Turkcell Hotspot kullanımını ücretlendiriyor.
2 2

Bu konuda 21 mesaj var

Turkcell'in bu ayki faturaların da yeralan notla birlikte Hotspot üzerinden veri paylaşımının ücretlendirileceği yazıyor. 

https://eksisozluk.com/15-ocak-2019-hotspot-kullaniminin-ucretli-olmasi--5884680?p=1

Bu başlıkta da konuşuluyor konu. Ben de turkcell online üzerinden müşteri temsilcisi ile konuştum, 15 ocak itibariyle 2gb kullanımı 9 TL olarak ücretlendireceklerini söylüyor. 

2 gb ise tarifenize ek olarak veriliyor. Hatta turkcell 6 gb paylaşım için paket bile hazırlamış. 

https://www.turkcell.com.tr/paket-ve-tarifeler/4-5-g-hizinda/hotspot-6-gb-paketi#sss

Ensar hadisesiyle kıllanıp değiştirmediğim hattımı artık kulak arkama dayanması vesilesiyle farklı operatöre taşıma vakti geldi görünüyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl anlayacaklar ki veri hot spota mı gidiyor yoksa telefondan kullanılan internete mi gidiyor?

Edit: Mümkünmüş, ama hangi yöntemle yapılacağına bağlı olarak etrafından dolanma yolları da mümkünmüş.

sCoRPion_tr tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu işi belirlemek basit ve Amerika daki operatörlerin uzun zamandır yaptığı bir şeydi, beklediğim gibi bu konuda da eksik kalmamışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İnanılmaz bir saçmalık yahu bu. Turkcell yaparsa diğerleri de geri kalmayacaktır. Ulan parasını verip aldığım interneti başka cihaza aktarmamın turkcell'e ne maliyeti varmış ki böyle bir cinlik içine girdi bu şerefsizler. İşi telefon yapıyor, turkcell para istiyor, ohh ne güzel dünya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sikinti turkcellin bu boku yemesi degil; diger operatorlerin de yemeye baslama ihtimali

koskoca ulkede 3 tane ISS/GSM operatoru var arkadas ya!

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone aciklama yapmis. Ek ucret alinmayacak diye. Fiberde de turkcell deli etti beni simdi sabit hat sektorunde de. En kisa zamanda gecicem bende vodafone a. Cekim kalitesi harbiden turkcell kadar iyi degil ama baslarim bu turkcell in vampirliklerine. 

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/vodafonedan-hotspot-aciklamasi,xliAbK_4I0a2MJKk0jbKrA

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben bu adamlarla çalışmayı uzun süre önce bıraktım. Binaya kapının önünden geçen hattan kablo çekmeleri 6 ayı geçti ve eminim hala da bina da eksikler vardır. 

İkinci olarak da cep telefonu hat sahipliği değişimi için 80 tl istediler Vodafone a sordum 30 tl dediler. Aradaki farkı sorunca bizde böyle diyip attılar.

Evet Vodafone 'un hizmeti daha kötü ama ben aradaki farkı karşılayacak bir fark göremiyorum açıkçası. Bizim ev de neredeyse çekmiyor ama VoWifi ile çözüyorum.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hat taşımada eski operatörün çıkaracağı fark faturasının şu kadarını öderiz diye bir kampanya fln var mı vodafone'da? ben de tcell'i taşımayı düşünüyorum bu hotspot olayından dolayı ancak daha 6 ay taahhütüm var tcell platinum'a...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vardır bence, sabit internet için yapıyorlar sonuçta. Aslında ben de mobilde de türk telekomdan geçsem mi vodafone'a diye düşünmüyor değilim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsi birbirinin laciverti gibi aslında. Neyse vodafon un bu açıklaması belki bir ise yarar. Zaten inanılmaz pahalı internet ve konuşma , ev interneti memleketre. Bide şu bu suyunu çıkarıyorlar iyice.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turk Telekom da açıklamayla ek bir ücret almayacağını duyurdu, sanırım başta üçü de anlaşmıştı ama Turkcell tepki alınca diğerleri vazgeçti. Zaten çok salakça bir uygulama olduğu da 9 TL ek ücret alınmasından belli. Turkcell bu konuda ısrarcı olursa taahhüt bittiği gibi geçerim diğer operatörlere olur biter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Forgotten said:

bu "hızlı giriş" bi app mi? anlamadım ben ne demek istemiş tcell?

Muhtemelen, tüm internet verisi bunun üzerinden geçecek, vpn uygulaması gibi olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tcell'in bu işinde bi anlam aramaya gerek yok   .... bir ... firması kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış durumu var, neresinden bakarsan bak skandalın babası, şahsen Tcell kullanıyor olsaydım diğer operatöre geçerdim, neticede telefon dediğimiz hizmeti günlük yaşantımızda basit bir öneme sahip, tepkimi koyardım. Vodafone ve Telekom'da aynının mavisi firmalar olsada boş geçilecek tepkisiz kalınacak bir durum değil bu.

Bu haberi ilk duyduğumda asparagas filandır diye düşünmüştüm oysa niyet gerçekmiş.

mehmetclk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışında da örneği var falan diyorlar da o örnekler böyle değil. Adam sınırsız internet veriyor ama paylaşmaman şartıyla, eğer paylaşırsan ek ücretlendiriliyorsunuz.

Bunlar zaten parasını verdiğin şeyi yeniden ücretlendiriyorlar.

Tükeyici mahkemesinden döner bu iş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok