Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

Eğer kusurun tamamı en arkadaki araca verilirse -ki benim kanaatim minibüsün suçlu olduğunu yönünde- sizin gerek kaskonuzda gerek trafik sigortanızın hasarsızlık indirimlerinde bozulma olmaz. Ama şu durumda hasarsizliklariniz bozulacak. Bence eksper ve sigorta şirketi ile iletişime geçerek itiraz etmenizde fayda var.

KaraSinek beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler arkadaşlar. ufak da olsa kimsenin başına kaza gelmez umarım.

kusur oranlarına itirazımı trafik sigortası üzerinden yaptım. bir yandan onun sonucunu bir yandan da hasar için eksper raporunu bekliyorum... bakalım nasıl sonuçlanacak...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun. Eksper raporu gönderdikten sonra kaskonun hasar bölümünü 2-3 günde bir arayıp taciz edin. Biz yaklaşık 1,5 ayda alabilmiştik kaskodan. Kasko değerini piyasadaki emsal araçlara bakarak çıkarttıkları için şu anda sahibinden de falan aynı özelliklerde satılan araç ilanlarını kaydedin bir kenara. Kasko değerinden düşük verirse bu ilanları göstererek itiraz edebilirsiniz. Bizim araç 1,5 senelik ve düşük km olduğu için değerini aldık bunlara gerek kalmamıştı. Bizim işleyişte kasko firması aracı hasarlı haliyle ihaleye çıkarttı. İhaleyi kazanan şirket ve kasko şirketi bize ayrı ayrı ödeme yaptı. Tabi ödemeler yapılmadan önce ihaleyi kazanan firma yetkililerine hasarlı araç için satış ve çekme belgesi için vekaletname çıkarttık. Vekaletname ile beraber aracın plakalarını ve ruhsatını kargo ile ihaleyi kazanan şirkete gönderdik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha gidip denemedim ama şu araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Biraz kaşıntı tuttu, alayım dedikçe kötü olaylar oluyor arabaya bağlamayayım parayı diyorum ama aklımda hala. (Tümü otomatik vites ve orta/orta üst paket olarak düşünün)

Tucson: Görüntüsünü seviyorum, malzeme kalitesi iyi diyorlar. Tek düşündüren şehir içi 10-10.5 yakması.

Tiguan: Yeni kasası eskisine göre daha güzel. Klasik Alman. Yukarıdakine göre daha az yakıyor ama aynı dolulukta alırsan herhalde 10-15k daha pahalı olur.

Pegueot 3008: Fransız arabası alınmaz diyen ben bile düşünüyorum. Çizgileri çok hoş, göstergeleri oldukça güzel, yakıt olarak yukarıdaki ikisinden de iyi.

C-HR: Yeni çıktı, baya yenilikçi çizgileri var. Hibrit olandan çok 1.2 benzinlisi ilgilimi çekiyor. Yakıt çok iyi, ama yukarıdakilerden küçük.

Vitara: 1.4S turbo beslemeli modelinde neredeyse her şey var. Bu da küçük ve malzeme kalitesi olarak en çok eleştirlenlerden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tucson: Yakıt

Tiguan: DSG

C-HR: Dar iç hacim

Bunları direkt eliyorum bu nedenlerle.

3008 tabii ki Vitara'dan daha iyi bir araba hem yakıt, hem iç hacim olarak. Ancak arada neredeyse 40.000 TL fark var.Bu nedenle ben Vitara'ya yönelirdim heralde. 4x4 performansından övgüyle bahsediyorlar. 10" Android tablet de dikkat çekici. Ancak izolasyon konusunda bazı şikayetler duydum, test etmek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benzinli alınacak arada arazide vs kullanılacak ise 4x4 vitara

dizel otomatik olacak. şehirde uzun yapılacak ise 4x2 3008 derim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vitara'nın görüntü, donanım ve fiyat çok güzel.

Fakat distribütörü Doğan grubu. 2016 Nisan - Mayıs gibi peşin para verip araç alamıyordunuz. Ne zaman gelecek dediğinizde "bilmiyoruz" diyen bayiler var(dı).

Yetkili servisleri nasıl?

Önümüzdeki sene Doğan Vitara getirmiyorum derse aracın değeri ne olur? Parça garantisi verecekler mi?

2016 öncesinde distribütör sorunları nedeniyle 3 sene boyunca sıfır araç gelmemiş Türkiye'ye.

dh forumdaki yeni vitara başlığına bir göz atın bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tucson'da yakıt düşündürücü. Yoksa görüntüsü çok dolgun ve donanımları da iyi. 

VW için benim bir antipatim var, istediğiniz arabayı istediğiniz donanımla hemen alma imkanınız yok gibi birşey. Bayideki hazır araçları alırsanız hemen aracı alırsınız, yoksa 2-3 ay beklersiniz. 

Vitara ve 3008 kalıyor. 3008 çok daha modern ve oyuncakları ile daha güzel bir araç 

Vitara'da çift renkli falan güzel bir model, ancak distribitör yenilendi, o yüzden bir bilinmezlik var. Yollarda bu sıralar çokca da görmeye başladım Vitara'ları. Biraz daha beklenip değerlendirilebilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihler 2016 olacak, 2017 yanlış. C-HR tek ayda B SUV lideri Mokka'dan daha fazla satış yapmış, çok ilginç. Vitara Ocak-Şubat aylarında olmamasına ve neredeyse sıfır reklamla 5. sırada. Distribütör soru işareti evet ama Doğan'da çok büyük, çıkacağı işe girmez herhalde.

Tuscon ve Tiguan kafa kafaya ama yeni Tiguan olarak düşünülürse aslında Tiguan önde. 3008 Kasım ayı satışı resmen patlamış, çok beğenildi gibi düşünüyorum.

Kas%25C4%25B1m-2016-B-segmenti-suv-cross

Kas%25C4%25B1m-2016-C-segmenti-suv-cross

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim anne babaya eylül ayında aldık Tiguan Comfortline 1.4 TSI 150PS DSG. Fiyat o zaman 114.000 idi eski müşteri indirimi falan 112.000'e geldi. Ekstra olarak Highline'da bulunan jant ve renk vardı. Yeni nesil DSG'lerde o kadar çok sorun olmuyor neden bu kadar korkuluyor anlamıyorum.

Araç için yorumum: eski Tiguan a göre araç oldukça güzel olmuş. İç kısım özellikle oldukça şık. Comfortline alırsanız 8inç ekran ile geliyor. Gösterge panelindeki ekran renkli oluyor vs. 8 inç ekran cidden çok güzel dokunmatik hissi oldukça iyi. Ses sistemi oldukça güzel. Bluetooth, handsfree gibi özellikleri mevcut. Bagaj hacmi SUV lara göre sanırım biraz küçük. Öyle aman aman bir bagajı yok malesef. Hızlanması güzel tam gaz basınca DSG çok hızlı bir şekilde vites azaltıp aracı güzel ivmelendiriyor. Gerçi annem babam kullanacağı için onlara fazla bile bu ivmelenme.

18 inç jant takınca lastikler sanırım 215'ten 235'e yükseldi. Yakıta çok etki eder diyordum ama düşündüğüm kadar olmadı. Yazın Kuşadası - Eskişehir git gel 4 yetişkin + valizler + klima ortalama 100KM'de 7.2 yaktı araç. Bu tarz bir araca bence tüketim oldukça iyi. 

Ben kısacası öneririm. Yakışıklı bir araç Tiguan. Hele gündüz led farlar ve xenon takılınca çok agresif güzel bir araç oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otomobil alırken genel olarak söyleyebileceğim kendi sınıfında en çok satılan araçlardan alınması. İlk 3 içerisinde olan araç satın alınırsa ileride bakım, parça maliyeti, parça bulunurluk, 2.el satım konularında çok avantajınız oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim aracın pert işlemleri başladı. haftasonu sıfır araçlara bakıp ellerinde hazır aracı olanlar arasından 83bin liraya dizel otomatik lounge donanım bir fiat eagea aldım. (haftaya teslim alacağım.) aracın test sürüşü sırasında motor-şanzıman uyumu tatmin etti. 30binliraya 15 ay faizsiz kredi de olunca çekeceğim krediden bi 4binlira da buradan aventaj sağlıyordu. hiç aklımda olmayan daha önce araştırmadığım bir aracı aldım. c4ten memnun olduğum için ds4 mü diye düşünüyordum. sıfırı 125bin tl idi 2.el 2015 model donanımlı bir ds4 vardı 79bin tl isteniyordu. umarım pişman olmayacağım bir karar vermişimdir. aracı bir süre kullandıktan sonra. araç hakkındaki fikirlerimi yazarım.

size bir sorum olacak,

satıştaki arkadaş yine fiat serviste uygulanacak bir paket işlem tavsiye etti. sıfır araca 1200tl'ye ekte fotoğrafda detayı olan altın paketi uyguluyorlar. 

ilgimi çeken şu işlemleri (boya koruma + tam kaput filmi + 5 cam film + alt ses izalasyon + koltuk koruma) 1200liradan ucuza yaptırma şansım olur mu?

post-123-0-03251500-1482730546_thumb.jpeg

alt ses izalasyon işlemi işe yarar birşey midir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun hocam. Kötü bir araç değil kesinlikle ve 1.6 dizeller arasında performansı en yüksek olanlardan nerdeyse. Yakıt tüketimi belki citroene göre bir tık yukarıda olabilir ama o da bana göre kullanıma bağlı. Hyundai filan alsan i30 onlar içiyor resmen mazotu nasıl bir dizel araçsa artık. 

KaraSinek beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sağolun arkadaşlar,

kazayı sizden bir yorumlamanızı isteyeceğim zira telefonda kusura itiraz ettiğim birim, yol önceliği A aracında görülüp size %100de çıkabilir dedi. telefonda ne yol önceliği arkadaşım demeyip. sizi tekrar arayacağım diyip kapadım. bu konuda net bir sonuç çıkarıp bugün itiraz etmem gerekiyor.

tutanakta C aracının şöförü, B aracının durduktan sonra A aracının çarpmasından sonra B aracının A aracına şarptığını ifade etmiş.

A aracının şöförü kendi işine gelen şekilde yorumlayarak yazmış durumda. ona göre önüne kırmışım... (tutanak tutulurken bu durumda ne yapıyoruz. adam kafa karıştıracak bir beyanda bulunuyor... )

bu arada olay yerine polis çağırdık polis gelir gelmez fotoğraf çektiniz mi dedi evet dedik. fevri bir tavırla ne bekliyonuz çekin araçları dedi. sağa çektik araçları. sonra kendisi de C A aracı suçlu sözel yorumunu yapıp. 3 nusha tutanak tutmamızı söyleyip olay yerinden ayrıldı

attachicon.giflistShowTutanakResimleri-1_jpg.png

attachicon.gifYandex_Haritalar_–_Türkiye_ve_Dünya’nın_Detaylı_Haritası.png

Bu fotoğrafta bağlanan yol net şekilde gözüküyor.

attachicon.gif20161212_092007.jpg

attachicon.gif20161212_073300.jpg

attachicon.gif20161212_073524.jpg

itirazım sonuçlandı ve %100 ben kusurlu bulundum. neye göre nasıl yorumlanıyor söyleyen de yok. şu trafik kuralanı ihlal etmişsin %100 suçlusun diyebilen var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir sistem var ama nasıl yorumlanıyor açıklama yapılmıyor. neden %50 %50 idi başta ve tekrar değerlendirmede ne değişti de %100 oldu gerçekten çok merak ediyorum ve cevap alabileceğim bir muhattabım yok. 

sbm nin ellerindeki belgeler bu forumda paylaştığım bilgiler sigortacım ve avukatım aracılığı ile de sorduğumda yanlış karar olduğu şeklinde bir ortak fikir var.

tek itiraz hakkım mahkeme artık. 1.5, 2sene oradan da mantıklı birisini bulup da olayı çözeceğime inanmıyorum...

gerçekten %100 hatalıysam yine iyi ki itiraz ettim diyeceğim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ülkede aklı başında ve hatasını kabul edecek adam sayısı düşünüldüğünde en iyisi bu gibi durumlar için en iyisi aracın ön ve arkasına kamera takmak... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

74.000 liraya 0 km opel astra k 1.6 cdti enjoy (en baz donanim) duz vites almama ramak kaldi. 

"yuh o paraya baska 0 km dizel araba alirsin! veya okuz aliriz o paraya" diyeniniz var mi? :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir sistem var ama nasıl yorumlanıyor açıklama yapılmıyor. neden %50 %50 idi başta ve tekrar değerlendirmede ne değişti de %100 oldu gerçekten çok merak ediyorum ve cevap alabileceğim bir muhattabım yok. 

sbm nin ellerindeki belgeler bu forumda paylaştığım bilgiler sigortacım ve avukatım aracılığı ile de sorduğumda yanlış karar olduğu şeklinde bir ortak fikir var.

tek itiraz hakkım mahkeme artık. 1.5, 2sene oradan da mantıklı birisini bulup da olayı çözeceğime inanmıyorum...

gerçekten %100 hatalıysam yine iyi ki itiraz ettim diyeceğim...

Sistem şöyle çalışıyor, siz anlaşmalı tutanak tanzim ettiğinizde söz konusu sigorta şirketleri gelen tutanak üzerinde kusur durumlarında mutabakat sağlıyorlar. Eğer bu mutabakata itiraz gelirse Sbmdeki bu tip durumlarda karar alacak her sigorta şirketinden bir temsilcinin olduğu bir kurul var. Bu kurul gelen itirazı değerlendirip tekrar karar alıyorlar. Yani sizin olayınızda tek bir kişi karar vermiyor, her durumda bir kurul kararı çıkıyor. 

KaraSinek beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

74.000 liraya 0 km opel astra k 1.6 cdti enjoy (en baz donanim) duz vites almama ramak kaldi. 

"yuh o paraya baska 0 km dizel araba alirsin! veya okuz aliriz o paraya" diyeniniz var mi? :)

kolay gelsin. tercih yapmak zor. geçtiğimiz haftasonu epey bir araç bakıp fiyat/performans olarak fiat egea da karar kıldım. bi 9k daha koyarak otomatik & daha dolu bir araç alma şansınız olabilir.  eğer aklınızda fiatın sedanlarına karşı olan bir önyargınız varsa test sürüşü yaparsanız bu önyargınızı kırabilecek bir araç. performansı, tüketim, iç hacmi, bagaj hacmi çok iyi.i trim sesi vs yok. mesala daha premium olduğunu düşündüğüm 500x de ciddi bir trim sesi vardı 3000km deki test aracında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kolay gelsin. tercih yapmak zor. geçtiğimiz haftasonu epey bir araç bakıp fiyat/performans olarak fiat egea da karar kıldım. bi 9k daha koyarak otomatik & daha dolu bir araç alma şansınız olabilir.  eğer aklınızda fiatın sedanlarına karşı olan bir önyargınız varsa test sürüşü yaparsanız bu önyargınızı kırabilecek bir araç. performansı, tüketim, iç hacmi, bagaj hacmi çok iyi.i trim sesi vs yok. mesala daha premium olduğunu düşündüğüm 500x de ciddi bir trim sesi vardı 3000km deki test aracında.

eyv...ama araci artik ALDIM  :icon_dance: 

plaka/ruhsat islemleri haftaya biter sanirsam.

bos 0 km skoda superb/vw passat bakarken nasil dizel astra'da karar kildim, ben de anlayabilmis degilim  :mrgreen:

(rengi de kirmizi bi de)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun.

Donanım içeriğini bilmiyorum ama motor/performans sınıfının belki de en iyisi. Dizeller zaten o fiyatlardan başlıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok