Monitör tavsiyesi başlığı
1 1

Bu konuda 158 mesaj var

Tamam en iyisi 120 Hz ben ikna oldum.

In our testing, we can feel a significant difference between our old 144 HZ display and the new 240 HZ one. The jump isn’t as noticeable as when we first took the leap from 60 to 144 but it is still pretty impressive. It is once again one of those things you never knew you wanted. After going back to my laptop to write this article I already missed the smooth motion of my mouse pointer.

For dedicated competitive gamers the decision on buying a 240 HZ monitor is very easy. We want every kind of advantage we can get. Now the high price may make people think twice about the purchase but with the Viewsonic XG 2530 we have found a very reasonable value proposition. We don’t fault anyone for waiting a year or two on upgrading to 240 HZ though. In the meantime we are playing with a significant advantage

Thanks for reading. We have gathered the currently available 240 HZ monitors in the table below. Take your pick and let us know in the comments on your personal favorite. You might also want to have a look at our CS:GO Pro Settings and Configs. A couple of pros are already using 240 HZ monitors as well.

https://on-winning.com/240-hz-monitor-worth-difference/

:lol:

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi iyi de onu besleyecek kart ve makine nerde ?   2080 bile yetmez , sli yapmak lazım ... Bizim gibi adama gelmez , arabayı yükseltiriz o harcamalara :)

144Hz yeter ..  ilerde bakarız. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En geniş oyuncu kitlesinin en ilkel donanımında bile çalışabilmek üzere kodlanmış F2P, CS:GO gibi nispeten eski oyun motorlarını kullanan oyunlar dışında, 1080p ve üstü çözünürlüklerde 200+ FPS alabilmek güncel kartlarla bile çok zor. SLI vs. deniyor ama SLI'daki micro-stuttering olayının önüne geçilemedi hala. Akıcı bir görüntü elde edeceğim derken tam tersi bir durumla karşılaşmak olası. Bu yüzden 240Hz monitörler kısıtlı bir kullanıcı kesimine hitap ediyor; en azından şu an için.

TatanQa and ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, Najaz said:

En geniş oyuncu kitlesinin en ilkel donanımında bile çalışabilmek üzere kodlanmış F2P, CS:GO gibi nispeten eski oyun motorlarını kullanan oyunlar dışında, 1080p ve üstü çözünürlüklerde 200+ FPS alabilmek güncel kartlarla bile çok zor. SLI vs. deniyor ama SLI'daki micro-stuttering olayının önüne geçilemedi hala. Akıcı bir görüntü elde edeceğim derken tam tersi bir durumla karşılaşmak olası. Bu yüzden 240Hz monitörler kısıtlı bir kullanıcı kesimine hitap ediyor; en azından şu an için.

Örneğin BF V 100fps+  oynamak için ayarları medium 'a aldım rx580 ancak kotarıyor bu halde ama grafikler halen çok şön

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dears,

1080p, 144hz, 24", g-sync (gerçi sanırım artık nvidia kartlar da freesync kullanabiliyor?)

bu kriterlerde alınabilecek en iyi monitör önerisi nedir?

Teşekkürler

CaRaBeeN tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, CaRaBeeN said:

Dears,

1080p, 144hz, 24", g-sync (gerçi sanırım artık nvidia kartlar da freesync kullanabiliyor?)

bu kriterlerde alınabilecek en iyi monitör önerisi nedir?

Teşekkürler

XG2401 veya XG2402 :)

nvidia kartlar ile sorunsuz freesync test edilmişler , benim için de iyi oldu 2070 - 2080 serisi kart ileride rahat satın alabilirim.

editleyeyim:  TN panel olarak zıpladım , başka panel tipi bilemiyorum.

TatanQa tarafından düzenlendi
CaRaBeeN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arduino ve adreslenebilir led kullanılarak yapılan çakma amblight'lardan yaptım evdeki monitöre ve çok rahat şunu diyebilirim ki bu her monitörde olması gereken bir özellik.

Sonuç şuradaki gibi oldu;

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar bu monitörü  samsung bx2450 zamanının efsanesini dükkanda güvenlik kamerası için kullanıyorum :D fakat servis standında çok yer kaplıyor bu alete duvar asma aparatı olurmu tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Arkadaş tek delikli bir yer var oraya uygun birşey mi lazım ? Monitörün detayları aşada.

https://www.amazon.co.uk/Samsung-BX2450-widescreen-Monitor-5000000/dp/B003THMM98

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, Enyalios said:

Arkadaşlar bu monitörü  samsung bx2450 zamanının efsanesini dükkanda güvenlik kamerası için kullanıyorum :D fakat servis standında çok yer kaplıyor bu alete duvar asma aparatı olurmu tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Arkadaş tek delikli bir yer var oraya uygun birşey mi lazım ? Monitörün detayları aşada.

https://www.amazon.co.uk/Samsung-BX2450-widescreen-Monitor-5000000/dp/B003THMM98

Böyle vesa bağlantısı olmayan monitörler için ayak yerine takılan vesa adaptörler var ama hem adaptör hem de askı aparatı almanız gerekeceği için astarından pahalıya gelir. Değmez yani.

71s8ZCZhNHL._SL1500_.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, Whooosh said:

Arduino ve adreslenebilir led kullanılarak yapılan çakma amblight'lardan yaptım evdeki monitöre ve çok rahat şunu diyebilirim ki bu her monitörde olması gereken bir özellik.

Sonuç şuradaki gibi oldu;

Bravo, video da görmek isteriz :)

oyunlarda nasıl acaba ? Asıl onu merak ediyorum zira monitörde film falan pek izlemem.

teşekkürler şimdiden

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, Whooosh said:

Böyle vesa bağlantısı olmayan monitörler için ayak yerine takılan vesa adaptörler var ama hem adaptör hem de askı aparatı almanız gerekeceği için astarından pahalıya gelir. Değmez yani.

71s8ZCZhNHL._SL1500_.jpg

Aynen değmez bu iş için duvara raf yapacağım o zaman mecburen. Teşekkürler abi bilgi için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, TatanQa said:

oyunlarda nasıl acaba ? Asıl onu merak ediyorum zira monitörde film falan pek izlemem.

Oyunlarda etkisi çok daha güzel. Şuan metrede 60'ledlik şerit led kullanıyorum, onu metrede 30 ledlik daha düşük yoğunluklu olanla değiştireceğim o zaman foto/video koyarım.

Oyunlarda şöyle bir durum var sadece; tam ekran modunda ledler çalışmıyor, oyun içinde penceresiz tam ekran seçeneği varsa ya onun seçilmesi gerekiyor yada "borderless gaming" gibi harici bir yazılım ile oyunu penceresiz tam ekran modunda çalıştırmak gerekiyor. Monitör kendinden bunu desteklese böyle şeylerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Tabi bu sistem tamamen esnek, yani philips hue gibi akıllı led ampulleri falan da dahil edip bütün odayı yada bütün evi ekrandaki renk yada renkler ile senkronize edebilirsiniz.

https://store.steampowered.com/app/388080/Borderless_Gaming/

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ASUS ROG Swift PG35VQ sonunda çıkmış:

2.-ROG-Swift-PG35VQ-Now-Available-Ultra-

• Panel size (diagonal) 35" 3440x1440 (88.9 cm) wide screen (21:9)
  • Panel backlight/ type Direct-type LED /VA
  • Colour saturation DCI-P3 90%
  • Refresh rate 200Hz
  • Brightness 500 cd/m2(typical/SDR on) 750 cd/m2(typical/HDR on) 1,000 cd/m2(peak/HDR on)
  • Contrast ratio 2500:1 (typical/SDR on), 500,000:1 (typical/ HDR on)
  • Display colours 1.07b (10 bit with dithering)
  • Response time 4ms (Gray to Gray)
  • HDR (high dynamic Yes, DisplayHDR 1000 certified range) support
  • Dynamic local Yes, 512 Zones dimming
  • Input / output DisplayPort 1.4, HDMI v2.0
  • Earphone Jack: 3.5mm earphone jack
  • Dimensions 833 x (449~549) x 306 mm
  • Special features NVIDIA®G-SYNC Ultimate technology, Flicker Free technology
  • Low Blue Light (Blue Light Filter), ASUS Aura Sync technology, Hi-Fi-grade ESS ES9118 DAC built-in, ambient light sensor, Smart Fan Control technology
  • Weight 13.5 kg (Net), 20.4kg (gross)

https://www.guru3d.com/news_story/asus_rog_swift_pg35vq_is_now_available.html

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok uçuk fiyatı var bu modellerin, PG27UQ’dan belli olmuştu bunun da fiyatının bu şekilde olacağı, tftcentral da incelemiş.

FALD modeller böyle uçuk fiyatlı olacak o belli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vermeyebilirsin ama piyasa dinamikleriyle de savaşamıyorsun. 300 dolara 27" ve üstü, güncel teknolojileri içeren bir monitör yok. belli bir seviyenin altında ne alırsan al teknolojik çöp almış oluyorsun. fiyatların pahalanmasını savunmuyorum fakat çok kesin sınırlar çizmemek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunların üretim adedi de az olduğundan fiyat böyle, 2700 GBP mesela bu monitör UK’de, bu paraya 65” OLED falan alınır, bu fiyata ben de alma bu monitörü 1000 USD civarı benim için sınır olur monitörde, bunlar artık aşırı pahalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hem aşırı pahalı ve hem de gereksiz ürünler. HDR olayına takılıp da bunlar pahalı diye kimse dert etmemeli bence. 144hz üzeri ips veya va panel bir monitör alan kişi bence gayet mutlu olmalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok