araç içi 360 derece güvenlik kamera önerisi
2 2

Bu konuda 9 mesaj var

merhaba

arabam için, 360 derece görüntü alabilen bir kamera arıyorum. piyasayı araştırdım ama hep dolmuşlarda kullanılan ve dvr kayıt cihazı ile bağlantısı olan eski usul kamera sistemleri mevcut.

geniş açılı 360 dereceyi gören bir dome kamera sistemi bulamadım.

isteğim, arabanın her yerini görmesi ve herhangi bir hareket algılanmasında cep telefonuma haber vermesi gibi. 

yurt dışında var böyle sistemler ama burada var mı? 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10.10.2018 at 14:35, jackjoker said:

merhaba

arabam için, 360 derece görüntü alabilen bir kamera arıyorum. piyasayı araştırdım ama hep dolmuşlarda kullanılan ve dvr kayıt cihazı ile bağlantısı olan eski usul kamera sistemleri mevcut.

geniş açılı 360 dereceyi gören bir dome kamera sistemi bulamadım.

isteğim, arabının her yerini görmesi ve herhangi bir hareket algılanmasında cep telefonuma haber vermesi gibi. 

yurt dışında var böyle sistemler ama burada var mı? 

Kullanışlı birşey bulursan haber ver hocam, ben bir senedir bakınıyorum ama tam da istediğim gibi birşey bulamadım. Bir ara şunu almayı düşünüyordum;

https://www.amazon.com/dp/B07CZPG644/ref=psdc_3248689011_t2_B07C37KJNY?th=1

Bir de tam olarak 360 derece kaydeden şöyle bir cihaz bulmuştum ama nasıl temin edilir bilemiyorum.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 yıl geçmiş konu üzerinden alınan memnuniyet veren öneriler var mı?

mi70 mai Pro düşünüyorum, 350 400 Tl bandına tek kameralı bir cihaz.

Mesela 2 kameralı cihaz kullanıp memnun olan var mı? , park modunda hareket sensörüne göre değilde, düşük Fps ayarlayıp sürekli kayıtta bırakılanlar falan mevcut sanırım.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker @ZvAnA @Hamso @ahat

Bu konuyu hortlatma gereği duydum.

Haberlerde trafikte yaşanan saçmasapan olayları ve saçmasapan insanları gördükçe, düzgün insanların haklılığını kanıtlaması için artık bence rusya ve çin gibi zaruri oldu bu araç içi kameralar.

benim için 360 derece olması önemli değil, aracın önünü çeksin, ayna arkasında fazla yer kaplamasın yeter.

https://www.akakce.com/arac-ici-kamera.html

alışverişlerimde bana fikir vermesi için kullandığım bi sitede Xiaomi'nin ürünleri öne çıkıyor.

Viofo ürünlerini de oldukça övmüşler ama 4-5 kat fazla fiyat vermeye değer mi emin değilim.

Sizlerin tecrübelerinden faydalanalım, ne önerirsiniz, neye dikkat etmek lazım ya da direkt bunu al diyebileceğiniz bir model var mı ?

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/trafikte-silah-gosteren-maganda-yakalandi-6076350/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 16.10.2019 at 11:30, ahat said:

1 yıl geçmiş konu üzerinden alınan memnuniyet veren öneriler var mı?

mi70 mai Pro düşünüyorum, 350 400 Tl bandına tek kameralı bir cihaz.

Mesela 2 kameralı cihaz kullanıp memnun olan var mı? , park modunda hareket sensörüne göre değilde, düşük Fps ayarlayıp sürekli kayıtta bırakılanlar falan mevcut sanırım.

Gene tam 1 yıl geçmiş :D
Bahsettiğim cihazdan (Xiaomi) almıştım o tarihlerde cihazla ilgili bir ihtiyaç olmadı şimdiye kadar şimdilik memnunum. Gps koordinatı ve hız bilgisi içermesi güzel, arada telefona indirip kayıtları kontrol ediyorum bir sıkıntı görmedim. Belki çoğu cihaz o şekildedir ama wifi ile direk cihaza bağlanabilmek güzel özellik bence. Yol uyarıları var fazla yaklaştın, şerit değiştirdin vs diye ama kapattım direk, şehir içi çok konuşuyor bazen :D

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 yıldır neredeyse Philips ADR 800 kullanıyorum. GPS ve hız bilgisi içermiyor maalesef. microSD takılı kayıtları ona alıyor. Bugüne kadar kayıtları alıp kullanma ihtiyacı duymadım, gerek de kalmaz inşallah. 

Bataryalı modellerden almak yerine kapasitif olanlardan almak daha iyi, bataryalar güneş altında sıcak dönemlerde şişme yapabiliyor. Park modu da güzel. Araç park halindeyken etrafında hareket olduğunda kayıt alıp kapatıyor kendisini. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

peki bu cihazları arabadan inince alıp eve mi götürüyorsunuz yoksa arabada mı kalıyor.. zira arabada kalması zaten arabanın soyulması için başlı başına bir neden.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben götürmüyorum devamlı arabada kalıyor. Evin kapalı otoparkı var, dışarıda da uzun süreli park yapmadığım için sorun olmuyor benim için. Aslında Xiaomi'in kameraları gibi daha küçük olan modellerden alırsanız, ayna altında dikkatli bakılmazsa belli dahi olmaz. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok