Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.882 mesaj var

hayırlı olsun. güle güle binin.

çılgın bir değer bu yahu.. bir yanlışlık olmasın. şehir içi derken dur kalksız çevre yolu filan mı?

Aynı araçla ankara içi yakıt tüketim  screenlerimi paylaşsam ağlarsın Emre :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sağolun arkadaşlar, daha iyileri sizlerin olsun. memnun kaldım valla. gidipte can sıkıcı bir arıza yaşatmazsa 3-4yıl kullanırım gibime geliyor aracı.

@emre666 araç yanlış göstermiyorsa bende bir yanlışlık yok. gorkem bu konuda daha uzun soluklu yorumlar yapabilir.
@gorkemg aracım beyaz de de tam olsun :P sıfır mı almıştın? 2012 de bu donanımın sıfırı ne kadardı merak ediyorum?

soracağım şeyler mutlaka çıkacaktır.  şuanda 2 şey var, 1. servise nereye götürüyorsun? 2. arabayı ilk çalıştırdığında, boştan 1e aldığında "tak" diye bir ses geliyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arka balataları değiştirdim.

Ferodo Premium balata aldım. Aldığım yer TRW'den daha iyi olduğunu söyledi; TRW fason üretim yaptırıyor ama Ferodo kendi fabrikasında üretiyor dedi. Satan yer sadece balata satıyor, adam da bilgili geldi; bu yüzden söyledikleri ikna edici geldi. Zaten Ferodo markasını da bildiğim için tereddüt etmedim. lawnmower ne der acep bu konuda?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arka balataları değiştirdim.

Ferodo Premier balata aldım. Aldığım yer TRW'den daha iyi olduğunu söyledi; TRW fason üretim yaptırıyor ama Ferodo kendi fabrikasında üretiyor dedi. Satan yer sadece balata satıyor, adam da bilgili geldi; bu yüzden söyledikleri ikna edici geldi. Zaten Ferodo markasını da bildiğim için tereddüt etmedim. lawnmower ne der acep bu konuda?

İnanmayın böyle şeylere. :D TRW'nin fason üretim yaptırdığı doğru, ama tam anlamıyla fason sayılmaz. Remsa diye bir firma var (bu markayla balata bulmak da mümkün), zaten TRW'nin alt firması. TRW zamanında satın almış yani. TRW balataları da onlar üretiyorlar. Remsa da zaten çok kaliteli balatadır. Daha doğrusu, Remsa fren balatası konusunda uzmanlaşmış bir firma. TRW ön takım gibi daha farklı şeyler de üretiyor. Bu yüzden fren balatası kısmından tamamen Remsa sorumlu. Ustanın bu söylediği "Volkswagen fason üretim yaptırıyor, Jetta'lar Skoda fabrikasında üretiliyormuş" demek gibi birşey olmuş yani.

Ferodo'nun kendi fabrikasına sahip olması kısmı doğru, ama ürünlerin çoğu yine fason üretiliyor. Balata üretimi pis iş olduğundan Avrupa'da kimse yapmak istemiyor. Bu yüzden Batı Avrupa'da sadece İspanya'daki Icer kaldı bildiğim kadarıyla. Ferodo'nun İngiltere'deki fabrikası yüksek ihtimalle sadece döküm yapıyordur, karışım başka yerden (büyük ihtimalle Çin'den) geliyordur. Doğu Avrupa'da üreticiler var, ama onların klasmanı farklı zaten. Icer bilinen çoğu markaya üretim yapıyor. Herhangi bir balatanın kutusunda "Made in Spain" yazıyorsa anlayın ki Icer üretmiş.

Ayrıca, Ferodo'nun sahibi Fedefal Mogul. Aynı Federal Mogul geçen sene TRW'yi (ve dolayısıyla Remsa'yı) de satın aldı. Yani artık bunların hepsi kardeş marka.

Neticede hepsinin güzel ürünleri var. Güle güle kullanın, Ferodo güzel balatadır. :)

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Balata sektörü pembe dizi gibiymiş... Hiç işime yaramayacak olsa da bu tür bilgileri seviyorum... Teşekkürler lawnmower.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@gorkemg aracım beyaz de de tam olsun :P sıfır mı almıştın? 2012 de bu donanımın sıfırı ne kadardı merak ediyorum?

soracağım şeyler mutlaka çıkacaktır.  şuanda 2 şey var, 1. servise nereye götürüyorsun? 2. arabayı ilk çalıştırdığında, boştan 1e aldığında "tak" diye bir ses geliyor mu?

Evet aracı sıfır aldım, rengi gümüş gri ve 51.300 tl ye almıştım.Sen kaça aldın arabayı ve kaç km de  ?

Benim araba hala garantili olduğundan 2 servis seçeneğim var Bayraktar yada Otosay.Otosay daha iyi diyebilirim.Özel servis dersen Otosaydan ayrılan Cemal usta var.Gerçekten 10 numara adamdır ve kendi özel servisini açtı.İstersen cep telefonunu verebilirim.Oraya götürebilirsin.

Benim araba manuel ve hiç bir viteste hiç bir zaman tak diye bir ses duymadım. Senin araba da manuel sanırım , araç  kaç hp 92 -112 ?

Bu arada arabayı 2012 model alarak çok iyi etmişin keza 2012 den sonra gelen C4 lerin donanımlarını kuşa çevirdiler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gule gule eskitin.

C4 ile ilgili tuhaf bir anim var. Arkadasim turkiyeye geldiginde C4 kiralamisti ve arabadan sikayetciydi cunku direksiyon deli gibi titriyormus. Ben kontrol etmek icin bindigimde hicbirsey yoktu. Meger arabada serit ihlali uyari sistemi varmis. Seridi ortalamayinca direksiyon titriyormus. :)

KaraSinek beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50bin verdim. 58k kmde 2012 model dizel 115bg otomatik(robotize-manuel) kazasız boyasız servis bakımlı. (en son garantisi bitmeden önce 45binde girmiş servise.) şuanda garantisi bittiğinden özel servis & sanayi ustası tercih ederim muhtemelen de özel bir durum olmadıkça diğer araçlarımı götürdüğüm ustam ile devam ederim.  ama bi Cemal ustanın numarasını yollarsan kayıtlı dursun. o gelen ses için Eskişehir yolunda mesa plaza karşısında kalan citroen otosay'a özellikle gittim. şef-usta ile konuştum normal dedi,  ilk çalıştırışta bikere yapar bidaha yapmaz dedi. öyle de oluyor zaten, hatta her ilk çalıştırışta yapmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mal millet trafiğin oyun alanı olmadığını ne zaman öğrenecek çok merak ediyorum. Resmen oyun oynuyor geri zekalılar, en güzel şekilde; "off, ahh" sesleri içinde bitiyor...

Bir de her kaza videosunun altında yapılan o.ç.'luğunu makul/normal ama yapılış şeklini hatalı gösteren yorumlar yazan "it"ler yok mu, 2 kat sinirleniyor insan.

Makas atışları hatalıymış, makas atarken yeri geldiğinde yol vermek gerekirmiş! Bu kadar çok boş insan dünyada başka hangi ülkede var merak ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

güle güle iyi günlerde kullan karasinek ;)

motor ne oldu almadın herhalde ?

sağolasın, daha ehliyeti almayınca motoru almaya acele etmedim havalarda iyi değildi bahne oldu.  ;) yarın alacağım motoru da ustaya götüreceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun zamandır eşime araç almayı planlıyorduk. Geçenlerde zorunlu görevi Yozgat'a çıkınca ve Yozgat'ta ben olmayacağından hemen hızlandıralım dedik bu işi. 

Ford'da güzel indirimimiz vardı, Skoda Fabia yeni olması sebebiyle ilgimizi çekiyordu. Eşim Skoda'ya karşı uzaktı, ikisinden biri olacaksa Ford istiyordu. Fiesta 1.2 TSI DSG Style veya Ford 1.0 Powershift TitanyumX arasında gidip, geldik.

Polo'ya da bakalım dedik. 1.2 TSI DSG Lounge modelini de listeye aldık. Bugün zaman bulup Doğuş Oto'ya uğradık. Bir tane bile Lounge yoktu, dolayısı ile neye benziyor bilmiyoruz :) Sonra Fabia'ya bakalım dedik. 

Araç özellik listesinde iyi, kötü değil. O sınıfta pek görmediğimiz anahtarsız çalıştırma bile var, daha geniş, bagajı büyük vs. 

Eşim cidden istemiyordu, ben de kandırırım diye düşünüyordum. Yalnız, aracı görünce, ben de bir soğudum, iç mekanı çok ucuza kaçmışlar. Ucuz malzeme değil sadece, kaliteli durmuyor. Anlatamadığım bir basitlik var, eşim de ben söylemeden aynı şeyi söyledi. 

Döndük, Polo'yu onayladık, kaporamızı yatırdık. Bir aksilik olmaz ise, 1 ay sonra araç burda. verdiğimiz para o araç için bence çok ama alternatifler de aynı. En azından 2. eli düzgün :)

Acaba o paraları verene kadar Leon mu alsaydık, biraz daha verip Golf mü alsaydık falan diye düşünmüyor değil insan ama zaten ailenin 2. aracı, genelde tek kullanacak. 

Gelince yorumlarımı yazarım. Can, madem burdasın, rodaj konusunu yazarsın :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

güle güle kullanın spectrum.

çizik kalemi denilen şey işe yaramaz birşey paranızı çöpe atmayın. pasta cila ile gidebilecek türde işlerse en iyi çözüm pasta cila yapmak. yok olmuyorsa da o çizikle yaşamak :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün yeni Fabia'yı gördüm, nedense resimlerdeki kadar güzel gelmedi gözüme. Çizgileri fazla kaba geldi.

Arkadaşlar iç mekan kalitesinin iyi olmadığını da yazmıştı galiba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spectrum hayırlı olsun.

Ben de Fabia'nın fazla şişirildiğini düşünüyorum, hele hele o köşeli sıradan tasarım ile Red Dot Tasarım Ödülü aldı ya, söyleyecek söz bulamıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla öyle. benim ibiza dan sonra polo nun iç mekan baya bi kaliteli geliyor. evet polo pahalı ama küçük sınıfta en iyi malzeme kalitesi onda.

tabi dsg, yağmur sensörüi otomatik klima vs. gibi donanımlarda ful+full nun fiyatı 70 bin gibi çılgın fiyatlara yaklaşıyor o ayrı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok