Gelecek Filmler
5 5

Bu konuda 631 mesaj var

4 hours ago, Altan Yoklar said:

https://youtu.be/hflCiNtY6MA

7ed81396051d888a51bcd6aea9612875569eafce
.
Nolan bu film için atom bombası patlatma izni almış diye duydum İlker Canikligil videosunda.
Atom bombası patlatma izni!

https://www.screen-idle.com/christopher-nolan-conducts-atom-bomb-test-in-new-mexico-for-new-film/

Tek eksigimiz biraz daha atom bombası zaten. God damn idiots, they talk horse shit for the sake of publicity and the fucking money :icon_mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, wazzap said:

Nükleer silahlardan doğan radyasyon çok daha çabuk çözülüyor diye biliyorum. Nükleer santraller gibi uzun süreli felaketlere yol açmıyor. Tabi burada en önemli faktör kullanılacak olan madde ve miktarı. 

https://www.epa.gov/radtown/radioactive-fallout-nuclear-weapons-testing

https://www.globalsecurity.org/wmd/intro/nuke-radiation.htm

Sorun sadece radyasyon mu:?

Radyokarbon ne olacak. Bize dönüp yok fosil yakıt kullanmayın, yok deodorant kullanmayın, yok ineklerin saldığı gaz nedeniyle yapay et yiyin derler, sonra bilmem kaç arabanın bilmem kaç yılda atmosfere salacağı gazı nükleer silah denemesiyle bir seferde hepsini salarlar. Fİlm için de patlatsınlar aq, dünya kimin umurunda....

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw bu Nolan çok zorluyor, tamam iyi yönetmen vs ama bu kadar abartmaya gerek yok.

Bizde realitenin esiriyiz de, 1 sahne için bu kadar yıkıcı olmak saçmalık ve egodan fazlası değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, escape said:

Yaw bu Nolan çok zorluyor, tamam iyi yönetmen vs ama bu kadar abartmaya gerek yok.

Bizde realitenin esiriyiz de, 1 sahne için bu kadar yıkıcı olmak saçmalık ve egodan fazlası değil.

Nolan'ı severim ama son zamanlarda saçmaladığı da aşikar. Aynen ego patlaması yaşıyor adam adeta. Eskiden toplum için sanat yaparken şimdi sanat için sanat yapar hale geldi, teşbihte hata olmaz derler😄 Adam artık sırf kendi tatmini için üretiyor.

Omfs and escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, escape said:

Yok be yav, kimsenin bir sey patlatacagi falan yok, laf ola beri gele. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kevin Smith filmlerini izlerim.
Clerks 1-2, Dogma , Zack and Miri , Jay and silent Bob serisi .
Son dönem yukarıdakilerin arasına girecek bir filmini izlemedim.
Clerks 3 vizyona giriyor. Clerks 2 hayranı olarak (her sene tekrar izlediğim filmler arasındadır) merak ediyorum tabi.
16 sene sonra...
clerks.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 27.09.2022 at 00:29, wazzap said:

Vakit geçirmelik. Güzel bence.

Limon ile mandalinin filmin başındaki tavşan kestim timsah dövdüm tiyatrosuna dayanamadım neyse haftasonu tekrar deneyeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/26/2022 at 2:31 PM, Altan Yoklar said:

Bulut Treni malum yerlerde yerini almış.

Henuz ilemedim, hala parali kanallarda (kavloda vs.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Altan Yoklar said:

Super Mario Bros. filmi geliyor 

ama seneye. Nintendocular buraya.

Benim oğlana soyliyeyim bari. Büyük olasilikla bilgisi vardir ama yinede soylerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Clerks III de malum yerlere düşmüş dün gece , Primevideo Türkiye'de yok ne yazık ki .
Türkçe alt yazısı mevcut bu arada.

Ek:

Clerks ve Clerks 2'yi sevip bir kaç kez izlemediyseniz bu filmi hiç izlemeyin , vakit kaybı olur. Ancak Clerks ve Kev S. severlere göre bir devam-bitiş filmi.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçe alt yazı ve dublajla izlediğim zaman filmdeki konuşmaların yarısı çöp oluyor. Az önce TV'de (netfiliş) "God's Favorite Idiot" izliyordum, odaya dalınıp Türkçe'ye çevirmem istendi ve çevirdim. Ardı sıra iki karakter tarafından konuşulan bir kelime ( - hedehödö mü - evet hedehödö , şeklinde) iki farklı şekilde çevrilmiş, (-hedehödö mü - evet zamazingo, şeklinde) çeviri anca bu kadar s*klenmeden yapılabilirdi herhalde. Zaten diyaloğun çoğu "haa burada galiba şunu şu şekilde çevirmişler diye düşünerek anlamaya çalışmak yoluyla beyne fazla mesai yaptırmakla geçtiği için komedi dizisinin gazı (komedisi) kaçıyor. Onun için bu dublaj ve çeviri işini yoluna koymadıkları sürece asla orijinal dili hariç bir şey izlemek istemiyorum. İzlediğim şeyin orijinal dili örneğin Almanca falan olsa da (örnek Dark) her zaman İngilizce dublajı Türkçe dublajından daha iyi çevrilmiş oluyor. Bir ara (15 yıl falan önce) animeleri daha zevkle izlemek için Rosetta Stone'dan Japonca dersleri takip etmeye başlamıştım ama o da bir süre sonra bayıyor. Sanırım İngilizce öğrenmeye çocukluktan başlamakla ilgili 🤷‍♂️ Mizu o nonde imass 🙏 🎌 (bir tek bu ve "tabette"li olanı aklıma geldi, demek ki çok fikfiklemeden çalışmışım)

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçe alt yazılarda (Planet divx ve Türkçealtyazı.org çevirilerinde.) sorun olmuyor.
Netfilik vb. çevirilerinde yanlış çeviri oluyor tabi , seri üretim-fabrikasyon iş-hızlı baskı.
Dublaj izlemem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/15/2022 at 4:49 PM, SEP said:

İlk film fena değildi ama ikinci filme sırf ismi yüzünden soğuk yaklaşıyorum. Cam Soğan nedir ya... :baba:

Türkçe düsünme, ukalalik yapmis olmak istemem ama benimde isin basinda yaptiğim hatayi yapiyor herkez. Bir dilden ceviri yaparken o dili konusanlar gibi düsünmek gerekir. Benim oğlanda tam tersini yapiyor, ingilizce  düsünüp Türkçe konusuyor. Asağiya bir bakiver.

Featured snippet from the web

In a recent interview with Netflix's Tudum, Johnson explained that the film's title, Glass Onion: A Knives Out Mystery, pays homage both to the 1968 Beatles song of the same

Hugh Bullet tarafından düzenlendi
SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 minutes ago, Hugh Bullet said:

In a recent interview with Netflix's Tudum, Johnson explained that the film's title, Glass Onion: A Knives Out Mystery, pays homage both to the 1968 Beatles song of the same

Hah, Beatles da sevmem hiç. İki sebep oldu şimdi, izlenmez bu... :lol:

Cinayeti, cam bir soğan gibi tek tek katmanlarını aça aça nasıl netleştirip çözecekler görürüz filmde. Yoksa konu, eski şarap şişeleriyle mi ilgili? Olur mu olur. :) 

Ama aklımda sumaklı soğan salatası var hala, o görüntü hiç gitmeyecek...

Hugh Bullet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, SEP said:

Hah, Beatles da sevmem hiç. İki sebep oldu şimdi, izlenmez bu... :lol:

Cinayeti, cam bir soğan gibi tek tek katmanlarını aça aça nasıl netleştirip çözecekler görürüz filmde. Yoksa konu, eski şarap şişeleriyle mi ilgili? Olur mu olur. :) 

Ama aklımda sumaklı soğan salatası var hala, o görüntü hiç gitmeyecek...

What is the meaning of Glass Onion?

The title of a 1968 Beatles track, “Glass Onion” was intended as a joke from Paul McCartney about people who read too much into the band's lyrics. Fans have theorised that a glass onion is a metaphor for something both multi-layered and transparent, somewhat proving the point he was making.Jun 14, 2022

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, SEP said:

@Hugh Bullet Beatles'la hiç alakam olmadığı için bilemiyorum ama doğrudur tabii. Benim bildiğim sadece şu var konuyla eş anlamlı:

https://en.wikipedia.org/wiki/Glass_onion

...

Beatles'la hiç alakam olmadığı için bilemiyorum olsun, olsun, bayağı guzel parcaları var. I can almost guarantee they will grow on you, the more you listen the more you will like:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok