Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

EURO BÖYLEsine düşüyorken donanıhaber de mercedes, vw konularında sürekli zamdan bahsediyorlar. alman dostlarımız nasılsa alıyor bu develer, diyip zam yapıyor galiba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otopark.com benim aracın bir türevini incelemiş. (Megane ST GT Line)

Çok başarılı ve doğru bir test olmuş. Gerçekten objektif ve detaylı bir inceleme yapmışlar. Övgüler doğru, eleştiriler haklı. İlginç bir nokta ise tüm övgülerden önce şaşkınlık ifadeleri kullanmaları idi...  

Benim araçtan bazı yönleriyle ve donanımlarıyla farklı. Renault'nun tek kelimeyle "poposu kalkmış"... Araçtan bir sürü ufak detayı çıkarmışlar, eski nesil olmasına rağmen de rakiplerinin çoğundan yüksek fiyat çekmişler. Oysa ben 2011 Temmuz'da bu aracı aldığımda sınıfının en hesaplı modellerinden birisiydi. Üstelik de o dönemde hem donanım olarak hem de temel özellikler açısından rakiplerinin önündeydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oha diyorum maalesef, hocam bence aracı alıp bir sanayide falan göster aksesuarcıdan falan sor, 8000 tl dediğin paraya idare eder bi araba alınır be yuh abartmışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2009 Honda Jazz'a 70 bin bakım yapacağım.

Piyasada hep ucuz filtreler var.
Linkteki daha fiyatlı olanlar burada yok.

http://www.mister-auto.ie/en/oil-filter/honda-jazz-iii-ge-1-4-100hp_v30358_g7.html

Pahalı mal her zaman iyidir diye bir şey yok da yetkili servise götürmeyeceğim bari iyisnden alayım dedim yok , piyasada hep 3-4 yuroluklar var.
Bilgisi olan var mı bu konuda?

Lawnmower?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2009 Honda Jazz'a 70 bin bakım yapacağım.

Piyasada hep ucuz filtreler var.

Linkteki daha fiyatlı olanlar burada yok.

http://www.mister-auto.ie/en/oil-filter/honda-jazz-iii-ge-1-4-100hp_v30358_g7.html

Pahalı mal her zaman iyidir diye bir şey yok da yetkili servise götürmeyeceğim bari iyisnden alayım dedim yok , piyasada hep 3-4 yuroluklar var.

Bilgisi olan var mı bu konuda?

Lawnmower?

Bosch'un filtreleri yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Diğer markaları pek bil(e)mediğim için kendi arabamdaki filtreleri değiştirirken Bosch olanları almıştım, bir sorun yaşamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dün makyajlı b serisi gördüm. içindeki ekran daha büyük gibi gözüktü gözüme. şimdi baktım öyleymiş. 8 inç olmuş. iyiki biraz gömük yapmışlar yoksa tam emanet duracaktı. a ve c serisinide böyle yaparlar makyajda büyük ihtimalle.

2015-Mercedes-B-Class-interior-at-the-20

Mercedes-Benz-B-Class-Facelift-interiors

edit: yeni kasa cls nin makyajlı içi.  :icon_eek:  :icon_eek:  :icon_eek:

better-interior-shots-of-the-2015-cls-c2

allah cezalarını vermesin. rezil etmişler o ekran ile... inadına yapıyolar galiba. hadi a, b ve c serileri ''ucuz'' ondan dandik ekran yerleşimi diyordukta cls de böyle bir ekran kullanmak rezalet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tesadüfen gördüm.

Seat LEON ST, 1.6 TDI DSG Style : 70.900 lira.

Arka yan havayastıklarını ve diz havayastığını da ekleyelim, 72.300 lira. 750 TL'ye de "media system plus" eklendi mi; 73.000 liraya dizel otomatik ve "full" tabir edebileceğimiz, C segmenti bir araç çıkıyor.

Rakiplerinin bu donanımdaki dizel rakipleri manuel vitesle bile 80.000 lira. Fiyat performans aracı olarak bildiğimiz Octavia bile dizel + DSG olduğunda 84.000 lira fiyat çekiyor.

Bu aralar araç almayı düşünen varsa kaçırmasın. Ben bir ara düşünüyordum ama son 2 hafta içinde 2 tane yurt dışı tur ayarladık ve biraz fazla para harcadık; şu an para harcayacak psikolojide değilim. 

Aracın tek sıkıntısı ileride satmak istediğinizde elden çıkarmakta zorlanacak olmanız fakat onun dışında inanılmaz bir fiyat/performans oranı var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu fiyata alınabilir, sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte. Ayrıca yolda rakiplerinden çok farklı hissettireceğini sanmıyorum...

Ancak çok çelişkili yorumlar var. Oto-park'daki gençler yol tutuşunu, konforunu (kısaca süspansiyonlarını) ve yalıtımını çok ağır eleştirmişler. Arabam.com ise hem yalıtım, hem konfor hem de yol tutuş olarak olumlu şeyler söylemiş ancak bu segmentte ortalama 5 üzerinden 3.5 puan vermişler. Otomobil dünyam ise konforu eleştirmiş ama yol tutuşu neredeyse mükemmel demiş.

Yurtdışı testlerde de genelde çelişkili yorumlar var, bazı testler "body roll" u eleştirirken, topgear gibi siteler beğenmiş :)

Eğer oto-park'takiler haklı ise, bayağa kalitesiz bir araç demektir ve bu fiyata dahi alınmaz.

Yok diğerleri haklıysa o zaman gerçekten f/p aracı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada yeni Skoda Superb tanıtılmak üzere. (bugün veya yarın, emin değilim)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yeni Superb; makyajlı değil. Yeni Passat çıkmıştı; şimdi bu yeni şasiyi kullanan Superb geliyor.

Bu arada Leon ST için oto-park'daki gençler önden kesinlikle kaymıyor, arkası kopuyor derken; arabam.com önden kayma eğilimi var diyor. Nasıl iş anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Altan Yoklar

Hocam hepsi aşağı yukarı aynı yerlerde üretiliyor, arada sadece kalite kontrol farkı var. Bosch iyidir, veya o listedeki 3-4€ fiyatlı filtrelerin herhangi birini alabilirsiniz. Zaten temiz yakıt kullanıyorsanız yağ filtresi çok kirlenmeyecektir. Çok pahalı birşeye gerek yok yani.

@Vega

Nerede ve nasıl kaydırdığınıza bağlı olarak değişir bu durum. Virajda gaza basarsanız önden kopar, viraja hızlı girerseniz arkadan kopar.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

peugeot 308 ler nasıl araba sizce? tam donanımlı paketleri.çok hoşuma gidiyor benim.ekranı tam yola baktığınız yerde.yol tutuşu güvenliği falan sizce nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

peugeot 308 ler nasıl araba sizce? tam donanımlı paketleri.çok hoşuma gidiyor benim.ekranı tam yola baktığınız yerde.yol tutuşu güvenliği falan sizce nasıl?

Yeni kasası fena değil, eski 308 pek makbul değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Altyapısı çok eski. 307'den kalma altyapıyı kullanmaya devam ettiler eski kasa 308'de. O platform 307 zamanında da çok iyi değildi zaten. Yenisinde biraz modernize ettiler, oradan kurtarıyor. Aksesuarı iyidir, zaten altyapıdan kıstıkları maliyeti aksesuara harcamışlar. Görünümü de şıktır, ama sürüşü pek iyi değildir. Aksi yöndeki tüm tavsiyelerime rağmen 308 alan bir arkadaşım daha bir yaşındaki arabayla büyük bir kaza yaptı. Araba pert olunca sigortadan aldığı parayla Kia Cee'd aldı. Kendisi Peugeot'yu çok severdi, önceden de 206 ve 207 kullanmıştı. Kia'ya geçince "Fransızlar bizi fena kazıklamışlar" dedi. Kendisinin yorumu, ben sadece aktarıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu anda vw caddy kullanıyoruz hiç bi zaman sevmedim arabayı pardon kamyoneti :) çok sorun çıkardı araba cd çaları çok cd seçiyor gerçi bütün vw ler aynıymış yetkili serviste sordum .rahat değil yolculuk tam bir işkence yani berbat bi araç bence...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

peki aynı sınıftan hangi arabayı önerirsiniz bu fiyatlarda....

Renault Megane, Kia Cee'd, Seat Leon iyi seçenekler. CD devri zaten bitti, artık herkes ucuz bir flash diske binlerce şarkı atıp doğrudan arabaya bağlıyor. Ben arabada CD dinlemeyeli birkaç sene olmuştur herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok