Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.889 mesaj var

1 dakika önce, lawnmower said:

Niye mucize? Parmaklar tutmuyor mu?

Yok, genelde gerzekçe şeyler yazanlara cevap vermiyorum. Arada ufak istisnalar olabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, lawnmower said:

Los Angeles, Florida, Bangkok, Singapur gibi Antalya'dan çok daha sıcak ve güneşli yerlerde bulundum. Hiçbirinde öyle cam filmi furyası filan yoktu. ABD'de camları filmli arabalarla gezenler zenciler ve latin kökenli tipler. Onlar da zaten oraların kekoları, becerebilseler kıçlarına da LED taktırırlar.

Valla ben de Singapur'da bulundum, konuyla hic alakasi olmayan bir yer oldugunu rahatlikla soyleyebilirim... Konu nem olsa anlarim da...

Oglen 3'te arac icinde 58 derece sicaklik goruyorum buralarda, aracin ici ister bej olsun ister alo beyazi farketmiyor... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@nazareth  bakınız bu iş çok basittir ve opsiyon sunarsın millete.  Öyle KHK çıkarıp evvelsi gün kumpasa gelmezdi millet. 

1. OPSİYON:   Geçen yıl izin vereceğini söylediğin birşeyi değştirdin mi ? EVET =>  1 OCAK 2018 den itibaren yasaktır ceza kesilir !!!!

2. OPSİYON :  Buna bir limit getirirsin => Ön camlar yasak , arkalar en çok 1 numara ve Ruhsata işletmek şart yoksa ceza !!!

Bunları anlamak zor mu ?

Sen opsiyonu sunarsın , ruhsat işletmeyi göze alan mis gibi 1 numara filmiyle sorunsuz gezer , istemeyen taktırmaz/söker.  Ama yapanlara da hakeret etmek olmaz , doğru bulmuyorum. Ve yineliyorum evet sıcak bölgelerde eğer aracın orjinalinde yoksa ( ki ben öyle zengin değilim son model uv li aracım yok -  2004 model kalos)   GEREKLİLİKTİR !  Ama yukarıdaki saydığım kurallar çerçevesinde !

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

29 minutes ago, lawnmower said:

Oooo, hakaretler geliyor. Ne güzel. Fikrini söyleyene önce tehdit, sonra hakaret.

arada anlamadığınız bir fark var, kimse kimseye fikrini söyledi diye bugüne kadar tepki vermedi ya da bir yaptırımda bulunmadı burda. tepki verdiyse de kendi çapında verip bırakmıştır. senin yaptığın fikrini söylemek değil, alenen karşındakilere hakaret etmek. forumda kullanılan argoların diğer şahıslara yönelik hakaret olmaması gerektiği, olduğunda da cezalandırmaya gidilebileceği zaten daha önce de çok defa tekrar edildi burada benim tarafımdan olsun death tarafından olsun vs. sen burda direkt olarak içinde benim de olduğum kişilere hakaret edip, karşılığında nasıl bir tepki bekliyorsun?

30 minutes ago, Onur said:

Yok, genelde gerzekçe şeyler yazanlara cevap vermiyorum. Arada ufak istisnalar olabiliyor.

abicim sen de bana tehditvari konuşmuşsun & lawn'a hakaret etmişsin diye laf edip sonra böyle konuşuyosun olmuyo ama :lol: imamın dediğini yap, yaptığını yapma durumu gibi olmuş biraz.

hepimiz sakin olalım tamam... konunun gereğinden fazla uzadığını düşünüyorum. hakaret olmadan fikirlerimizi belirtelim lütfen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, TiesTorN said:

arada anlamadığınız bir fark var, kimse kimseye fikrini söyledi diye bugüne kadar tepki vermedi burda. verdiyse de kendi çapında verip bırakmıştır. senin yaptığın fikrini söylemek değil, alenen karşındakilere hakaret etmek. forumda kullanılan argoların diğer şahıslara yönelik hakaret olmaması gerektiği, olduğunda da cezalandırmaya gidilebileceği zaten daha önce de çok defa tekrar edildi burada benim tarafımdan olsun death tarafından olsun vs. sen burda direkt olarak içinde benim de olduğum kişilere hakaret edip, karşılığında nasıl bir tepki bekliyorsun?

abicim sen de bana tehditvari konuşmuşsun & lawn'a hakaret etmişsin diye laf edip sonra böyle konuşuyosun olmuyo ama :lol: imamın dediğini yap, yaptığını yapma durumu gibi olmuş biraz.

hepimiz sakin olalım tamam... konunun gereğinden fazla uzadığını düşünüyorum. hakaret olmadan fikirlerimizi belirtelim lütfen.

:lol: Sözümüz meclisten dışarı yaaa, düşüncemizi söyleyemeyecek miyiz Ties? :lol:

Neyse görecez bakalım şu film işi nerelere varacak, Cumhurureisimiz vatandaşı mağdur etmeyin diye ultimaton vermiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben kimseye hakaret ettiğimi düşünmüyorum. Fikrimi açık açık söylüyorum. Burada kendisini cam filmiyle tanımlayan, "cam filmine laf eden bana sövmüş sayılır" diyen varsa kendisinden özür dilerim. Bunun haricinde, tartışılan şeyin cam filmi olduğunu, şahıslar olmadığını da hatırlatmak isterim. Herkes istediğini yapmakta tabii ki özgürdür, lakin herkes kendi tercihine laf edilince alınacaksa buralar hepten durulmaz olur. Mesela ben Logitech klavye ve mouse kullanıyorum, defalarca Logitech ürünlerine laf edildi bu forumda. Ben çıkıp "içinde benim de olduğum bir grubun tercihi olan markaya laf edilemez!" şeklinde savunma yaptım mı? Yapmadım. Komik olur zira.

Ayrıca, burada alakasız şeyler üzerinden dönen tartışmayı kişisel boyuta taşıyarak hakaret etmek ve dalga geçmek de eziklik göstergesidir.

Ben söylediğim şeylerin arkasındayım. Gerekçelerini de yazıyorum. Size saçma geliyor olabilir, bunun karşısına "ay ne gerzekçe!!!!" haricinde mantıklı açıklamalarla gelirseniz medeni bir tartışma yürür. Bu forumun var oluş amacı da zaten budur. Bunu yapamayacaksak reisten cam filmi yasağının kalkmasını isteyen Trabzonlu elemandan ne farkımız kalır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@lawnmower Hocam farkındaysan ben ve diğer arkadaşlar da "şu, bu sebeplerle ihtiyaç duyuluyor" diye görüş sundu. Sen bu sunulan sebeplere "osuruktan bahaneler" diyerek cevap yazarsan, senin söylediğin nedenlere de birisi gelip "böyle bir düşünce, tamamen beyin yetmezliğinden kaynaklanıyor" yazabilir. 

Eminim burada kimse kendini cam filmiyle bütünleştirmiyordur. Yani, umarım yapmıyordur öyle bir şey. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cam filmi yüzünden germeyin ortamı. ben hala Lawnmower'ın inceden trollediğini düşünüyorum sizi.

film var, film var sonuçta, kappara ya da aynalı falan amelelik olabilir ama benim arabamdaki gayet şık duran kaliteli bir film olduğunu düşünüyorum.

Neyse reis el atmış bu konuya, inşallah benim muayene gelene kadar çözecektir. gençlik reisinin yanında, biz değil miydik 15 temmuz gecesi tankın egzosunu t-shirt'ümüzle tıkayıp darbeyi durduran. Reis bize bir cam filmini çok görmez :lol: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de öyle umuyorum. :D

Valla "arabanın içinde gözükmek istemiyorum" bence öyle bir bahane. Aramızda rock yıldızları mı var, hayranlar mı kovalıyor? Nedir yani bu gizlilik merakı? Burası için demiyorum, ama camları filmli arabalarla sırf "gözükmek" için park cezası yeme pahasına mekanın önüne park eden adamlar var, sayıları da az değil. UV olayı deseniz, modern arabaların hepsinde zaten UV filtresi var camlarda. Yoksa da renksiz filmle halledilir, kimse görmez bile. Sıcaklık olayı arabanın rengiyle daha çok alakalı. Zaten bununla ilgili bir test vardı, ısınma biraz yavaşlasa da toplamda yine aynı seviyeye ulaşıyordu. Uzun süre güneş altında kalan arabaya cam filmi de çare olmuyor yani.

Neyse, bu tartışmaya girmek bile yanlış. Unutalım gitsin.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim araba ömrünün %99.999'unu kapalı garajlarda geçirdi yavrucak, o yüzden güneş altında kalma gibi bir durumu yok, ben kullanırken cildime gelmesin istiyorum zararlı güneş ışıkları :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, lawnmower said:

Valla "arabanın içinde gözükmek istemiyorum" bence öyle bir bahane. Aramızda rock yıldızları mı var, hayranlar mı kovalıyor? Nedir yani bu gizlilik merakı? Burası için demiyorum, ama camları filmli arabalarla sırf "gözükmek" için park cezası yeme pahasına mekanın önüne park eden adamlar var, sayıları da az değil. UV olayı deseniz, modern arabaların hepsinde zaten UV filtresi var camlarda. Yoksa da renksiz filmle halledilir, kimse görmez bile. Sıcaklık olayı arabanın rengiyle daha çok alakalı. Zaten bununla ilgili bir test vardı, ısınma biraz yavaşlasa da toplamda yine aynı seviyeye ulaşıyordu. Uzun süre güneş altında kalan arabaya cam filmi de çare olmuyor yani.

uzatmak istemiyorum ama çok basit bir kaç örnek vereceğim;

1- bebeğin var ve annesinin emzirmesi gerekiyor. arka koltuğa geçer emzirir. film yoksa millet öküz gibi izler... bu durumda rahat etmek için içerisinin gözükmemesi gerekiyor değil mi?

2- arabanın içi, evin içi gibi mahremiyet alanıdır aslında. bu mantıkla evdeki tüm perdeleri de kaldıralım, herkes içeriyi izlesin, benzer mantık. içeride gözükmek istememek gayet doğal.

3- mesele güneş altında duran arabanın ısınmaması değil zaten, o her türlü ısınacak. mesele arabanın soğuk halden sıcağa geçişinin ne kadar sürede olduğu. filmli arabada iç ısınma durumu daha yavaş olacağından ötürü klima daha rahat çalışıp daha iyi soğutacaktır. ayrıca direkt derinize gelen güneş ışığı da filmsiz halinde olduğu gibi yakıp rahatsız etmeyecektir.

gerekçeler çoğaltılabilir. herkesin kendine göre bir gerekçesi var.

film konusunda tek karşı çıktığım nokta ön cama da koyu film yapılmasıdır... bu gerçekten apaçivari bir saçmalık olup şekil dışında hiç bir faydası yok aksine zararı vardır gece görüşünü önemli ölçüde kestiği için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya sen niye üstüne bu kadar alınıyorsun ki, sen zaten magandasın, hani ben alınsam anlayacağım da sana noluyor arkadaş :lol: 

ps: okuyunca şimdi çocuğa hak verdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kırmızı ışıkta beklerken burnunu karıştırdığı dışardan görünmesin diye isteyenler de olabiliyor. Neredeyse her sabah görüyorum çünkü, biraz daha zorlasa maden ocağı işletir adam. O derece şiddetli arıyor çünkü aradığını. Özel hayat önemli.

Idefix beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

reyiz bu işi çözer demiştim ya...

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/son-dakika-cam-filmi-olana-ceza-kesilmeyecek-2085072/

bak muz bile değil, muz yine yüksekte yetişir, değerli meyvedir. Biz patates cumhuriyetiyiz. Biri yazar, biri bozar. Ya arkadaş günlerdir yok yere ceza yiyen, kalitelisi olsun diye yüzlerce lira verip cam filmi çektirip yine en az 50-100 lira para verip söktüren insanlar ne olacak, bunların zararını kim karşılıyacak ?

devlet karşılasın diyelim, devletin parası kimin ? bu cam filmlerinin iyileri hep ithal, çar çur olan milli servetin hesabını kim verecek ?

yazıklar olsun, ülkenin bu kadar sorunu varken yaratılan gündeme bak işte. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu oy devşirme yöntemi falan da olabilir. Ceza çıkartıyorlar, ciddi bir sıkılıkla yürütüyorlar. Tepkilerden sonra ne hikmetse, iyilik meleği cumhuri-reis devreye giriyor, vatandaşı mağdur etmeyin diyor. Vatandaş da Tayyip baba bizi seviyor diye gaza geliyor. (Bknz: Trabzonlu gardaşlarımız, videoda adam diyor ki hükümet yanlış yapıyor cumhurbaşkanım, uyar onları da mağduriyetimizi gider.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

olan cam filmlerini parayla söktüren ve bu zaman diliminde muayaneye giren, ceza alan vatandaşa oldu.

bu tam bir insan hakları ihlali ama ülkede tom ve jeryy kanunları olduğundan kimse bu mahkemeleri tanımaz. 

benim 3 yaşında ki yeğenim daha iyi yönetiyor kreşinde ki arkadaşlarını.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Onur said:

Abi bu oy devşirme yöntemi falan da olabilir. Ceza çıkartıyorlar, ciddi bir sıkılıkla yürütüyorlar. Tepkilerden sonra ne hikmetse, iyilik meleği cumhuri-reis devreye giriyor, vatandaşı mağdur etmeyin diyor. Vatandaş da Tayyip baba bizi seviyor diye gaza geliyor. (Bknz: Trabzonlu gardaşlarımız, videoda adam diyor ki hükümet yanlış yapıyor cumhurbaşkanım, uyar onları da mağduriyetimizi gider.)

olabilir değil, öyle zaten :) mtv'de de aynısı olmuştu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mtv de durum abartili idi

bunda ise aslinda cogunluk olarak hakli

haksiz yada izansiz seyle temeli seyi ayni saymamak lazim

2019 secimi sonrasi ne olucak bakalim

secime kadar ayiya dayi denecek gibi duruyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Japonya'daki araclarda hiz limiti guvenlik gerekcesiyle 180km/h, gostergelerde de 180km/h son, 200 260 vs. yok... Nissan GTR'da ise soyle bir durum varmis; aracin gostergeleri 340km/h gosteriyor ama o da sehir icinde max. 180km/h gidiyor... Arac ile piste gittiginizde ise GPS sayesinde pistte oldugunu anlayip limiti otomatik kaldiriyormus... Vay be...  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Japonya'daki 180kmh olayı pek güvenlik ile alakalı değil. Zaten Japonya'da en yüksek karayolu hız sınırı 130kmh falan.

180kmh ile arabaları sınırlandırma olayı japon otomobil üreticilerinin seneler önce bir araya gelip aldığı bir karar. Sebebini bilmiyorum ama resmi bir karar yada yasalarla belirlenmiş bir şey değil bu. Nissan Toyota Daihatsu falan oturup böyle bir karar alıyorlar.

Arada bu kararı delenler falan oluyor arada ama genel olarak hala devam ediyor.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Subaru Forester'i inceledim, sahane arac... 2.0 dizel 4wd en full arac 210bin TL... Koltuk isitmalar, serit takipler vs. vs. hersey var aracta... Ic mekan kalitesi de gayet iyi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben cam filmini önceki araçlarıma hiç yaptırmadım. son aldığım aracımda da kendi cam filmli geldi.

sökmek için acele etmedim iyi ki etmemişim. aylnız ön camlarda çok kullanışlı olmuyor. gece yağışlı havalarda fln dışarıyı görmekte zorlanıyorum. ama arka camlarda iyi çoluk çocuk hanım için işe yarıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok