Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

camshaft sensor arızası ilk çalışırken biraz saçmalamaya sebebiyet verir(geç çalışma, silkeleme vs), sonrasında çok hissedilir bir durum olmaz. sadece performans biraz düşer & yakıt sarfiyatı artar.

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 14.01.2018 at 16:18, TiesTorN said:

camshaft sensor arızası ilk çalışırken biraz saçmalamaya sebebiyet verir(geç çalışma, silkeleme vs), sonrasında çok hissedilir bir durum olmaz. sadece performans biraz düşer & yakıt sarfiyatı artar.

birebir böyleydi benimki de zaten. çalıştıktan sonra çok hissedilmiyordu.:zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1.385,50 TL MTV ödedim, kendimi iyi hissetmiyorum. 6 ayda tükettiğim mazot 1000 lirayı kesin geçmez ki onun bile %80'i vergi iken gel de bu MTV'ye isyan etme. Büyük motorlu araç alanlar niye enayi yerine konuyor.

1.2 motorlu, yok efendim 3 silindirli, dandik dundik arabaların mezarlığına döndü memleket bu politikalar yüzünden. 50 bin km'de arıza çıkartan, parçası ithal, işçiliği yüksek, aşırı beslemeli, minyatür motorlar ile milli servet çarçur ediliyor.

TiesTorN and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 dakika önce, stardust said:

1.385,50 TL MTV ödedim, kendimi iyi hissetmiyorum. 6 ayda tükettiğim mazot 1000 lirayı kesin geçmez ki onun bile %80'i vergi iken gel de bu MTV'ye isyan etme. Büyük motorlu araç alanlar niye enayi yerine konuyor.

1.2 motorlu, yok efendim 3 silindirli, dandik dundik arabaların mezarlığına döndü memleket bu politikalar yüzünden. 50 bin km'de arıza çıkartan, parçası ithal, işçiliği yüksek, aşırı beslemeli, minyatür motorlar ile milli servet çarçur ediliyor.

Vergi ödeyecek kaz lazım,

Arabası olan zengin de vermesin de kim vergi versin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sen şimdi@spectrum 'un sevdiği arabalara laf mı ediyorsun?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl hayvanları sopayla eğitiyorlar, bizi de vergiyle eğitiyorlar. Madem güçlü ve kalite araba istiyorsun al sana vergi kol gibi diyor devlet.

Ben eğitilmiş boynunu bükmüş vatandaş olarak 2011 model aracıma 145 TL ödedim. İstersen boynunu bükme.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaş hesabında bulunduğun yılda sayılıyordu değil mi, aradaki fark alınmıyordu direk
yani (1300-1600 motor aralığı) 2012  model  araç için 7-11 yaş aralığı oluyor, bu sebepten ötürü (281,5 *2) ödeyeceğim bu yıl sanırım 

ahat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 hours ago, lawnmower said:

Sen şimdi@spectrum 'un sevdiği arabalara laf mı ediyorsun?

Lan!!! 

1. Ben o arabaları sevmiyorum, 

2. İstediğim araçlarda aradığım özellikler;

1.Güvenli olacak

2.Büyük olacak

3.Konforlu olacak

4. Prestijli olacak

5. Donanımlı olacak. 

6. Performanslı olacak

Şimdi bu sıralamaya koyduğumda, bir yerden kesmek zorundasın. 

2.0 bir aracı almayı kim istemez (Audi A6 TFSI :D) . Ama 200 bin TL fark ediyor. 

1.6 E180

1.6 520 

Bunları seven yok ama ben bugün, o sınıfta 2.0 alamadığım için bunu alırım, 200.000 TL fark, yıllık MTV fark.. 

Kimisi D sınıfı 2.0 seçer (Passat 2.0 TDI), ben o paraya bunu almayı daha mantıklı bulurum.

Mesela bana da 2.0 Passat almak enayilik gibi gelir, veya 2.0 Audi A4.

Çünkü bu güçler yetiyor. Aracım 136 hp, hız anlamında, sollama anlamında bir kez sorun yaşamadım. Daha ağır ama daha güçlü bir E serisinde de yaşamam. Hem çoluk, çocuk var, bassam da gitmesin :)

O değil de, 1.6 + elektrikli olsaydı iyiydi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim düldül yine su koyverdi. yine arıza lambamız yandı.

neyse obd ile bağlandık. bu seferde egr hatası var. neyse dün biraz uğraşla egr söküldü. güzelce temizlendi. mili biraz sıkışık çalışıyordu. bazen takılıyordu.

daha önce 3 defa resetlememe rağmen yanan arıza ışığı 100 km kadar yol yapmama rağmen hala yanmadı. egr den şimdilik kurtardık galiba. 

ahanda bunun aynısı.  spark egr

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burda kısa vadede MTV muhabbeti döndü galiba, geçen hafta yazacaktım o konuyla ilgili ama unuttum. Şimdi aklıma geldide yahu bu mtvye %40 zam gelecek diye isyan çıktıydı sonra sayın Cumhurbaşkanımız yok o kadar olmaz öyle demediymidi ? Ben bu sene mtv ödedim geçen seneye göre %38 zamlı, sonra meraktan açtım tabloya baktım birtek 1.3 motor altı arabalarda en düşük vergi zam oranı var bu nasıl iş arkadaş su altından düdüklenmeye devam ediyoruz kimsenin ruhu duymuyor yine her zaman ki gibi. 3 aydır arabaya yaptığım ödemelerin haddi hesabı bitmek bilmedi maşallah... Hadi diğerleri bakım vs onları saymada vergisi mergisi diye ödediğim para aklımı şaşırttı valla.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Deathknight said:

Burda kısa vadede MTV muhabbeti döndü galiba, geçen hafta yazacaktım o konuyla ilgili ama unuttum. Şimdi aklıma geldide yahu bu mtvye %40 zam gelecek diye isyan çıktıydı sonra sayın Cumhurbaşkanımız yok o kadar olmaz öyle demediymidi ? Ben bu sene mtv ödedim geçen seneye göre %38 zamlı, sonra meraktan açtım tabloya baktım birtek 1.3 motor altı arabalarda en düşük vergi zam oranı var bu nasıl iş arkadaş su altından düdüklenmeye devam ediyoruz kimsenin ruhu duymuyor yine her zaman ki gibi. 3 aydır arabaya yaptığım ödemelerin haddi hesabı bitmek bilmedi maşallah... Hadi diğerleri bakım vs onları saymada vergisi mergisi diye ödediğim para aklımı şaşırttı valla.

benim bu sene aracım 4-7 vergi dilimine girdi ve eğer yeni mtv zamcığı olmasaydı 388 lira para verecektim. ancak yeni zamcıkdan dolayı şuan ödediğim rakam 489 lira. 

yani 100 lira zam yemişim. muhtemelen halkın gazını aldılar ilk başta. ancak planladıkları sistemden vazgeçmediler. sadece vazgeçtik izlenimi vererek nabız düşürdüler. 

çünkü bu zam oranları ilk bahsi geçen %40 ile aynı oranda. 

uyutulduk yani.

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni A serisi duyuruldu;

01-mercedes-benz-vehicles-2018-a-class-w

03-mercedes-benz-vehicles-2018-a-class-w

06-mercedes-benz-vehicles-2018-a-class-w

02-mercedes-benz-vehicles-2018-a-class-w

05-mercedes-benz-vehicles-2018-a-class-w

04-mercedes-benz-vehicles-2018-a-class-w

Foto linklerinde AMG Line yaziyor, AMG paket bu sekilde olacak heralde ama bu kadar dolusu TR'ye gelir mi bilmiyorum... Mercedes'in aracla ilgili tum sikayetleri dikkate aldigi soyleniyor, aracin darligindan arka koltuk kafa desteklerine, arka gorus acisindan bagaj buyuklugune kadar pek cok konuda gelistirmeler yapilmis... 1.4lt benzinli 163HP motor, 2.0lt benzinli 224HP ve 1.5 dizel 116HP motor secenekleri olacakmis... Fiyatlar daha aciklanmamis, Mart ayinda sanirim... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

On kisimi Hyundai i30'a da benzetenler var, ben de arka alt kismi Citroen DS4'e benzettim... Arka stoplar kotu olmus, begenmedim arkayi ama onden ve yandan fena degil.. Ic tasarim cok iddiali, bu segmentte bir araca fazla olmus... Ama tabii bu muhtemelen en full arac oldugu icin boyle... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadan Audi Q3

yandan BMW 1 serisi

içinden atari salonu.

fiyatı 200 e yakın olur belki geçer de 

not: Bagaj hacmi –  370 litre ile sınıfının gerisinde

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu çekip uzatılmış tabletten yapılma gösterge panelini sev(e)meyen bir tek ben miyim? Uzunca bir tableti direksiyonun arkasına öylesine monte etmişler gibi duruyor. Biraz daha elden geçirseler çok daha iyi duracak bence.

Firienholt, infestor, Atrin and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, Lightning McQueen said:

Şu çekip uzatılmış tabletten yapılma gösterge panelini sev(e)meyen bir tek ben miyim? Uzunca bir tableti direksiyonun arkasına öylesine monte etmişler gibi duruyor. Biraz daha elden geçirseler çok daha iyi duracak bence.

katiliyorum. melez olan gosterge panelleri bence cok daha iyi. iste hiz gostergesi analog geri kalan dijital vb (kimi bentley ve ferrari modellerinde var)

renk-zevk meselesi olsa da bence yakinda ucuzlugu nedeniyle tum gostergeler dijital olacak. vw grubu da default 800*600 cozunurlugu getirir, 1024*768'i parayla satar :D:D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2095689-agbal-mtv-kanunu-nda-vergileme-olcutleri-arasina-motor-gucunu-de-ekliyoruz

Anladığım özet: Elektrikli araçlardan da MTV alacağız. Ayrıca 1600cc araç aldın ama yüksek motor gücü varsa (yani 1600cc. 125 beygir vs 1600cc 175 beygir) 175 beygir olandan daha çok vergi alacağız. Tabi bu şöyle işler, şu an alınan MTV belirlenecek bir beygir gücü için alt limit olur, mesela 1600CC 100 beygir için. Bunun üzerine çıkınca 100-130 beygir, %X, 130-160 beygir %2X, 160-190 %3X... diye gider. Böylelikle bu düzenlemeyle en ucuz kurtulan şimdiki kadar vergi verir :kayik:

CandleGarden tarafından düzenlendi
yazım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok