iPhone Xs, iPhone Xs Max, ve iPhone Xr
1 1

Bu konuda 70 mesaj var

1 saat önce, stardust said:

Ben bu saçmalığı görünce yine uyuz oldum. 

Geçen sene özel bir durumdu. 1000 dolar dediler... 

Bu sene elle tutulur hiçbir yeni özellik yok. 64 GB ı 128 bile yapmamışlar... Yine 1000 dolar. Yine yok satacak... Ne salak bu millet ya. 

Geçen seneki aynı telefonu aynı fiyata satmaya çalışmak nasıl bir açgözlülüktür çözemedim.

Vr bile olması gerekenden 150 dolar pahalı. Ucuz model yap ama 2 sene önceki amiral gemisinden 50 dolar pahalıya sat. 

(Alırsam eğer kendim de dahil) bu telefonu alacaklar enayidir arkadaş. Bunu bilir bunu söylerim. Hele Xs max 512, 20 bin lira üstünde satılacak. Türkiye'den alanı taşşak malzemesi yaparım :)

farzedelim ben aldım Xs max 512 yi :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatlar USD bazında yükselmiş. Bizim TR/USD yükselişiyle beraber kombo olmuş.

IOS'un avantajları, güvenirliği nedeniyle Iphone kullanıyorum. Bozulmadığı sürece IOS desteği bitene kadar kullanırım. Öyle telefonda güncel olayım diye merakım yok.

PC tarafında olduğu gibi telefon tarafında da hız konusunda doygunluğa ulaşım var. Artık o kadar sık değiştirmek gerekmiyor. Güncel bir telefon rahat 5 sene gider.

Bu arada isimlendirme konusunda Iphone basit ve anlaşılır olurdu. Normal vatandaş modelleri ezbere bilirdi. Model isimlendirmesini iyice karıştırmışlar. Ne yaptıklarını anlamadım, tek tek GSMArena sitesinden baktım farklılıklara.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonu kesin değiştirecektim. Bende 6S plus var. Ama ios 12 ile telefon kendine geldi. Pil harici sorunum yok. Zamlardan sonra da değiştirmeyi düşünmüyorum :) 

Klavye basma hızı ve kamera açılış süresi inanılmaz iyileşmiş. 

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk defa bu sene yeni iphone'u alacak potansiyel eş dost almam diyor hayret ettim, bunun yegane sebebi dolar kuru'nun zıplamış olması yoksa 3.7 filan kalsa geçen sene X / 8plus alan kitle yine alacak buna adım kadar inanıyorum, Toplumumuzda ihtiyaç ile lüks'ü ayırt etme anlayışı yok denecek kadar az hatta çoğu zaman tutumluluk yapanlar olarak ya ihtiyar muamelesi yiyor yada ezik yaftası. Normal şartlarda maaşının yarısına hadi en çok 1 maaş'a telefon alıp onuda adam gibi kullanıp 3-4 yıl idare etmesi gereken hatırı sayılır bir kitlenin gerçekteki tercihi tam tersi 24-36ay'a bile taksitle alma haline kadar gidiyor yada evkur'dan okkalı bir tarifeyle alınıyor. apple'ın fiyatta indirim olmasa bile yerinde saymaması aslında kendi suçu değil ota bota iş yapıp telefona çıkaran android üreticilerinin yüksek fiyat çekmesidir, apple'da haliyle aynı klasmanda olmadığını ürün etiketiylede bir şekilde göstermesi gerekiyor.  bkz. AMD Nvidia fiyat etiketleri son 4 yıllık dönene bakılırsa görülebilir.

X 'lerin yenilik listesi nispeten az, yapay zeka'da apple hakkını verip uzun vadede telefonunu kullanacak olanı memnun edebilir görmek lazım neler yapacaklar. eskiye nazaran 10kat işlem gücü gerçekte kendisini nasıl gösterecek. kamerada da illaki birşeyler yaparlar. geriye yine siri vb kendine has özellikler kalıyor ki onlarda yine apple'ın başarısına göre kullanıcıyı memnun edecek. ortada az yenilik ve bu yeniliklerden birşeylerin daha iyi olacağı umudu var. klasik elma işte:mrgreen:

Elinde 6/6s/7 olan birçok kişide kamera ekran batarya ve dosya çıkar ekle vs sebeplerden sürekli şikayet duyuyorum ama buna rağmen vazgeçmek zor geliyor insanlara, daha bugün 7 si olan bir tanıdık dert yandı durdu kuru gürültüde olsa dertsiz apple kullanıcısı azdır.

son olarak yeni seride 64GB 'ın pas geçmeyip 128GB ile başlamaması bile klasik apple çakallığı bana göre ve aksini beklemek hayalcilik olur, fiyatına göre 64GB az olsada bence birçok kullanıcı için 64GB yeterlidir eğer ki telefonu sömürme alışkanlıkları yoksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, Thustu said:

iOS 12 yi deneyen oldu mu? Ben temiz kurulum için dosyaları indiriyorum ne zaman yükleyebilirim bilmiyorum.

Çıktığı gün bendeki 6S Plus'a yükledim. Kamera açılışında bekliyordu 3-4 sn en az, şimdi çat diye açılıyor. Klavye de yağ gibi akmaya başladı. 10 numara olmuş.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iOS 11 faciasından sonra SpeCTRuM'un yorumundan sonra korkarak iPhone X'te iOS 12'ye geçtim. Farkedilir şekilde telefon hızlandı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 7 Plus var, bu sene yenilerim diyordum. Ama iOS 12'nin hizi ve pilin hala 1,5 gun falan gitmesinden vazgectim. Su anda benim icin bir artisi olmayacak.

Ama ilk Apple Watch'imi alacagim gibi bu sene.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende iTunes la sıfırdan kurulum yaptım 8e. Sanki bende bişiler çok da değişmedi gibi. Hala geceleri yaklaşık %10 a yakın şarjım azalıyor, hız olarak ben belirgin bir şey göremedim. Bir tek bildirimlerin toplanması ve çer çöpün telefondan temizlenmiş olması işe yaradı. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sony telefon alinmaz hep sorun cikartiyor..

En son sony telefon elimde bozuldu o sirada a101 in onunden geciyordum baktim redmi 5 plus var 1150 tl ye aldim ciktim canavar gibi makine hic oyle telefona besbin onbin tl para veremem..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de şunu anlamıyorum “enayidir”. 

Abi niye enayidir? Ben Apple kullanıyorum, memnunum, kazık mı, tartışılır. Samsung Note 9 bedava mı? 6 ay sonra firma kendi satış fiyatını yarıya çekiyor. 

Paran çoktur, 15 bin tl senin için 1 haftalık kazançtır, alırsın. Enayi mi olursun? 

Enayi kimdir bana göre? Asgari ücret alırken 5000 TL’lik telefon alandır. Markadan bağımsız. 

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

apple hissesi feci çakılmış.

yeni iphone satışları çok düşük gelmiş.

apple'ın ürün döngüsünün tamamlandığından ve artık ortaya yeni bir şey koyamadıklarından bahsediliyor haber kaynalarında.

herhangi bir apple ürününe "ölü" yatırım yapmadan önce bir çok kez düşünün derim. yakında yazılım tarafını da sallamaya başlarlar, malum çöküş başladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kötü değil hatta Android'den daha iyi hissettiriyor ama düzülen methiyelerin karşılığını tam göremedim. Kalite kısmına biraz daha çalışsalar hiç bir sıkıntı kalmaz sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/4/2019 at 7:27 PM, stardust said:

apple hissesi feci çakılmış.

yeni iphone satışları çok düşük gelmiş.

apple'ın ürün döngüsünün tamamlandığından ve artık ortaya yeni bir şey koyamadıklarından bahsediliyor haber kaynalarında.

herhangi bir apple ürününe "ölü" yatırım yapmadan önce bir çok kez düşünün derim. yakında yazılım tarafını da sallamaya başlarlar, malum çöküş başladı.

yapılan en büyük hata iphone X ile başlanan fiyat yükseltme oldu bence, eski döngüyü bozmayacaklardı yeni model mi çıktı bir önceki modelin fiyatını aşağı çek yeni modelde eski modelin çıkış fiyatını koru, yıllarca bu stratejiyle peynir ekmek gibi telefon sattılar, bin dolara zıplama saçmalığı ardından xs maxta bin doları da aşan fiyatlar millete eşşein şeyi dedirtti artık, ben xs max aldım yurtdışından 256 gb, en son 7 kullanıyordum ondan önce 4,5,6 ilk defa büyük ekrana geçmek istedim ve xs max ın 8 plus gibi kasanın yarısını çerçeveye yedirmemesi ciddi anlamda büyük bi ekranı olması sebebiyle aldım, memnun muyum memnunum ama bu fiyata değer mi bence değmez, mesela iphone 7 ile de gayet memnundum hayatımdan özellikle ios 12 ile yağ gibiydi alet. şimdi haziranda ios 13 betası çıkar arayüzün komple değişeceği söyleniyor görücez bakalım, ardından eylülde de telefonlara ufak güncellemeler yaparlar, yüz tanıma müthiş bi teknoloji ama parmak izi okumanın da bambaşka bir rahatlığı vardı, parmak izi okuma olayını ekran içine monte etmeyi başarmaları lazım mutlaka, yapanlar var şu an iyice olgunlaşsın teknoloji sanırım apple da koyar telefonlarına, yani eylülde yeni iphonelarda hem face id hem touch id ve yine ios 13 ile yepyeni bir arayüz gelirse bir de iphone X öncesi fiyat skalasına geri dönerlerse yine güzel bir ivme yakalarlar, o fiyatı şişirmeyeceklerdi olmadı o iş :D

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence artık bu modeller ile iphone güncel teknolojiden bağımsız sadece kendi kullanıcılarına yönelik bir model, marka olduğunu tescilledi. normal 11 in özellikleri mantık çerçevesinde değil bence. tamamnen deneyim odaklı. almayı düşünen 11 inde ekranını güzel bulacak çünkü iphone almak istiyor, apple kullanıyor senelerdir. aynı fiyata s10 u gidip almaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok