Red Dead Redemption 2
1 1

Bu konuda 61 mesaj var

@Squall hocam allah razı olsun :) tutorial kısmında herhalde kaçırdım ben o kısmı. eve gider gitmez deneyeceğim en büyük sıkıntım buydu oyunla ilgili.

EK: hocam bu touchpad'e basarak gitmek sanırım sinematik moda girerek oluyor. peki at üstünde kovalamacalarda siz nasıl bir taktik izliyorsunuz yoldan çıkmamak saçma bir yere düşmemek vs için ?

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En sonun da oyunu bu hafta sonu oynayabildim. Düz ps4 'de bile bana gayet etkileyici geldi grafikleri. Xbox one X i düşünemiyorum bile nasıldır. Insanın başından kalkası gelmiyor.  Aslında oyunun bahsedilen yavaşlığı  tam bana göreymiş. Yavaş Yavaş sindire sindire, keyif alarak oynuyorum. Ayrıntılarda müthiş emek olduğu hemen farkediliyor gerçekten. Oyunun hikayesini bırakıp sağda solda bi sürü zaman geçirdim, cok da keyif aldım. Bir ara attan inmiş dar patika bir yerde giderken telefonla konuşmam gerekti. Sesi kapatmıştım, atlı bir kovboy gelmiş, alt yazıda bisiler diyor dikkat etmedim . Telefon bitince baktim ki , dayı silahını çekmis, ben den hareket olmayınca.  Ya yolu acarsın yada fururum gibi bir sey diyordu. Dayıya buyur geç, başımı belaya sokma , gorevim felan var benim diyip yoldan kenara çekildim. Dayı silahını yerine koyup bana ters ters baka baka gitti yoluna. Yardım isteyen sonra seni soymaya çalışan haydut mu ararsın, atına nal çakmaya yardım edecekken atı tarafından ciftelenip ölen mi.  Bu oyun olmuş dedirtiyor kendine. Keyifle oynuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Duygularima tercuman olmus :)

%50 ye yaklastikca anliyorumki oyun abartilmamis hatta soylenenler az bile oynadikca oyle ayrintilar goruyorsunuzki inanilmaz.

Gunlerdir uyku uyuyamiyorum o kotu..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fanboy diyebilirsiniz de Witcher 3 ile kıyaslama konusunda şöyle bir olay var. RDR2 oynamadım, o yüzden ne kadar geçerli olur bilmiyorum, o yüzden düşüncelerimi spoiler içerisinde yazıyorum ki gereksiz kalabalık yapmasın.

Spoiler

The Wire dizisini sanırım bilmeyen yoktur. O dizi, ABD'deki bazı üniversitelerde ders olarak okutulmuştu. Politika, polis, çeteler, hayat vs vs üzerine. Witcher 3 de bunun oyun versiyonu. Bir oyunun nasıl yapılması gerektiğini, bir oyun yapımcısının oyunculara nasıl yaklaşması gerektiğine dair örnek olarak gösterilmişti. Zaten youtube'da bununla ilgili envai çeşit video incelemer mevcut. O yüzden RDR2'nun Witcher 3'den iyi olduğunu söylemeden önce bence biraz durup düşünmek lazım. Oyun mekanikleri olarak çok daha iyidir, grafikleri daha güzeldir vs vs. Ancak bir oyunu sadece iyi yapan bunlar olamaz. Sizi içine çekmesi de gerekiyor. Müzikleri, hikayesi gibi şeyler de çok etkin. Sanırım RDR2'da herhangi bir ana hikaye mevcut değil. Skyrim gibi biraz sanırım.

Örneğin, ben Witcher 3'nin bütün başarımlarını yapmış biriyim ve hala sıfırdan oyunu açıp oynayabilirim. Üstelik ana hikaye aynı olmasına rağmen, witcher 3 bana bunu yaşatabiliyor. Bu konuda belki RDR2 daha iyi olabilir çünkü dediğim gibi ana hikaye yok sanırım. 

Unutmadan, Witcher 3'nin bir DLC'si o yılın en iyi oyun ödülünü aldı. Bu bile Witcher 3'nin ne kadar sağlam temele dayandığını bence gösteriyor.

RDR2 çok güzel oyundur vs vs o kısma bir şey demem. Eminim PC'de olsa veya oyun konsolum olsa ben de ilk çıktığında alır oynardım. Ama Witcher 3'den iyi mi? Orası çok zor bence. 

Tabi, kişisel olarak siz daha çok beğenebilirsiniz. Ona kimse karışamaz. :)

TiesTorN, jackjoker and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun ilk başındaki "ben neredeyim ne yapıyorum" havası gittikçe aşırı bağlanmaya başladım. Bence oyun tarzı gereği herşeyi bize anlatmıyor. Buna ilk başlarda çok sinir olmuştum fakat şimdi aşağı yukarı neyin nasıl yapılacağını öğrendikten sonra oyun aşırı güzel gelmeye başladı. Yavaş yavaş etraftaki bütün soru işaretlerine, yan görevlere ve yabancılara gitmeye çalışıyorum. Ana görevleri hep en sona bırakıyorum. Chapter 3 daha bitmedi. Dediğim gibi oyunu oynadıkça ve öğrendikçe oyundaki realistik yavaşlık batmamaya başladı. Bu oyun gelmeden önce Spider Man gibi aşırı hızlı bir oyundan bu oyuna geçtiğim içinde çok yavaş gelmiş olabilir bana. Fakat şu an gayet güzel geliyor. PS4 Pro da FPS düşüşü daha hissetmedim ben fakat bir önceki sayfada verilen grafik testi videosundaki ana kalabalık şehre daha gelemedim. Orada kesin düşecektir herhalde. 

Grafikler falan iyi fakat atmosfer inanılmaz. Gece gündüz öğlen gün batımı falan tabloluk görüntüler oluyor. Cidden oynanması gereken bir başyapıt olmuş. Witcher serisinde ilk oyunu 10 saat kadar Witcher 3'üde tüm oyunu + 1 Hearts of Stone DLC sini oynadım. Bence iki oyun birbirinden çok farklı oyunlar. O bundan iyi demek zor bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun oldukça iyi ve oynanması gereken bir oyun olduğu zaten belli. Keşke pc'ye de çıksa da biz de oynasak. Ama grafik konusunda ben ahım şahım birşey göremiyorum. Kötü değil gayet güzel de, öyle zamanın crysis etkisi falan görmüyorum. Bilemiyorum belki izlediğim YouTube videolarının çözünürlüğü falan düşük kaydedilmiş falan olabilir.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, ZvAnA said:

Oyunun oldukça iyi ve oynanması gereken bir oyun olduğu zaten belli. Keşke pc'ye de çıksa da biz de oynasak. Ama grafik konusunda ben ahım şahım birşey göremiyorum. Kötü değil gayet güzel de, öyle zamanın crysis etkisi falan görmüyorum. Bilemiyorum belki izlediğim YouTube videolarının çözünürlüğü falan düşük kaydedilmiş falan olabilir.

Grafikleri çok abartılacak güzel değil. Sadece renk tonları şimdiye kadar ki aynı tarz oyunlardan farklı. Realistlik öğeler ile birleştirince ortaya değişik bir sonuç çıkmış. Şuan ki Konsol Doku kaliteleri PC versiyonunun yanına yaklaşamaz çıktığında. Asıl grafikleri güzel mi değil mi o zaman karar veririz. 

not: Pc ye gelmemesi gibi bir durum yok. Gelecek. GTA V de de aynısını yaptılar. Sonra paşa paşa çıkardılar. Aynısı bunda da olacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grafiklerde pek aman aman bir olay yok dediginiz gibi, bir ac origins grafigi yok oyunda tabii birde konsol etkisi var pc de gercek 4k ve yuksek fps ile nasil gorunur onu ileride gorecegiz.

Ote yandan atmosfer inanilmaz.. Gercekten bataklikta yada yagmurda dolastiginizi hissediyorsunuz, gece sehrin isiklariyla melankolik bir havaya girebiliyorsunuz.

Oyunun en buyuk olayi ise gercekcilik ve ayrintilara dikkat edilmis olmasi, canli yasayan bir dunya yaratilmis. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grafik olarak;

rdr2-1.jpg rdr2-2.jpg rdr2-3.jpg rdr2-4.jpg

@Whooosh
Oyunda glitch/bug mutlaka vardır ama ben henüz denk gelmedim. Örneğin ac odyssey çok sıkıntılıyda o açıdan ama rdr2 baya stabil çıkan bir oyun olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chapter 6 ya geldim bugun.. 

Oyunda ilerledikce karakterleri ve ozellikle ana karakteri iyice taniyorsunuz ve isiniyorsunuz oyundan aldiginiz zevk katlanarak artiyor.

Diger siradan acik dunya oyunlarindaki gibi kil tuy yun toplama olaylarinin baymasindan dolayi oyunda ilerledikce olusan mala baglama ve oyundan gina gelme durumunun tam tersi soz konusu oluyor bu oyunda. Bitmesin diye dua ediyorsunuz.

Bu oyundaki karakter gelisimi ve hikaye anlatimi simdiye kadar yapilmis butun oyunlari tokatlar.

Bug bir iki denk geldim ama onemsiz seylerdi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben butun hikayeyi tamamladim.. Oyunda bir final var ders verir nitelikte. Epilogue bolumleride cok basarili olmus.

Oyun bitmis olsada ben o dunyadan ayrilmaya henuz hazir degilim. Dolasiyorum avlaniyorum bazi challenge lari tamamlamaya calisiyorum. Bunlari yaparken bile basima bir suru ilginc degisik olaylar geliyor.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu anca bitirebildim. Cidden şaheser bir oyun yapmış Rockstar. Oyunun ilk başlarında oyuna alışma süresi biraz uzun sürüyor fakat alıştıktan sonra o dünyadan çıkmak istemiyorsunuz. Ana hikaye, yan görevler, karakterler ve dünya çok çok iyi. Grafikler ve atmosfer bütün elementleri güzel bir şekilde harmanlayıp bize sunuyor ve yaşatılmak istenilen duyguyu veriyor. Ana hikaye cidden güzeldi. Spoiler vermiyim ama Arthur Morgan babamızdır. Oyunun ana hikayesi bittikten sonra Epiloge 1-2 adında iki chapter daha var. Red Dead Redemption 1 e güzel bir şekilde bağlanıyor. 

Witcher 3 mü RDR2 mi sorusu çok zor ve karşılaştırma yapması pek mantıklı değil gibi geliyor. Elmayla armut gibiler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 minutes ago, Atrin said:

Witcher 3 mü RDR2 mi sorusu çok zor ve karşılaştırma yapması pek mantıklı değil gibi geliyor. Elmayla armut gibiler.

çarpılır üstüne taş olursun, hemen tövbe et. aynı cümlede bile kullanılmaz haşa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Allahüekber dilim kopaydı da söylemeyeydim :facepalm:

Bu arada senin konsol işi noldu bilmiyorum ama sen bu RDR2'yi severek oynarsın (bayılarak demedim çünkü o ancak ve ancak cenabı-gerald'a mahsustur) :) 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Atrincik Starı çok ciddiye almana gerek yok RDR ye dandik bi oyun diyen evinde Xbox 360 ıyla aşk yaşayan biriyle konuşuosun şuan... 

Witcher 3 ve RDR yi aynı yıl çıksaydı bi şekilde GOTY almak için karşı karşıya gelebilirdi... ama w3 ün üstünden 4 yıl geçmiş, genreları farklı falan derken biraz karışık bi durum...

İlla karşılaştırılması yapılcaksa dünyaya özel bi nedenle gönderilmiş birinin (ben) RDR2 oynamasını bekleyeceksiniz... Çünkü insanlık genelde yeni çıkan bir şeyi oynadı mı hemen "AĞBİİİ ÇOKK İYİ YA HAYATIMDAKİ EN İYİ ŞEYYY AHHHBİİİİİ" falan diye heyecanlanan bana kıyasla çok zayıf canlılar..  Kendilerine gelmeleri, "ağbi iyimiş tabi ama şu özellikleri kötüydü sanki falan demeleri" hype gazının bedenlerinden çıkması 1-2 yıl sürüyor ama kimsenin bu vakti ve tahammülü yok... Şimdilik bu tarz karşılaştırma cümleleri kurmadan olaysız bir şekilde dağılın, oynayın oynunuzu..  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyun süper 10 üzerinden 9.9 ama bence senaryo görevleri o kadar da süper değil..  soygun türü görevler 2 dakikada oldu bitti ye geliyor. genel anlamda detayları çılgın yapacağız diye senaryoyu pek sallamamışlar. bu kadar detay olmayıp 2 kat senaryo görevi olsa daha iyiydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili portumuz PC 'ye çıksa da tadına baksak ... Tabii 400TL 'lerden başlarsa ancak youtube izleriz :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok