Trafik Cezaları (yediğiniz şanssız veya saçma cezalar ve sonrası)
3 3

Bu konuda 48 mesaj var

Selamlar,

Buraya  saçma sapan veya talihsizlik sonucu yediğiniz cezaları yazarak birbirimizi rahatlama amacıyla bir başlık açmaya karar verdim. Aslında otomobiller hakkında herşeye de atabilirdim ama trafik cezası özelinde bir konu olması iyi olur diye düşündüm. 

Geçen Facebook'a yazdığım yazıyı buraya yazıyorum. Hem fikir de alayım bu konuda.

Çok güzel...

Gelir İdaresi Başkanlığına girip İVD'ye bakayım dedim. Borç morç var mı şimdi borç faizini de yükselttiler, durduk yerde bişey kaçar maçar diye.

Guess what? 2 tane trafik cezası var. Hemde bir tanesi 1 seneyi, diğeri 6 ayı geçmiş.

Allah allah bana bunlar tebliğ edilmedi ama neyse dur neymiş diye araştırmaya başladım.

Odamı altına üstüne getirdim, tebligatları buldum. Eşleştirdim. Tebliğ edilmiş ama bilen bilir ceza kesim tarihi ile tebliğ edilme tarihi arasında en az 6 ay oluyor.

Her neyse...

Yine tahmin edebileceğiniz gibi ilkini ödemişim bankam vasıtası ile. Hem de tebliğ edildiğinden 10 iş günü içerisinde yapmışım ki indirimli ödemişim.

Tabii ki hala sistemde takipli gözüküyor.

Bu arada bu cezayı nasıl yediğim hakkında en ufak bir fikrim yok, çok az bir ihtimal orada bulunma durumum olduğundan, hızdan falan da dolayı olmadığından itiraz ile uğraşmadım ve zamanında ödemişim.

Diğerine gelelim. O daha acıklı. Ceza tarihi 30 Temmuz 2017, yani doğum günüm. O günü hatırlıyorum.

Evimin önüne park ettim. Engelli parkı için de bir arabalık yer bıraktım özellikle, çünkü levhası vardı. Yaya geçidi, engelli geçidi vs. hepsine dikkat eder gerekirse 45 dk 1 saat park yeri ararım. Bazen 1 1.5 km uzağa park etmem gerekir ama yine de dikkatli park ederim.

Gel gör ki bütün dikkatlerime rağmen, "hah şansa bak evimin önünde park yeri buldum" dediğim bir anda. Bir sonraki sabah bir baktım ceza fişi. Akşam 21:38'de gelmiş adam, hem de Pazar günü.

Neyse tamam oluyor böyle şeyler de ben bu cezayı da ödediğimi hatırlıyorum fakat bu sefer banka kayıtlarında bulamadım. İVD'de de yok gözüküyor bir ödeme, zaten olsaydı takipli göstermezdi. Ceza da neredeyse 2 katı olmuş.

Şimdi uğraş dur makbuz tarzı bişey bulmak için. Yoksa da soğuk su iç öde.

Hep soğuk su içtik zaten şu hayatta. NEyse daha büyük dertleri var insanların biliyorum ama can sıkıcı detaylar işte.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En son beni deli eden trafik cezası arabamın park yasağı olmayan sokaktan çekilmesiydi.

Normalde Ankara Kolej-Sıhhıye çok katlı otoparkının abonesiydim. Millet sokağa bedava parkederken ve hiç bir şekilde Marmara sokakta araba çekme diye birşey yokken ben ayda 200 liraya yıllık abone oluyordum çokkatlıya. Derken güya hizmet için belediye otoparklarını 1 TL yaptılar. O günden sonra otopark konusu benim için bir cehennem oldu. Önce aboneliğim bitene kadar parasını verdiğim otoparkta zar zor yer bulmaya başladım. Sonra abonelik bitince de yeni abonelik alımını durdurdular haliyle. otoparkı işletenler muhtemelen ihaleyle işletmesini almışlar otoparkın bu karar çıkınca 1TL'den otoparkı kullandırtmak zorunda kalmışlar ve mahkeme sürecini başlatmışlar. Sonra da hepten kapattılar otoparkı. Şuan hizmet dışı.

Neyse otopark kapanmadan önce bu 1 TL olayının yürürlüğü girdiği ilk günler aslında normalde otopark açıkken sokağa bırakan beleşçiler otoparkı doldurduğu için yer bulamadım. Ama otoparkın yanındaki marmara sokakta alışılmışın dışında bütün yol kenarları boştu. İki üç araba anca. Oraya bıraktım. Çünkü 10 seneye yakındır buraya araba park ediliyor ve bir kere bile çekildiğini görmedim. Ama boş olmasından dolayı da şüphe uyandı içimde. Emin olmak için de tabela falan aradım. Dediğim gibi önceden de o gün de park yapılmaz vs bir tabela yok orada. Yola sağlı sollu park ediliyor. Neyse park ettim ve işime gittim. Akşam bir geldim ki araba yok. Çekmişler. Nasıl sinirlendiğimi anlatamam, hala aklıma geldikçe deliriyorum, basıyorum küfürü.

Gece saat 11, gittim aldım arabayı, o saatte kiminle uğraşacan, kime derdini anlatacan, tıpış tıpış ödedim çekici ücreti, ceza, vs. Bir de araba şirket üzerine olduğu için arabayı teslim ederken yanımda olmayan imza sirküsü vs isterler de zorluk çıkarırlar diye ses etmedim.

Şuan sıhhıye çok katlı otoparkı aylardır kapalı ve Marmara sokak ana baba günü. Bir tane araba çekilmiyor, ben ise ofisime 15 dakika yürüme mesafesindeki Kocatepe camiin oradaki özel bir otoparka yine 200 lira aylık para veriyorum. Güya 1TL yapıp bana hizmet yaptı büyükşehir. Allah belasını versin bu ülkenin adalet sisteminin, keyfi uygulamalarının. O gün arabamı çeken ....pu çocuğu şimdi neredesin çeksene lan Marmara sokaktaki arabaları...

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşe giderken her gün kullandığım ve aşağı yukarı hep aynı hızlarda seyrettiğim yolda 19 Şubat tarihinde EDS hız cezası yedim. Daha öncesi de yok, sonrası da olmadı. Niye o gün ceza yedim hiç bir fikrim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Temmuz ayında Antalya'daki tatil köyünden dönerken, eşyalarımızı arabaya yükledik çıktık, daha yola çıkalı 1dk olmadı -ki sözkonusu yol köy yolu gibi bir şey kıvrımlı, 30-50km/s den daha hızlı gidilmiyor- polis çevirdi kemer cezası yazdı. herifle 10dk boyunca kavga ettim, ikna edemedim. ulan ana yola çıkarken kemerimizi takıyoruz zaten de daha yola çıkar çıkmaz bismillah demeden ceza yedim tüm günün morali 0'landı. bir de kavga edince tehdit ediyor beni arabanı filmden çektiricem diye, çektiremezsin kardeşim şu şu yönetmelik çıktı benim aracım da o yönetmeliğe uygun hangi gerekçeyle çekiyosun dedim, neyse ki orda bişey diyemedi. konudan bi haber biri olsam muhtemelen onu da yedirip çekerdi aracı.

neyse, o cezayı da arabaya binip yürümeye başladıktan sonra yırtıp önlerine fırlattım, sistemde ceza gözüküyor tabi bir önemi yok da, o anki sinirle işte... hala da ödemedim, öyle duruyor. nerede karşıma çıkarsa öderim artık o zamana kadar ödemeyeceğim. en fazla x2 olur ne olacak.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/3/2018 at 4:15 PM, TiesTorN said:

Temmuz ayında Antalya'daki tatil köyünden dönerken, eşyalarımızı arabaya yükledik çıktık, daha yola çıkalı 1dk olmadı -ki sözkonusu yol köy yolu gibi bir şey kıvrımlı, 30-50km/s den daha hızlı gidilmiyor- polis çevirdi kemer cezası yazdı. herifle 10dk boyunca kavga ettim, ikna edemedim. ulan ana yola çıkarken kemerimizi takıyoruz zaten de daha yola çıkar çıkmaz bismillah demeden ceza yedim tüm günün morali 0'landı. bir de kavga edince tehdit ediyor beni arabanı filmden çektiricem diye, çektiremezsin kardeşim şu şu yönetmelik çıktı benim aracım da o yönetmeliğe uygun hangi gerekçeyle çekiyosun dedim, neyse ki orda bişey diyemedi. konudan bi haber biri olsam muhtemelen onu da yedirip çekerdi aracı.

neyse, o cezayı da arabaya binip yürümeye başladıktan sonra yırtıp önlerine fırlattım, sistemde ceza gözüküyor tabi bir önemi yok da, o anki sinirle işte... hala da ödemedim, öyle duruyor. nerede karşıma çıkarsa öderim artık o zamana kadar ödemeyeceğim. en fazla x2 olur ne olacak.

30 km/h ile giderken de yaralanma riski var diye biliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ordaki amaç can güvenliği falan değil, şerefsizler tatil köylerinden çıkanların birleşip girmek zorunda olduğu incecik tali yolun görünmez kısmına pusu kurmuş geleni geçeni avlıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

otoyollarda iki gise arasi mi yoksa artik giris-cikis arasi mi 120 km/h'yi gecenlere ceza olayi cikali 1½ yil oluyor. istanbul-edirne arasi sik sik gidiyorum. hala gelen giden bir ceza yok. bu olayi aktif hale getiremediler mi  acaba?

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, infestor said:

otoyollarda iki gise arasi mi yoksa artik giris-cikis arasi mi 120 km/h'yi gecenlere ceza olayi cikali 1½ yil oluyor. istanbul-edirne arasi sik sik gidiyorum. hala gelen giden bir ceza yok. bu olayi aktif hale getiremediler mi  acaba?

izmirdecevirme diye bir insta hesabı var, benzeri diğer illerde de vardır. Valla oraya adamlar otoyol gişesi arası yedikleri cezaları koydular. 132  (120 + %10) üstüne ceza yazılıyor. 138'li ceza gördüm o hesapta. giriş saati, çıkış saati, süre mesafe, ortalama hız ve plakaların fotoları hepsi var ceza kağıdında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aman bu polis onunde makbuz yirtma isini ABD’de yapmayi dusunmeyin bile. Ilk elden bildigim ilgili bir animi yazmistim ama ilgili kisinin onayi olmadan paylasmanin dogru olmadigini dusunerek sildim.

ChipArchitect tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/3/2018 at 4:15 PM, TiesTorN said:

Hocam sen o zaman semt içi sürüşlerde de kemer takmıyorsun.
Benim bildiğim kadarıyla emniyet kemeri zorunluluktur , araba hareket halindeyken takmazsan para cezası var.
Bir daha yola çıkarken bismillah dersiniz artık :)

SpeedFreak beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TiesTorN orada polislerin pusu kurup ceza kesmesine vurgu yapıyor ki o konuda haklı. Ben Ankara da çok yaşıyorum. Kızılcahamam dan Ankara'ya doğru giderken hız limiti 110km/s. Bu hız limitine uyuyoruz o konuda sorun yok. Ama ileri de sadece 100 metrelik bir alanda hız limiti 50'ye düşüyor ve orada 110 ile giden birinin o hıza düşmesi ciddi bir trafik sıkıntısı yaratıyor. İşte tam o noktaya radar koyuyorlar ve bunu göremeyecek şekilde saklıyorlar ki insanlar 110 ile giderken 50 hız sınırı bölgesinde radara girsin diye. Gelde küfür etme sonra. 

jackjoker tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende güzel bir tane var ,hayatımda bir tane ceza yedim oda benim suçum değil idi :)

Çok eski çalıştığım yerde gitmem gereken yere araç olmadığı için motorla gitmem diretilmişti, ehliyetim ve tecrubem yok dediğim halde bir şey olmaz diyerek zoraki bindim, şans bu ya çevirmeye yakalandık, klasik ehliyet ruhsat ben kem küm derken adam baktım 2000 küsür idi sanırım yazıyor dedim dur ne yapıyorsun vs derken(rüşvet nasıl verilir diye düşünsem de bir türlü yapamadım, gene olsa gene yapamam bilmiyorum çünkü) ehliyet var ama a2 değil vs muhabet etmeye çalışıyorum, memur bir biraz insafa geldi(paşamız dinlemiyordu bile) ehliyet yetersizliğinden yazalım madem getir dedi 1644 liraya düştü, ben hazır kanalı yakaladım başladım ağlanmaya :) Dedim durum bundan bundan ibaret bak dedim tek ceza puanım yok, vukuatım yok gbt sor isteiğin yere sor iyi bir insanım, bende yanlış olmaz dedim :D  bu motorla da normalde işim yok zaten acemiyim bak cevirme de bile direk durdum baskası olsa kacardı dedim vs neyse işyerinden zorlandığıma ikna ettim...

Tamam dedi çağır o şahsı sana yazdık anons geçtik silemeyiz ama ona yazmayalım madem kulağını çekeriz o senin borcu ödesin dedi.

Çağırdık felan bizim adam kabul etti.. neyse çokta uzatmadan ben ordan ayrıldım o ara ödediğini söyledi derken 1 ay sonra felan ki bu olaydan sonra zaten gerginlik bitmedi hiç aramızda, ben bu konuyu sonra unuttum ustunden 3 sene sonra aklıma geldi ve üstümdeki cezanın faiziyle 4670 lira olduğu gördüm.

Tabi  önce karokola gittim adamlar dinlemedi bile olmaz oyle sey sana yazılmıstır motor sahibinede yazılmıstır felan, bayagı direttikten ve mudurune kadar cıktıktan sonra aaa evet bir yanlıslık olmuş normalde mumkun değiller felan, ama adamlar dinlemiyor ki deli olmustum orada ben silinmesini değil o ismi lazım değil şahısada yazılsın istesem de sure aşımı dediler, polisin başını yakarsın dediler bir şey çıkmaz dediler çıktım gittim...

Sonra bir umut  bimer cimer aklıma gelen yerlere yazdım dedim durum boyle boyle, onlar da polise soruşturma açmışlar(ki pişman oldum) ama ceza için 1 yıl içinde bu şikayette bulansaymışım dediğim olabilirmiş, oradan da bir şey çıkmadı yani

Hee o ceza ne oldu derseniz geçen ki vergi indirimi ile nakit 1200 küsür lira olarak ben ödedim tabi :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada, yukarıda anlattığım kemer cezası olayı hayatımda yediğim 2. cezadır.

1.si ise emniyet şeridinden ötürü yedim (yaklaşık 7-8 yıl önce); emniyet şeridine hiç girmeyip, girenlere de fena söven bir tipim normalde. o gün trafik acaip sıkışıktı, ileride neler oluyor acaba diye görebilmek için burnumu emniyet şeridine çıkardım yarım metre kadar, tam da azıcık ileride polis varmış. ben ileriye doğru bakıp içeri geri girdim, bu şerefsiz beni emniyet şeridine girecek ama beni görünce geri kaçtı zannedip çevirdi cezayı yazdı. bir sürü dil döktük boşuna.

işin komik yanı, o zamanlar e-devlet falan yoktu. ben yine sinirlenip cezayı yırtıp önüne fırlatmıştım giderken. online kayıt vs. işleri o zamanlar düzgün işlemediği için o ceza hiç bir zaman ortaya çıkmadı. 8 yıldır kayıp. muhtemelen tozlu çekmecelerde kayboldu gitti...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7-8 sene önce ilk arabamı satacağım gün ilk ve tek cezamı yemiştim :) Şerit ihlalinden hakederek yedim cezayı ama trajikomik olan öğleden sonra satacağım arabamı son kez kullanayım diyerek işe gittiğim günün sabahı yedim cezayı :facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi aracımlar değilde hanımın dayısının aracıyla geçen ay bir ceza vukuatım var. Yazıldı mı ondan da emin değilim gerçi de, polis foto çekiyordu. 

Çorum'da ara sokak çıkışında annemi araçtan indiriyordum, aracın bagajı da anahtarla açılıyordu. Öyle olunca mecbur stop ettim aracı, annemin bagajdaki eşyasını verdim, tekrar araca bindim aracı çalıştıracam, o arada caddeden geçen polis aracı durdu, plakayı okuyup düzgün park edelim gibi birşey söyledi. O gün de hanımın dayısının düğünü var, benim araç onda gelin arabası, onun araç da bende. Koşuşturmaca vs derken iyice yorgun ve gergindim. Elimle de polise gidiyorum ya gibi işaret ettim. Ben öyle işaret edince durdu, makinasını çıkardı. Nasıl sinirlendiysem sol kolumu kaldırdım elim yukarı bakarak, sağ elimi de koyup hareket çekecekken el salladım. 

Ceza geldi mi sormayı da unuttum, hatalı park üzerine bir de polise hakaret gibi bir ceza da ekleyebilirler :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu hafta nur topu gibi cezam oldu. sabiha gokcen-E5 baglanti yolunda sabit radara yakalanmisim ( eve ceza daha gelmedi. gelmesi de aylari bulur herhalde).  15 gun icinde odenirse %25 indirim mi oluyor? hayatimda daha once hic trafik cezasi odemedim de :) 

czXgQi.png

bir de radarlari gosteren hangi uygulamalar var (android)? google maps'te yok oyle bir ozellik. 

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, infestor said:

bir de radarlari gosteren hangi uygulamalar var (android)? google maps'te yok oyle bir ozellik. 

radar gösteren uygulama yok... yani aslında var da, pek bir işe yaramıyorlar. amerikada mesela waze iyi iş görüyo, burda yok ama.

bu arada, kaç km ile radara girmişsin o gözükmüyor :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, TiesTorN said:

radar gösteren uygulama yok... yani aslında var da, pek bir işe yaramıyorlar. amerikada mesela waze iyi iş görüyo, burda yok ama.

bu arada, kaç km ile radara girmişsin o gözükmüyor :lol:

eve tebligat gelirse orada yazar herhalde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ankarada artık mobeseler de radar cezası kesmeye başlamış. Ankaralı olan varsa dikkat etsinler. Düzenekleri ayarlamışlar. Artık şehirde ki her mobese radar cezası kesebiliyor. 

hatta mobeselerin yerlerini bilmiyorsanız geçmiş olsun :) hoş neredeyse her caddede var o ayrı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eve veya muhtarlığa tebligat geldiğinde 10 iş günü içerisinde öderseniz, indirimli ödüyorsunuz ücreti. Fakat bu işi bankanız aracılığı ile yapmayın. Zira ödemenize rağmen borç gözükmeye devam ediyor.

Bugün uğraştım topic'i açtığım hikayelerle. Ödenmiş ceza için bana yakın bir vergi dairesine gittim.

- Adama ben bunu ödedim ama hala borç gözüküyor dedim.
+ Bakalım dedi, baktı. Evet borcunuz var. (You dont say?) 
- Ben bunu ödedim, bankadan dekont var, kaşeli imzalı (başıma böyle bişey geleceğini bildiğimden önce bankaya gitmiştim).
+ Ceza kodu vardır, o tutuyor mu bakalım. Hmm evet tutuyor (2 harfle başlayan geri kalanı rakam olan bir kod, tebligat üzerinde yazıyor).
+eeeee ben bilemedim şimdi, siz en iyisi Taşıtlar Vergi Dairesine gidin. 
- O nerde?
+ Şirinyer'de. (Ben Üçkuyular'dayım ve Şirinyer'e gitmek gerçekten ölüm. Ayrıca başka işlerim de var).

Neyse kendimi toparladım ve inat ettim ben bu işi çözecem diye ve gittim Taşıtlar Vergi Dairesine.

Sıra geldi hemen, yine birebir aynı diyalogu yaşadım. Sonra muhasebeye yönlendirildim. Muhasebeye gittim, "Tamam borcunuz silindi, bankanızdan öderken kodu yanlış girmişsiniz" dedi. İtiraz etmedim ama kod mod girmemiştim, zira banka otomatik çıkartmıştı plakayı sorgulayınca ve ödeye tıklamıştım.

Bu durumdan anlaşılan, vergi dairesine gidip nakit ödenecek ve dekont alınacak. Hatta mümkünse Taşıtlar vergi dairesine gidilecek. 

Doğum günümde, Pazar 21:38'de yediğim park cezasını da paşa paşa faizli ödedim. :(

Not: İnternet Vergi Dairesinden veya İnteraktif Vergi dairesinden tüm vergi borçlarınızı sorgulayabiliyorsunuz. Bence arada sıra bakmak lazım. Saçma sapan şeyler çıkabiliyor.

http://www.gib.gov.tr/

İnteraktif Vergi Dairesininin İnternet Vergi Dairesinden ne farkı var anlayamadım, sadece arayüzü daha yeni. Sanırım ona geçecekler, şu an araftayız ben İnternet VD'den bakıyorum ne olur ne olmaz.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ObiWan tesekkurler bilgiler icin. 

19 hours ago, ObiWan said:

Eve veya muhtarlığa tebligat geldiğinde 10 iş günü içerisinde öderseniz, indirimli ödüyorsunuz ücreti

yanlisiniz var. 15 gündur bu sure. %25 indirimli odersiniz. yedigim cezada yaziyor da :)

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni uygulamaya göre drift atanlara 5000 lira ceza varmış da ben anlamadım, drift'ten neyin kastedildiği de önemli şimdi... bu yasa tam olarak neye ceza kesiyor? yani sağa sola dönerken hafif gaza bastınız 1mt kıçımız kaydı diye drift cezası kesiliyor mu mesela? göbek etrafında uzun uzadıya yanlayarak dönen ya da trafiği kapatarak 360 yapan hayvanatlara kesilmesini destekliyorum ancak az önce bahsettiğim şey bunlarla bir mi tutuluyor? çünkü benim arabada dönerken hafif gaza bassam bile götü hemen atıyor zaten, arada bir eğlence olsun diye etrafım boşsa yapıyorum şahsen, kimseye bir zararı da yok. şimdi bunu polis görse 5000 tl mi geçirecek mesela?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, TiesTorN said:

yeni uygulamaya göre drift atanlara 5000 lira ceza varmış da ben anlamadım, drift'ten neyin kastedildiği de önemli şimdi... bu yasa tam olarak neye ceza kesiyor? yani sağa sola dönerken hafif gaza bastınız 1mt kıçımız kaydı diye drift cezası kesiliyor mu mesela? göbek etrafında uzun uzadıya yanlayarak dönen ya da trafiği kapatarak 360 yapan hayvanatlara kesilmesini destekliyorum ancak az önce bahsettiğim şey bunlarla bir mi tutuluyor? çünkü benim arabada dönerken hafif gaza bassam bile götü hemen atıyor zaten, arada bir eğlence olsun diye etrafım boşsa yapıyorum şahsen, kimseye bir zararı da yok. şimdi bunu polis görse 5000 tl mi geçirecek mesela?

nizami sürüş kurallarına çıkma kusuru diye evet keser. sonuçta yetkileri var. adam gibi dönseydin der cezayı keser. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok