Narcissus'un Donanım Maceraları ve Yeni Sistemi
0

Bu konuda 118 mesaj var

Hocam hayırlısı olsun, güle güle kullan... Ben tabi senin sistemindeki micro stutter problemlerini falan bilmiyorum :D 

Ama bende  senin işlemciden bile daha eski olan artık  8. yılında olan tanrılardan hediye bir 2600K var ve bu black fridayde artık 9th nesile geçsem mi diye aklımdan geçirmeme rağmen 2560x1440 çözünürlükte bunun hiç bir faydası olmayacağını bilmek adımlarımı geriye döndürüyor.. 

https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_sandy_bridge_core_i7_2600kthe_2018_review_time_for_an_upgrade,18.html

https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_sandy_bridge_core_i7_2600kthe_2018_review_time_for_an_upgrade,19.html

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Narcissus said:

Hocam hayırlısı olsun, güle güle kullan... Ben tabi senin sistemindeki micro stutter problemlerini falan bilmiyorum :D 

Ama bende  senin işlemciden bile daha eski olan artık  8. yılında olan tanrılardan hediye bir 2600K var ve bu black fridayde artık 9th nesile geçsem mi diye aklımdan geçirmeme rağmen 2560x1440 çözünürlükte bunun hiç bir faydası olmayacağını bilmek adımlarımı geriye döndürüyor.. 

https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_sandy_bridge_core_i7_2600kthe_2018_review_time_for_an_upgrade,18.html

https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_sandy_bridge_core_i7_2600kthe_2018_review_time_for_an_upgrade,19.html

Ağız tadıyla upgrade yapamıyorsunuz bu durumda :)))

2600k efsane olmanın hakkını hala veriyor ama benim eski fx serisi için bu durum aynı değildi elbette. Aslında üzmüyordu f/p tavandı ama çok araştırdım testleri yorumları vs fx den sonra ryzen 5 2600 parasının hakkını veriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap  hacı abi sen 2500K ile karıştırıyorsun bence..  Hyper threading işlevi olmadığından 2 yıl önce ömrü bitti mesela 2500K ların.. 

https://www.guru3d.com/articles_pages/battlefield_v_pc_performance_benchmarks,4.html

BFV için yukarıdaki ölçümleri yapmışlar mesela.. CPU core scaling sekmesine bakarsan göreceksin ki o core+4 thread gece ile gündüz farkını yaratan şey..  

wazzap and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2600K 2700K'ların frametime grafiklerinde çok daha fazla distortion yaptığını görmüştüm TR'nin testlerinde. Öyle bir fark da var yalnız.

Biraz zorlama artık bu saatten sonra Sandy Bridge (bence).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam tahmin ettiğim gibi, 1080p de yapılan ölcümler beni bağlamiir..  :D

Ki oradaki işlemci gibi benimki de günlük 4.6Ghz de çalıştığından "2600K OC" olarak verdiği işlemci bence gayet iyi iş çıkarmış hiç bir işime yaramıcak olan 1080p sonuçları olmasına rağmen :cigar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, Narcissus said:

Tam tahmin ettiğim gibi, 1080p de yapılan ölcümler beni bağlamiir..  :D

Ki oradaki işlemci gibi benimki de günlük 4.6Ghz de çalıştığından "2600K OC" olarak verdiği işlemci bence gayet iyi iş çıkarmış hiç bir işime yaramıcak olan 1080p sonuçları olmasına rağmen :cigar:

BÖN SÖKSÖN PÖ DÖ YÖPÖLÖN ÖLCÖMLÖR BÖNÖ BÖGLÖMÖÖR...

Olayın 1080p veya 1440p'le alakası yok ama neyse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bottleneck'i GPU yaratsa bile aynı class başka işlemcinin frametime grafiğine bak, bir de sandy ve ivy'lerinkine bak. Çok daha fazla noise var, smooth gaming sağlayamıyor modern bir durumda.

Bu işlemcinin kendisinden olmayabilir, chipsetten, platformdan vs. de olabilir ama olur yani. Ha belki farkedilmiyordur oyun oynarken de bu hiç SSD kullanmamış adamın "yok yeaaa SSD de neymiş çok pahalı abi yaa gerek yok" demesi gibi bir şey olmasın?. Bir kez kullandıktan sonra bırakamaz :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 31 yıldır oyun oynuyoruz  micro stutteringden fluctuationsa, jitteringden input lage herşeyi gördü bu gözler.. 120 fps (ki fps her zaman her şey demek değildir tabi ki) alarak oynadığım BF1 in smooth olduğunu bilebileyim istersen.. :D  

Ha ama tabi 2019da bu durum böyle devam eder mi bilmem.. BFV i daha 5-6 saat oynayabildim... battle royali (firestorm) daha gelmedi ama işlemciyi zorlayabilir ...  Ama şuan için olmayan bir ihtiyacı kapatmak için 3-4 katı para vermek zor geliyor.. Dediğim gibi gara cumada ryzen 2 ler falan yerlerde sürünürse olabilir tabi.. 

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşlemci alınacaksa Zen 2'ler beklenmeli bence. Bir tek o kart açılmadı. Intel'in kartları açık şu an, neler olduğu belli. Zen 2'nin Zen 1'e %10 ham perf artışı AMD'yi gaming'te potaya sokar diye düşünüyorum fiyat politikası böyle devam ederse. 

Bu arada adamın satış ilanına hem de satıldıktan sonra işlemciler üzerinden ciddi muhabbet etmemiz de ilginç olmuş, ben nereye yazdığımı yeni farkettim :)

Narcissus and TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ObiWan  aynı şeyi ben yazacaktım , topic almış yürümüş :)

Ayrı başlık açalım , @Narcissus 'un 2600k ile imtihanı ve Ryzen terfi düşünceleri ... Gara cumayı bekleyin .. Az sonra... :)

ObiWan and Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 17.11.2018 at 20:36, Narcissus said:

Bence değiştirmene gerek yok @Narcissus : )

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3412-intel-i7-2600k-revisit-2018-benchmarks-vs-9900k-ryzen-more

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haha ben de aynı şekilde düşünüyordum aslında ama 8 sene sonra başıma bi bela alim diye gara cumada Ryzen a geçtim gerçekten.. :shot:

Son parçalar bugün ulaşacağı için bugün kuracağım sistemi.. Ekran kartı ve PSU hariç herşeyi değiştirdim, efsanevi NZXT Phantom the Original dahil.. :icon_zombie:

wazzap and RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 dakika önce, Narcissus said:

Haha ben de aynı şekilde düşünüyordum aslında ama 8 sene sonra başıma bi bela alim diye gara cumada Ryzen a geçtim gerçekten.. :shot:

Son parçalar bugün ulaşacağı için bugün kuracağım sistemi.. Ekran kartı ve PSU hariç herşeyi değiştirdim, efsanevi NZXT Phantom the Original dahil.. :icon_zombie:

Neler aldınız ? :)  Hayırlı olsun bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Narcissus said:

Her zaman yaptığı gibi oç arap express aramex yine geciktirdi ve yarın gelecek kargo.. Upgrade i yapınca çok değiştin unuttun buraları demeyin sonra.. :cigar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Narcissus said:

Her zaman yaptığı gibi oç arap express aramex yine geciktirdi ve yarın gelecek kargo.. Upgrade i yapınca çok değiştin unuttun buraları demeyin sonra.. :cigar:

Hocam böyle kriz döneminde sistemi komple değiştirmek büyük başarı. Güle güle eskit şimdiden, umarım sorunsuz ulaşır her şey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çağlar'ın GPU Vega idi sanırım. Herkesin bildiği ve Niyazi Saral'ın da üstüne basa basa, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze koyduğu yalın gerçeğe göre, hem CPU hem GPU aynı marka olunca daha bir şahane çalışıyor(muş) sistem. O yüzden Forza AMD! :D

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, wazzap said:

@Narcissus welcome to dark side :icon_twisted: 

iki gün sonra delirip Tolga abi gibi 10 çekirdek işlemci alma ama :D:D

Bugun başlığı açabilseydim aslında orada bunun dialoguna giricektim ama beklemenin alemi yok :D

Tolga abi bu konuda uç noktalarda yaşayan bi abimiz ama haklı gerekçeleri var... Ben de aslında i7 8700K alsam benim için daha yararlı olurdu diyorum.. (Ki esas i7 9700K alırım diyodum ama intel 9 serisinde saçma sapan işler yapmış.. i7 ler de i5 gibi HT siz geliyor. i5 ler 6 core 0 ht i7 ler 8 core 0ht...8 core güzel tabi ama bu saatten sonra illa i9 mu alıcaz 8+8 için 1000$ verip diye sinirlendim, neyse)  

Lakin zaten çok gerekli görmediğim bi upgrade durumu olduğundan çok ciddiye almayan bir şekilde  gara cumada bakınırken cebimdeki paraya uygunumsu fiyatlar yakalayınca çok düşünmeden bastım siparişleri , neymiş bu zen+ bi de biz suyundan içelim dedim..

2 hours ago, Najaz said:

Çağlar'ın GPU Vega idi sanırım. Herkesin bildiği ve Niyazi Saral'ın da üstüne basa basa, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze koyduğu yalın gerçeğe göre, hem CPU hem GPU aynı marka olunca daha bir şahane çalışıyor(muş) sistem. O yüzden Forza AMD! :D

Vega yalnızca Street Fighterdaki karakterim.. :lol: 

AMD son 2-3 yıldır vga piyasasında saçmalıdığı için AMD FTW kasası oluşturamadık.. GTX 1080 ile yola devam :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nevet o zaman yeni başlık açmaya gerek yok veya sevgili modlarımız inceldiği yerden koparıp ayrı bir başık haline getirebilir onlara bırakıyorum.. Son parçalar da elime ulaştı akşamüstü gibi voltronı oluşturabileceğim.. 

Transformasyon en temel haliyle şu şekilde.. : 

Intel i7-2600K (Thermalright MUX-120)                                                                                                      AMD Ryzen 7 2700X

ASUS Sabertooth P67                                                                                                                                      ASUS ROG x470 Crosshair VII Hero 

Zotac AMP! Extreme GTX 1080                                                                                                                     Zotac AMP! Extreme GTX 1080

Crucial Ballistix Tactical 16GB DDR3                                                                                                            Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3200MHz

Crucial BX100 500GB + MX300 750GB SSD                                                      ---->                                 Samsung 970 EVO 500GB + MX300 750GB SSD

Creative Sound Blaster Z                                                                                                                                Creative Sound Blaster Z

EVGA SuperNOVA 850 T2                                                                                                                               EVGA SuperNOVA 850 T2

ASUS MG278Q FreeSync                                                                                                                                ASUS MG278Q FreeSync

NZXT Phantom                                                                                                                                                 NZXT H500

RaZeR Blackwidow Chroma V2 - Deathadder Chroma - Destructor                                                       RaZeR Blackwidow Chroma V2 - Deathadder Elite - Vespula V2

Narcissus tarafından düzenlendi
ASUS ROG Strix X470-F Gaming -> ASUS ROG x470 Crosshair VII Hero 
Najaz, Atrin, wazzap and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok