Bitmeyen kartuş sistemi
2 2

Bu konuda 10 mesaj var

Emektar HP1410PSC üzerine, bitmeyen kartuş sistemi taktım.

Henüz kartuşları vakumlamadim, orjinal murekkep ziyan olsun istemedim. Belki zaman içinde hortumdan kendi vakumlar, yada 1 ay sonra ben vakumlarim

montaji kolay bir ürün. muhtemelen hp olan cogu yazici ile uyumludur.

HP PSC 1315 Uyumlu Bitmeyen Kartuş Sistemi 123,74 TL yerine 86,62 TL

https://urun.n11.com/kartus-dolum-urunleri/hp-psc-1315-uyumlubitmeyen-kartus-sistemi-P229991143

e74a3480105827f50aff341335ef14de.jpg7b4f1eb94e21eee8e6d79089b4cd4f9f.jpg1cc379e92340cba1b9158347766a2930.jpg

pentaman and ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dayanamadim, vakumladim

siyah olanı tekrar geri atabiliyorsunuz tanka, ancak renkli de 3 renk karıştığı icin oradan emilen çöp oluyor.

sarı çok gec geldi mesela, cyan bayagi erken geldi, em babam em

b13b6f0ca4c6c9caa0acfccdb2b02f69.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu tanklı sistemlerde kafaları değiştirmek hiç gerekmiyor mu? yani sadece mürekkep alıp mekanik olarak bozulana kadar kullanılabilir mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonradan bitmeyen kartuş sistemi takılan printerlarda kafaların yani kartuşların bir ömrü var hocam. 3000-5000 arası basımdan sonra saçmalamaya başlıyor diyorlar. Bizim ofisteki Canon E484 o kadar gitmiyor. 1000-2000 arası saçmalamaya başlıyor. Bu kendiliğinden tanklı sistemlerde en iyisi olarak ObiWan'ın da aldığı Epson L30X0 serisi diyorlar. Onlarda kartuş var mı kafa var mı değişiyor mu onu hiç bilmiyorum. @ObiWan hocam bizi aydınlatır. 

https://www.hepsiburada.com/epson-l3060-tarayici-fotokopi-wi-fi-murekkep-tankli-yazici-c11cg50401-p-HBV000009813J

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim mürekkep püskürtmeli yazıcılarda baskı kafası olmazsa olmaz, hepsinde var. Her ne kadar tanklı sistemle mürekkep maliyeti düşse de bu kafaların ömrü doldu mu sıkıntı oluyor ki modelden modele kafaların ömrü değişmekte. Orjinali ile değiştiğinde genelde bir sıkıntı olmuyor ama orjinalinin fiyatına bakmak lazım. Muadil baskı kafaları kullanınca yazıcı artık sapıtmaya başlıyor, baskı kafasını kabul etmiyor vs. Özellikle mürekkep püskürtmeli olarak en çok HP yazıcı kullandım. Orjinal mürekkep, orjinal baskı kafası kullanılmayacaksa HP marka bir yazıcının yanına yaklaşmayın. HP kullanıcıyı bu konuda çok zorlayan bir firma. Benim de önerim EPSON olabilir. Birader; Epson'un tanklı, a3 model renkli bir yazıcısını herhalde bir 7 senedir falan kullanıyor, daha problem çıkardığını duymadım. Baskısı da oldukça iyi. Tabi basacak birşeyiniz olmasa bile baskı kafasındaki mürekkebin kurumasına engel olmak için belli aralıklarla baskı almak her mürekkepli yazıcıda olmazsa olmaz. Uzun süre baskı alınmayan yazıcılar her zaman sorun çıkarıyor. 

Günümüzde mürekkep püskürtmeli yazıcılar sadece fotoğraf falan basımı için mantıklı. Geri kalan her tür kullanımda bence lazer yazıcı kullanılmalı; Ekonomi ve sıkıntısız kullanım açısından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A3 büyüklüğünde renkli çıktılar alıyoruz arada ofiste, şu anda kullandığımız eski bir HP 1280 printer. Değiştirmeyi düşünüyoruz ama A3 renkli basacak bir lazerjet çok pahalı... mecbur yine inkjet olacak. tanklı yazıcıları bu sebeple araştırıyorum ama tam ikna olabilmiş değilim... muadil kartuşu ucuz bir model bulmak daha mantıklı sanki...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Atrin said:

Sonradan bitmeyen kartuş sistemi takılan printerlarda kafaların yani kartuşların bir ömrü var hocam. 3000-5000 arası basımdan sonra saçmalamaya başlıyor diyorlar. Bizim ofisteki Canon E484 o kadar gitmiyor. 1000-2000 arası saçmalamaya başlıyor. Bu kendiliğinden tanklı sistemlerde en iyisi olarak ObiWan'ın da aldığı Epson L30X0 serisi diyorlar. Onlarda kartuş var mı kafa var mı değişiyor mu onu hiç bilmiyorum. @ObiWan hocam bizi aydınlatır. 

https://www.hepsiburada.com/epson-l3060-tarayici-fotokopi-wi-fi-murekkep-tankli-yazici-c11cg50401-p-HBV000009813J

Aydınlatabilirsem aydınlatayım tabi :) Ben çok fazla kullanmıyorum aleti, hem daha yeni. Tankların dolumu vs. pratikti. Baskıda bir sıkıntı yok. Sadece benim aldığım firma bir çakallık yapıp paketten çıkan orjinal mürekkepleri almış muadili şeyler koymuş ama çok kötü değiller.

Soruna gelince, kafa var mı yok değişiyor mu bakmam lazım fakat kullanmadığım zaman kabında falan tutuyorum tozlanmasın diye. Haftasonu bakayım, foto falan koyarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de HP 415 modeli var. Muadili olan Epson ve Canon modelleri ile benzer ozelliklere sahip. Zaten bu ürünler neredeyse birbirinin aynisi sadece kasalar farkli gibi. Hepsinin farkli isimler verdiği ayni kapiya çıkan ozellikleri var. 

Ben yazıcıyı yogun olarak belge ve fotograf basmak icin kullaniyorum. Belgeler ağırlıklı olarak resimli veya renkli. Zaten aksi durumda lazer yazici kullanmak mantikli.  

Fotograf konusu ise ozellikle evde esim tarafindan sıklıkla kullanılıyor. Bu açıdan acayip memnunum yazicidan. 

Ancak....

Eger fotograf ağırlıklı bir baskı durumunuz varsa makinenin maliyetinden cok murekkep ve diger sarf malzeme konusuna dikkat etmek gerekiyor. 

Firmalar kendi kullandıkları pigment ile uyumlu kağıt urettikleri için en optimal perfomansi kendi sarf malzemeleri ile veriyorlar.  

HP sarf malzemeleri hem daha sık bulunuyor hemde pazar payı fazla olduğu icin güçlü promosyonlar denk geliyor. Ben A4 foto kağıdı ve ozellikle 10x15 premium kağıt kullandığım icin fiyat performans açısından HP tercih ettim. 

415 cok güzel baski aliyor. Hiz konusunda ben memnunum. Tonlamalar güzel ve fotograf baskısı yukarida anlattığım kosullarda muthis kaliteli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reklam müdürlüğü yaparken aynı zamanda AVM içindeki A3 duyuru panolarına tasarım ve çıktıyı ben hallediyordum .  

O zamanlar kullandığım  Epson L1300 modeli (https://www.epson.co.id/Support/Printers/Ink-Tank-Printers/L-Series/Epson-L1300/s/SPT_C11CD1300 )  başarılıydı bu işler için. 

Hebiciği şurada da fiyat var : https://www.hepsiburada.com/epson-l1300-its-a3-murekkep-tankli-yazici-p-BD801637?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=Cj0KCQiAnY_jBRDdARIsAIEqpJ2AnNq_-DRNcCiNaksyyzR0D_JBSLt7eUuPuhfakX0LcjFA9sUvhDwaAi2uEALw_wcB

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok