Monitör tavsiyesi başlığı
1 1

Bu konuda 158 mesaj var

Konuyu başlatma sebebim olan alışverişi yapıp AOC Q3279VWF 31.5" modelinde karar kılmıştım hatırlarsanız. Geçen hafta monitör elime ulaştı ve kısa bir gözlemden sonra ilk tespitlerim malzeme kalitesinin yerlerde süründüğü yönünde oldu. Kasanın çevresinda yer yer bombelenmeler vardı. Özellikle sağ alt tarafta bulunan ve monitörün açık olduğunu gösteren küçük ledin altında kalan çerçeve şeridindeki bombeden dışarıya gözümü rahatsız edecek kadar çok ışık sızması oluyordu. Görüntü kalitesi de öyle pek tatminkar değildi. Son 5 yıldır IPS monitör kullandığım için olsa gerek, MVA panelin görüntü kalitesi beni hiç mi hiç tatmin etmedi. İlk başlarda farkedemediğim ancak sonradan gözüme çok takılacak bir noktada iki adet yan yana ölü piksel de görünce monitörü olduğu gibi kutusuna koyup iade ettim Hepdiburada'ya. Bugün sorunsuz bir şekilde tamamlandı işlem neyse ki. Kolay iade için Hepsiburada'ya teşekkürler...

Kıssadan hisse; Ucuz etin yahnisi durumu söz konusu. Korkarım yine kaliteli bir IPS panele yönelmem gerekiyor. Bunun için de bütçeyi güçlendirmek lazım. Zaman alacak yani :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sağlık olsun, hiç olmazsa iade süreci kolay işlemiş.

İade ederken mesafeli satış sözleşmesinden dolayı 14 gün içinde iade hakkı mı yoksa, ölü piksel, bombe gibi fiziksel kusurları mı söyleyerek iade ettin, merak ettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@RFID yardımınız için teşekkürler.

@MilesTeg istediğiniz gibi çıkmamasına üzüldüm, umarım istediğiniz gibi bir şeyler bulabilirsiniz.

Acaba ben de bu durumdan dolayı vatan gibi yerlerden elden almak yerine internetten mi alsam?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, CandleGarden said:

Sağlık olsun, hiç olmazsa iade süreci kolay işlemiş.

İade ederken mesafeli satış sözleşmesinden dolayı 14 gün içinde iade hakkı mı yoksa, ölü piksel, bombe gibi fiziksel kusurları mı söyleyerek iade ettin, merak ettim.

Evet 14 günlük cayma hakkını işletmiş olduk. Ölü pikselden bahsetmedim yoksa o zaman tamirat süreci başlama ihtimali vardı. 

@Thustu teşekkürler, umarım bir dahakine daha şanslı olurum.

Size tavsiyem yine hepsiburada gibi güvenilir bir firmadan ve internet üzerinden almanız. Vatan'ın satış sonrası hizmeti sıkıntılı, tecrübeyle sabit. Hem de defalarca.

Bol şans :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bugün görerek almanın daha önemli olduğunu anladım. Vatan'a aklımdaki bir kaç modelle gittim ama aklımda olmayan bir tanesiyle çıktım. :D

AOC 24V2Q aldım 959tl ye. Açıkçası fiyatlar kurlardan dolayı çok ama yapacak bir şey de yok. Renkleri ve detayları göstermesi açısından aklımdakilerden daha güzeldi o yüzden aldım. Özellikle Philips'te inanılmaz detay kaybı vardı hayal kırıklığına uğramadım desem yalan olur. Bir kaç saat için memnunum bir tek hoparlörü yok ama benim için önemli değil bilgisayarın üzerindekiler muhtemelen gelecek hoparlörlerden daha iyidir. :D

Aldığımda orada ölü pixel testi de yaptılar, bu uygulama güzelmiş test ederek almış oldum böylece.

MilesTeg, pentaman, Najaz and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de monitörü hoparlörsüz aldım, inanılmaz derecede rahatlık sağlıyor, hem kalitesiz bir hoparlöre para vermemiş oluyorsunuz hem de ekran inceliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese teşekkürler.

Hoparlör olmaması sayesinde oldukça ince, hatta monitörün üzerindeki bütün portlar panelin arkasında değil ayağın üzerinde konumlandırılmış. Bu yüzden ayağını çıkaramıyorsunuz ve vesa bağlantısı yok ama başka bir ayağa ihtiyacım olur mu bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Thustu Güle güle kullanın yeni monitörünüzü. Anladığım kadarıyla kendi ayağı üzerinden yükseklik ayarı yapılabiliyor. Böyle ise farklı bir ayak kullanmanıza gerek kalmayacaktır diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz teşekkür ederim ,ne yazık ki ayak öyle gibi görünse de sabit sadece eğim ayarı var ama diğer ayaklara göre yüksek durduğu için şu an bir problem yok gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başka başlık açmayayım dedim.. Benim mevcut monitöre talip çıktı 800Tl den (ki 920tl ye almıştım 3 ay önce)  , 144Hz Viewsonic XG2401 alsam mı bunu verip ? 

75hz den 144Hz 'de geçişe değer mi ey ahali ? 

XG2401  https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2401-24-1ms-2xhdmi-display-freesync-gsync-fhd-oyuncu-monitor-p-BD805400?magaza=Eymen Ticaret&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQjwkIzlBRDzARIsABgXqV9s9YhiJ9a4JO_58rYGBJHqSR_tFtN5SQhMjkSFvecbABVuQ9YFY8saAgG_EALw_wcB

8934446923826.jpg?v1

TatanQa tarafından düzenlendi
Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 dakika önce, rammstein said:

Değer :)

Sattım gitti aldım gitti :)

Haydi hayırlısı ..

birşey daha ekleyeyim , genelde fps oynuyorum , bu yazdığım tn panel mi alayım yoksa va panel vx2458-c-mhd curved mi alayım ? Va olan fiyatta da avantajlı. Va nın siyah başarımı ortada ama tn panel de çok hızlı

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monitor Size : 24”W (23.6” Viewable)
Panel Technology : VA TFT LCD(Curved 1800R)
Resolution : Full HD 1920 x 1080
Display Area : 521.4mm (H) x 293.28mm (V)
Aspect Ratio : 16:9
Brightness : 280 cd/m2 (Typ)
Contrast Ratio : 3000:1 (Typ)
Dynamic Contrast Ratio : 80,000,000:1
Viewing Angles : 178 degrees / 178 degrees (Typ)
Refresh Rate : 144Hz
Response Time : GTG(Recommed;typ'ms): 1ms
Colour Gamut : 85% of NTSC (Typ)
Pixel Size : 0.27156mm (H) x 0.27156mm (V)

fps oynamaya devam edeceksen TN al diyecektim ama 1ms ise sorun olmaz.

iyi araştır bence. VA günlük kullanımda çok güzel. Açıkçası ben oyunda da hiçbir sıkıntı görmedim şimdiye kadar ama andromeda oynuyorum FPS oynamadım hiç aldım alalı.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne al konusunu bilemem ama neyi almayı cevaplayabilirim.. :)

24" curved olsa ne olur yaw.. Siyah başarımı da saçma sapan bir şey zaten oyun oynayan için de.. Hiç oyun oynarken ya şu siyahlar da blah blah falan demedim daha ömrümde heralde..  

Zaten 144hz için yapıyorsun upgrade i .. Ölü pixel ekürisi (star ve ties) in neredeyse şu an piyasadaki en iyi VA panel ekranı bile 144hz de ghosting yaparken bu modelin VA sını alma bence..  

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust ve @Narcissus

Ok o zaman hiç VA ya bulaşmadan -ki çekincelerim vardı zaten , TN panel'e devam diyorum.

Peki şu model nasıl ? Açıkçası XG2401  'deki tilt vs için fazla para vermeye gerek görmüyorum bana lazım değil ..

ViewSonic VX2458-mhd (fiyat epey iyi)  

61E4pXjNefL._SX425_.jpg

https://www.trendyol.com/viewsonic/24-vx2458-mhd-fullhd-1ms-144hz-hdmi-x-2-dp-amd-freesync-tn-lcd-gaming-monitor-p-4788060?boutiqueId=308277&gclid=Cj0KCQjwkIzlBRDzARIsABgXqV8n_pEk10MUcIfqnaehmsuZlRrYWynHfoZ3IDBO9GSbkjIEKkYu4VIaAgp9EALw_wcB

• LCD PANEL
    Size : 24”W (23.6” Viewable)
    Panel Technology : TN TFT LCD
    Resolution : Full HD 1920 x 1080
    Display Area : 521.28mm (H) x 293.22mm (V)
    Aspect Ratio : 16:9
    Brightness : 300 cd/m2 (Typ)
    Contrast Ratio : 1000:1 (typ)
    Dynamic Contrast Ratio : 80,000,000:1
    Viewing Angle : 170 degrees / 160 degrees (Typ)
    Refresh Rate : 144Hz
    Response Time : 1ms
    Pixel Size : 0.2715mm (H) x 0.2715m (V)
  • INPUT SIGNAL
    Frequency : HDMI (v1.4): Fh = 15 ~ 180KHz ; Fv = 23 ~ 144Hz
    DisplayPort (v1.2): Fh = 15 ~ 180KHz ; Fv = 23 ~ 144Hz
    Video : HDMI (v1.4) (1920 x 1080 @144Hz)
    DisplayPort (v1.2) (1920 x 1080 @144Hz)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VA dururken gidip da TN alırsan tarihin en şaşkaloz hareketini yapmış olursun net şekilde.

sadece siyah başarımı değil, renklerin de ne kadar canlı ve güzel olduğu TN den sonra bu panelin karşısına geçen kişilerin de bariz fark edebildiği bir özellik.

ben yoğun şekilde FPS de oynuyorum ve denildiği kadar bir Ghosting sorunu yok.

sanki forum e-spor turnuvalarına katılıp 1 milyon dolarlık ödül için yarışıyor.

Sürekli ekrana baktığınız ve bilgisayarınızın donanım özelliklerini görsel olarak göz önünde sergileyeceğiniz alet Monitör. 

TN panel de Resident Evil 2/7, Alien, Hellblade ve bunun gibi siyahların yoğun kullanıldığı oyunlarda gri tonlu siyahlarda oyun oynamanın çilesini TN ve IPS kullananlar iyi bilir. Onlar için siyah budur sanırlar. Ya da film izlerken ki grileri kabullenirler. Glow olayını kabullenirler.

Ta ki VA panel karşısına geçtikten sonra tüm izlediklerinin çöp olduğunun farkına varana kadar. Oled i saymıyorum henüz rahat bir 6-7 senesi var oturmasının. 

jackjoker tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Narcissus said:

Siyah başarımı da saçma sapan bir şey zaten oyun oynayan için de.. Hiç oyun oynarken ya şu siyahlar da blah blah falan demedim daha ömrümde heralde..  

olm sen şaka mısın taşşak mı geçiyosun yoksa ciddi misin... siyah başarımı saçma sapan bir şey ne demek abi kör müsün sen? karanlık tonlu tüm oyun ve filmlerde bariz şekilde gri görerek ve karanlık sahnelerdeki detayları "göremeyerek" oynuyorsunuz/izliyorsunuz IPS ve özellikle de TN'de. senin gibi mükemmelliyetçi birinden böyle bir laf trajikomik olmuş yani fark çok bariz. 

dying light oynuyorum ki resident evil falan gibi siyah kalitesi çok önemli olmayan bir oyundur, onda bile gece görüntüleri muazzam şekilde iyileşti. acaip farkediyor.

jackjoker and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

XG2401 'de kararımı verdim ..   Sorumu güncelleyeyim ;

Hepsiburada 'da  1603TL  ve 75TL world puan veriyor , 1-2 güne elime gelir  muhatap internet mağazası

Vatan'da mağazada 1700TL , web 'den alınca 1615TL  o da 1-2 güne gelir ama muhatap yakın bir mağaza

hangisini tercih edeyim kafa rahatlığı bakımından ? Fiyat olarak 90TL fark edecek ki az değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende va konusunda katılıyorum, Tn kullanan arkadaşlar siyahları siyah sanıyorlar ama değil :)  Ayrıca renkler kesinlikle daha canlı ara tonlar vs.

ve  hayırlı olsun :P 

Psikobat tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 minutes ago, TatanQa said:

XG2401 'de kararımı verdim ..   Sorumu güncelleyeyim ;

Hepsiburada 'da  1603TL  ve 75TL world puan veriyor , 1-2 güne elime gelir  muhatap internet mağazası

Vatan'da mağazada 1700TL , web 'den alınca 1615TL  o da 1-2 güne gelir ama muhatap yakın bir mağaza

hangisini tercih edeyim kafa rahatlığı bakımından ? Fiyat olarak 90TL fark edecek ki az değil.

buna para vereceğine bendeki 27'yi alsana abi :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, TiesTorN said:

buna para vereceğine bendeki 27'yi alsana abi :lol:

Abi kutusu yok dedin , şöyle dedin , böyle dedin , dedin de dedin :D

Ayrıca  @jackjoker @Psikobat   VA panel olayına benim de gönlüm var , ama ghosting olayı gözüme batarsa yanarım billahi :)

Hani sizin aldığınız LG modeli gibi bir modele bütçe yok ki , Viewsonic 1200 - 1500TL civarı bütçe de VA panel ne kadar ghosting 'i engelleyecek ? XG2401 TN olarak çok beğenilmiş çok yerde okudum inceledim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, TatanQa said:

kutusunu napacan yaw :lol: başka bişey demedim ki stardust'tan aldım dedim sadece. ikimiz de çok fazla kullanmadık zaten.

istanbulda değilsen olmaz tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, TatanQa said:

Ayrıca  @jackjoker @Psikobat   VA panel olayına benim de gönlüm var , ama ghosting olayı gözüme batarsa yanarım billahi :)

Hani sizin aldığınız LG modeli gibi bir modele bütçe yok ki , Viewsonic 1200 - 1500TL civarı bütçe de VA panel ne kadar ghosting 'i engelleyecek ? XG2401 TN olarak çok beğenilmiş çok yerde okudum inceledim.

turnuvalara mı katılıyorsun? shroud'un yancısımısın ya da dr.respect senmisin? yahu her fps oyununda 30sn de öleceksin zaten  ghosting gözüme batarsa diyorsun. 

ghosting olmayan monitör var mı?. az ya da çok hepsinde var. sırf bu sebeple gidip TN alırsan çok ciddiyim 7x24 kafası iyi olarak anacağım seni şakam yok.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, jackjoker said:

turnuvalara mı katılıyorsun? shroud'un yancısımısın ya da dr.respect senmisin? yahu her fps oyununda 30sn de öleceksin zaten  ghosting gözüme batarsa diyorsun. 

ghosting olmayan monitör var mı?. az ya da çok hepsinde var. sırf bu sebeple gidip TN alırsan çok ciddiyim 7x24 kafası iyi olarak anacağım seni şakam yok.

Peki bu ViewSonic VX2458-C-mhd modeli 'ndeki VA panel nasıl birşeydir ? Ya da 1500TL civarında VA olup 144Hz seni ghosting siz götürür diyebileceğiniz model var mı ?

VX2458-c-mhd ( https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2458-c-mhd-24-144hz-1ms-hdmi-display-dvi-freesync-gsync-fhd-curved-oyuncu-monitor-p-HBV00000F4VYS )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok