Koltuk takimi onerisi
0

Bu konuda 19 mesaj var

Modern tarzda, oturdugumda icine gomulecegim, kol dayama yerleri cok yuksek ve ince olmayan model bakiyorum... IKEA'daki KIVIK serisi hos mesela; [ https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/oturma-odalari/kanepeler/kumas-kanepeler/49194407/kivik-3lu-kanepe.aspx ] ... Ama bu da o fiyata oranla cok sade geldi... 3+3+1 seklinde set daha iyi olur... Fiyati da max 7.000TL diyelim... 

Ha bir de ozellikle onereceginiz bir marka var mi?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@JardeL, hocam fiyatı çok artmış bunun. Bu kadar pahalı değildi daha önce. Birkaç mobilya markasında daha uygun fiyatlar araştırın bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hort :)

Benzer konu varken yenisini açmak istemedim.Evlilik arifesinde mobilya araştırmasındayım. Oturma grubu için karar veremedik. Aradığımız tam olarak @JardeL'in belirttiği gibi içine gömüleceğimiz, tv karşısında rahatça vakit geçirebileceğimiz bir oturma grubu arıyoruz. Bütçe olarak nakit 8-9000 TL diyebiliriz. Asıl sorum İnegöl hakkında. Önerir misiniz o tarafı da araştırmayı? Bana yaklaşık 2,5 saatlik mesafede. Öneriyorsanız mağaza ismi de alırım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalniz aradigimin tam tersi birsey almisim onu farkettim... :mrgreen: Bu KIVIK filan cok kalitesiz hissetirdi, 2 seneye elime alirim gibi geldi o yuzden farkli bir ture gectim Kelebek'ten PRIA aldim sekil semali hosuma gittigi icin... Ama bu yayli ve sert, icine gomulme olayi yok :D ... 

Inegol'e de gittim ama orada da oyle cok farkli birsey gormedim acikcasi, fiyatlar da piyasa fiyatiydi hep... Kelebek'e bir bakin derim, bu aralar ekstra indirim varmis %10 vs. ... 

JardeL tarafından düzenlendi
antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı çekincelerden dolayı inegöl konusunda çok kararsızım. Gitmemeyi tercih edicem sanırım. Fiyatta bir avantajı yoksa.

Siz söylediğinizin tam aksini yapmışsınız dediğiniz gibi hocam :)

Yatak takımını Kelebek'te, yemek odası ve TV ünitesini de Doğtaş'ta beğendik gibi ama yemek takımının mobilyası biraz uyduruk gibi geldi tekrar bakıcam. Kelebek'te istediğimiz gibi bir oturma grubu bulamadık. Doğtaşta ise LUNA ve BIANCA arasında kaldık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IKEA nın önünden bile geçmeyin bu 1.

Ayakkabı, yatak ve koltuk gibi vücudunuz ağırlığını taşıyan eşyalarda kesinlikle işin ucuzuna kaçmayın bu 2.

İnegöl ve Kayseri işi mobilyalarda işten çok iyi anlamıyorsanız ya da çok hatırlı bir tanıdık selamıyla gitmediyseniz 1-2 sene içinde bırak oturmayı, bakmak bile istemeyeceğiniz mobilya sahibi olursunuz bu da 3 :baba:

antibit and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
48 dakika önce, antibit said:

Aynı çekincelerden dolayı inegöl konusunda çok kararsızım. Gitmemeyi tercih edicem sanırım. Fiyatta bir avantajı yoksa.

Siz söylediğinizin tam aksini yapmışsınız dediğiniz gibi hocam :)

Yatak takımını Kelebek'te, yemek odası ve TV ünitesini de Doğtaş'ta beğendik gibi ama yemek takımının mobilyası biraz uyduruk gibi geldi tekrar bakıcam. Kelebek'te istediğimiz gibi bir oturma grubu bulamadık. Doğtaşta ise LUNA ve BIANCA arasında kaldık.

Burada dikkat edilmesi gereken konu ayaklar... Resimlerden veya uzaktan bakinca ayaklar ahsap gorunuyor ama ellediginizde bildiginiz ucuz plastik oldugunu anliyorsunuz... Ona dikkat edin derim... Ben kac tane yatak-koltuk takimindan vazgectim sirf bu yuzden... 

antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
53 dakika önce, stardust said:

IKEA nın önünden bile geçmeyin bu 1.

Ayakkabı, yatak ve koltuk gibi vücudunuz ağırlığını taşıyan eşyalarda kesinlikle işin ucuzuna kaçmayın bu 2.

İnegöl ve Kayseri işi mobilyalarda işten çok iyi anlamıyorsanız ya da çok hatırlı bir tanıdık selamıyla gitmediyseniz 1-2 sene içinde bırak oturmayı, bakmak bile istemeyeceğiniz mobilya sahibi olursunuz bu da 3 :baba:

Tam da seneye ikea ektorp almaya karar vermistik.
.
g9mkGG.png

Ucuz, kesinlikle çok rahat, tüm kılıfları (sadece minderleri değil geri kalan kısımları da) çamaşır makinesinde yıkanabiliyor, farklı renkte kılıf satın alınca ikinci renkte bir koltuk takımına sahip oluyorsunuz -evde kedi olunca bu kılıf yenileme çok önemli oluyor. Farklı firmaların ürettiği farklı kumaş çeşitleriye kılıfları var.
ek:Şimdi ikinci ellerine baktım da dağılmış görünüyorlar :(
Neyse daha var seneye.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

casa candır diyeceğim ama taşlanırım muhtemelen.. casa ne diyen fakirler zaten yorum dahi yazmasın :)

şaka bir yana 2008 yılında aldığım koltukları halen sorunsuz kullanıyorum.. biraz pahalı ancak inanılmaz performanslı ürünler.. görsel ve tasarım olarak da bir şekilde her sezonu yakalıyor adamlar.. yani 10 yıl önce aldığınız koltuk halen günün modern tarzlarında oluyor..  

tek handikapım alırken bir koltuğu kreme yakın tonda bi gri almıştım.. tabi haliyle kirleniyor ve her sene bir yıkamadan geçiyor.. ton olarak gri tonları veya koyu/mat tonlar tercih etmek bu açıdan faydalı gibi.. 

antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, Altan Yoklar said:

Tam da seneye ikea ektorp almaya karar vermistik.
.
g9mkGG.png

Ucuz, kesinlikle çok rahat, tüm kılıfları (sadece minderleri değil geri kalan kısımları da) çamaşır makinesinde yıkanabiliyor, farklı renkte kılıf satın alınca ikinci renkte bir koltuk takımına sahip oluyorsunuz -evde kedi olunca bu kılıf yenileme çok önemli oluyor. Farklı firmaların ürettiği farklı kumaş çeşitleriye kılıfları var.
ek:Şimdi ikinci ellerine baktım da dağılmış görünüyorlar :(
Neyse daha var seneye.

aynısı mı tam hatırlamıyorum oturma odasından salona taşıma sırasında kırıldı buna benzer bir ikea bizde. durduğu evde yazlık ev tarzı senede 1 gidilen bir yerdi.

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2015 de evlenirken ve bu sene başında da Almanya’ya taşınmadan önce eşyalarımızı Saloni’den aldık. Kalitesi gerçekten çok iyi ancak gel gelelim sözlerinde duramıyor oluşları (teslim tarihi özelinde) ve mağaza ile üretim biriminin kopuk hareketleri (sipariş formunda yazılan kumaş gelmedi her iki seferde de) sebebiyle malesef tavsiye edemiyorum. Mobilyalarının kaliteleri gerçekten iyi ama o kaliteye yakışmayacak bir işbilmezlikleri var. En iyi inegöl mobilyacılarından biri bunlarsa gerisini düşünmek bile istemiyorum.

antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 dakika önce, Coppermine said:

2015 de evlenirken ve bu sene başında da Almanya’ya taşınmadan önce eşyalarımızı Saloni’den aldık. Kalitesi gerçekten çok iyi ancak gel gelelim sözlerinde duramıyor oluşları (teslim tarihi özelinde) ve mağaza ile üretim biriminin kopuk hareketleri (sipariş formunda yazılan kumaş gelmedi her iki seferde de) sebebiyle malesef tavsiye edemiyorum. Mobilyalarının kaliteleri gerçekten iyi ama o kaliteye yakışmayacak bir işbilmezlikleri var. En iyi inegöl mobilyacılarından biri bunlarsa gerisini düşünmek bile istemiyorum.

Biz de evlenirken Masko'dan almıştık. Mağazadaki ürünü getirmeye pek hevesli olduklarını bildiğimiz için farklı renk istedik illa ki. Sonra ne oldu bilin bakalım. Mağazadaki ürün geldi, yemin billah o değil dediler. Kayınpeder mağazaya gitti, ve o takım yerinde yoktu. Köşelerde yıpranmaları dahi vardı. Böyle bir ürün alırken mağazadaki ürünün ufak tefek belirleyici hatalarına vs bakıyorum. Küçücük bir çizik, minik bir dikim hatası, desenin öteki ile birleşme noktası gibi detayları iyice kafama kazıyorum. 

Size de muhtemelen mağazanın birinden getirmişlerdir ürünü. Gittiğiniz mağaza değilse bile başka mağazada istediğiniz renkte teşhir varsa arayıp da bulamadıkları müşterisiniz. Hemen (tabirimi mazur görün) kakalıyorlar.

SEP, antibit and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bendeki pek öyle olmadı aslında, evlenirken bir üçlü birde ikili koltuk almıştık aynı seriden. Kumaşlarını da seçmiştik. Üçlü olan kahverengi ikili olan da açık krem bir renkti hatta kumaşların da fotoğrafını çektik. Gelen ürünler doğruydu ama tam tersini yapmışlardı. Üçlü koltuk açık krem, ikili koltuk da kahverengi geldi. Sipariş formu doğruydu ama formu okuyup üretimi yapacak yeterlilikte kalifiyeye sahip üretim bölümleri yok. Bu terslik hoşumuza gitmedi ama daha beklememek için kabul ettik. 

Bizimki de ayrı bir mallık tabii, Mobilyaların kalitesini beğendiğimiz için Almanya’ya taşınmadan önce yine aynı mağazaya gidip aynı aldığımız koltuk modelinde bir L koltuk, 2 berjer, 1 gardrop ve 1 de karyola siparişi verdik. Yine koltuğun ve berjerin kumaşlarını seçtik ve karyola kaplaması için de katalog rengini seçtik. Mesela o karyola katalog rengi olduğundan sizin örnekte olduğu gibi o yada herhangi bir mağazadan gönderilebilirdi belki ama daha uç bir sonuçla karşılaştık. L koltuk ve berjerler doğru geldi ama yatağın kaplama kumaşı ile berjerleri aynı kumaştan yapmışlar :2no: üretimdeki kalite kontrol şefini, ustabaşını, kalfayı hepsini geçtim, çırak bike der “yaw bu kumaştan yatak olmaz, bir sipariş formuna tekrar baksak mı” diye. Ama kimse dememiş tabii. Neyse Allah’tan kaliteliler de kullanıyoruz ama artık tövbe ettim tek minder almam Saloni’den. Sen dünyanın bir sürü yerine şube açıp ihracat yap dünyanın her yerindeki mobilya fuarlarına katıl ama Lojistik ve üretim birimin okuma yazma bilmez tipler olsun. Sanırım bunun sebebi İnegöl’de olmaları. O ilçede o kadar firmaya yetecek kadar kalifiye iş gücü yok. Böyle olunca da mobilyalarda modeller Milan ve Paris gerçekler İnegöl oluyor. Vizyonsuzluk dizboyu.

pentaman and antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz de geçen ay Doğtaş'tan sipariş verdik, gelmelerini bekliyoruz. Sante koltuk takımından 2 tane üçlü koltuk seçtik. Yerimiz dar olduğu için böyle ince bir şey tercih ettim. 

Daha önce Bellona'nın bir modelini almıştık 6 yıl önce, arada şehirlerarası 2 taşınma yaşayınca yamuldular biraz. Süngerinden çok memnundum, aynı dediğiniz gibi oturunca içine gömülüyorsunuz, her oturan da ne kadar rahatmış diyordu. Ama süngerin yumuşaklığından dolayı mıdır bilmiyorum, 5 senede çökmeye başladı, formunu koruyamadı. Belki biraz da ondan daha sert olan model seçtik doğtaş ta.

Bir de beyaz veya açık renklerde bir şey almamak gerektiğini öğrenmiş olduk. Ne kadar yıkatsan da temiz olmuyor, renkler sararıyor. Bu tür mobilyada mat, kir göstermeyen renkler tercih etmek lazım. 

antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ve haftasonu Enza'dan beğendiğimiz koltuğu almaya giderken son dk değişikliği ile kelebekteki OASIS koltuk takımını almaya karar verdik. Koltuk değil yatak mübarek :) Denediklerim arasında en rahatı buydu. Sırt dayamasının bir tık geriye gitmesi ile koltuk TV izlerken çok daha konforlu olacaktır diye düşünüyorum. Tek endişem @Zoma'nın dediği gibi yumuşak formlu koltukların diğerlerine göre daha kolay deforme olması. Umarım bunu yaşamayız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz işyerinde ve evde aynı koltuk takımlarını kullanıyoruz. Çok bilinmeyen bir marka olabilir ama Balhome diye bir yer Maltepe'de. Masko'da falan da mağazaları var sanırım. Ancak Maltepe mağaza müdürü Aykut Bey çok ilgili. Koltuklar buna benzer şekilde. Ne istediysek yaptılar sağolsunlar, özellikle işyerinde bu tür koltuk kullanımı yoğun kullanım yüzünden çabuk yıpranmaya sebep olabiliyor, biraz kumar oynadık alırken. Ancak çok başarılı çıktı mobilyalar, 3 senelik olan takım ilk günkü gibi duruyor (ki haftanın en az 4 günü yoğun olarak kullanılıyor. Sonradan aldığımız takımların biri 2 yıllık diğeri de birkaç ay oldu, hepsi de oldukça iyi durumda. Bu arada ne not aldılarsa o geldi, en ufak bir renk hatası yaşamadık. Yastıkların bir kısmı yetişmemişti işyerini taşırken, sonradan gönderdiler onları da. ilk aldığımız takımın fiyatı bunun yarısıydı tabi, enflasyon çok kötü 3 sene içerisinde. Yine de ofis mobilyası ya da pahalı koltuk satan firmalardan bir şey almadığımız için çok mutluyum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam başka bir başlıkta sizin Balhome önerinizi görmüştüm ve geçen gün niyetlenmiştim oraya bakmaya fakat çok sayıda şikayet okuyunca vazgeçtik. Tabi her türlü ürün, her marka için şikayet bulunabilir. Orası ayrı. Bizimki biraz hiss-i kablel vuku oldu artık :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 17.12.2019 at 09:26, antibit said:

Hocam başka bir başlıkta sizin Balhome önerinizi görmüştüm ve geçen gün niyetlenmiştim oraya bakmaya fakat çok sayıda şikayet okuyunca vazgeçtik. Tabi her türlü ürün, her marka için şikayet bulunabilir. Orası ayrı. Bizimki biraz hiss-i kablel vuku oldu artık :) 

Şikayetler olabilir tabi, mobilyacılarla genel olarak muhatap olmak bile başlı başına bir şikayet nedeni. Benim bugüne kadar en az sorun yaşadığım firma, belki de mağaza müdürü etkisidir, Maltepe mağazasından memnun kaldım hep. 

antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok