iPhone Xs, iPhone Xs Max, ve iPhone Xr
1 1

Bu konuda 70 mesaj var

https://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/iphone-xcnin-prototipi-sizdirildi-yeni-iphonelarin-fiyatlari-nasil-olacak,GDiFvJKqu02MrSpvEmVdoQ

https://www.techradar.com/news/iphone-xs

iPhone Xs: 799 dolar 

iPhone Xs Max: 999 dolar 

iPhone Xc (LCD ekranlı model): 699 dolar

başlayan fiyatlarla... umarım giriş seviyesi modeller 64 yerine 128 gb geliyordur bu sefer. 

aptal çentik duruyor hala.

tek elle kullanılmıyorsa o alet bir telefon değil pad'dir... 6.5 inc telefon olmaz, kot pantolon cebine bile girmez, burhan altıntop çantası yanında hediye olarak verilecekmiş zaten Xs Max modeli ile...

fiyatlar tabii ki evlat acısı, apple enayi sürüsünün satın alma potansiyelini gördüğü müddetçe fiyatları böyle devam eder.

LCD ekranlı olan Xc modeli sadece 100 dolar daha ucuz olacakmış... 100 dolar için oled yerine LCD alınır mı acaba...

neyse bakalım vatana millete hayırlı olsun, dandroid beni feci baydı 2 buçuk sene içerisinde, sanırım yeni iphone'a yazılacağım ama dolar 6.5 lira iken... bilemiyorum valla... büyük mallık... keşke şu çentik gitmiş olsaydı...

yarın resmi duyuruya bakalım ne diyecekler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
34 minutes ago, stardust said:

dandroid beni feci baydı 2 buçuk sene içerisinde

hayırdır lan keko... sen misin bunu diyen. en büyük savunucusu sendin androidin, iphone almak enayilik derdin...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

doğru konuş ağzını kırarım...

enayilik gerçekten. 

biliyorsun işte eşime iphone X aldıktan sonra bakış açım değişti olaya.

alet akıyor resmen, benim telefon tertemiz olmasına rağmen dandroid bir süre sonra kasıyor, bilmiyorum belki samsunglar falan daha iyi durumdadır.

bir de benim sony Z5 snapdragon 810 işlemcisi yüzünden feci ısınıyor.

hadi oyun falan oynamıyorum, uzun süreli bir aktivite de yapmıyorum ama uzun süre konuşunca kulağım yanıyor arkadaş.

iPhone X'i görene kadar memnundum telefonumdan aslında fakat şuan sikerim ızdırabını modundayım, kaç paraysa domalacağım apple'a. nası olsa yurtdışından alacağım için çok kafaya takmıyorum.

hatta almışken 6.5 inc modelin altın rengini alayım ki krolukta yeni bir boyut açmış olalım.

samsung hani bariz ucuz falan olsa bir de onu deneyeyim derdim ama aşşağı yukarı aynı fiyat zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yani belkide öyledir bilemiyorum, sıkıldım sony'den.

gerçi görünen o ki iphone Xs'in X'den hiçbir farkı yok işlemci dışında.

1 sene daha idare edip iphone 11 almak daha güzel olurdu ama yok yani idare edebilecek durumda değilim.

Xs'in bir incelemesi, yorumu falan filan çıksın da eğiliyor mu bükülüyor mu bakalım, olmadı samsuk alırız :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alan niye enayi ki? Al, 2 sene kullan, degerinde sat, son modeli al.

Samsung'lar gibi 6 ay sonra yari fiyatina dusmuyor bunlar, ciddi fiyatlarda 2. eli var, cok uzun sure yazilim destegi var.

rammstein and SpeCTRuM beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

beni şahsen 2. el değeri ilgilendirmiyor, ben aldığım telefonu ya ömrünün sonuna kadar kullanırım, ya da değiştirdiğimde eskisini köşeye koyarım bir gün gerekir diye, nitekim gerekiyor da. star'ın da farklı olduğunu sanmıyorum...

neyse, ben iphone alınmaz demiyorum zaten, sadece kişisel olarak hoşlaşmıyorum... android daha rahat benim için.

Xs modelinde umarım X'teki saçmalıkları gidermişlerdir bu arada. benim en sık karşılaştıklarımdan birisi home tuşunun yerine ekranın aşağısından çekme olayının bozulması. home yalan oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

apple yeni bir bok sunamadığı için bu sene fiyatları çok abartmayacaklar diyorlar, hadi bakalım...

https://www.cnbc.com/2018/09/11/iphone-xs-xs-max-and-iphone-xr-price.html

xc 500, xs 700, xs max 900 dolar olmalı bence ama benim fikrimi umursayacaklarını sanmıyorum, herifler bulmuş enayi pazarını çatır çatır satıyor işte, ben de olsam ben de sömürürdüm.

ayrıca ties haklı, ben 2. elde satmaya çalışcağım zaman zaten 2. el değeri gebermiş olur. araba mı bu 2. elde fiyatına bakarak telefon alacağız :)

ps: ucuz modele bazı kaynaklar Xc, bazıları da Xr diyor, yarın netleşir modelin adı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TiesTorN, @stardust her ikinizde bu ikinci el fiyat konusunda yanılıyorsunuz. Daha geçtiğimiz yıl 3 seneye yakın kullanılmış 6+ telefonu 1340 tlye devredip yeni telefonun %40’ını karşıladım. Samsung bile olsa (android tarafında daha  çok o para ediyor) bunu 3. senenin sonunda yapamaz, ki bence önemli. Kenara koyduğum telefon da var, eşimin hemşiresi iş telefonu olarak kullanıyor 5S’yi örneğin. Pili değiştirip kullanmaya devam mı etsek yoksa 450 tl’ye devredip yenisini mi alsak karar veremedik henüz. 5 senelik (6. yıla giriyor şu anda) pili bitmiş telefon 450 TL ediyor çünkü hala güncelleme alıyor ve kullanılabilir durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, TiesTorN said:

beni şahsen 2. el değeri ilgilendirmiyor, ben aldığım telefonu ya ömrünün sonuna kadar kullanırım, ya da değiştirdiğimde eskisini köşeye koyarım bir gün gerekir diye, nitekim gerekiyor da. star'ın da farklı olduğunu sanmıyorum...

bold işaretlediğim yerde mantık hatası var. Senelerdir bilgisayar başta olmak üzere çeşitli elektronik cihazlar tüketen kişileriz. Böyle bir mantık olmadığını çoktan farkında olmak lazım. Kullanımına göre 7-8 senelik laptop, 5 senelik cep tel kullanan da vardır.

Hatta belki önümüzdeki dönemde artık cep telefonlarında da (INtel işlemcilerde olduğu gibi) bir platoya gelme durumumuz olabilir. Fakat ömrünün sonuna kadar kullanma hani biraz "ben burada bir argüman kazanmalıyım, o nedenle bişiler söylemem" lazım gereğinde olmuş.

Para çoktur kenara koyarsın, bir gün belki lazım olur veya koleksiyon yapılır bilemem de, hele ülkenin şu halinde, bence herşeyin ikinci elinin değeri çok önemli. Sıfır alan birisi için, ya da tamamen 2. elden dönen birisi için (mesela ben :) ).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yaw arkadaş siz anlamak istemiyor musunuz :lol: benim için durum bu.

şu ana kadar kullandığım son 3 telefonu da bozulana kadar kullandım, hiç bir 2. el değeri kalmadı yani. bence benimki değil seninki bişeyler söylemeliyim şeklinde bi argüman olmuş :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ömrünün sonuna kadar kullanma kısmında stardust ve Tiestorn a katılıyorum, gebertene kadar kullanma veya -genelde başıma gelen- gebermese bile o zaman ki ihtiyaçları karşılayamayana kadar kullanmak gerçek bir olgu bence.

Ben uzun süre çeşitli sebeplerle donanım olarak uyduruk samsunglar kullanıp sonra sıkılıp uzun süre kullanma amaçlı iphone 8 aldım. Memnunum fakat Apple sürekli dark side a çeker gibi kendi ekosistemine çekmeye çalışıyor, son aldığım LG hifi plus dac ı kullanabilmek için gereken ara kablo dac tan pahalıya geliyor bu yüzden biraz hoş olmamaya başladı.

App olarak da bu aletlere bu fiyatlar veriliyorsa applere de parası neyse verilmesi gerektiği taraftarıyım fakat fakir bir öğrenciye dokunabiliyor arada tabi. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Satmak için telefon almadığım bir gerçek oradaki argüman doğru da ... o kıçtan sallanan "evladiyelik" , "ÖMRÜNÜN SONUNA KADAR" laflarını kullanıp  "bozulana kadar abi işte" 3 telefonum bozuldu falan tam bir kolpa...

2 yılda bir telefonu bozulup/bozup ömrünün sonuna kadar kullanıyorum baya iyiymiş.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:cici: son aldığım telefon 4 yıldan fazla gitti ve bozuldu (nexus 5)

ondan öncekiler de çok farklı değildi... kendi kendinize varsayımlarda bulunup durmayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, pentaman said:

@TiesTorN, tabi V8 araç kullanan biri olsam bozulunca direkt çöpe atarım telefonu :D (şaka tabi ki)

Bence asıl V8 kullanıldığı için çok dikkatli kullanıp çöpe atmamak lazım çünkü V8 den dolayı başka bir şeye harcayacak para kalmıyordur. :D

pentaman, rammstein and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatlar yine afedersiniz yarrak gibi :)

Xr 128gb 800 dolar, bu alınabilir belki

Xs Max 64 gb 1100 dolar... bari 128 olsaydı arkadaş.

512gb olanı 1450 dolar, açgözlükte sınır tanımayın evladım aferin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lcd ekranı anladık da Xr da 2. Kamera - optik zoom - portre modu yok...

ne anladık bu işten... 64gb iphone u 1000 dolardan ittirmeye çalışıyorlar.

normal iphone x alayım desen ucuza onu da piyasadan kaldırmışlar...

bildiğin şerefsiz la bunlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cidden ya telefonların içini şişirmeyi bitirdiler ama fiyatların şişmesi daha da fazlalaştı çok saçma bir yere gidiyor bence.

@stardust eğer iphone için ısrarcı değilseniz ve yurt dışı imkanı varken xperia xz3 bana güzel görünüyor açıkçası. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, stardust said:

Lcd ekranı anladık da Xr da 2. Kamera - optik zoom - portre modu yok...

ne anladık bu işten... 64gb iphone u 1000 dolardan ittirmeye çalışıyorlar.

normal iphone x alayım desen ucuza onu da piyasadan kaldırmışlar...

bildiğin şerefsiz la bunlar.

Deli gibi apple'ın her çıkardığı ürüne saldırılıyorsa fiyatlar bu şekilde olacak tabi. Almayın kardeşim, büyük zorunluluk yoksa almayın. Çok samimi olarak söylüyorum 2015'den bu yana hem android, hem iphone tarafında ne yenilik geldi de telefonlar bu kadar pahalılandı. Atom çekirdeği mi parçalıyorlar... Yeni telefonlar 3 nesil önceki telefonların üzerine ekstradan ne yapıyor bana biri anlatıversin. Android'den iphone'a geçiş argümanı olarak da yavaşlama tamamen yanlış bir argüman. Güncellemeler için geçilecekse, OK. Apple eko sistemi aradığım şey diyorsan, OK. Ama yavaşlama diyorsan sorun androidde değil aldığın telefonda. 

Eşime Mayıs 2015'te iphone 6 aldım, haziran 2015'te de kendime Samsung Galaxy S6 (samsungun kendi işlemcili olanı) aldım. İki telefon da 7-8 ay sonra 4. yaşına girecek. Samimi olarak söyleyebilirimki iphone 6'da olup da kendi telefonumda olmasını istediğim tek şey Siri. Bende olsa çok sık kullanacağım bir şey olurdu. Eşimin ise bir gün kullandığını görmedim. Geri kalan hiçbirşeyde iphone 6 üstün değil ve eksik. Öyle ki;

- Senin telefonun daha iyi çekiyor, seninki ile çek,

- Telefon hafızam doldu, şunu kolayca istediğim yere boşaltamıyor muyum ben?

- Senin telefonun ekranı niye daha canlı?

- Benimkinin şarjı çabuk bitiyor, powerbanki yanımıza alalım.

- Bende niye hızlı şarj yok?

gibi şikayetler eşimden çok sık duyduğum şeyler. Ha apple bu eksiklerin çoğunu iphone X ile giderdi ama nasıl bir fiyatla!

Yavaşlık konusuna gelince çok net söyleyebilirim galaxy s6'da hâlâ en ufak bir sıkıntım yok. Ne bir takılma, ne bir donma hiçbir yavaşlama gözlemlemedim. Telefonun bunca süre zarfında kitlendiğini ya da benim isteğim dışında kapandığını hatırlamıyorum. Buna karşın en az 4-5 kere iphone 6'da kitlenme, düğmesine basılmasına rağmen açılmama gibi saçma problemler oldu. Telefonumda gözlemlediğim tek gerileme haliyle batarya süresinde oldu. Ama aynı durum iphone 6 için de geçerli. O yüzden yavaşlama argümanına katılmıyorum. Herhangi bir yavaşlama vs olmadığı için de telefonu değiştirmek gibi bir niyetim de yok. Batarya süresi eskisine oranla azalmış olsa da telefonun gündelik olarak kullanılmasında bir problem değil henüz. Bu noktada tek sıkıntı güncellemeler. Evet iphone 6'ya her güncel ios geliyor. Galaxy s6'ya ise aylık android güvenlik güncellemeleri gelmeye devam ediyor ama androidin yeni sürümleri sadece iki kez geldi. Bir ilk olarak telefonun kendi sürümünden bu yana çıkan 3. yeni sürüm de gelecekmiş ama herhalde 4. yeni sürüm geldiğinde anca çıkacak. Bir tek bu konuda iphone android telefonlara karşı avantajlı.

Benim aynı dönem alınmış iki telefonla yaşadığım ve gözlemlediğim şeyler bunlar. Ama zoraki bir telefon değişikliği yaşamak durumunda kalırsam da artık kesin android(daha doğrusu samsung) alırım da demiyorum. Hem iphone x ile apple biraz adam oldu gibi en azından 2015'te benim telefonumda olan özellikleri koyabildiler(amoled ekran, hızlı şarj vs), hem de samsung amiral gemisi telefonların çıkış fiyatları da iphone'dan aşağı kalmıyor. Buna karşın biraz beklendiğinde samsung telefonlar daha uygun fiyatla da alınabiliyor. O yüzden net bir tercih yaparım demek zor. Ama şuan net olanı mevcut telefonum herşeyime yetiyor ve değiştirmek istemiyorum. 

ZvAnA tarafından düzenlendi
Thustu, Executioner and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zvana'nın söylediklerine ek olarak android tarafında samsung almanın elzem olmadığını belirtmek isterim. huawei'in de samsung'dan aşağı kalır kalitesi yok ve fiyat olarak çok daha uygun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu saçmalığı görünce yine uyuz oldum. 

Geçen sene özel bir durumdu. 1000 dolar dediler... 

Bu sene elle tutulur hiçbir yeni özellik yok. 64 GB ı 128 bile yapmamışlar... Yine 1000 dolar. Yine yok satacak... Ne salak bu millet ya. 

Geçen seneki aynı telefonu aynı fiyata satmaya çalışmak nasıl bir açgözlülüktür çözemedim.

Vr bile olması gerekenden 150 dolar pahalı. Ucuz model yap ama 2 sene önceki amiral gemisinden 50 dolar pahalıya sat. 

(Alırsam eğer kendim de dahil) bu telefonu alacaklar enayidir arkadaş. Bunu bilir bunu söylerim. Hele Xs max 512, 20 bin lira üstünde satılacak. Türkiye'den alanı taşşak malzemesi yaparım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok