz togg'lara.. memnun kalmazsak  2-3 ay göstermelik biner elden çıkartırız sonra :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, NoFlyZone said:

1,7-1,8 civarına geçtik galiba biz de siparişleri.. 1,5 falan duymadım hiç..

TOGG tam bir çöp ya.. halka açık bir enerji şirketinde çalışıyorum ben.. devletimiz sağolsun bizim gibileri üstü kapalı tehdit ediyor alın diye.. yani almasak da olur ama şimdi hem borsada işlem görüp hem de enerji, elektrik şirketi olunca bir yerde mecbur kaldık almaya.. istemiyoruz reisin adamlarını kapımızda..

mecburen gelince bineceğiz togg'lara.. memnun kalmazsak  2-3 ay göstermelik biner elden çıkartırız sonra :mrgreen:

E hani TOGG yogg satıyordu, yüzbinlerce insan sırada almak için bekliyordu. Neden zorla kaskallamaya çalışıyorlar?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, Definitive said:

E hani TOGG yogg satıyordu, yüzbinlerce insan sırada almak için bekliyordu. Neden zorla kaskallamaya çalışıyorlar?

ay inşallah yogg satsın da bize kalmasın.. Çok mutlu olurum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ulan mazda! bu kadar telmasa uygulama yapilir mi lan?! kici kirik birkac bilgi gösteriyor sadece o kadar. elalemin uygulamalarinda uzaktan klima aciyor efendime soyliyim gun gun tuketim bilgileri ivir zivir bir suru istatistik vb. var... 

WhatsApp Image 2023-05-12 at 19.05.52.jpeg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok