Monitör tavsiyesi başlığı
1 1

Bu konuda 158 mesaj var

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 minutes ago, Enyalios said:

Bu boyutta Full HD tavsiye etmem açıkçası. En azından QHD olmalı derim.

EK: Tepede Full HD yazıyor, açıklamalarda 2K görünüyor:icon_think: Eğer öyleyse fena değil bu fiyata.

MilesTeg tarafından düzenlendi
Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, MilesTeg said:

Bu boyutta Full HD tavsiye etmem açıkçası. En azından QHD olmalı derim.

Full hd değil orada öyle yazmışlar başlık yanlış girilmiş 1440p alet.

viewsonic almıştım geçen sene 8 adet ölü pix çıkınca iade etmiştim kızağa çekmiştim durumu şimdi şansımı bu aletle deneyeceğim samsung panel kullanıyor bakalım nasıl.

Enyalios tarafından düzenlendi
MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu hepsiburadada kargo aşamasında bile değil eski sipariş iptal edemiyor muyuz. Ürün gelip illa reddetmek mi lazım ?

Siparişinizdeki ürünü iptal edebilmeniz için ürün “İşleme Alındı” statüsünde olmalıdır. Ürün hazırlık aşamasında veya kargoya sürecinde olduğunda iptal edilemez. Bu durumda ürün size geldiğinde teslim almadan ya da kargoyu teslim aldıktan sonra iade koşulları kapsamında aynı adrese aynı kargo firmasıyla geri göndererek iade edebilirsiniz.

Ürünü teslim aldıktan sonra iade sürecini başlatmak için “Hesabım – Siparişlerim” menüsünde ürünün yanında yer alan "Kolay İade" butonuna tıklayarak iade talebi açmalısınız.

İade koşullarını öğrenmek için Yardım sayfasında yer alan "İade ve İptal Koşulları" kategorisini inceleyebilirsiniz.

Dün satın alır almaz hazırlık aşamasına girdi illa uğraştıracaklar ya 130 lira fark pek birşey değil ama yeni model ve daha ucuza neden almıyım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, stardust said:

Telefon açabilirsin müşteri hizmetlerine. 

Telefondayım şu anda 24. sıradayım. İnşallah iptal ederler. Bir de şu aklıma geliyor acaba teslim alsam baktım ölü pix vs yok kabul edeyim sonrasında diğeride gelince ölü pix yoksa yeni olanı alırım yoksa eskiyi kabul ederim diyorum ama bilemedim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Peregrine said:

rv den vazgeçtim aldığım modele devam hem görüş alanı olsun vb özellikler daha iyi bazı anlamadığım özellikler var gerçi

https://www.msi.com/comparison/monitor/?unique=id1574455844142&compare_list=["T3B0aXgtTUFHMzIyQ1FSVg==","T3B0aXgtTUFHMzIxQ1FS"]

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sizin aldığınız MSI Optix MAG321CQR galiba. Bunun Renk gamutu daha geniş. Renk uzaylarının daha çoğunu kapsıyor. Parlaklıklar aynı ve sizin aldığınızın tüketimi daha az sanırsam.

Enyalios beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

32 inç de 1080p masaüstü, windows türü şeylerde düşük kalır bence. oyun film de fark etmez galiba.

bende şu var 

https://www.hepsiburada.com/asus-vp28uqg-28-1ms-2xhdmi-display-freesync-4k-led-monitor-pm-HB000008C0UO

masaüstünde 4k yi gördükten sonra aşağı çözünürlükler yavan geliyor.

tabi benim kabaca görüşüm, ahkam kesmiş olmayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birşeye alıştıktan sonra farklı geçiş tabi öyle hissettirir. 2k 4k yolu şu an büyük masraf olur, yani ona geçmek için sistemide acilen yenilemem gerekir. Curved olayı ilgimi çekiyor. 32" monitör tv var hd ready bile pek rahatsız olmuyorum, tabi daha mesafeden film falan oluyor genelde. Pc başında da biraz geriden kullanırım 27" sınır gibi aslında 1080p için ama fiyatlar fena değilken orta ölçekli bir upgradede olsa mı acaba diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu arada Samsung C27RG50 aldım. 240Hz ilginç bir şekilde kaldırıyor, Destiny 2'de o hızla karanlık sahnelerde, gri tonlarda smearing farketmedim hiç ancak koyu ton geçişlerinde smearing yapıyor çok çok dikkatli bakılırsa ve o anda tarama hızı düşükse görülebiliyor, ancak dediğim gibi oyunda göremedim hiç, fakat Gsync Pendulum demodaki gri tonda farkettim dikkatli bakınca ve çok çok hızlı bir biçimde görüntüyü değiştirince görülebiliyor, Destiny 2'de gayet başarılı.

Kontrast VA panel olduğu için baya iyi, daha önce VA panel kullanmadığım için bilemiyordum çok ancak kontrast etkiliyor gerçekten.

32 inç almadım, birincisi görmeden alacaktım ki şansım yaver gitmiyor pek bu durumlarda, bir de takıntılı olunca kötü bir durumda sıkıntı olacaktı. İkincisi benim masaya 32 inç çok büyük gelecekti. 24.5 inç iyi benim masada, 27 inç maksimum oldu. Üçüncüsü 240Hz hıza da alıştım, düşürmek istemedim tarama hızını. Monitörün curved olması da baya iyi oldu oyunlar için sadece shooter oynadığım için.

Renkleri gayet başarılı, TN gibi kafayı yukarı aşağı oynatsanız bile gamma shift yapmadığı için ayarı tutturduktan sonra güzel oluyor. Görüş açısı da son derece yeterli yine bir IPS kadar olmasa da çok çok yeterli.

Kontrastı gerçekten iyi. 1080 Ti ve üzeri ekran kartı olup 240Hz monitör arayan var ise ben başarılı buldum diyebilirim bunu rakipleri karşısında. Monitör bir de Gsync uyumlu, modülü yok ancak monitörün, fakat kutusunda kasasında falan hep Gsync logoları var, Gsync olarak da bir sıkıntı yaşatmadı ancak Tom's Hardware incelemesinde Freesync olarak baya ghosting ile karşılaştıklarından bahsetmişler, ben Destiny 2'de oynadığım kadarıyla kare/sn 100 ve civarına düşse bile 1080 Ti ile öyle bir durum yaşamadım. AMD ekran kartı ile kullanacak olan olursa araştırmasında fayda var.   

Unutmadan monitör gerçek 8-Bit, TN modeller gibi 6 Bit+FRC değil.

T800 tarafından düzenlendi
MilesTeg and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, emre666 said:

32 inç de 1080p masaüstü, windows türü şeylerde düşük kalır bence. oyun film de fark etmez galiba.

2 seneye yakın bir süre masaüstünde 32" 1080 monitör kulandım. Pek tavsiye etmem.

Fakat çok ucuza yada bedavaya gelir, öyle çok takıntılı biri değilsinizdir, biraz monitöre masaya falan uzak şekilde yayıla yayıla bilgisayar kullanmayı seviyorsunuzdur, olabilir fakat aksi halde çekilir şey değil.

1920x1080 24"den sonra kurtarmıyor kesinlikle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok